Ova tema sadrži 556 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  svetlafa 4 godine, 7 meseci ranije.

Gledanje 541 članaka - 541 do 555 (od 557 ukupno)

Pomoc u neplodnosti

• Iccy
    Član
    Iccy

Hvala na podrsci i pozivu ;]

MAZA1972
    Član
    MAZA1972

Da li ste radili ASA test na Torlaku i osnovne briseve na mikoplazmu ,ureaplazmu ihlamidiju.Da li ima[ dobrog ginekologa ,koji é vam objasniti redosled ispitivanja?
    Ja sam već par godina u priči i znam da sam se dugo vrtela u mestu i gubila vreme,a sad sam na nekom tragu.

MAZA1972
    Član
    MAZA1972

Da li ste radili ASA test na Torlaku i osnovne briseve na mikoplazmu ,ureaplazmu i hlamidiju.Da li imaš dobrog ginekologa ,koji će vam objasniti redosled ispitivanja?
    Ja sam već par godina u priči i znam da sam se dugo vrtela u mestu i gubila vreme,a sad sam na nekom tragu.

MAZA1972
    Član
    MAZA1972

Imam i ja pitanje,da li neko ima iskustva sa VMA?Uradili smo sava ispitivanja ,hormone,ASa test,ali ja još nisam radila HSG.Htela bih kod njih jer mi je skupo kod privatnika.

TanjaBP
    Član
    TanjaBP

Zdravo Mazo, na Torlaku se radi ASA test a hlam. mikopl. i ureapl. mi radimo u Batutu (na uput), malo se ceka ali nije nemoguce docekati red i besplatno je i za tebe i za tvog muza. MOguce da se radi i na Torlaku. POgledaj na njihovom sajtu mora da pise nesto i o tome ili pozovi ih pa pitaj. Sto se tice ginekologa koji bi rebalo da te vodi (da ti lepo objasnjava i slicno) mogu da ti preporucim moju dr. iz Fronta ako tu hoces da pokusas da resis tvoj problem a imam i dobrog ginekologa u mom domu zdravlja ali o tome mozemo na pp (privatna poruka) ako hoces. Sto se tice HSG ja sam ga radila takodje u Frontu i ne znam cene u privatnim klinikama ali procunjaj po forumu HSG i naci ces sigurno i tu informaciju ( o cenama i uslovima). Dobro nam dosla i jos brze otisla na forum trudnoca 🙂

ćira
    Član
    ćira

Draga Mazo,ja sam baš sada u toj priči za VMA.
    Možeš da odradiš HSG na VMA,ali ti treba uput na kome će pisati od tvog gin,njihovom ginekologu pa te tek njihov gin.upućuje na HSG.
    Treba da piše da se traži pregled i eventualno HSG.
    Ja do toga još nisam stigla,kod njih sam juče uradila briseve na hlamidiju,miko i ureaplazmu, a od ponedeljka,kad stigne ciklus,pa drugi, treći dan,idem da radim hormone. Znači ovako:uzmeš uput od svog ginekologa ZA LABORATORIJU na VMA i za hormone i za briseve,ne plaća se ništa.Ako mužić treba da odradi spermogram sa kulturom(i to može tamo),čak možeš da odneseš uzorak sperme u čašici.Meni su rekli najviše do sat vremena smem da držim uzorak u čašici,ako muž neće da odradi kod njih.Na uputu MORA DA PIŠE ZA LABORATORIJU,CITOLOGIJA, i neka dijagnoza,bilo koja.Ako muž nema svog urologa upute daje lekar opšte prakse.Muž može da odradi i briseve na bakterije,isto na uput gde mora da piše ZA LABORATORUJU.
    Ne znam da li ASA test može da se radi kod njih,ali ako nije hitno,ja ću od ponedeljka ići na VMA pa ću pitati.
    Nadam se da sam ti bar nešto pomogla u odgovorima.
    Nas najčešće možeš naći u kafančetu,a to je deo foruma gde piše „pre trudnoće“,“kafanče za čekanje II“.
    Puno pozdrava

Tanja.Tanja1

E, ovako. Ja sam Tanja, imam 22 god(znam jos sam mlada 🙂 ), god dana sam u braku a god i nesto pokusavamo da dobijemo bebu, ali bezuspesno… 🙁
    Pre nego sto sam otisla u Spaniju(gde sada zivim) i ja i muz smo radili analize. Muz kompletne ja delimicno, ali doktor mi je rekao da je sve uredu i da ne moram da brinem i da se opustim(sto je lako reci). Ali mene samo brine, posto ja od kada sam prvi put dobila menstruaciju,meni su neredovne, na 2 nedelje, pa na 30 dana…. par puta sam koristila trakice za ovulaciju i stalno je bila + kad god sam uradila. E sad, sta mene jos brine…pred poslednje 4 menstruacije imala sam uzasne mucnine i povracanje, a bolove u stomaku(simptome) pred menstruaciju nije bilo sto me jako cudi,jer ja sam poznata po tome da 2 dana pred i 2 dana kad dobijem ne mogu da ustanem..to mi je cudno…inace ovde sam vec 6 meseci i jos nisam nasla ginekologa jer mi je sve jos uvek strano pa sam sa odlucila prvo na ovaj korak da vidim sta bi vi mogli da mi kazete i posavetujete… sta trebam da radim…. unapred zahvalna…

minci
    Član
    minci

zna li neko nesto o metforminu …( pomaze li kod pcos-a) da li je neko uspeo vec sa tim lekom???

bebironce
    Član
    bebironce

Pozdrav svima. Neke od vas znaju,a neke mozda ne,ali ja sam stari clan koji se izborio sa sterilitetom i sada zahvaljujuci travama imam dva najjjlepsa decaka.ko zeli mogu da ispricam sta sam sve radila da bih na kraju uspela.;]

maza
    Član
    maza

minci;761747 wrote: zna li neko nesto o metforminu …( pomaze li kod pcos-a) da li je neko uspeo vec sa tim lekom???

minci evo da ti se ja javim na tu temu evo iz licnog iskustva da kazem da pomaze
    doduse ja sam bila neki malo tezi oblik pcos-a ovulacije ne znam ni da li sam imala
    ali prateci folikulometrijom vidjelo se da mi folikuli rastu doduse usporeno sto je i karakteristika pcos-a ali rastu valjda je doveo nivo insulina na pristojan nivo pa su se i androgeni hormoni smirili sto je rezultiralo ovulacijom ako ti je dr. predlozio da pocnes obavezno kreni
    moja sadasnja muka je jedino dal da prekinem sa njim ili nastavim do 12-te nedjelje..

Vesna40
    Član
    Vesna40

minci;761747 wrote: zna li neko nesto o metforminu …( pomaze li kod pcos-a) da li je neko uspeo vec sa tim lekom???

Minci pozdrav ! Ja takodje imam pozitivnog iskustva sa uzimanjem metformina. Naime, posto svi mi sa istim problemom uzimamo metformin, ja mogu da kazem da su mi posle nekih 7-8 meseci redovnog uzimanja leka jajnici znatno poboljsali.Poslednje dva meseca imam ovulaciju 14-15 dan, redovan ciklus i malo sam redukovala tezinu zahvaljujuci metforminu. Meni je doktor prepisao 2x dnevno po 1000mg metformina. Folikuli pucaju na vreme, jajnici imaju mnogo bolji izgled, ovulacija je za sada tu…. Zelim ti uspeh sa uzimanjem metformina ! 🙂

Vesna40
    Član
    Vesna40

bebironce;771088 wrote: Pozdrav svima. Neke od vas znaju,a neke mozda ne,ali ja sam stari clan koji se izborio sa sterilitetom i sada zahvaljujuci travama imam dva najjjlepsa decaka.ko zeli mogu da ispricam sta sam sve radila da bih na kraju uspela.;]

Pozdrav bebironce !

Ja sam ovde nova na forumu i nova uopste u prici lecenja steriliteta. A i godine su tu….:? . Mog supruga i mene zanima sve sto bi nam pomoglo da dobijemo jedno bebece:) . Rado slusamo iskustva svih koji su kroz ovo prosli i jos uvek prolaze kao i mi.

pozdrav !

ProMedic
    Član

vale1980
    Član
    vale1980

Molila bih da mi neko preporuci dobrog ginekologa u Beogradu.Htela bih da odem kod nekog pouzdanog i sa preporukom da obavim pregled, jer vise od godinu dana ne mogu da ostanem u drugom stanju.

Unapred zahvalna

pegava
    Član
    pegava

Ne znam da li ko ovo cita,ali i ja sam u istoj situaciji kao i zadnja clanica koja je pre par meseci pisala…..za dobre dr.gubim nadu da ih ima,sem ako se dobro plati….

Gledanje 541 članaka - 541 do 555 (od 557 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.