Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi U IŠČEKIVANJU Porođaj Porodiliste u Pancevu – misljenja

Ova tema sadrži 129 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  animetta 7 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 130 ukupno)

Porodiliste u Pancevu – misljenja

• Snezana.m
    Član
    Snezana.m

Drage trudnice i mame,

Interesuje me vase misljenje o porodilistu u Pancevu. Ja cu se najverovatnije tu poroditi, pa cisto pitam za neki savet i da li treba na nesto posebno da obratim paznju.

Hvala puno!

animetta
    Član
    animetta

I mene takodje ovo zanima pa ako neko ima skorasnja iskustva ne bi bilo lose da to podeli sa nama prvorotkama (oduvek me je nervirao ovaj naziv ali je jedini adekvatan, hehe)
    Snezana, kod koga vodis trudnocu, znas li vec ko ce te poroditi u bolnici?
    Pozz

Snezana.m
    Član
    Snezana.m

Draga Animetta,

Bas sam srecna sto nisam sama :HAG: u pancevackom porodilistu. Odlazim na kontrole jednom mesecno u bolnicu, jer sam imala komplikacije u 16. nedelji. Moj slucaj je preuzeo dr David, pa mislim da ce me on i poroditi. Inace sam u Kovacici, kod dr Josifovica. Kuckamo se mi i na 2. i 3. tromesecju. Pozdrav!

animetta
    Član
    animetta

Tu smo negde, „sijes“ me za tri nedelje tako da ces pre mene imati licno iskustvo sa Pancevackim porodilistem! 🙂
    Veliki pozdrav, kuckamo se!

mima80
    Član
    mima80

Ja sam se porodila u pancevackom porodilistu pre skoro dve godine i moje iskustvo je prilicno lose. Kad mi je pukao vodenjak dosla sam u porodiliste gde me je primio dr. Vajs i konstatovao da nisam za porodjaj pa me je poslao u sobu za pripremu. Tamo me je sestra prikacila na CTG, zakljucila da imam kontrakcije u pravilnim razmacima (na 7 minuta) i da ce to brzo ici. Od tog momenta pa naredna 3 sata niko nije nos promolio, nisu mi uzeli ni karlicne mere, u tom periodu je doslo i do promene smene, ali to nije izgovor. Kad bih videla neku sestru u hodniku ja sam im govorila da jos uvek nisam dobila klizmu, a one su mi odgovarale da one znaju svoj posao 🙄 i da nista ne brinem. Posle 3 sata (meni kontre idu vec na minut – dva) ulazi dr. Jankovic koji me pregleda i kaze da sam otvorena 6 prstiju i govori sestrama da mi daju klizmu, one to urade i opet svi izlaze i sobe i meni tog momenta krecu naponi. Sreca moja je bila u tome sto je u tom trenutku prolazila neka doktorka i cula me kako disem, uletela i izbezumljeno me pogledala – „dete, pa tebi krenuli naponi!!!!Sta je rekao doktor?Ja kazem 6 prstiju, ona me pregleda i kaze – ma kakvih 6 prstiju, ti si pocela da se poradjas, trci na wc, pa pod tus i brzo na sto. Ja kao manijak krenem to sve da obavljam izmedju napona, strasno!!!Dotrcavam do stola, lezem na sto i onda opet cekam dr. Jankovica kojeg nema ni od korova. Raspadam se u bolovima, ne znam da li da se napinjem, uzas blagi!!!On konacno dolazi i poradja me, imala sam malu epiziotomiju, daje mi anesteziju i naravno ne ceka ni minut da pocne da deluje nego krece odmah kao divljak da me usiva. Pre toga sam imala i reviziju, horor. Jos se kao ljuti zato sto se previjam od bolova dok me usiva 🙄 Nakon toga ceo dan nisam dobila antibiotik na sta se sutradan sestra cudom cudila kad sam joj rekla. Sreca moja je sto je sve bilo ok
    U periodu kad sam bila nije bio tzv. baby friendly, ali sada jeste tako da je sada sigurno drugacije. Nama su naravno zbog potpuno idiotskih bolnickih protokola donosili site bebe na podoj, jesu nam kao nesto pokazivale kako se doji, ali mislim da je vecina nas imala zesci problem sa grudima
    Moram da napomenem da su moje cimerke, kao i moja kuma koja se porodila pola godine kasnije, imali vrlo pozitivno iskustvo, tako da ne bih da generalizujem, nadam se da je moj slucaj usamljen
    Ono sto samoj sebi zameram u celoj prici je sto nisam bila agresivnija, ali opet, to mi je prvo iskustvo pa nisam bila ni toliko sigurna sta mi se svakog trenutka desava. Sestre su razlicite, od onih tupavih i neljubaznih, do sasvim korektnih, a mozda su se i na tom planu neke stvari promenile. Ako vas nesto posebno interesuje slobodno pitajte

animetta
    Član
    animetta

Uf, uf, Mima, bas si se namucila… 🙁
    Znam da ima razlicitih iskustava i da ne treba generalizovati ali strasno je uopste prozivljavati nesto sto treba da ti bude najlepsi dan u zivotu na takav nacin… 🙁
    Ja se tesim time sto na odeljenju poznajem licno bar 5 doktora i sto je sestra mog druga babica tako da nameravam sve da ih postrojim ko vojsku! 🙂
    U svakom slucaju, hvala na prici, ako budem imala jos neka pitanja kuckacemo se!
    Veliki pozdrav!

mima80
    Član
    mima80

Moram da dodam da sam zimus posle spontanog lezala na Ginekologiji koja je na istom spratu, isti lekari rade, neke sestre sam prepoznala pa nisam sigurna da li je ista postava i jednog i drugog odelenja ili samo neke rade na oba. U svakom slucaju sam bila jako prijatno iznenadjena, sestre i lekari su bili vrlo, vrlo ljubazni, prijatni, mogla je svaka od nas da pita sta god pozeli, stvarno su bili sjajni. Na kraju mi je bilo zao zato sto nije postojala neka knjiga utisaka, zaista sam zelela da svima kazem koliko je vazno da se u tim teskim trenucima osetis kao covek i koliko mi je njihova ljubaznost pomogla da lakse prebrodim tu situaciju. Na kraju krajeva, zaista nisu bitna ni tolika ulaganja, niti ne znam ni ja sta, koliko jedan normalan ljudski odnos, osmeh, lepa rec, a to ne kosta nista

mejv
    Član
    mejv

Evo i ja bih da podelim sa vama svoje mišljenje i iskustvo!
    Trudnoću sam vodila privatno, u Pančevu, od samog početka kod doktora koji radi i u bolnici i u svojoj ordinaciji. (Verovatno svi Pančevci znaju o kome se radi.)
    Razlozi zbog kojih sam vodila privatno trudnoću su: želela sam da obezbedim doktora i epidural za porodjaj i želela sam da moja trudnoća protekne u najboljem mogućem redu.
    Naravno, bila sam spremna na svaki dogovor koji bi podrazumevao i odredjena čašćavanja!

Prvi put smo oko porodjaja razgovarali pred kraj 6. meseca i tada je doktor rekao da ništa ne brinemo i da će nam obezbediti sve što želimo a ukoliko ne bude mogao da obezbedi uputiće nas na kolegu iz NF koji će nas prihvatiti kao svoje pacijente. On će izazvati porodjaj u svojoj smeni i dobićemo epidural.(Epidural se daje od 7- 15h!!!!) Sve to će znati u 35. nedelji, kada se vidi kako beba napreduje, i tada ćemo se sve detaljno dogovoriti. Na pregledu u 36. nedelji (35. nedelje nisam imala pregled) mu se mnogo žurilo i ispratio me je odmah posle pregleda. Jednostavno bio je maksimalno nedostupan i neprijatan, sve ćemo se dogovoriti i ima vremena a ja sam mnogo nervozna isl- to meni nije dogovor!
    Pitala sam da me poveže sa anesteziologom i tada mi je rekao da on to ne može???!!!!

Na kraju je mm otišao da razgovara sa doktorom (to je već bila 37. nedelja) i tada mu je doktor rekao da on ne može da obezbedi ništa i da ukoliko želimo epidural idemo u NF! U medjuvremenu smo saznali da je anesteziolog,maltene jedan jedini koji radi epidural, na godišnjem odmoru skoro do mog termina! Naravno, to nam nije rekao moj doktor!
    Kada ga je je mm pitao za kolegu sa kojim je trebalo da nas poveže on je rekao da mi to sve možemo sami ali eto, ako baš želimo može nas povezati, čisto da to sve brže završimo??? Inače moj doktor se nikada nije javio na mobilni tel koji mi je dao, niti je pozvao naknadno da proveri ko je zvao; tako bi ,verovatno, bilo i kada bi mi krenuo porodjaj.

I tako ja ostadoh u 9. mesecu bez doktora i epidurala…Sva sreća našli smo doktora u NF, i dogovorili se za čas i za epidural i za porodjaj. Termin je za 5 dana i sada sam bezbrižna da će sve proteći u najboljem redu.

Nemojte da budete naivne, u Pančevu se epidural ne daje, ne postoji!!! To od 7-15h to je eksperimentalno, to nije usluga i to nije nešto na šta možete da računate! Izazivanje porodjaja se ne radi bez medicinskih idnikacija i to je samo „fora“ koju doktori pričaju kako bi zadržali svoje pacijente, a onda pred kraj trudnoće odjednom ništa ne može, pa računaju, jadne namučene trudnice, dosta im je svega, sigurno jedva čekaju da se porode, zaboraviće na epidural!!!
    Sve moje drugarice koje su htele epidural u Pančevu nisu ga dobile!!!
    Ako želite bezbolni porodjaj idite u Beograd. Ako želite prirodan porodjaj Pančevo je odlična opcija a trudnoću možete voditi u dispanzeru a u BG ići na 2-3 specijalistička pregleda- Analife ili gde već…
    Nemojte bacati novac na umišljene „seoske“ lekare koji misle da su nedodirljivi, koji ništa ne mogu da završe ni ponude pacijentu a vrlo rado će vam uzeti novac i zavlačiti vas.
    O mom doktoru ću uvek i svima reći ovo što sam napisala i još ponešto jer se osećam vrlo prevareno i iznevereno kao pacijent i čovek!

Za pančevačko porodilište, izgled i osoblje, ja stvarno nemam ništa loše da kažem; na osnovu onoga što sam videla tokom organizovanog obilaska za trudnice i u komunikaciji.

animetta
    Član
    animetta

Uf, uf, uopste mi nije lakse kad sam procitala ovo sto si napisala Mejv.. 🙁

Znam na kog doktora mislis i strasno mi je kad procitam tvoje iskustvo.. Isto tako znam i za epidural u Pancevu – daje ga samo jedan anesteziolog pa ako imas srece i dogovor sa njim dobices epidural a ako ne – ko ti kriv sto nisi na vreme otisla za Bg.. 🙁

Ja sam ipak pre za porodjaj u Pancevu pa makar i bez epidurala jer na odeljenju poznajem dosta njih, sto lekara sto babica pa ipak mislim da ce mi biti prijatnije.. Ne bojim se prirodnog porodjaja jednostavno sam zelela da ako imam opciju da me ne boli (epidural) to i dobijem..

Srecom, imam jos vremena pa cu nadam se imati vise srece da sa doktorom obezbedim malo bolji odnos nego sto je tvoj nazalost bio..

Hvala na informacijama u svakom slucaju i sve najbolje na porodjaju! :caos:

Snezana.m
    Član
    Snezana.m

Hvala vam devojke na informacijama.

Animeta, nama nista drugo ne preostaje, nego da se nadamo da ce sve biti dobro. Ja nisam planirala epidural, tako da mi je svejedno. Za ostalo, molim Boga da bude sve u redu i da budem hrabra na porodjaju, kako bih bebici olaksala dolazak na svet.

mejv
    Član
    mejv

Hvala ti Animetta!!!
    Ja sam danas 39+2 i čekamo svaki dan! 😆

Pančevo je i meni bila najbolja opcija iz istih razloga kao i tebi, znam ljude, lepo porodilište…milina!
    Samo ako želiš epi 100% bolje odmah za BG. Ja sam kukavica i nesmem da se usudim, nikako! :anene:
    Hvala tebi na podršci i sve najbolje!

maja reljic

Sto se epidurala tice…licno sam bila u porodilistu pre nekoliko dana i razgovarala sa nekoliko porodilja koje su se dan i dva pre toga porodile i koje su mi iz iskustva toplo preporucivala epidural.Doduse nije mala stavka izdvojiti 12 hiljada…Mislim da nije uredu da se u nasem porodilistu u Pancevu toliko naplacuje dok u nekim bolnicama je ili besplatan ili se placa nesto simbolicno.

mima80
    Član
    mima80

Nisam znala da se u Pancevu naplacuje epidural 👿 👿 👿
    Za one koje su se opredelile za ovo porodiliste evo jednog lepog teksta http://blog.b92.net/text/14829/Tri-put-URA-za-babice-iz-Panceva/

animetta
    Član
    animetta

Jel to znaci ako ga platim da cu ga i dobiti ??? Wo-hoo! Divne vesti s obzirom da je do sad bila aktuelna prica da je retkost epidural jer nema ko da ga da ???

Ma 12 000 je nista u poredjenju sa bolom koji treba da istrpis.. Ne kazem iz svog iskustva jer ga nisam imala ali to ce reci svaka zena koja se porodila i bez i sa epiduralom…

Majo, mislim da gresis, besplatno je u Bg-u samo u Dragisi Misovic a u svim ostalim porodilistima je uglavnom skuplje od 12 000..

Mima, raduje me ovaj clanak.. 🙂

Snezana.m
    Član
    Snezana.m

Bas me raduje ona anketa. Pa i nije toliko skup epidural, ja sam mislila da je vise… Animetta, bolje ti idi licno, pa se raspitaj.

Ja ipak ostajem pri happyduralu ;]

Hvala puno na postu i linku. Poljubac :-*

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 130 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.