Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi U IŠČEKIVANJU Porođaj Porodiliste u Pancevu – misljenja

Ova tema sadrži 129 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  animetta 7 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 130 ukupno)

Porodiliste u Pancevu – misljenja

• wildorhid
    Član
    wildorhid

Cula sam mnogo losih prica vezanih za dr. Jankovica , mada mislilm da je babica ipak najbitnija na porodjaju , sada sam 38ma nedelja frka mi je skroz, pa sam se sa mukom odlucila za epidural, sl. nedelje idem kod anesteziologa na razgovor o istom. Dali je neka od vas koristila epidural u Pancevu? 😯

JovanaV
    Član
    JovanaV

Posto ja nisam iz Panceva, i ne znam o kome je rec, a planiram tamo da se porodim i ne poznajem nikog, pa ne bih volela da naletim bas na tog lekara.Da li bih zelela konkretno da me upozoris i kazes mi na koga si tacno mislila… Mnogo se plasim porodjaja, ne znam kako cu to prevaici kada dodje vreme…
    Please… 😥 Ovo pitanje se odnosi na mejv, ili animetta… pomagajte zene…

animetta
    Član
    animetta

Draga Jovana,

ja licno poznajem tri lekara na odeljenju i neke na specijalizaciji.. Doticnog dr. Jankovica stvarno ne poznajem niti imam iskustvo sa njim ali za svakog lekara kruze razne price, dobre i lose, te upropastio je jednu, te nije normalan, te trazi pare.. Tih prica je uvek bilo i uvek ce biti tako da je moj predlog da ih ne slusas, samo ces se unervoziti i uplasiti a za to nema potrebe..

Ako ne poznajes nikoga na odeljenju od lekara ne gine ti da ti zapadne neki koji je tog dana na dezurstvu kad tebi krene porodjaj ali nemoj da se plasis, niti si prva niti poslednja koja tako ide da se poradja! Ni ja ne znam jos ko ce me poroditi i kako i kad i sve ostalo bez obzira sto vodim trudnocu kod jednog od lekara iz bolnice.. Posto mi je termin kraj jula a to je sezona godisnjih odmora videcemo ko ce biti u bolnici ali to cu se raspitati jedno dve nedelje pred termin..

Nemoj da se plasis i ne slusaj price, moja kuma se skoro porodila i sestra od tetke i niko nije lose prosao..

Odakle si? Gde vodis trudnocu?

Pitaj sta god te interesuje, mi smo ovde da jedna drugoj pomognemo bar na taj nacin.. 🙂

JovanaV
    Član
    JovanaV

Drava animetta, hvala ti sto si mi odgovorila…

Meni je termin pocetak januara, sto znaci da moze da bude i Nova godina ili Bozic… Videcemo…

Imam dve babice koje ce mi srediti drugarica, a i casticu ih samo da me paze i da mi pomogu, a za doktore sam danas saznala od nje da su dobri David i Stan… Samo da mi Vajs ne zapadne ubicu se…

Nego htela sam da ti kazem nesto sto sam isto danas saznala, ne znam da li mozda neko vec zna…
    Postoji mogucnost da se plati 25.000 bolnici, oni ti kazu kada je ko dezuran i za tu cenu dolazi doktor kojeg zelis, anesteziolog (ako zelis epidura), babica i pedijatrijska sestra… Kao za tu cenu mozes sve da biras i dobijes…
    Oni su tu dok se ne porodis i ako nedaj Boze ne bude nesto uredu, dolaze da te spremaju i salju za Beograd…

Jos uvekje rano da razmisljam o porodjaju, ali hocu da nadjem lekara koji ce mi voditi trudnocu i poroditi…
    Zato sam u nedoumici, da me ne ispale zadnjeg casa…

Ali posto sada znam za tu moucnost (25.000) malo mi je lakse, a i znam da ce biti neke promene u porodilistu do Nove godine…
    Mozda promene naclnika, pa bude malo bolje…
    Ipak je to najsrecniji dan u zivotu i nije fer da ti neko to upropasti…

JovanaV
    Član
    JovanaV

Animetta, kakvo je tvoje misljnje (ili si mozda cula iskustva drugih zena), o dr Davidu, i Stanu…?
    Eto, meni ih je drugarica preporucila… Ona radi tamo na decjem odelenju, pa ih zna…

animetta
    Član
    animetta

Jovana, ne znam zasto tako mislis o Vajsu, jel si imala neko lose iskustvo sa njim ili si cula neke price? Mene je licno pre par godina on „spasio“ jer mi je jedna doktorka u dispanzeru na redovnom pregledu rekla da imam kondilome i rekla da dodjem privatno u ordinaciju u bg-u gde ona radi i ja sva sreca odem sutradan kod njega koji mi je rekao da imam neku ranicu na grlicu ali da to nisu kondilomi i koja mi se povukla posle mesec dana terapije.. Zamisli da odem da mi laserski spaljuju nesto sto nemam???!!!! Uzassssssss

O dr. Davidu moze Snezana da ti kaze nesto, on njoj vodi trudnocu, ja ga licno ne poznajem, isto vazi i za Stana.. Moja drugarica koja radi kao babica na odeljenju kaze da puno poverenje ima u Parovica a on meni radi UZ i ja sam zadovoljna.. Ne znam da li ce me on poroditi, krajem juna cu videti sta i kako.. Nisam cula za to biranje lekara, raspitacu se kad krenem u skolicu za pripremu za porodjaj.. Ja bih licno zelela epidural ali videcemo kako to funkcionise kod nas.. Ima vremena raspitacu se pa kad nesto saznam podelicu to ovde sa vama!

Imas vremena ti do januara, opusti se i uzivaj i ne misli puno o tome sta te ceka! 🙂

Snezana.m
    Član
    Snezana.m

Draga Jovana, sve hocu, a nikako da ti odgovorim.

Meni dr David vodi trudnocu u bolnici. jednom mesecno idem na kontrole i zadovoljna sam. Ne znam da li ce me on poroditi, ali se ni ne uzbudjujem oko toga, jer je babica najbitnija na porodjaju. Poznajem i jednu sestru sa patologije trudnoce, pa se nadam da ce biti ok.

Animetta je u pravu. Ne opterecuj se, imas vremena do januara.

Nas dve cemo ti reci kako smo prosle, jer se nama vec blizi termin.

Uzivaj u trudnoci!

JovanaV
    Član
    JovanaV

O Vajsu imam takvo misljenje, jer je na porodjaju katastorfa… U komsiluku imam par primera, zene su se ne davno porodile…
    Ne zelim nikoga da plasim, ali zena, koju je on nedavno porodio je, je jedva prizevela. Dobila je sepsu, jer je ostao deo posteljice i to NIKO nije primetio na UZ cak ni posle mesec dana… Srecom na kraju je sve ispalo OK.

A za Parovica cujem da je jos uvek neiskusan na porudjaju, ali da uprincipu nije los… Ne znam… Iskustva su razlicita…Mojoj koleginici je vodio trudnocu i sve je bilo OK, mada je nije on porodio, ali to njoj nije ni bilo bitno…

Ne opterecujem se, bitno mi je da imam babice, a za doktora imam jos vremena…

mima80
    Član
    mima80

Ja iskreno uopste nisam primetila da je babica bitna u celoj prici, u mom slucaju je ona bila statista, bukvalno. Sve je uradio dr, on me je porodio i usio. Doktor je po meni najvazniji faktor u celoj prici, ne znam sta bi uopste babica trebala da radi osim da stoji pored tebe i eventualno te drzi za ruku, bodri i sl. Nema razloga za paniku, mislim da su svi doktori ok, moje iskustvo jeste bilo losije ali verujem da je ono izuzetak. Bas sam skoro cula da su prvi put kod nas izveli porodjaj u cucecem polozaju, naravno Vajs je porodio devojku, i ona je prezadovoljna. Do sada nisam cula jednu ruznu rec o njemu, ono sto se meni dopada kod njega je to sto mnogo ulaze u sebe, posecuje seminare, spreman je i otvoren za nove stvari i zato verujem da je vremenom situacija u porodilistu sve bolja. Po meni je besmisleno placati doktore i babice za ono sto im je posao, a i to ti na kraju nista ne garantuje. Bas u okolini poznajem slucaj gde je glavna babica bliska rodjaka porodilji pa je ona prosla izuzetno lose, imala hitan carski, ali nebih da bilo koga plasim. Sve trudnice najtoplije savetujem da se informisu sto vise o porodjaju da bi u tom trenutku bile koliko-toliko pribrane, obavezno idite u posetu porodilistu ako vec niste otisle, to ce vas dosta umiriti i uliti vam sigurnost, idite na predavanja u DZ gde cete cuti dosta korisnih stvari o dojenju i nezi deteta, i ukoliko ste u mogucnosti idite na vezbe za trudnice, odnosno pripreme za porodjaj. U Pancevu to ne postoji u okviru DZ 🙄 zato sto su klosari 👿 ali drzi jedna zena privatno pa ako ste zainteresovane posaljite mi pp da vam posaljem njen tel. Pre dve godine je cena dvocasa bila 500din, iako nisam nesto pala u nesvest, mnogo stvari o kojima je pricala i koje je sto puta ponavljala 🙄 sam znala od ranije pa mi je bilo prilicno dosadno, ali cete nauciti vezbe disanja koje ce vam ubrzati i olaksati porodjaj.

wildorhid
    Član
    wildorhid

Drage moje,

Bila sam na razgovoru sa dr. Davidom vezano za epidural, ovako mi je kazao, porodjaj sa epiduralom je 12000, dolazi anesteziolog i dr. koji se zadesi u smeni, porodjaj sa timom „po zelji“, ukljucuje anesteziologa, dr. po zelji i babice po zelji je 40000 dinara, zatim sam otisla kod anesteziologa koji me je drsko oduvao u fazonu donesi te i te rezultate, na moj odgovor da imam sve te rezultate koji su radjeni samo dve nedelje prethodno i ne trebam vise da ih radim jer mi je termin 25ti maj, zena me je strejala pogledom u fazonu gubi se,inace ih je u ordinaciji bilo petoro i svi su pusili i pili kafu!!!!Pobesnela sam toliko da vise nemam zelju za tim zahvatom ( verovatno joj je to i bio cilj ). A sto se tice doktora u porodilistu najbolju komunikaciju u smislu ljudskosti i profesionalnosti sam imala sa dr. Davidom i dr. Vajsom. Inace sam iz Beograda, ovde sam se udala, prvi put sam se porodila u Narodnom Frontu sa debelom vezom, i prosla kao bosa po trnju, porodilste u Pancevu ne moze da se meri ni sa jednim u Beogradu, jer je u Beogradu svako porodiliste kao zeleznicka stanica,prljavo i prepuno, od velikog broja porodilja sa svih strana desava se da ih doktori pomesaju u frci i trci, da ne pricam o uzasnoj higijeni . U osmom mesecu sam lezala ovde u bolnici tri dana na tokolizi, verujte mi da sam bila odusevljena od silne ljubaznosti i smirenosti osoblja sam se zaista osecala sigurnom. Sad sam vas udavila al poenta je da je svaki porodjaj individualan, nema veze koji je doktor jer su se svima njima desili i pehovi i uspesi, bila mi je ogromna frka jer sam imala prvi put grozno iskustvo, sad sam se konacno smirila i idem hrabro i bez epidurala, a i bice mm sa mnom tako da … pisacu vam kako je bilo, ljubac za sve!!!!!!

animetta
    Član
    animetta

Wildorhid, hvala za informacije u vezi sa epiduralom! Otprilike sam pretpostavljala da je takva situacija kod nas, zato cu jos razmisliti dal cu se upustati u tu frku sa anesteziologom.. Javi nam obavezno svoje iskustvo, nama koje se prvi put poradjamo to ce bas znaciti! I sve najbolje naravno! 😆

Mima, i ja sam misljenja da je doktor tu najvazniji a da je totalni lopovluk to sto naplacuju 40.000 za nesto sto je njima posao.. Spremam se i ja da krenem u „skolicu“ za porodilje, pretpostavljam da je to ista zena kod koje si ti isla.. 🙂

Jovana, ne brini se toliko za porodjaj, bitno je da ti vodi trudnocu neko sa kojim imas dobru komunikaciju a ne sa nekim ko ce biti tu da te porodi.. Meni je najbitnije to sto imam poverenje u svog lekara a u savetovaliste za trudnice ne bih otisla ni da meni placaju da idem tamo, takvo je moje iskustvo i moj izbor da trudnocu vodim privatno.. U svakom slucaju, opusti se i uzivaj!

Veliki pozdrav za sugradjanke! 🙂

JovanaV
    Član
    JovanaV

Wildorhid, hvali ti za informacije…

Vidis ja sam bila pogresno obavestena da je tim po zelji 25.ooo

Nemoj nas zaboraviti posle poradjaja… Please…

Zelim ti PUNO srece jer ti se termin blizi… Zelim ti da rodis zdravu i slatku bebicu…

Da li si se sa dr.Davidom dogovorila za porodjaj ili ko ti se zadesi…?

Da li ides na kontrole kod njega privatno ili u porodiliste?

Snezana.m
    Član
    Snezana.m

Wildorhid, hvala ti na postu i u potpunosti se slazem sa tobom. Kada kazem da cu da se porodim u PA, svi me gledaju da li sam normalna, sto ne hvatam veze za BG ili ZR.

I ja sam bila odusevljena profesionalnoscu osoblja. Sve pohvale za dr Davida! Cisto je, renovirano, sestrice su ok i nemam primedbi.

Ljubim vas puno i zelim svu srecu i brze i lake porodjaje :-*

JovanaV
    Član
    JovanaV

Snezana gde si radila dabl test? Privatno ili u Beogradu?

Snezana.m
    Član
    Snezana.m

Jovana, dabl test sam uradila u Pancevu privatno. Laboratorija Biomedica u Karadjordjevoj. Pre toga bi trebala da odradis ekspertski UZ gde bebi mere nuhalni nabor i gledaju da li se razvila nosna kost. Posle ta dva rezultata dr poredi. Ako mozes, uzmi uput, pa za BG. Zasto da placas 2000, ako ne moras. Pozdrav!

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 130 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.