Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi U IŠČEKIVANJU Porođaj Porodiliste u Pancevu – misljenja

Ova tema sadrži 129 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  animetta 7 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 91 članaka - 91 do 105 (od 130 ukupno)

Porodiliste u Pancevu – misljenja

• emilija
    Član
    emilija

Hvala Daco :love:

daca84
    Član
    daca84

nema na cemu emilija;-)

JovanaV
    Član
    JovanaV

d

JovanaV
    Član
    JovanaV

Pozdrav za sve…

Htela sam da pitam u kom mesecu se ide kod anesteziologa za epidral(u sedmom ili osmom) da li treba uput i kakva je procedura? Ne znam ni gde se nalazi?

Hvala unapred…

animetta
    Član
    animetta

Jovana, za epidural ti treba uput od tvog lekara ili lekara opste prakse, nebitno je totalno.. Znaci trazis uput za anesteziologa i ides u specijalisticku ambulantu na pregled, to je ona mala zgrada da kazem ispred bolnice, ulazi se sa ulice.. Na prvom spratu je anesteziolog, mislim da je ordinacija 24 ili 25, nisam sigurna. Kucnes tamo i kazes da si dosla zbog pregleda za epidural, das im uput i knjizicu, oni te salju prvo na EKG u sobu preko puta, to odradis za 5 minuta i vratis se kod njih sa nalazima EKG-a.. Anesteziolog te pregleda, postavi par pitanja i da nalaz da je sve ok i to nosis sa sobom u porodiliste kad krene porodjaj.. E da, prethodno moras da uradis analize koje ce on pogledati, to ce ti tvoj doktor reci kad mu kazes da zelis epidural, pored krvne slike treba ti jos neke stvari, vreme krvarenja, PT, PTT, vreme koagulacije i ne znam dal jos nesto, zaboravila sam ali ako zelis mogu da izbunarim svoje nalaze negde.. Uglavnom, tvoj doktor bi trebao da zna sta sve da uradis od analiza pre pregleda…

Kad zavrsis to, zoves call centar bolnice i kazes da si uradila preglede i da zelis da se prijavis za epidural, to je jako bitno jer moraju da te imaju na spisku, kad dodjes na prijem za porodiliste kazes da si se prijavila za epidural i onda te oni traze na spisku..

To sve odradis u 9. mesecu! Nece ti niko dati uput za to ranije ali veruj mi, sve zavrsis za jedan dan tako da nije frka.. Jedino te analize uradi par dana ranije, ja sam radila kad mi je inace bio red za krvnu sliku za kontrolu da me ne bi bockali sto puta.. Privatno ako radis analize mislim da je oko 1500 – 2000 dinara..

Eto, ako jos nesto treba pitaj! 🙂

JovanaV
    Član
    JovanaV

E bas ti hvala animetta… Samo me jos intersuje kako te anesteziolog pregleda? da li uopste pregleda kicmu ili se za to ide kod fizijatra? Ja sam imala krivu kicmu kao mala, a ne znam da li sam je ispravila (mada ne verujem) posto sam isla na terapije… Znam da to moze biti problem… Cini mi se da je Prex imala taj problem…
    Nadam se da je moja dr upucena jer ne znam koliko je za epidural, zato sto ona inace ne voli razmazene zene… Ma sva mi je ona razmazena… A sto bih trpela nesto ako ne moram… To meni uopste nema veze sa tim…
    Hvala ti jos jednom, pozdrav…

JovanaV
    Član
    JovanaV

animetta jos nesto da te pitam, da li je dr David za epidural ili mozda nije?
    Da li si pricala sa njim o tome? Ja idem u dispanzer, a planiram da predjem i kod njega za nekih mesec dana, pa mogu od njega da se informisem(vodice me drugarica u bolnicu kod njega ona radi na decijem, kaze da je dobra sa njim)…Mada cujem da sad ne moze da se ide u bolnicu na preglede jer postoji neka njihova vecernja bolnica u kojoj se sve placa (zato mi teba ona da me sprovede do bolnice, mada nije mi problem platicu ako ne mogu drugacije da dodjem do njega, ali izabranog lekara za porodjaj necu platiti… ta drugarica ima tamo nekoliko babica i ako dobijem epidural, mislim da ce to biti to… Mada imam jos vremena…
    Uh al sam i zapetljala…

animetta
    Član
    animetta

Jovana, ma nisi zapetljala, potpuno je normalno da zelis sve da organizujes unapred, tako sam i ja radila, i tako i treba, nema iznenadjenja nekih previse i to te cini smirenom i cuva snagu za ono sto dolazi.. 🙂

Anesteziolog ti meri pritisak, slusa pluca i pregleda kicmu onako prstima, sta znam, meni je presao preko kicme i opipavao mesto gde treba igla da udje, koliko ja znam ne salju kod fizijatra jer on valjda zna da proceni dal je ok ili ne.. Meni je Todor Visekruna bio na pregledu a i na porodjaju i ja sam odusevljena covekom, stvarno izuzetan lekar i covek, nemam reci, sve vreme porodjaja je bio uz mene, opustao me, hrabrio, ma super sve! 🙂

E sad, ja dr. Davida ne znam ali je moju drugaricu porodio pre nedelju dana sa epiduralom, nije joj on bio izabran lekar vec je jednostavno bio dezuran tu noc.. Ona je skroz zadovoljna njime, eto, to je njeno iskustvo.. Nisam cula za tu vecernju bolnicu ali ako imas „vezu“ iskoristi sve sto mozes! 🙂 Veruj mi, ako imas epidural, pola „posla“ ti je gotovo, epidural je za mene jedna fenomenalna stvar a to sto neki smatraju da zene koje traze epidural moraju da budu razmazene nemaju pojma sta pricaju, pobogu, zivimo u 21. veku kad je medicina toliko napredovala i sto bi trpele bol kao nase majke, bake kad ne moramo.. Svasta.. Ne obaziri se na to a ako tvoja doktorka ne zna koje analize treba da uradis pre nego sto odes kod anesteziologa zna dr. David. U krajnjem slucaju ja cu ti napisati pa mozes i privatno da ih odradis ako nece da ti daju uput..

Pozz! 🙂

JovanaV
    Član
    JovanaV

Hvala ti Animetta jos jednom…
    Ja sam mislila da te je porodio dr David i da ti je on i vodio trudnocu, ne, ne,ne pomesala sam te sa Snezanom… Polako pocinje da mi radi mozak… Mada jako mnogo citam (sve i svasta) pa mi se sve lepo izmesa… Ne zamerite mi… Vidim da sam te pitala neke stavri o kojima si vec pisala… :((

Bebica ti je pravi medenjak :)) ne mogu da verujem kako veme leti, ima vec dva meseca… Veliki momak…

Pozdrav :))

JovanaV
    Član
    JovanaV

Opet imam pitanje oko epidurala…
    Danas nesto razmisljam kada dobijes epidural da li imas osecaj u nogama, mislim da li moze da se hoda ili blokira i noge?

Pozzzz…

bibilins
    Član
    bibilins

Imas potpun osecaj, samo te kontrakcije ne bole. Ja nisam hodala, jer je sve islo brzo a i imala sam igle na rukama. Cak me je u jednom trenutku boleo isijas (nerv koji se iz donjeg dela ledja spusta niz desnu nogu) i anesteziolog mi je rekao da epidural na to ne deluje.

JovanaV
    Član
    JovanaV

Hvala na odovoru, vidis ja sam mislila da blokira i noge… E bas super sto nije tako…

MalaNina
    Član
    MalaNina

E sada sam stvarno iznenadjena ovim silnim pohvalama za Pancevacko porodiliste. 🙂 Rodjena sam Pancevka i tu planiram i da se porodim,termin mi je u maju, a posto sam planirala epidural, svi su mi rekli da ga ni u ludilu ne radim u Pancevu,jer kao, nema dobrog anesteziologa.Zanima me da li se anesteziolog bira ili koji zapadne i kada se zakazuje epidural?i naravno, sta ako porodjaj krene pre 32 nedelje,npr.? Kako onda da trazim epidural?

MalaNina
    Član
    MalaNina

E sada sam stvarno iznenadjena ovim silnim pohvalama za Pancevacko porodiliste. 🙂 Rodjena sam Pancevka i tu planiram i da se porodim,termin mi je u maju, a posto sam planirala epidural, svi su mi rekli da ga ni u ludilu ne radim u Pancevu,jer kao, nema dobrog anesteziologa.Zanima me da li se anesteziolog bira ili koji zapadne i kada se zakazuje epidural?i naravno, sta ako porodjaj krene pre 32 nedelje,npr.? Kako onda da trazim epidural?

daca84
    Član
    daca84

zdravo drage zene!evo konacno sam se porodila u pancevu!bio je carski rez,beba je karlicno bila.zao mi je zbog toga al mogu da vam kazem da su posao super odradili!anestesiolog je bio odlican,odma je dosao kad su ga pozvali posto sam se pre termina porodila.svi su prijatni i lepo se ponasali.jedino sam zamerila sto su stalno dohranjivali bebu,to kao zbog carskog reza.slabo su me podrzavali u tome da pocne da sisa,tek 4. dana je jedna sestrica imala ideju kako ce da sisa a do tada je onako pomalo. bitno je da su sve odradili kako treba i da sam izbegla ono sto sam htela,to su stvarno ispostovali.mislim da je bio prirodan porodjaj mogla sam jos vise da uradim,al nikad se nezna.zadovoljna sam u svakom slucaju i mislim i dalje da je bila prava odluka! pozdrav svim mamama i buducim mamama.presretna sam i osecaj je fantastican!!

Gledanje 91 članaka - 91 do 105 (od 130 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.