Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi U IŠČEKIVANJU Porođaj Porodiliste u Pancevu – misljenja

Ova tema sadrži 129 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  animetta 7 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 106 članaka - 106 do 120 (od 130 ukupno)

Porodiliste u Pancevu – misljenja

• bibilins
    Član
    bibilins

Daco, cestitam ti od srca
    :bravo: :bravo: :bravo:
    :zvezda: :zvezda: :zvezda:

JovanaV
    Član
    JovanaV

Mala nina gde vodis trudnocu? i kod kog dr?
    Ja idem u cetvrtak na kontrolu pa cu pitati dr za njeno misljnje o epiduralu i ja ga planiram, mada se malo plasim, ne zbog anesteziologa nego zbog toga sta pisu, zbog cega nije dobar.
    Juce sam bila na sajtu http://www.mamaibeba.rs i tu sam citala o epiju svasta, i pise da ima dosta nedostataka. Taman resim definitivno, kad nadjem sajt gde pise vise mana nego prednosti. Ali uvek se baziram na zene koje su ga koristile, sve su ga toplo preporucile. Nisam procitala da ga je neko koristio i rekao da ne valja ili da nije dobar. Prirodno se plasim,a sta cu akoj e moja dr protiv, stvarno ne znam kako cu se pomiriti sa tim… Mada naravno odluka je uvek na nama, ali sta reci ako ti dr ne preporucuje.

animetta
    Član
    animetta

Daco, cestitam i jako mi je drago da si i pored carskog reza lepo prosla i da ste i ti i bebica ok! Sve najbolje! 🙂

Nina, mozes da biras anesteziologa, lekara i babicu ali te to zadovoljstvo kosta 40.000 dinara.. Ako to ne uradis, ko ti zapadne.. Ja sam imala za mene najbolju mogucu kombinaciju ( Vajs – lekar i Todor Visekruna – anesteziolog) ali oni su to vece bili dezurni.. Ja sam od onih koje ce uvek navijati za epidural, ali misljenja su podeljena.. Ne znam kako se dobija epidural ako porodjaj krene pre nego sto se potrebne analize urade, praksa je da se ulaskom u deveti rade analize i odlazi kod anesteziologa na pregled.. Elem, rano ti je jos da razmisljas o porodjaju, znas ti gde je maj, hehe Salim se, i ja sam htela da budem informisana na vreme ali devojke uzivajte u trudnoci, nemojte da previse razmisljate i da se brinete!!! :trudnica: :trudnica: :trudnica:

dialectica

Daco, tek sada vidim. Cestitam! Kako si, a kako je beba?

JovanaV
    Član
    JovanaV

E drugari dobila sam uput za anestezioliga i idem u utorak na pregled, nadam se da cu preci… Javljam informacije…

JovanaV
    Član
    JovanaV

Nema ovde nikog… ali aj da napisem iskustvo. Jako sam se razocarala, cekala sam sa uputom ispred vrata, nema veze sto sam trudnica i sto sam stajala niko me nije ni pogledao, a sestru kada sam pitala da li mogu da predam knjizicu pitala me je gde su merzultati krvi, naravno nisam imala jer sam cekala da mi anesteziolog kaze sta sve trebam da uradim i od njega odem u laboratoriju, i sutra bih pokupila rezultate,ipak nisam u pancevu i ne mogu da se svrckam svaki cas…
    Kad sam rekla da nemam rekla mi je da ne mogu da predjem i da dodjem sa krvnom slikom. Kad sam pitala sta sve trebam da uradim, ona mi je rekla da pitam moju dr, a kad sam ja rekla da mozda ona nije upucena jer mi nije nista dala sem uputa, a ona ti se izdere na mene kako moze dr da ne bude upucen i da uostalom trebam ja sama da znam… Pazi molim te, a gde pise da bih ja znala. A cemu oni sluze… poludela sam, a usta kao da mi je neko vezao… Veceras mi stizu rezultati pa cu ici od nedelje ponovo, pa sta mi bog da… I on ce da mi da da opet uradim neke analize krvi tako da ce ponovo da me bodu…

Eto tako ja prodjoh…

bibilins
    Član
    bibilins

Ima nas, Jovana, tu smo 8)

Ovo sto ti se desilo je prilicno neprijatno i moj savet ti je da zoves zastitnika prava pacijenata. Iako ne znas koja je sestra radila (pretpostavljam da se nije predstavila) reci kad si bila i oni ce proveriti ko je bio u smeni. Bar ce imati neprijatnosti sto se tako ponasala, obavezno napomeni da si trudnica u visokoj trudnoci.
    Ne znam koji je broj zastitnika za PA, to bi trebalo da bude istaknuto u svakom domu zdravlja.
    Moja drugarica, isto iz NS se prekjuce porodila u Pancevu i prezadovoljna je

JovanaV
    Član
    JovanaV

Bibilins da znas da si u pravu… Ma necu sad zvati, dala mi je animetta sta trebam da uradim iz krvi pa cu ici ponovo, sutra idem da vadim krv… Ali bas mi je to glupo, vadim krv, dajem pare i ako ne mogu da dobijem epi zbog krive kicme ili aritmije koju sam imala sa 6 godina, onda samo bacam pare, a njima da nije do para ne bi imali za epi tarifu dnevnu i nocnu… ne bi samo davali porodiljama paket u Beogradu nego u celoj Srbiji… Tako da ovo sto se radi je kATASTROFA… Da li je drugarica uzimala epi? Cudno mi je da su vas primili, jer nas nece u Beogradu da prime, jednu su bas vratili, a zena samo sto im se nije porodila…

Kada sam bila na kontroli u dispanzeru sestra bas komentarise kako je bilo jako mnogo trudnica na CTG-u sto znaci da je „Guzva“ na porodjaju…

Inace bibilins ako opet prodjem kao sto sam prosla kod ansteziologa zovem da se zalim…

POZZZZ…

JovanaV
    Član
    JovanaV

Bas mi je zao sto forum ne radi pa ne mozemo da se dopisujemo…:(

animetta
    Član
    animetta

Jovana, tebi se bas priblizilo! Covece kao da je juce bilo kad si se „slepala“ kod nas na trecem tromesecju a pripadala jos uvek prvom! 🙂

Kako idu pripreme? Jel si dobila odobrenje od anesteziologa? Jel si isla u obilazak porodilista koji se organizuje svakog cetvrtka? 🙂

daca84
    Član
    daca84

hvala vam puno na cestitkama!!
    dialektika,super je beba,raste polako;-) ja sam se oporavila od carskog! pozdrav veliki svima

bibilins
    Član
    bibilins

Jovana, sta se desava?

Jillina
    Član
    Jillina

Ima li svezih porodilja iz Pančevačke bolnice da nam prenesu iskustva?

mima80
    Član
    mima80

Nadam se da ce se neko javiti, imam par pitanja. Koja je procedura za epidural?Ja sam juce bila na pregledu posle sto godina, pokupila sam neke upute, pricali smo o nekim drugim stvarima, zakazivala UZ i ostalo, i zaboravih da pitam. Sta je potrebno, da li u bolnicu idem na svoju ruku da se prijavim, ili mi je potreban neki uput od dr?Da li je cena i dalje 12 000?Kako raspolazu anesteziolozima, tj. da li vazi ono kako je bilo ranije, da je epidural moguce dobiti samo ako se poradjas u prepodnevnoj smeni?

Ana82
    Član
    Ana82

Mima ne mogu konkretno da ti pomognem posto sam se ja poradjala bez epidurala, ali ovo je animetta pisala pre 9 meseci. Ne znam da li se procedura od tad promenila. Cini mi se da je ona kad se porodila napisala da se situacija promenila i da anesteziolog dolazi i nocu,a ne samo prepodne. Nadam se da sam pomogla … 🙂

animetta;736273 wrote: Jovana, za epidural ti treba uput od tvog lekara ili lekara opste prakse, nebitno je totalno.. Znaci trazis uput za anesteziologa i ides u specijalisticku ambulantu na pregled, to je ona mala zgrada da kazem ispred bolnice, ulazi se sa ulice.. Na prvom spratu je anesteziolog, mislim da je ordinacija 24 ili 25, nisam sigurna. Kucnes tamo i kazes da si dosla zbog pregleda za epidural, das im uput i knjizicu, oni te salju prvo na EKG u sobu preko puta, to odradis za 5 minuta i vratis se kod njih sa nalazima EKG-a.. Anesteziolog te pregleda, postavi par pitanja i da nalaz da je sve ok i to nosis sa sobom u porodiliste kad krene porodjaj.. E da, prethodno moras da uradis analize koje ce on pogledati, to ce ti tvoj doktor reci kad mu kazes da zelis epidural, pored krvne slike treba ti jos neke stvari, vreme krvarenja, PT, PTT, vreme koagulacije i ne znam dal jos nesto, zaboravila sam ali ako zelis mogu da izbunarim svoje nalaze negde.. Uglavnom, tvoj doktor bi trebao da zna sta sve da uradis od analiza pre pregleda…

Kad zavrsis to, zoves call centar bolnice i kazes da si uradila preglede i da zelis da se prijavis za epidural, to je jako bitno jer moraju da te imaju na spisku, kad dodjes na prijem za porodiliste kazes da si se prijavila za epidural i onda te oni traze na spisku..

To sve odradis u 9. mesecu! Nece ti niko dati uput za to ranije ali veruj mi, sve zavrsis za jedan dan tako da nije frka.. Jedino te analize uradi par dana ranije, ja sam radila kad mi je inace bio red za krvnu sliku za kontrolu da me ne bi bockali sto puta.. Privatno ako radis analize mislim da je oko 1500 – 2000 dinara..

Eto, ako jos nesto treba pitaj! 🙂

Gledanje 106 članaka - 106 do 120 (od 130 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.