Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi U IŠČEKIVANJU Porođaj Porodiliste u Zrenjaninu- vasa iskustva

Ova tema sadrži 39 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  salekatic4 7 godine, 1 mesec ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 40 ukupno)

Porodiliste u Zrenjaninu- vasa iskustva

• sladjanam
    Član
    sladjanam

Od skora sam ziteljka Zrenjanina, i ovde cu se poroditi, pa me interesuje da cujem misljenja zena koje su se vec ovde poradjale. Hvala vam.

T3
    Član
    T3

sladjanam tj sugradjanko moja zdravo.

eto i ja sam iz zrenjanina i poradjala sam se dva puta u zrenjaniskom porodilistu doduse tada jos starom 2003 i 2005 godine.sada je otvoreno novo i cula sam da je mnogo lepse,udobnije,kvalitetnije opremljeno,cistije….tada je bilo dve sobe sa po slagacu te nekih petnaest dvadeset kreveta u svakoj ,wc i tusevi po jedan na svaku,guzva i red ispred svakog uvek,dok stignes nma red prodje te volja,sve prljavo sa oronulim zidovima ,smrdljivo,ma uzas…buba koliko neces,toplo da poludis,posteljinu dobijas svaki dan ali je sama presvlacis kako god da si se porodila,osoblje katastrofa neprijatno sestrice samo seckaju ,vuku one noge i klaparaju hodnikom,ako ih i zoves kazu evo sace i ni nedodju..sta da ti pricam,…
    e sad kazu dve tri majke koje su se skoro porodile i od kojih sam i cula da je sad mnogo,mnogo bolje…i sto se tice objekta i higijene i ljubaznosti..ma svega..pa bilo je i krajnje vreme u staroj zgradi porodilista je jos moja mama rodila mene ,a nikada do sada nije sredjivana niti adaptirana pa mozes misliti na sta je to licilo meni vise na neku vojnicku kasarnu ili bolesnicki ratni logor a ne na bolnicu tj ustanovu gde se radjaju novi zivoti.

draga ne bih da te uplasim,nije sad tako ,tako da kad se nas dve budemo poradjale a vidim po tikeru da smo tu negde nadam se da cemo uzivati tih par dana i biti docekane sa postovanjem i bar malo ljubaznosti i obzira jer ipak smo dosle da rodimo ko zene ,a ne da pasemo ko krave.

sada mi kazu da spremacice redovno oribaju svakodnevno pod,posteljinu presvlace obavezno pre vizite,wc i tusevi su uredni i cisti ide spremacica svakih dva sata i pere…otvara prozore,luftira,strogo je zabranjeno pusenje u wc…mada verujem da ima i onih koje i dalje pokusaju ili i zapale…

u sobi ima po pet porodilja ima cetiri ili pet soba,svaka ima deo za presvlacenje bebe,lavabo,ogledalo,sto,stolice…ma kazu da je sad milina..

eto uvericemo se za par meseci i nas dve u istinitost tih prica,ali nadam se da cu bar ovaj treci put ,a ti prvi otici tamo i provesti tih par dana tamo i zaista u svakom pogledu uzivati sa svojom bebicom .

elem da ti ne saljem pp da te pitam ovde..iz kog dela zr si?

sladjanam
    Član
    sladjanam

Bagljas:) I hvala za info:)

T3
    Član
    T3

sladjana super i ja sam zivela na bagljasu dok se nisam udala.
    vidim da su nam termini blizu tako da eto verujem da cemo se (a vrlo je moguce) upoznati bar u bolnici.
    veliki pozdrav i srecno.

Angel
    Član
    Angel

Ja sam u Zrenjaninu od kad sam se udala (dve godine), a poradjala sam se u BG. I kad budem opet trudna poradjacu se u BG jer mi je nekako sigurnije i znam da mnogo veci broj trudnica prolazi onamo, te sam samim tim mirnija.

Naravno ne kazem da je ovde lose, sve zene oko nas koji su odavde, poradjali su se ovde i hvala Bogu i one i deca su super. Sto je najvaznije jako su zadovoljne. Cak nisam znala da moze da se bira dal hoces da se poradjas prirodno (sa ili bez epidurala) ili carskim dok nisam cula od jedne prijateljice koja je oba puta zelela carski i bez pitanja su je tako porodili.
    E sad da ne ispadne da ovde nema strucnjaka, na jedan pregled sam isla ovde kod doktorke kojoj se ne secam imena, a za nju pricaju da je izuzetan strucnjak i poznaju je svi lekari sa kojima sam imala kontakt u BG.
    Dakle gde god da se poradjate necete pogresiti, i sigurno cete biti u odlicnim rukama.
    Nego eto jedino drugarica i ja smo rekle ovde nikad zato sto imamo opciju (a i fix ideje 🙄 ), ja u BG a ona u NS. I opciju i vec jedno, tj ona dva iskustva. Do duse njoj je i muzevljev otac u NS a moji su u BG jer sam ja rodom odande.

Nisam nista pomogla sigurno ali zelim da kazem da vam drzim fige i zelim brz i lak porodjaj u nasem gradu! :-*
    E da, i Ciciban se dva puta poradjala ovde (cini mi se), valjda ce videti ovu temu i oglasiti se… :bravo:

šestica
    Član
    šestica

Ja sam se porađala u novom porodilištu i to kad je tek bilo otvoreno i bila sam zadovoljna, a sada je verovatno sve još bolje i organizovanije, pa verujem da ćeš biti zadovoljna. Inače, sobe su sa dva ili tri kreveta, kako koja, svaka ima posebnu tuš kabinu i poseban WC, i sve ono što je trudna 3 napisala. Higijena se stvarno održava, čisto je. Osoblje je bilo relativno ok i po ponašanju i po stručnosti, naravno da u svakom žitu ima kukolja, pa tako i kod nas. Nadam se da sam ti bar malo pomogla, a ako te interesuje još nešto slobodno pitaj.

teja
    Član
    teja

kada citam sto pisete za porodiliste u zrenjaninu drago mi je da se nisam tamo porodila,2 dece mi je rodjeno u nemackoj a jedno u australiji,zao mi je sto ste imali ta iskustva iako sam rodjena u zrenjaninu i zivela tamo sve dok nisam otisla preko sveta,,,,a imala sam isto losih iskustava kao dete posecajuci porodilje tamo i govorila sam majci da nikada necu roditi zbog toga….zelim vam sve najbolje iako moja snajka se ne zali puno troje dece je tamo rodila i svaki put govorila da bi mogla jos….pozdrav

marija023
    Član
    marija023

Ja sam se porodila 30.06. u Zrenjaninskom porodilistu i imam samo pohvale za njih. Sve je novo, savremeno opremljeno, cista posteljina i spavacice stoje slozene u ormanu u hodniku i mozes da uzmes kad hoces i koliko hoces puta na dan. Osoblje je ljubazno, iako se svugde nadje poneka sestra kojoj mozda nije dan pa nema osmeh na licu ali ce uvek odraditi svoj posao kako valja. a sam bila u dvokrevetnoj sobi, uglavnom su takve ili sa tri kreveta. Spramacice brisu 2 puta dnevno pod i naravno mozes da ih zoves ako nesto ubrljas da to obrisu. Ja nosim samo pozitivna iskustva iz Zrenjaninskog porodilista 😆

T3
    Član
    T3

marija sugradjanko drago mi je da je tako i sto ti kao sveza porodilja mozes iz tog novog reci i preneti nam svoje misljenje,zaista mi je drago sto je sad sve tako ,nemam iskustva sa novim poradjala sam se oba puta u starom i nadam se da cu ovog treceg puta biti i vise nego zadovoljna prvo negom,tretmanom,smestajem,pa onda osobljem,porodjajem i timom lekara,babica i sestara koji ce se zadesiti tu i biti uz mene.

sad za razliku od prva dva puta kad sam se nevidjeno bojala svega sto me tamo ceka,jedva cekam da odem porodim se i uverim se u istinitost reci vise hvale koje sam cula od svih koje su porodile u novom porodilistu.
    i mnogo mi je drago sto je konacno otvoreno i sto ga konacno imamo i sto su i zrenjaninske mame i bebe konacno dobile udoban smestaj,odgovaraju negu i prijatno i ljubazno osoblje i pre i za vreme i posle porodjaja koje nam toliko treba i znaci.
    jer u takvim trenucima oni su nam sve i veoma je vazno da imate nekog ko moze i hoce da vas ohrabri,obrati vam se lepim recima,kaze i pokaze vam sve sto neznate jer samo tako tih prvih dana mozete i bicete srecni i same sa sobom i sa svojom bebom i tada i kad izadjete odande.

sladjanam
    Član
    sladjanam

Zene, hvala puno na informacijama. Ovo zaista zvuci ohrabrujuce:)

sladjanam
    Član
    sladjanam

A jel zna neko da li mogu dobiti epidural, u Zrenjaninskoj bolnici? I koliko to kosta, i od cega zavisi?

T3
    Član
    T3

sladjanam koliko sam ja upucena u zrenjaninu se moze uzeti epidural i to unapred zakazati tj reci da hoces ,uplatiti bolnici i kosta 10000 dinara,ali je problem sto ga radi samo jedan anesteziolog, pa se moze lako desiti da uplatis novac, a da on ne bude tu ili pak da bude na nekoj drugoj operaciji…neznam raspitaj se kod svog ginekologa,kako i sta,vidi da li ti ga preporucuje,pa odluci.
    ako nije tajna kod koga vodis trudnocu u zr?

sladjanam
    Član
    sladjanam

Dispanzer za zene, Doktorica Jelena Zarkov, nije tajna:) Zadovoljna sam njom, deluje skroz ok, ali sam isla na 4d uz i kod drugog lekara, just in case, on je dr Prokic, vazi za super ginekologa u centralnoj Srbiji, a idem i na expertni uz, ovde u Zrenjaninu, kod Vanje Sijaka, njega mi je pod obavezno preporucila moja doktorka. Nikad ne mozes biti 100% sigurna da je sve ok, ali tri strucnjaka su pametnija od jednog:)

T3
    Član
    T3

Cula sam za nju i da je ok, za Prokica nisam..ja u savetovaliste idem kod dr Ivane Grozdanov i ona mi je skroz ok i super i kao doktorka i ovako kao zena.
    trudnocu vodim kod dr Marusica kao sto sam vec i rekla privatno,a na expertni idem takodje ko i ti kod dr Sijaka samo ne u bolnici vec takodje u marusicevoj ordinaciji i za njega imam samo reci hvale.
    svi troje su mi super i ok i sto ti kazes bolje kad ih je vise tj vise razlicitih misljenja,jer tri glave su pametnije od jedne.

SnezanaBrankovic

Ja sam trudnocu vodila u bolnici kod doktorke Olgice Petrovic. Imam samo pozitivna iskustva iako sam imala tezak porodjaj – 13 sati na indukciji.
    Posto sam prenela u bolnici sam boravila 10 dana pre porodjaja, dakle dobro ih poznajem 🙂
    Moj muz je bio prisutan na porodjaju samo uz bris grla i nosa. Boravio je sa mnom 2 sata nakon sivanja i slikao sa bebom koju su doneli.
    Toliko su se potrudili da nam ispune zelju da on bude prisutan da ga je zvao doktor Sekulic jer ga ja nisam imala signal u sali.
    Pedijatri su bili odlicni. Higijena je bila na extremnom nivou. Svaka kap krvi je obrisana u rekordnom roku.
    Meni su oni delovali krajnje profesionalno i uvezbano.
    Mislim da svaka zena koja treba da odluci izmedju zr-ns-bg nece pogresiti ako izabere zr.
    Takodje mislim da pored strucnih ljudi kao sto su doktor Sekulic, doktorka Petrovic i doktor Sijak stvarno nema potrebe ici negde drugde.
    I ostali su sigurno ok, samo ih ja nisam bolje profesionalno upoznala.

Ono sto je najvaznije za mene jeste da imate svog doktora u bolnici, jer kako god okrenete uvek cete tamo zavrsiti. Dobro je ako je u pitanju samo porodjaj, ali ukoliko se nesto iskomplikuje vi uvek imate svog ginekologa koji je odgovoran za vas. Takodje mislim da je vodjenje trudnoce u savetovalistu cist promasaj,ali to je samo moj licni utisak.

Na mene su negativan utisak ostavile pedijatrijske sestre i hrana koja nije adekvatna za dojilje.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 40 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.