Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi U IŠČEKIVANJU Porođaj Porodiliste u Zrenjaninu- vasa iskustva

Ova tema sadrži 39 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  salekatic4 7 godine, 1 mesec ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 40 ukupno)

Porodiliste u Zrenjaninu- vasa iskustva

• T3
    Član
    T3

snezana pozdrav ..za doktorku petrovic si u pravu i ona kao i dr sijak rade kod marusica u ordinaciji po potrebi i mogu ti reci da sto se tice profesionalnosti i uopste odnosa trudnica doktor su ok i na mestu..znaci ona gleda prvo nju tj vas pa sebe tj radi sve da vam olaksa porodjaj i muke koliko je to moguce ma bukvalno ko da je njeno dete u pitanju..volela bi da me ili ona ili dr sijak ako to bude bilo moguce porode..

e sad sto se tice dr sekulica ja se na samo pominjanje njegovog imena jezim..kod njega sam vodila prvu trudnocu pisala sam vec o tome neznam kakav je na porodjajima ,ali bio mi je posle uradjene kiretaze prisutan ma ni pogledao me nije,a kamoli mi se obratio ili me pitao nesto,a prosle su samo dve nedelje kako sam zadnji put bila kod njega u ordinaciji,nemoguce da ima bas tako tesko pamcenje,inace i drugi dan u bolnici kasd sam vec bila porodjena je bio u viziti opet ista prica ni nasmejao mi se nije,a kamoli da mi je jednu lepu rec uputio ili pogledao bnebu pas devet meseci sam bila njegov redovan pacijent zato mi se ogadio i nemam oci ni da ga vidim ni usi da cujem za njega m islim da mu je odnos dr pacijent ravan nuli a ja to kod njih najvise cenim tako da je u mojim ocima on jedna nula i od coveka i od doktora ma koliko ga hvalili .a i plus svemu tome dan pre termina mi je rekao da ga zovem na mob pisala sam vec u nekoj od tema o tome ,i kad sam ga zvala telefon cuti tj nije dostupan i tako dva dana ..ma nije se udostojio ni da mi se javi,ko da je bezao i od obaveze i od odgovornosti otisao covek na neki seminar..ma laze posle sam cula da je bio tu samo boli ga uvo..a jos mi je bila i prva trudnoca nista nisdam znala bar da mi je jedan savet dao sta da radim kad me stigne,kad da odem u bolnicu kad on vec nemoze da dodje kad se tamo zateknem,ma kakvi poslao me par dana posle probijenog termina kluci maltene uz reci cuti i trudnuj..koliko i dokle vise,kao beba moze jos ovo ono,nema potrebe za indukcijom,a ja na istoj svakako provela dva sata,a pri porodjaju su videli da je plodova voda vec pocela da se muti,bebi bila pupcana vrpca oko vrata maltene se ne ugusi jer je i nedelju i vise dana termin bio predjen,pa onda ostatak posteljica pa kiretaza koja je usledila pa pobnovno lezanje u bolnici..nekazem da je on za sve to kriv ,ali mogao je bar tada kad me vuideo pitati kako sam,sta sam,gde sam,da je bar to malo bice koje je lezalo tamo pogledao jer gledao je devet meseci preko monitora ma kakvi..zato ga niti varim niti zelim da vidim bude li mi se on zadesio na prodjaju podseticu ga na sve za par sekundi..

a sto se tice zr savetovalista i vodjenje trudnoce tamo slazem se sa tobom da je to cist promasaj..ustanova nikakva,doktori katastrofa cast izuzecima,na uz se ceka mesecima,kao i uopste cim udjes tamo pripremis se na cekanje od par sati makar dosla i po obican papir,ljubaznost na najnizem nivou,pregledi i oprema za iste blagi uzas..tako da moj savet za sve zrenjaninkle je ili bolnica ili neka privatna ordinacija..u savetovaliste samo kad se i ko bas mora..

moj dr u bolnici je i bice dr sijak tako mi je marusic rekao jer on vise neradi tamo u penziji je ,a dok je radio dolazio je da me obidje ,bio bas odgovoran za mene,raspitivao se sta se desava,kako se sve zavrsilo…. ma nemam reci covek laf..a dr sijak mu je desna ruka,profesionalac takodje u svom poslu i verujem i znam da ce me uputiti ,ako ne kod njega onda kod nekog drugog…ali svakako znam da me dr marusic nece pored svih devet meseci koje sam provela kod njega vodeci trudnocu ostaviti na cedilu i da cu taj dan biti poslata u najbolje ruke i da ce gledati koliko je to u njegovoj moci naravno da sve prodje dobro kako po mene tako i za bebu.

prosli put je dosao pred sam moj porodjaj ..posto sam trebala doci kasnije od njega ja sam vec bila tu pa se iznenadio i rekao a ti si vec tu,prisao mi,pomazio me po kosi i rekao bice sbve dobro,rekao sestri koliku dozu infuzije da mi da i na kraju rekao zavrsite je veceras,ja cu posle zvati da cujem kako je sve proslo.
    i zaista jeste zvao i posle je dosla dr da mi kaze da me pozdravio i da cemo se cuti..to mi je m,nogo znacilo i to mu nikad necu zaboraviti,verujem da ce tako biti i ovog puta ako ne isto onda slicno da ce me taj dan ispratiti u bolnicu sa osmehom ko i prosli,i da ce mi njegova podrska ako ne fizicka onda psihicka mnogo znaciti jer ipak je dugacije kad vas zbog nekog tamo gledaju drugim ocima ,nego kad nemate nikoga i kad vas taj neko posalje tamo i kaze recite da sam vas ja oslao i javite se tom i tom..odma je sve drugacije i sve moze tako da verujem da se i ovog puta necu pokajati sto je moj izbor lekara pao bas na njega i da cu taj dan biti i vise nego lepo primljena ,docekana,porodjena i da ce sve proci kao i prosla dva puta bez problema i kako i treba.

i verujem da ce za razliku od dr sekulica prihvatiti i prihvatio bi svu odgovornost sto se tice mene tj da bilo sta nedaj boze krene kako netreba potegao bi sve zive, usijao sve telefone i pomogao mi..a posle me obilazio,zvao,posecivao kao da sam mu rodjena cerka ne samo mene vec sve svoje pacijentkinje gleda i tretira tako i to je jedina osobina zbog koje se njih dvojica konkretno u ovom slucaju razlikuju i koja ih deli kao lekare bas taj odnos dr pacijent koji ja najvise cenim,a koji je kod sekulica na nuli,a kod marusica na zavidnoj visokoj tacki i verujem da ma koliko dobar bio u tom pogledu ga nikad nece stici.

T3
    Član
    T3

samo da se nadovezem na prethodni post i kazem da se slazem se sa snezanom da su pedijatrijske sestre bile ,a koliko vidim i ostale iste.. jer po tikeru vidim da si se porodila skoro i to u novom poroilistu,tako da se na osovu toga sa njima nista nije promenilo,verujem da su i dalje namrgodjene,neljubazne,drske..kakve ih i pamtim,a sto se tice hrane ono po meni nije hrana za trudnice,porodilje i dojilje vec vise lici na logorsku tj zatvorsku,ja sam tih par dana tamo koliko sam bila i provela tamo bukvalno zivela samo na plazmi ,ostalim keksicima i sokovima jer ono sto su oni nudili nisam mogla ni da pogledam ,gadio mi se i sam miris svega toga izlozenog na tacni ,a kamoli da sam se usudjivala da bilo sta od toga probam.

sto se tice cistoce i ostalog osoblja babica doktora opet kazem ima i raznih i cast izuzecima,ali sam cula od mnogih koje su imale tu cast poradjati se vec u novom porodilistu da je sve drugacije i drasticno promenjeno na bolje i sto se higijene i odrzavanja celog odeljenja…u to cu se tek licno uveriti..mada posle dva porodjaja i boravljenja u onoj rupi od starog svaka promena je dobrodosla tj prijace da te dane upamtim koliko toliko po necem lepom ..i izadjem odatle bogatija za jos jedno nadam se duplo lepse i bolje iskustvo od prethodna dva,ako ni zbog cega drugog bar sto se tice osoblja,ambijenta i atmosfere tice..

SnezanaBrankovic

O doktoru Sekulicu sam cula od moje rodjake koja je imala tesku trudnocu zbog lose situacije sa kicmom koja je rezultirala operacijom. On me je sivao posle porodjaja moram priznati ni malo nezno, ali nisam posle toga imala nikakvih problema. Sa njim imate utisak da ste mu jos jedna u nizu tog radnog dana, ali mislim da to nema veze sa njegovom strucnoscu. Mnoge zene imaju lepo misljenje o njemu i biraju ga za svog ginekologa. Tamo jednostavno prodje more zena a oni rade i kiretaze i na patologiji, tako da im ne zameram. I za mene je doktorka Petrovic pitala kako se zavrsio porodjaj telefonom jer je radila samo do 2 a ja sam se prodila u pola 8 uvece. Zato je dobro da imate svog lekara koji ce da brine o vama. Ja sam naprimer imala neprijatnu situaciju sa doktorom Jesenskim kada je pogresno procitao ctg pa mi je rekao da beba nije dobro jer me je jedna sestra toliko stegla da se dete opiralo i tuklo one kaise. Pa posle 10 dana ctg-a 3 puta na dan vec smo obe omrzele taj aparat. Plakala sam dva sata do drugog ctg-a. Nije bila greska do njega ali sam se ja osecala strasno… Jos se beba ta dva sata nije ni pomerala.

Nije dobro praviti strah zenama koje tek treba da se porode od ginekologa. Verujem da su svi oni strucni da vas kvalitetno porode a razumevanje i neznost cete dobiti od svojih najblizih. Podrodjaj je
    ozbiljna stvar i meni nije nista pomoglo sto su me neke sestre tesile i zvale cico, maco, jedna me je cak i ljubila… Bol je bol, i tu nema pomoci…

Naravno da je fino kad se osecate mazeno i pazeno ali najvaznija stvar je da se sve zavrsi pozitivno i da vi i vasa beba srecni odete kuci. A to sigurno mozete iz naseg porodilista :-))

T3
    Član
    T3

Sa njim imate utisak da ste mu jos jedna u nizu tog radnog dana..ovo jeste tacno sto se tice sekulica….e danas sam ga bas videla kad smo vec kod njega u dz ..neznam sta ce on tamo,bio bas ui mantilu tj radnoj odeci.. pojma nemam..
    …ma da jeste u pravu si branka sve je stvar individualnosti i o tome netreba raspravljati ,mozda je i bas tada kad je nama najvise znacilo njima nije bio dan ili nisu bili traspolozeni ili trcali sa patologije na carski sa carskog na pregled treba to sve izrdzati..ali opet mogu bar malo da pokazu postovanja prema pacijentima tj prema trudnicama i poslu za koji su se vec opredelili jer sa svakom truidnicom imaju duplog pacijenta a ocigledno one male u stomaku zbog kojih inacve i jesmo kod njih vrlo cesto zaboravljaju..

npr eto ti kazes da te je jesenski prepao,a mojoj sestri recimo vodi trudnocu ,porodice je i ona je prezadovoljna s njim..

za marusica recimo nisam cula nijednu rec protiv ,ali verujem da ima i takvih koje ni sa njim nisu zadovoljnwe,tako da je sve stvar izbora..i netreba nikom suditi kakav je po strucnosti,ako jednom pogresi ili omane..tj ne uradi nesto sto smo mi ocekivale..
    ja sam samo iznela moje iskustvo sa sekulicem sto neznaci da se mozda sad kad bi se zadesio bas on da me porodi ne bi pokazao drugacije tj u boljem svetlu i popravio sliku koju imam o njemu..

e ja tek sad skontah msda je off topic moram da kazem….oba doktora kod kojih sam vodila trudnocu mi se zovu jovan,jos htedoh i sina prvo tako da nazovem..eto ti slucajnosti…

šestica
    Član
    šestica

E,da, sad sam se setila, imam jednu zamerku na novo porodilište. Porođajne sale su odmah pored soba gde su smeštene porođene žene, tako da se sve čuje, a soba gde sam ja ležala je bila na 10m od prve porođajne sale. Nije bilo spavanja ni danju ni noću. Ne znam da li su to promenili ili je još uvek tako, pošto sam se ja porodila kad je tek bilo otvoreno, ali ako nisu mogli bi na tome da porade.

dunja26
    Član
    dunja26

evo i ja da se nadovezem…
    ja sam isto iz zr, porodila sam se 1.11., ekipa na porodjaju je bila super, kako je vec neko gore naveo dobro su uvezbani, i kada sam na sto dosla uopste nisam brinula sta ce i kako biti i na moju veliku srecu taj dan je radio dr sijak i zahvaljujuci njemu ja sam se expresno porodila…covek stvarno ume da podstakne i nosi sa sobom neku energiju i ja sam samo slusala njegov glas i sta mi govori i ponavljam sve se brzo zavrsilo i cak mi je rekao svaka cast na kraju…
    a sto se tice ostanka u bolnici nakon porodjaja, i ja moram da kazem da mi se ne dopada sto me je samo zid delio od porodjajne sale i sto sam 3 dana slusala kako zene vicu i muce se i pritom se jezila…a osoblje tamo je boze sacuvaj, sem nekih izuzetaka…neke sestrice su pune sebe, u stanju su da budu jako arogantne ali to kod mene bas i nije prolazilo pa sam im ja doskocila svakom prilikom jer sam alergicna na medicinske radnike koji se ponasaju kao da to nisu…
    sto se higijene tice, tu nemam zamerke, sve je cisto…u sobi su po 2-3 kreveta, 2 sobe dele 1 tus, wc i umivaonik… spavacica ima cistih kao sto vec neko rece u hodniku kao i carsava… samo moram da kazem da je kod mene u sobi bilo pretoplo i stalno sam bila oznojana al ok… imala sam srece sto sam svega 3 dana bila u bolnici… e da, dr su super, mnogo bolje se ponasaju od sestara…
    bebice donose svaki dan u sobu s tim da ako imas mleka naglasi im to i to nekoliko puta dok to ne uklavire, bolje da hranis bebu svojim mlekom ako ga imas nego oni sa vestackom hranom…
    ako se setim jos neceg ja cu da dodam…

T3
    Član
    T3

hvala dunja na ovim informacijama..znacice mi trebati vrlo uskoro!!!!!!!!!!!! :-*

dunja26
    Član
    dunja26

jos se setih neceg…
    nakon porodjaja kad te smeste u sobu,ne dozvoljavaju nosenje gacica,sto je za mene bio uzas nego trebas tako da lezis u krevetu i kao idiot da drzis mrezasti ulozak medju nogama dok krv curi iz tebe…uzass… al ja sam se kao i verujem sve zene tamo oglusila na to i sat vremena nakon sto su me smestili u sobi zamolila sestru da me otprati do wc-a, jer ne smes sama da prvi put ustanes i cim me otpratila nazad u sobu ja sam ponovo otisla do wc-a sa sve mrezastim gacicama i 2 mrezasta uloska, sredila se i naravno obukla gacice…potrosila sam tonu tih mrezastih ulozaka…negde 10ak pakovanja za 3 dana…a zadnji dan sam nosila redovne gacice…
    vizita je oko 8 svako jutro, ne mozes da je omasis jer pre toga dolazi sestra da meri pritisak i da kaze da se pripremis za vizitu sto je za moju cimerku i mene znacilo ‘gacice dole dok vizita ne prodje’ i opet bi ih oblacile kad bi vizita prosla… a vizita se sastoji iz toga da dr opipa koliko prstiju se povukla materica i eventualno da pita kako se osecas…

T3
    Član
    T3

povodom ovoga sto ti opisa i napisa u sustini se nista iako je sad novo porodiliste se nije promenilo..tako je bilo i pre 6 i pre 4 godine kad sam ja bila tamo.
    i sto se tice vizite i gacica i ulozaka…i za to ustajanje i setanje samo sa uloskom po hodniku,sobi..uzas sto ti kazes carsavi su bili non stop krvavi stalno sam morala zvati sestru da ih menja..nekad nisu htele pa smo mi morale same..a sto se tice gacica nama su rekle da sme ali kad vizita tj dr naidje da ih obavezno skidamo..
    vizita nije nista strasno samo sto je trebalo lezati sa sve uloskom rasirenih nogu i cekati delegaciju tj dr da proveri tvoje stanje,da sve bude cakum pakum pocev od posteljine stocica na kojem se nisu smele ostavljati stvari,hrana,mobilni ni pod razno nije smeo ostati ukljucen..
    znaci ipak se mora i sad nositi desetak komada ulozaka i ja sam ih toliko otrilike potrosila…i sad cu ih poneti isto toliko jer znam da su oni najneophodniji i da ti najvise trebaju..i ja planiram da ponesem te mrezaste gace pa dok nema nikog ili vizite da ih obucem,nema sanse da ga imam a krv lipti i pored njega na sve strane a ja da ga pridrzavam rukom znam da je prosla dva puta to bilo nemoguce tad su mi i carsavi i spavacice i papuce sve bilo krvavo..

hvala dunja jos jednom na informacijama iz prve ruke..kad se vratim odande pricacu vam kako ja prodjoh i provedoh se .mada je u sustini to sve tu i skoro kod svake isto…

[email protected]

Jel neko zna sta treba poneti za bebu?

T3
    Član
    T3

vanja za bebu se osim malog pakovanja pampersa ne nosi nista..mozes poneti samo jedan peskir cisto da je stavis na njega dok dojis da ne lezi po onoj posteljini ,vlazne maramice da je obrises ako bude oko usta od mleka ili joj bude tolo, ali to stoji kod tebe i to je sve..
    samo pelene donosis i predajes babici,ostalo je sve njihovo..

sladjanam
    Član
    sladjanam

Na spisku koji se nalazi u bolnici piše samo malo pakovanje pampersa. Ako ti bude trebalo još nešto, lako će ti doneti.

šestica
    Član
    šestica

Na spisku piše da treba poneti samo malo pakovanje pampersa, ali ja bih vam savetovala da ponesete i nekoliko tetra pelena ili peškirića koje ćete staviti u krevetac koji se nalazi pored vašeg kreveta, a u kojem leži beba, jer oni to uopšte ne menjaju. Moja Tamara je prvi dan bila bljucnula malo u krevecu, a oni to nisu promenili dok mi nismo izašle iz porodilišta.
    I još jedan savet i mala tajna koju mi je otkrila jedna sestra, ne pokrivajte se sa njihovim ćebetom, jer se to uopšte ne pere, samo se stavlja čist čaršav preko njega.

T3
    Član
    T3

to za pelene i ja znam tj nosila sam jednu ili dve cini mi se i jedan peskir pride za svaki slucaj da imam za bebu da mi se nadje ako bljucne ili se uprlja od mleka,tu su i pampers maramice ako zatrebaju koje mozemo da koristimo oboje..
    to za cebad sam mogla i da pretpostavim..nadam se da ce i sad tamo biti pretoplo i da mi ista nece ni trebati..ja sam prosli put htela da izludim od vrucine pokrivena samo carsavom,tako da cebe niti sam dirala niti sam koristila ,nadam se da ce tako biti i ovaj put i da ne pre cu se smrznuti nego pokriti se njime ..uzas..

sladjanam
    Član
    sladjanam

Ja se porodila u bolnici, sad u decembru, i mogu vam reći da ima i mnogo gorih bolnica u Srbiji, i da je stvarno šteta kukati na ovu. U sobi su po dve do tri žene, jedno kupatilo na dve sobe, čisti se ujutru i uveče, posteljinu možeš da menjaš koliko puta hoćeš (ako si u stanju), kao i spavaćice. U jednoj sobi je prozor bio zeznut, ali su jednu porodilju izneli odatle, da se ne smrzava. Bebama menjaju pelenu u krevecu kad vide da je prljava, ali nije na odmet da se ponese koja tetra pelena. Što se čistoće ćebadi tiče, u to ne ulazim, ali uvek možeš da uzmeš i dva čaršava, ako baš moraš, pa da umotaš ćebe u njih, i da se ne smrzneš, ako je hladno. Uglavnom je toplo, ali naleti po neki hladan tuš (vazduhom) iz klime, tako da ćete teško baš bez ćebeta. Inače, osoblje nije baš mnogo prisutno, tj kad god ti neko treba, nema ih nigde, ali ima izuzetaka. POhvalila bih dr Đurić Tijanu, ona jedina dva puta dnevno prolazi hodnikom i pita ima li šta ko da je pita (neonantolog je), a ginekologe ili akušere možete da sanjate da navatate. Zavisi i od žene do žene, kako će doživeti porodilište, ima nas razmaženih, i manje razmaženih, ali meni, starom kamperu, uopšte nije izgledalo da su uslovi u porodilištu loši.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 40 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.