Ova tema sadrži 656 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  rada89 4 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 657 ukupno)

Porodiljsko bolovanje

• makica
    Član
    makica

idem na „veliku“ komisiju, nikad do sada nisam bila na bolovanju, nemam pojma o proceduri, sta mi treba od papira?

kalet
    Član
    kalet

Treba ti uput od doktorke koja ti vodi trudnocu i njeno misljenje o bolovanju, zdravstvena knjizica i licna karta.

simke
    Član
    simke

E cao ste…..buduce mame i mamice…..ovo bas nije opustena tema za caskanje….ali moram da se informisem….Ja sam na bolovanju….posle mesec dana sam bila pred komisijom i prepisali su mi bolovanje do porodjaja….e sad mene zanima koliko se obracunava-placa do porodjaja koliko posle porodjaja.Koliko % od plate isplacuju.Rekli su mi da pitam knjigovodju u mojoj firmi…ali njega uhvatiti to je nauka…pa sam mislila da cu ovako brze saznati…..

Unapred hvala……pozdrav!!!!

kalet
    Član
    kalet

Mislim da je sada trudnicko 65 %, a porodiljsko 100 %.

Maki
    Član
    Maki

Trudničko bolovanje tj. kada održavaš trudnoću plaća se 100% kao i porodiljsko. Ja sam održavala trudnoću i plaćali su mi 100%.

mamaLi
    Član
    mamaLi

po novom odrzavanje je ipak samo 65% a eventualna nega deteta posle isteka porodiljskog i redovne nege deteta koja traje 365 dana od otvaranja porodiljskog je 100%

kalet
    Član
    kalet

da, vise odrzavanje trudnoce nije 100% vec 65%, a nega deteta 100%. Toliko o natalitetu.

Maki
    Član
    Maki

Pa da, svi pričaji opada nam natalitet, vlada bela kuga a niko ne ražnišlja koliko treba prvo da rodiš a posle da podižeš dete.

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

izzykg – 5/10/2006 8:46 AM

Pa da, svi pričaji opada nam natalitet, vlada bela kuga a niko ne ražnišlja koliko treba prvo da rodiš a posle da podižeš dete.

Bas tako 🙁

vaguric
    Član
    vaguric

Placanje zavisi i od firme,tj. od kolektivnog ugovora po zakonu je odrzavanje trudnoce 65% a porodiljsko 3 meseca 100% koliko je i nega deteta do godinu dana,u mojoj firmi je i trudnicko i porodiljsko isto 100% ali meni nikako da se ponovo desi trudnoca….. 😥

marconi171

Sto se tice bolovanja zakon propisuje najmanje 65% a od pojedinacnog kolektivnog ugovora zavisi koliko ce firma placati onaj deo vremena na bolovanju koji placa firma, a nega deteta je 100%.. :cvecko:

pikola
    Član
    pikola

Ja radim u privatnoj firmi (vec 10 godina) u kojoj nema pardona za bolovanja i slicne stvari…..sta zelim da kazem, gazda me je „ISPOSTOVAO“ godinu i po dana, za trudnicko i porodiljsko tj. posle negu deteta (naravno prijavio me je na minimalac i dobijala sam svo vreme trudnickog i porodiljskog neku bedu od para)a, kada sam pocela da radim dete smo upisali u jaslice, kako to obicno biva, dete je odmah pocelo da mi se razboljeva a moj gazda mi je jasno stavio do znanja da njemu ne odgovara da ja cesto budem na bolovanju zbog deteta (u protivnom zna se sta me ceka…..), i tako…muz i ja smo na kraju morali da unajmimo zenu da ga cuva kuci i za nju izdvajamo skoro celu moju platu, samo da ja ne bih dobila otkaz. Kod mog gazde u obracunu zarada NE POSTOJI stavka bolovanje i reci te vi meni kako da ne vlada bela kuga u Srbiji, kad ja pored ovakvog gazde ne mogu da se odlucim za drugo dete jer i sada jedva prezivljavamo???? 🙁 🙁 🙁

marconi171

Toliko o natalitetu.Ovo nije zalosno ovo je „jezivo“.Mislim da ovome treba stati na put i da „drzava“nesto preduzme.Mogu da shvatim da poslodavac reaguje na neka „lazna“ bolovanja ali za bolovnje radi dece to ne razumem,do god se nesto ne promeni u nasim zakonima i poreskim proverama nista nece krenuti na bolje,zao mi je sto vam se ovo desava.

jelenab
    Član
    jelenab

Ima li neko iskustva sa tatama na bolovanju za negu deteta?

marconi171

Dali je u pitanju bolovanje ili placeno odsustvo za negu deteta?
    Ja sam na placenom odsustvu radi nege deteta u trajanju od osam meseci na osnovu dece na hraniteljstvu koja su mladja od pet godina.neznam sta te interesuje ,napisi pa cu mozda moci da ti pomognem.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 657 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.