Ova tema sadrži 656 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  rada89 6 godine, 10 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 657 ukupno)

Porodiljsko bolovanje

• jelenab
    Član
    jelenab

Odsustvo za negu deteta. U mojoj firmi se trudnicama odobrava 28 dana pred termin i jos sest meseci od samog porodjaja. Nase bake ne mogu da nam cuvaju dete, moja mama jos ima da radi a njegova ima bolesnog muza i troje zaovine dece. Hocemo da pokusamo da muz nakon tih mojih 6 meseci uzme placeno odsustvo za negu deteta. Citala sam zakon i po zakonu ne bi trebalo da ima problema. Medjutim zanimaju me prakticna iskustva i reakcije poslodavaca na taj zahtev. Cudna smo mi sredina

marconi171

koliko znam da bi neko bio na placenom odsustvu radi nege deteta treba da ima resenje odgovarajuceg organa u ovom slucaju gradskog sekretarijata preko koje majka prima nadoknadu za placeno odsustvo,sa tim resenjem potpise se zahtev i firma donosi resenje o placenom odsustvu i salje se zahtev sekretarijatu za refundaciju,tako je bilo u mom slucaju,mislim da bi vam bilo najbolej ako ste u beogradu da se obratite za savet gradskom sekretarijatuza zastitu dece u Tirsovoj ulici a ako nadjem brijeve telefona napisaci ih na ovom forumu,pozdtav i sretno vam bilo….

jelenab
    Član
    jelenab

Hvala puno. Raspitacemo se definitivno. Ima jos dosta do tad ali volimo da na sve budemo spremni unapred. A najcesce ne znas odakle da krenes.
    Jos jednom hvala!

daca77bg
    Član
    daca77bg

Koliko dugo se ceka na prvu isplatu nakon otvaranja porodiljskog bolovanja i da li se ono redovno isplacuje?

skorpijamaya

Kao što rekoh ja sam otvorila trudničko bolovanje čim sam mogla,
    dakle najranije moguće. Pošto sam bila privatnik sve je išlo preko socijalnog u Božidara Adžije ,a tamo su mi odmah rekli da ima da se načekam za prvu isplatu.
    Čekala sam verovali ili ne punih 6 meseci!
    Prva isplata je stigla kad sam ušla u 9-ti mesec i to mizerna i umanjena,
    i onda svaki mesec sledeća,par zadnjih su spojili .
    Sve u svemu oni jesu sve isplatili i to iz meseca u mesec samo što je čekanje trajalo pola godine ,a do tad kao trebaš da se snalaziš…
    jad i beda. 😐

daca77bg
    Član
    daca77bg

Koliko ja znam trudnicko i porodiljsko bolovanje se isplacuju preko dva razlicita fonda. Trudnicko ide preko zavoda za zdravstveno osiguranje, a porodiljsko i nega deteta do godinu dana preko nekog drugog fonda. Ja sam se nadala da necu dugo cekati na isplatu bar za porodiljsko bolovanje 🙁 🙁 🙁

skorpijamaya

Izvini sad videh da je ovo tema ‘porodiljsko bolovanje’,to sam primala redovno iz meseca u mesec i 100% ,možda je bio mali problem na početku kad sam predala papire i dok sam dobila rešenje iz Tiršove,
    neka 2 meseca, ali sve redovno je išlo.pozz 🙂

Ceca25
    Član
    Ceca25

Skorpijamaya, dobila si 100%????!!!!!! ❓
    Odkud to? Pa zar se ne dobija 65%?

pregnant

skorpijamaya

Ceca25 – 26/5/2007 11:55 AM

Skorpijamaya, dobila si 100%????!!!!!! ❓
    Odkud to? Pa zar se ne dobija 65%?

pregnant

Ovo je tema PORODILJSKO bolovanje ,znači posle porodjaja se dobija pun iznos.

Florina
    Član
    Florina

Znam da je za porodiljsko 100 %, ali kada pocinje isplata ? Nisam bila na trudnickom, porodiljsko mi je od marta i od tada nema nista ? 😯

skorpijamaya

Dal si prijavljena kod privatnika ili je državno preduzeće?
    I kad si ti ili ti je neko predao papire za porodiljsko?
    Da li si dobila rešenje za isplatu ili ne?

Florina
    Član
    Florina

Drzavno. Ostavila sam klasicne doznake. :neznam: Mozda sto nisam jos uvek predala papire sa podacima bebe ? Cekamo izvod iz maticne knjige…Ranije je bilo drugacije…van toka sam kako to ide sada…

skorpijamaya

Da ja sam bila privatno,pa sam lično nosila sve papire u Tirsovu,
    znam da je morala bebina krštenica i stotine papira…
    Ja sam to odjurila i to pre predala čim sam dobila krštenicu,
    u roku od mesec dana kad se beba rodila sam sve predala.
    Onda sam dobila rešenje iz Tiršove da će mi isplaćivati godinu dana to i tako je krenulo,znači od predaje papira i dobijanja rešenja oko 1 -2 meseca.
    Moraš pitati u svojoj firmi dal su dobili rešenje o tvom porodiljskom o isplati,ali ne verujem jer nisi sve papire dostavila.

Florina
    Član
    Florina

OK,hvala. Idem sutra. …papirologija… 🙄

Florina
    Član
    Florina

Sveze informacije. Ne kasne zbog papira vec kazu NORMALNO je da kasni…??? 😯 🙄 Sada ide isplata za mart. :buljavko: Toliko o natalitetu.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 657 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.