Ova tema sadrži 656 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  rada89 6 godine, 10 meseci ranije.

Gledanje 616 članaka - 616 do 630 (od 657 ukupno)

Porodiljsko bolovanje

• urania
    Član
    urania

Interesuje me koju sumu dobijam za nadoknadu kao preduzetnica pausalac. Firmu sam privremeno zatvorila zbog porodiljskog i dobila sam resenje od PU za poreze i doprinose u iznosu 0 i resenje o nadoknadi plate u visini osnovice za pausalno oporezivanje periodu pre zatvaranja kako su oni napisali to je bruto suma. Na privatni racun primam nadoknadu u neto iznosu. Kako god da pokusam da razumem ne ide mi jer po toj logici ja tj. moja firma placam doprinose koji mi se ne refundiraju.

cecabc
    Član
    cecabc

Poštovanje !!
    Da li bi mogli da mi date unformaciju u vezi porodiljskog odsustva u sledećoj situaciji:
    Ovo mi je treca trudnoca i bice treci porodjaj,s’ tim da mi je druga beba živo rodjena al je preminula trećeg dana života.Upisana je u matičnu knjigu i rođenih i umrlih.
    Zanima me da li cu ja sada imati pravo na dve godine porodiljskog odsustva i novčanu naknadu za treće dete jer je kao sto vec rekoh,meni ovo trece dete?
    Unapred zahvalna[h][/h]

dushica
    Član
    dushica

Kad vam je bila poslednja uplata od socijalnog za porodiljsko i za koji mesec? Hvala puno…

mandarina16

Cao!Ne znam da li si uspela da dobijes odgovor na postavljeno pitanje,ali i ja imam isto pitanje.Molim te ako si uspela da dobijes odgovor bila bi ti zahvalna na obavestenju.Hvala-Pozdrav!

nenče
    Član
    nenče

Jel će biti danas uplata zna li neko?

Oljicica!
    Član
    Oljicica!

pocetkom ovog meseca je poslodavac predao papire za novembar i decembar,kada mogu da ocekujem prve parice?oko kojeg datuma uglavnom uplacuju?Tek treba da pocnem da primam pa me interesuje.

nenče
    Član
    nenče

Nekad 14, nekad 16, obično bude do 20-tog.Ali sa njima se nikad ne zna tačno.

Oljicica!
    Član
    Oljicica!

e hvala ti.a reci mi jel postoji sansa da uplate ovog meseca posto su pocetkom ovog predati papiri?ili tek sledeceg?Jel su uopste uplacene pare ovog meseca?

nenče
    Član
    nenče

Mislim da ćeš dobiti sledećeg meseca 2 plate.ima ovde neki broj telefona da se zove, ne sećam se tačno, prelistaj unazad..tačno ti kažu da li si na spisku

maya86
    Član
    maya86

Do kog 20. danas 23. i jos nema uplate sramota…

Oljicica!
    Član
    Oljicica!

Uplacene pare danas poslodavcima 🙂

jnkpajic
    Član
    jnkpajic

Cecabc,ja sam u istoj situaciji,prva beba zivorodjena i umrla posle tri dana i 19.12.2011.rodila trece dete.Pre neki dan sam dobila resenje o porodiljskom na dve godine kao i deciji dodatak za trece dete.Znaci,racunaju se sva ZIVORODJENA deca,potrebno je samo dostaviti dokument koji dokazuje da je beba rodjena ziva znaci izvod iz maticne knjige rodjenih ili umrlih

Oljicica!
    Član
    Oljicica!

Hoce biti parice ove nedelje,zna li neko?

nenče
    Član
    nenče

Ja sam dobila 16, ni sama ne verujem.

cecabc
    Član
    cecabc

jnkpajic;785393 wrote: Cecabc,ja sam u istoj situaciji,prva beba zivorodjena i umrla posle tri dana i 19.12.2011.rodila trece dete.Pre neki dan sam dobila resenje o porodiljskom na dve godine kao i deciji dodatak za trece dete.Znaci,racunaju se sva ZIVORODJENA deca,potrebno je samo dostaviti dokument koji dokazuje da je beba rodjena ziva znaci izvod iz maticne knjige rodjenih ili umrlih

Hvala na informaciji, i ja sam se porodila pre mesec ipo dana !! Pozdrav

Gledanje 616 članaka - 616 do 630 (od 657 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.