Ova tema sadrži 656 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  rada89 6 godine, 10 meseci ranije.

Gledanje 631 članaka - 631 do 645 (od 657 ukupno)

Porodiljsko bolovanje

• cecabc
    Član
    cecabc

jnkpajic;785393 wrote: Cecabc,ja sam u istoj situaciji,prva beba zivorodjena i umrla posle tri dana i 19.12.2011.rodila trece dete.Pre neki dan sam dobila resenje o porodiljskom na dve godine kao i deciji dodatak za trece dete.Znaci,racunaju se sva ZIVORODJENA deca,potrebno je samo dostaviti dokument koji dokazuje da je beba rodjena ziva znaci izvod iz maticne knjige rodjenih ili umrlih

Hvala na informaciji!!! I ja sam se porodila pre mesec ipo dana(prevremeno) pa ću tek da predam papire !!

cecabc
    Član
    cecabc

Da li neko zna nešto o otvaranju bolovanja zbog prevremenog porodjaja??
    Ja sam se prijavila o svom trošku u jednoj firmi i trebalo je biti na 3 meseca al sam se porodila u sedmom mesecu tj. mesec ipo od prijave.
    Doktorka mi je napisala na doznakama bolovanje od datuma porodjaja do termina porodjaja tj od 13.02 do 12.05.pa mi se posle produzava,a nisam ukapirala o čemu se radi.
    Da li mi je to za porodiljsko i da li mi sleduje plata od 60 ili 30 % ?
    Unapred zahvalna

Oljicica!
    Član
    Oljicica!

jel vam uplaceno porodiljsko ovog meseca?

nency bg
    Član
    nency bg

Meni je uplaceno juce za prosli mesec. Pozdrav!

NIKOLINA
    Član
    NIKOLINA

Da li je neko imao uplatu porodiljskog ovog meseca? Citam u ranijim postovima da je oko 20.
    Meni je porodilj.bolovanje otvoreno 31.1 ,porodila sam se 14.marta ,stiglo je i resenje firmu u aprilu-sad se nadam da ce biti uplata …:kadtedovatim:

Oljicica!
    Član
    Oljicica!

Vise je tamo oko 25og… Prvo isplate decje dodatke,penzije,pa onda trudnice i porodilje.Tj uplate pare poslodavcima,pa oni nama taj dan ili dan posle,zavisi od samog poslodavca.Mada on moze da ti uplati platu kada i ostalim radnicima pa da ceka refundaciju od socijalnog,ali retki su takvi. A u aprilu je stiglo resenje jer nisu odmah predali papire,tako je bilo i sa mnom.Ali sam zato sve zaostale plate dobila odjednom,kako lep osecaj 🙂

NIKOLINA
    Član
    NIKOLINA

Stvarno vise ne znam sta da mislim ni gde da zovem…. jos uvek nista 🙁
    .Zaista ne verujem da ce mi isplatiti sve odjednom jer bi to bilo oko 1 600 E ,jer mi nista nije leglo od 31.1…
    A to resenje sto navodno stize na kucnu adresu ja nisam dobila ni pre 4 god a pare su mi redovno isplacivane kad je bila refundacija…..:neznam: :batinepoguzi:

Oljicica!
    Član
    Oljicica!

Ja sam dobila platu prosli petak. Zovi firmu,jer tu je problem sigurno. Oni kad rese svoju papirologiju to je to. Predaju izvod iz knjige rodjenih,doznaku da ti je ginekolog otvorio porodiljsko i jos neke papire,i kada se to u socijalnom proknjizi,poslodavac jos samo svakog meseca do 5og ili 6og mora da im predaje neke papire,(iskreno,ne znam kakve) da bi dobijao pare.Tako je i mene poslodavac zavlacio,sve dok ga muzic nije par puta nazvao,odmah je bila druga prica,uprpao se:lol: u mom slucaju je problem bio,nije isplatio doprinose pa nije mogao ni da potrazuje pare.A cesto se desi da poslodavcu socijalno pusti pare,ali ih oni zadrze za sebe i briga ih za sve. Nadam se da sam ti pomogla.

NIKOLINA
    Član
    NIKOLINA

Sve je tako komplikovann:( u firmi je otvoren racun za moje trud.bolovanje i tu treba da legne i porodiljsko ali uplate nema,mm svakaki dan proverava taj racun a knjigovodja kaze da je sve reseno i kad se zove kaze bice.zaista ne znam sta da radim…

sarica1983

NIKOLINA ako ti poslodavac nije uplatio doprinose i podigao platu,pa makar i na crvenom nalogu socijalnonece da refundira, takojebilo i kod mene tek posle sest meseci sam dobila prvu platu od porodiljskog, a sta da ti kazem kad mi za produzenje koje sam dobila za dete, a to je bilo do maja 2011 tu zadnju platu jos uveknisu refundirali, jel su doprinosi tek skoro uplaćeni, a plata na crvenom nalogu isplaćena tek pre koji dan. Budi sigurna da je to do poslodavca, a ne do socijalnog i nikakvo resenje ti ne treba i ja ga nisam dobila.

sarica1983

Porodiljsko ne leže na racun bolovanja i nece ti leći plata gde je isplaćivano i trudničko već na redovan racun firme. I to je sto posto tako

sarica1983

I da ranije nije bilo tako tj socijalno je refundiralo bez obzira da li je poslodavac platio doprinose ovo je izglasno 2010 ili 2009,

NIKOLINA
    Član
    NIKOLINA

To je firma mm,znaci sigurno pare nisu legle. radila sam u drzavnoj firmi duze vreme ,na odredjeno,pa kad sam ostala trudna nisu ga produzili tako da su me prijavili u ovu firmu,tako je bilo i u prvoj trudnoci .a tad je porodiljsko dolazilo normalno.
    Znaci ugovor mi je od 5.januara,a porodiljsko je otvoreno 31.januara i svo trudnicko bol.je isplaceno na taj namenski racun.

sarica1983

Neka ti isplati i neto i bruto i onda se to preda socijalnom i budi sigurna da ce to leci na redovan racun firme, a prosek se uzima 12 meseci nije kao kod trudnickog tri meseca!

Oljicica!
    Član
    Oljicica!

Kad ce leci porodiljsko ovog meseca,zna li iko?

Gledanje 631 članaka - 631 do 645 (od 657 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.