Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Blizanci, trojke, cetvorke Porodjaj (nedelja, tezina beba i apgar)

Ova tema sadrži 57 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  mrvica1 7 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 58 ukupno)

Porodjaj (nedelja, tezina beba i apgar)

• Boyanna
    Član
    Boyanna

Aha, znaci nase mame lazu, to hoces da kazes ???
    Prosto ne vidim korist od takve vrste laganja, njima su napisali 10, sto znaci da je to stvar lekara, a ne mama !!!

dacka
    Član
    dacka

Hocu da kazem ono sto si procitala u mom postu……BEBE RODJENE CARSKIM REZOM NEDOBIJAJU OCENU 10.I jos nesto bebe neocenjuje doktor koji vas je porodio(posto sam videla da neke mama navode koji ih je doktor porodio i dao ocenu bebi) vec pedijatar i babica koji bebu mere,pregledaju…itd.Pozz :-*

Natasajvc
    Član
    Natasajvc

Samo toliko na tvoj post:

http://img156.imageshack.us/gal.php?g=gemeli1.gif

pereca
    Član
    pereca

Natasa nije te mrzelo :bravo: :bravo: :-*

bubi
    Član
    bubi

Bravo Natasa 🙂

zum-zum
    Član
    zum-zum

Nataša :bravo: :zvezda: :bravo: :zvezda: :bravo:

gina
    Član
    gina

Evo i mene da se javim.
    Porodila sam se u 36+1 nedelji trudnoce i rodila Lenu i Masu carskim rezom. Lena je rodjena sa 2400g i 48cm dobila je ocenu 8/9. Masha je rodjena sa 2100g i 47cm i dobila je istu ocenu 8/9. Nisu imale problema sa plucima, samo je manja, Masa, uspela da zakaci malo zutice ali je uz fototerapiju prosla za 2 dana. Izasli smo iz bolnice za 7 dana.

Natasajvc
    Član
    Natasajvc

Ma ne ljutim se ja uopste, samo sam htela da vam kazem da nisam lazov. Pa ja imam petoro dece, sto bih vas lagala za takvu glupost. Prva cera je imala ocenu 8/9, rodila se modra, ozivljavana… svasta ima. Nema ljutnje Anka, Dacka sve je ok. Verujem da su vam tako rekli, a mozda sam ja izuzetak… Ne znam gde nalazite ove smajlije inace bi na kraju bio jedan nasmejani, zagrljaj, poljubac…

Maaarija
    Član
    Maaarija

Porodila sam se carskim rezom u 38 nedelji(mogla sam ja i jos da ih nosim), totalna anestezija, Una je imala 2840gr, a Lara 2700gr, i obe su imale ocenu 8/9 zbog malcice moduliranih lobanja. Inace imaju 18 meseci i jos uvek im nisu skroz srasle fontanele! Kako je to kod vasih blizanaca?

anci79
    Član
    anci79

Procitam cesto ovaj dio foruma, nadam se da cu se i ja ovdje u skorije vrijeme upisati!

Boyanna
    Član
    Boyanna

E anci jos malo pa se i mi upisujemo, 🙂

anci79
    Član
    anci79

Bojana, nemas pojma koliko sam nestrpljiva da se i ja i ti ovdje upisemo:)

Valjda ce i taj dan brzo doci.

Jos samo malo izdrzi pa onda prelazimo i na druge teme, npr. meni su kolica veliki problem. Ja bih Hauck roadster, ali nikako da nadjem “zrtvu“ da mi ih donese iz inostranstva, npr. iz Njemacke. Dok se ja organizujem, blizanci ce moci sami da odu do prodavnice.

😆 😆 😆

Boyanna
    Član
    Boyanna

Ne znam da li si citala, ali mi smo se odlucili za odvojena kolica, da ne moramo uvek zajedno da idemo svuda, nego lepo muz gura jedna ja draga, i mozemo ici odvojeno, i ako mi je jedno bolesno, drugo moze napolje, da ne guramo dupla pa poluprazna, i kupe se sponjice oko 1000 dinara i po potrebi imas dupla, to mozes sa bilo kojim kolicima,
    mi smo resili za Chicco For Me, jer njima moze da se okrene korpa, pa da gledam bebane dok ih guram:)
    Sledeće nedelje kreće opremanje sobice, krevetici, komodica koju smo narucili da nam naprave po meri , kadica posebno sa postoljem, joooj jedva cekam da namontiramo sve to 🙂
    Juce smo okrecili sobici, zuto zelena je, i sada je samo treba napuniti 😆 😆

anci79
    Član
    anci79

E Boki mi zivimo u stanu, tako da mi je komplikovano da se nosim sa dvoje kolica, a zgrada nema lift. Ja cu vjerovatno ostavljati kolica u lokalu koji je ispred zgrade, da ne moram da se nosim sa njima. Sto se ostale opreme tice, ja imam sve to skoro novo od sina, a garderobu cu dobiti na poklon, tako da ne moram bukvalno nista da kupujem. Ta euforija oko kupovine mene je drzala sa prvim sinom, tako da sam sad malo “ohladila“ sto se kupovine tice. Za moje bebe sve je spremno, moramo jos da namotiramo krevetac i nista drugo.

Veliki pozdrav za tebe i naravno ostale mame i molim te miruj, nemoj da se umaras bez potrebe. Svaki dan za bebe proveden u stomaku je velika prednost.

Boyanna
    Član
    Boyanna

Anci odakle si ?

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 58 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.