Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Blizanci, trojke, cetvorke Porodjaj (nedelja, tezina beba i apgar)

Ova tema sadrži 57 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  mrvica1 7 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 58 ukupno)

Porodjaj (nedelja, tezina beba i apgar)

• anci79
    Član
    anci79

Ja sam iz Crne Gore, tacnije iz Bijelog Polja. Kad budes isla na more sa blizancima, obavezno da svratis, jer kroz BP moras proci.
    Naravno, ovaj poziv vazi za sve mame blizanaca. Mi smo tacno na pola puta do mora, kad idete npr. iz Beograda do Budve. A mozemo se naci i u Budvi jer smo mi preko ljeta po mjesec dva na moru. Zamislite nas samo sa blizancima na moru, kakva b bila atrakcija.
    Ko god od vas ide u CG, obavezno da svrati, jer kad se druzimo preko Interneta, mozemo i uzivo :kafica: popiti!

Poz…

Boyanna
    Član
    Boyanna

Da da znam gde je BP, imam rodbine tamo, ali nismo vise u kontaktu, tako da ne verujem da cu zalaziti u skorije vreme 😆 😆
    A sto se mora tice, uf ne znam ni kada cu ici, to sam rekla ako ne budemo mogli da idemo avionom necu ni da idem, sa njih dvoje, i to samo hotel , pa kad god to bilo, za par godinica 😆 😆 😆

Elly77
    Član
    Elly77

Drage iskusnije trudnice, molila bih da mi pojasnite koje analize je moguće a koje nije moguće raditi u blizanačkoj trudnoći.Za dve nedelje idem na prvi EUZ, a čula sam da se double i ostali testovi ne rade kad ima više beba jer su rezultati nepouzdani.Šta se radi od analiza onda? Hvala i pozzzz svima

anci79
    Član
    anci79

Konacno da se i ja upisem ovdje.
    Porodila sam se carskim rezom u 38 nedelji trudnoce, tacnije 37+3. Rodila sam djevojcicu i djecaka. Sofi je rodjena sa 2500 grama, duga 50 centimetara, apgar 9. Adriano je rodjen sa 3100 grama, dug 52 centimetra, apgar 9. U bolnici smo bili sedam dana, sve je proslo super.

Boyanna
    Član
    Boyanna

E neka si se ti upisala vec jednom, dočekala si i to 😆 😆 😆
    mi smo danas došli iz porodilišta, bila sam na patologiji dva dana, imala sam lažne kontrakcije, pa su nam malo dali diazepamcice, i malci su se smirili, ali krenulo je 😆 😆
    još malo pa se i mi upisujemo 😆

TwinMama
    Član
    TwinMama

Elly…nemoj se time opterecivati unapred…nadji ginekologa kome verujes i radi sve sto ti kaze.

Ja sam radila double test…isla mesecno na uz, redovno proveravala krv, urin. Radila razne briseve. Slusala lekara sta mi kaze…i izgurala 37 nedelja:)

Nakon svih informacija koje sam pokupila tokom trudnoce jdino sto bi promenila je broj uz pregleda….nigde u svetu ne rade toliko pregleda kao kod nas…mislim da je to preterivanje…ali kada lekar kaze da je potrebno tesko je odbiti. Ja sam odbila serklaz koji su odmah hteli da mi urade zbog skracenog grlica. Nije bio otvoren i malo sam se raspitala i zakljucila da nije potrebno…nije lako doneti takvu odluku a dva lekara se ne slazu s njom 8)

Magija
    Član
    Magija

Natasajvc – 24/3/2009 23:26 Samo toliko na tvoj post: http://img156.imageshack.us/gal.php?g=gemeli1.gif

Hmmm… A tezina i duzina?

Boyanna
    Član
    Boyanna

Elly77, rade double test, meni su radili u Medlabu, a vidim da si i ti iz NS, sada su poceli i za blizance 😆

Elly77
    Član
    Elly77

Boyanna, TwinMama, hvala na informaciji, idem 02.06. na eksp., pa će mi verovatno lekar reći…Dobro, sad mi je malo lakše, bar te neke osnovne analize da se urade.Boyanna, jedva čekamo da vidimo i tvoje žabice 🙂 🙂 Jaoooo, kako ću ja to dočekati, daleko je novembar….Kiss svima

pereca
    Član
    pereca

Elly77 :caos: !

Ja sam radila i double i triple test, tako da moze i sa blizancima. Triple sam radila prakticno bezveze postoje double bio u redu ali ajde kao za svaki slucaj. Slozila bih se sa TwinMama za broj uz, uf ni sama ne znam na koliko sam ih bila:hmm: . Inace zanm samo da je amniocinteza rizicnija u trudnoci sa blizancima. Javi kako je bilo na euz!!

Boyanna
    Član
    Boyanna

Evo i ja da se upišem ovde konačno !
    Porodila sam se 10.06.2009. u 37+5 nedelja.
    Rodila se
    Jovana 3060/48 sa ocenama 9/10, i
    Bojan 3530/50 sa ocenama 8/9.
    Izašla iz porodilišta četvrti dan, osećam se i više nego odlično 🙂

anci79
    Član
    anci79

Boki
    tek sam sad procitala da si se porodila.
    Neka ti je sa srecom, da su bebe zive i zdrave sto godina!
    Prelijepe su!

veki30
    Član
    veki30

ALexandra i Kristina su rodjene 25.05.2005. vaginalni u 37+5 (2 dana pre zakazanog CR)
    Alexandra 2850gr – 49cm
    Kristina 2050gr – 49cm

Bez inkubatora i ikakvih dijagnoza u porodilistu smo se zadrzali 12 dana jer sam ja imala jako krvarenje.

Willma
    Član
    Willma

Maša i Mateja, rodjeni carskim rezom u 35. nedelji. Maša 1900gr a Mateja 2200 pa smo 15 dana bili još u porodilištu da bi Maša nakupila 2200gr 😮
    Apgar 8/9

Hubba Bubba

veki30 – 14/7/2009 08:31

ALexandra i Kristina su rodjene 25.05.2005. vaginalni u 37+5 (2 dana pre zakazanog CR)
    Alexandra 2850gr – 49cm
    Kristina 2050gr – 49cm

Bez inkubatora i ikakvih dijagnoza u porodilistu smo se zadrzali 12 dana jer sam ja imala jako krvarenje.

Kakva slucajnost i moja sestra se na isti dan porodila s trojkama, bas divan datum, 25.05.2005.
    Ognjen je imao 2.850gr / 49 cm a Stefan i Teodora 2.250gr/oko 45cm sto je za trojke extra!

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 58 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.