Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Blizanci, trojke, cetvorke Porodjaj (nedelja, tezina beba i apgar)

Ova tema sadrži 57 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  mrvica1 7 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 46 članaka - 46 do 58 (od 58 ukupno)

Porodjaj (nedelja, tezina beba i apgar)

• betica_84
    Član
    betica_84

Mi smo stigli 01.07.2010. CR zato sto su bili okrenuti karlicno. 36+1
    Ognjen 3150gr, 50cm dug
    Vukasin 2700gr, 49cm dug! Frajeri moji!

drdraganadimitrov

Porodila se 26.06.2011 prirodno,vaginalni porodjaj
    Dusica je rodjena sa2600 i 48 cm ocena 9
    Danica 2800 i 47cm ocena 9 isto.

danka
    Član
    danka

Nadam se da cu se i ja upisati ovde za jedno sedam osam nedelja. Ova tema mi vraca samopouzdanje zato sto ima bas pozitivnih iskustava. Ja sam poprilicno opterecena idejom o prevremnom porodjaju i stalno se nesto opipavam. Sada sam trideseta nedelja i target mi je 36.ta pa videcemo. Drzite mi palceve:D

drdraganadimitrov

Ja sam se porodila u 38+4, drzim ti palceve da i mene nadmasis i zelim ti brz i lak porodjaj.
    Poz

danka
    Član
    danka

dragana hvala ti na toj zelji!
    bila bih zadovoljna da docekam 9-ti mesec.
    reci mi jel su obe bebe bile okrenute glavicom dole?
    kod mene je prvi okrenut za sada kako treba-prednjaci glavicom, a drugi na zadnjem uz nije bio tj.bila 🙂
    ne znam da li takva situacoja dozvoljava prirodan porodjaj

drdraganadimitrov

Obe su bile okrenute glavicom nanize tj prednjacile su glavicom,ali mesec dana pre porodjaja bili su jedna prednjaceci glavicom,druga dupetom,ali su se do sam porodjaj okretale non stop. Ako prva beba prednjaci glavicom ide se na prirodni porodjaj bez obzira na polozaj druge bebe,a ako je prva beba karlicno ide se na CR.Poz

danka
    Član
    danka

e hvala ti puno
    meni je dr rekao da za sada imamo super situaciju jer je prva okrenuta kako treba , a i prvi porodjaj je bio izuzetno lak prirodni tako da ako ostane tako bice prirodni, ali meni je cudno kako okrenu drugu bebu ako ostane karlicno
    kako se ti snalazis sa bebama s’obzirom da imas jos jedno malo detence :))
    moj je dimi malo veci pa se nadam da ce mi malo i pomagati 🙂

drdraganadimitrov

Danka,kako ide?
    Kako podnosis trudnocu za sada?
    M za sada nije ljubomorna i dobro ih prihvata, a za kasnije videcemo!
    Poz

danka
    Član
    danka

draga dragana za sada je ok
    sada sam u 34oj nedelji idem za 4 dana na kontrolu pa cu nadam se znati malo bolje kako napredujemo
    na zadnjem uz su oboje bili okrenuti glavicama dole

kada se porodim trebaces mi za savete posto si bas sveza
    e htela sam da te pitam da li je u tvom porodilistu baby frendly sistem i kako to izgleda sa blizancima
    ja sam da nisam znala sta cu sa jednom bebom, a sada ne znam sta bih sa dve :)))

Mica 3
    Član
    Mica 3

Pozdrav svim mamama….. trudnicama zelim lak i brz porodjaj, bebama da rastu i da su zive i zdrave…..
    ja sam mama tri decaka, stariji ima tri godine i četiri meseca, a blizanci dve godine i dva i po meseca, tako da vidite i sami da je mala razlika……
    Lično mislim da je kod beba najbitnija disciplina, meni je licno teze palo sa prvom bebom, iako sam znala sa bebama sta i kako, a sa blizancima mi nije bilo toliko teško…
    Sto se tiče porodjaja, oba porodjaja su bila prirodna, nisam ni secena ni pucala…. znaci sve ok je bilo
    zelim da napomenem da nema potrebe za brigom kad je blizanacka trudnoca u pitanju….

danka
    Član
    danka

evo i ja docekah da se upisem
    porodila sam se u 38oj nedelji
    beb su bile decko 3000gr i 48cm, a devojcica 2500gr i 46cm
    bili smo 5 dana u bolnici, rodjeni su na cr zato sto sam ja imala abrupciju posteljice

Mica 3
    Član
    Mica 3

Cestitamo mama……..
    Ljube vas Djordje, Dimitrije i Lazar……………

mrvica1
    Član
    mrvica1

ja nikako da stignem, ali i mi se upisujemo 🙂 nasi blizanci su stigli
    Prirodnim putem 01.04.2012.
    Aleksej u 13.25 sa 49cm i 2520gr
    Marko u 13.30 sa 45cm i 2340gr
    :)))))))))))))))
    e da nisam rekla da je porodjaj bio u 36/37 nedelji odnosno 36+3
    par dana su bili u inkubatoru i vec 6 dana su nas pustili kuci, a tada su pali za po 200gr
    uskoro ce nam biti prva kontrola pa cemo videti koliko su napredovali za prvih mesec dana
    :)))))

Gledanje 46 članaka - 46 do 58 (od 58 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.