Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca porodjaj sa tuznim krajem

Ova tema sadrži 71 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  svetlost 8 godine, 6 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 72 ukupno)

porodjaj sa tuznim krajem

• luki
    Član
    luki

moje ime je jelena.zelim da se obratim svim buducim mamama zato sto sam i ja do skoro bila trudna ali je nazalost ta trudnoca prekinuta pred kraj.u 36-oj nedelji trudnoce sam bila kad se sve to desilo.jedno jutro nisam osetila pokrete beba da bih tek poslepodne otisla kod ginekologa gde mi je utvrdjeno da beba nema srcanu radnju.poslata sam u bolnicu gde mi je indukovan porodjaj.beba je umrla.ono sto je bilo vidljivo je tromb u pupcanoj vrpci.doktorka mi je rekla da su lekari nemocni sto se tog problema tice niti da sam ja mogla to da sprecim.razlog zbog cega sam ovo napisala je da se buduce mame raspitaju malo vise o tom problemu i da ukoliko postoji preventiva da to sprece zato sto se to sve cesce desava, nazalost.ako je neko imao slican problem nek mi pise da prebolimo zajedno.
    jeca

eli
    Član
    eli

Cao Jeco.Mnogo mi je zao zbog tebe i tvoje bebe.Ne mogu da kazem da sam imala slican problem ali i ja sam izgubila prvu bebu na samom pocetku trudnoce i do danas to nisam prebolela.Ali evo posle 9 godina Bog mi je posla jedan mali poklon, dobicu jednu majsku bebu kao sto je onda trebalo da bude.Nadam se da ce sve biti u redu.I nadam se da ces i ti uspeti da ponovo krenes dalje.Zelim ti puno srece i puno snage i zapamti „nada umire poslednja“.

Balerina
    Član
    Balerina

Zdravo Jeco………Jako je tuzno i bolno to sto ti se dogodilo
    Ja zaista nisam imala tako veliki problem…….Imala sam jedan spontani, ali verujem da to ne moze da se meri sa tolikom trudnocom i prekidom…….
    Iz sveg srca ti zelim da sto pre prodjes kroz te muke……..Verujem da ti uopste nije bilo lako……Nemam reci…….
    Zelim ti brz oporavak……..I da nastavis dalje……..Sa nekim novim i lepsim pocetkom……

Dete Lina
    Član
    Dete Lina

Jelena, zelim ti svu srecu ovoga sveta i svu Bozju pomoc. Uz Bozju pomoc i uz nase samopregore, dace Bog, poslace tebi Bog jos jednog andjela ali onog koji nece tako brzo da se vrati na nebo. Nadam se da ne zvucim suvise pateticno, ali pisem sta osecam. Ja sam u 32-oj nedelji, i dace Bog, za koju nedelju cu drzati moje zdravo dete. Al ni meni nije bio put posut zvezdima do ove trudnoce. Prosle godine se i meni desilo nesto slicno, ali mnogo ranije u u trudnoci. Razumem sve zene da se od toga ne moze oporaviti. Zato sam ja bila vrlo zabrinuta, i dalje sam, i predostrozna trudnica ovoga puta. I kao i Eli i ja u isto doba godine ocekujem bebu kad je trebalo i prosla da dodje na svet. Zbog svega ja se vec mesecima, o d pocetka trundoce, svakodnevno molim Bogu da sve bude u redu. I imam strahove za slicne ishode poput tvojih.Nadam se da ce Bog biti m,ilostiv i da ce moja beba za koji mesec zaplakati u mojim rukama.
    Ima svakakvih prica – moja majka je izgubila moju nerodjenu sestru u 7-om, i meni je i neje i sebe jos uvek zao. Moja sestra (od strica) je u 5-om morala da prekine trudnocu i pitanje je da li ce ikada imati dece zbog genetskih, tacnije, porodicne, nasledne bolesti. I dalje pokusava, a uskoro puni 40. Ima svacega.
    Ne znam kako je doslo do toga kod tebe. U svakom slucaju zelim ti da sto pre dobijes novu sansu i da nam uskoro javis radosnu vest o novoj trudnoci. Naravno nakon sto se dobro oporavis. Srecno, glavu gore, uz Bozju pomoc do roditeljstva.

makica 265

jao,strasno… 😥 😥 😥 zao mi je…

rozga
    Član
    rozga

Jeco zao mi je…Nada umire poslednja. Imaces puno dece i radovaces im se. Skupi snagu i idi dalje….

dragana024

Nemam reči, ne mogu sebi da dođem. 😥
    Jeco želim ti da što pre taj događaj bude iza tebe i da se uskoro raduješ novoj bebici.

Brandza
    Član
    Brandza

Sasa,tvoje iskustvo je zaista jako tuzno…pogotovo sto si bila pred kraj trudnoce…glavu gore i veruj u bolje sutra,zelim ti sve najbolje :-*

kika
    Član
    kika

ZNAM ZA NEKOLIKO SLUCAJEVA SLICNIH TVOM….PROSLE GODINE U OVO VREME JEDNA DEVOJKA JE IZGUBILA BEBU PAR DANA PRE DPORODJAJ, SVI SMO BILI U SOKU, DA BI NEKOLIKO DANA KASNIJE KOMSINICA PRED PORODJAJ IZGUBILA BLIZANCE. U OBA SLUCAJA, BEBE SU UMRLE JOS U STOMAKU. KAO DA JE PROSAO NEKI VIRUS KROZ OVAJ KRAJ…MA UZAS….
    MOJA MAMA JE IZGUBILA PRVU BEBU U 5 MESECU, ALI IPAK JE UBRZO RODILA MOJU STARIJU SESTRU A POSLE SKORO 4 GODINE I MENE.
    VERUJ DA LJUBAV KOJU TI I TVOJ SUPRUG IMATE , IPAK IMA SVOJU SNAGU I IPAK , IPAK CE DOCI DANI KOJI CE VAM DONESTI NAGRADU ZA TU LJUBAV.

A I MI SMO TU….TVOJE NEVIDLJIVE PRIJATELJICE…. :cvecko:

dragana.srb

Jelena, nemam reči. Baš sam se potresla kad sam pročitala tvoj post. Ja ne bih mogla ni da zamislim da mi se tako nešto desi, a upravo sam pri kraju trudnoće. Za tako nešto treba baš puno snage, a ja ti to od srca želim. Nadam se da će se svima nama koje uskoro očekujemo porodjaj sve lepo završiti, a tebi želim da uskoro ponovo zatrudniš jer je to najbolji lek za tugu. SREĆNO!!!

vaki
    Član
    vaki

Draga Jeco, ne mogu da pronadjem reci kojima bih opisala koliko mi je zao. Tebi i muzu je najteze. Hvala ti sto si skupila hrabrost i upozorila nas na sta sve treba da obratimo paznju.

Mnogi lekari ne upozoravaju, ali vrlo je vazno da se prate pokreti ploda! Naci cu u knjizi Sta da ocekujete u trudnoci – pisu na tu temu.

Druga stvar je intuicija trudnice – cim nesto posumnjate – bez obzira sto smo posebno sklone preterivanju – odmah kod lekara! Mojoj drugarici je to spasilo bebu (ona isla na kontrolu ctg, uv, ginekoloski pregled – sve u redu; nekoliko dana posle toga, ona svima prica kako ima neki osecaj da nesto nije u redu i majka moje druge drugarice, farmaceut, joj kaze da ide odmah u N.Front; bukvalno kad je usla u zgradu, iz nje pljusne neka voda, krv i ko zna sta sve, cim je sestra u hodniku videla to – rekla je odmah na carski rez – i tako je i bilo).

Eli i Lina, i ja sam pre tacno godinu dana bila trudna i trebalo je da se porodim u maju, ali sam morala da abortiram jer sam na pocetku trudnoce pila Orvagil i Kanazol (tad nisam znala da sam trudna). Moj lekar je rekao nema sta da razmisljam, antibiotici imaju teratogeni efekat koji ni jedna amniocinteza ili analiza ne mogu da otkriju, i ja sam na moju veliku zalost morala to da uradim. Plakala sam danima.

Jeco, misli na dane koji dolaze i na bebu koju ces sigurno imati, ljubite se i volite ti i tvoj muz, a mi vam saljemo pozitivnu energiju!!!

kaja
    Član
    kaja

🙁 🙁 Šta drugo reći…

Ali, ne smeš posustati, niti odustati. Ono što ti je moj predlog jeste da se ne forsiraš u skorije vreme. Daj sebi bar godinu dana, da ti se telo odmori i opravi. Napravi "zdravu okolinu" za novu bebicu koja mora doći.

I moja mama je pre mene imala spontani (kao što su već neke devojke navodile) u 7 mesecu. Ja sam došla posle dve godine. Dok sam bila trudna, jako sam se bojala da mi se ne dogodi to isto. Kao, geni ovo ono. Hvala Bogu pa nije. Nećeš prestati da brineš, ali nemoj nikako odustajati! Kao što vidiš nisi usamljen slučaj, a hrabrost da podeliš to ovde samo je korak napred za tebe. Prvi ali najteži… izgovoriti problem. Sad – guramo dalje! Ne daj se! Želim ti su sreću! :HAG:

Mirche
    Član
    Mirche

Strasno, ali ja nemam reci kojim bih te utesila sem da kazem da moras da ides dalje, polako…sigurna sam da ces imati lepu i zdravu bebi i da ce sve sledeci put biti dobro. Sve najbolje ti zelim!

mayya
    Član
    mayya

U ovom periodu nikakva uteha ne postoji, znam.
    Ali, ja uvek kazem, ko zna zasto je to dobro.

Smatram da Bog takve stvari napravi kada ima razloga. Mozda sudbina tog nerodjenog deteta ne bi bila toliko lepa koliko zasluzuje. I mozda Bog za tebe zeli bebu koja ce te usreciti i sama biti srecna.

Mozda bi to dete bilo bolesno? Ko zna. A mozda vec sledece godine rodis preslatko zdravo dete, sto ti od srca zelim.

Posle ruznih stvari u mom zivotu, ja uvek kazem sebi: tako je trebalo biti.

Zelim ti ono sto i sama zelis…

ivy
    Član
    ivy

Jako mi je zao…
    Ne postoje reci utehe…
    Zelim ti sto pre zdravu bebicu i svu srecu u zivotu..
    Kao sto Mayya rece,ko zna zasto se to desilo,mozda je beba vec imala nekih problema cim se dogodila takva stvar..
    nemoj obracati paznju na neke komentare koje si procitala.
    Zene se plase,svi odmah pomisle na sebe,ipak su trudne,brinu kako ce se sve zavrsiti. Niko od njih nije zloban niti je hteo nesto lose reci,jednostavno uplasene su jer se takve ruzne stvari mogu svakome desiti.
    Ovde si dobrodosla,pa da ako Bog da sledece godine slavimo rodjenje tvoje bebice.
    Budi jaka…

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 72 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.