Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca porodjaj sa tuznim krajem

Ova tema sadrži 71 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  svetlost 8 godine, 7 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 72 ukupno)

porodjaj sa tuznim krajem

• jelenaorg
    Član
    jelenaorg

Jelena, sve sto mogu da ti kazem jeste glavu gore i samo napred. ZNAM OLIKO JE TO STRASNOOO!!!
    ali ne treba da posustajes i odustajes od nove trudnoce, poslusaj savet lekara u vezi sa pauzom izmedju te i naredne trudnoce i u narednu trebas uci sto hladnije glave i zbog tebe i zbog buduce bebe…BICE TO JAKO TESKO! ALi moraces i mocices!
    na zalost znam dosta slucajeva sa ovakvim krajem, na zalost to se desava svaki dan i toga moramo biti svesni i cvrsto se suocavati sa ovom surovom istinom, ne zna, da ti dam odgovor..ali mozda bi trebalo posetiti geneticata…PONAVLJAM NE ZNAM…volela bi da ti pomognem na sve nacine ako ovo u opste budes citala …obzirom da is verovatno uvredjena zbog raznih desavanja ovde. Vidim da imas sva posta i oba sma procitala…u nadi da ces procitati i nastaviti sa nama druzenje pisacemo jos i sigurno doci do pravog odgovora…do tada te pozdravljam :caos:

Sneki
    Član
    Sneki

Ja sam čula za sličan problem od jedne žene koja sa kojom sam ležala pre nešto više od 6 god na patologiji trudnoće u NF. Ona je iz Banja Luke i to joj je bio 7 put da gubi bebu (otprilike u 7mom mesecu) usled zgrušnjavanja krvi u pupčanoj vrpci. Tada, je po prvi put došl au NF i dali su joj adekvatnu terapiju, ne znam šta se desilo na kraju… Možda bi mogla da se raspitaš ko u Narodnom frontu vodi slične slučajeve.
    Ja ti želim sve najbolje i što pre jednog malog bebca. :HAG:

Vanja.
    Član
    Vanja.

Strašno ,ne znam šta reći ja sam u 35 nedelji baš sam se potresla. Glavu gore pokušaj da zaboraviš i da sledeću novu godinu dočekaš sa svojim bebcem.

bubica
    Član
    bubica

Jelena…saosećanje je malo…glavu gore…ko ima prava da ti bilo šta kaže….žao mi je…žao mi je… 😥 😥 😥

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

Drage trudnice, znam da je ovo jako teska prica, ali nemojte se potresati mislite pozitivno i samo pozitivno…Ovakve stvari postoje i trebamo biti svesni toga !

Bojana I Anja

Jelena devojke pre mene su sve rekle. Mnogo mi je zao! Nadam se da ces nam se pridruziti na ostalim temama.
    Zelim ti uskoro jednog malog bebca.

MissGak
    Član
    MissGak

Kao sto vec mnoge rekose,ne postoje reci utehe,ali nadam se da te nase reci bar malo hrane i pomazu ti da prebrodis dane,jedan po jedan…

Nazalost takve se stvari desavaju…nedavno,moja prijateljica je izgubila bebu na pocetku sestog meseca…krvarenje na poslu,nakon toga kontrakcije,nije bilo vremena.Porodila se u 6.mesecu prirodnim putem i rodila malog decaka koji je uspeo da udahne vazduh ali nije bilo nade za njega.Znam da nakon tako necega nema pravog oporavka,srce uvek pati,ali covek ide dalje i takvi gubici mu budu nadoknadjeni(ne zamerite na izrazu),vidim to samo iz mnogobrojnih promera nasih forumasica a i zena u mojoj okolini.
    Potrudi se da nastavis dalje,stisni zube,stisni ruku svom suprugu,ne dozvolite da vas ova zla sudbina pokoleba!!!

Nadam se da ces se vratiti na ovaj forum jer toliko je nas koje ti zelimo pomoci bar recima,a svaka verujem znaci…Koliko je bola sada u tebi,u nekim trudnicama je toliko i straha,ne zameri im,nisu lose mislile u to sam uverena!

Cekamo da se javis….

skljonco
    Član
    skljonco

Jelena sve sto bih mogla i htela reci – receno je.Zao mi je zbog svega sto si prezivela i sto se desilo.I verovatno nijedna nasa rec ne moze uciniti da zaboravis ali bar ti malo moze pomoci da razmisljas i o drugim stvarima.Polako glavu gore i zelimo ti uskoro da se pridruzis na nekoj drugoj lepsoj temi.pozzz

luki
    Član
    luki

DRAGE MOJE FORUMASICE,EVO ZELIM SVIMA VAMA DA SE OBRATIM JAVNO.JAKO MI JE ZAO STO JE OVO POTRESLO ZENE KOJE SU VEC TRUDNE.ZAISTA NISAM IMALA LOSU NAMERU.ZA NJIHOVU UTEHU KO NE ZNA,JA IMAM SINA OD 4-GODINE,LEPOG,ZDRAVOG I PRAVOG.TA TRUDNOCA MI JE BILA ODLICNA.TO STO SE SADA DESILO,DESAVA SE.STA DA RADIM………
    MOZDA TO IMA VEZE U GENIMA JER JE I MOJA MAMA NA ISTI NACIN IZGUBILA BEBU.HVALA VAM SVIMA NA RECIMA PODRSKE-ZNACE MI-A JOS JEDNOM SE IZVINJAVAM ZENAMA KOJE SU TRUDNE I ZBOG TOGA POTRESLE.POZDRAV SVIMA I JOS JEDNOM H V A L A

Brandza
    Član
    Brandza

Ne trebas se nikom izvinjavati,jer nisi mislila nista lose…trudnoca jeste "drugo" stanje,neke od trudnica se vise potresaju…meni je za svaku pohvalu sto si svoje iskustvo podelila sa nama,jer nije na odmet znati o sto vise mogucih situacija koje mogu svaku od nas da zadese…drago mi je da vec imas dete,ne kazem da je time tvoj gubitak manji,ali je sigurno laksi za podneti…ovde si dobrodosla,i sigurna sam da se sve forumasice slazu sa mnom…nijedna nije imala nesto protiv tebe,jednostavno su reakcije svake od nas razlicite… :-* :-* :-*

pregnancy

Par
    Član
    Par

Draga Jelena,
    meni se dogodila identicna situacija, isto 36. nedelja, odjednom sam prestala da osecam pokrete bebe, otisla sam na ultrazvuk i vise nije bilo srcane radnje. Doktor pretpostavlja da je uzrok tromboza pupcanika. I kod mene je ista prica, nije moglo nista da se predvidi jer se takve stvari desavaju u sekundi. Indukovali su mi porodjaj, rekli su da je pupcanik potpuno crn, sto je verovatno posledica tromboze. Sada cekam obdukcioni nalaz, ali ne ocekujem da saznam nesto novo, jer su mi u bolnici rekli da kod ovakvih slucajeva uzrok cesto ostane neotkriven. Nazalost, ovakvih slucajeva je puno. Moja poruka za tebe je da se posvetis svom detetu i kada prodje neko vreme da pocnes da razmisljas o novoj trudnoci.

maxmara
    Član
    maxmara

Brankica021 – 30/11/2007 14:05 Ne trebas se nikom izvinjavati,jer nisi mislila nista lose…trudnoca jeste "drugo" stanje,neke od trudnica se vise potresaju…meni je za svaku pohvalu sto si svoje iskustvo podelila sa nama,jer nije na odmet znati o sto vise mogucih situacija koje mogu svaku od nas da zadese…drago mi je da vec imas dete,ne kazem da je time tvoj gubitak manji,ali je sigurno laksi za podneti…ovde si dobrodosla,i sigurna sam da se sve forumasice slazu sa mnom…nijedna nije imala nesto protiv tebe,jednostavno su reakcije svake od nas razlicite… :-* :-* :-*

Pre svega ostalog,na sve ovo gore jos bih dodala…

sasa lukic mnogo mi je zao kad procitam ovako nesto,toliko negovati to malo bice,toliko se nadati,sanjariti,pricati o tome i pred sam kraj slom,mnogo ti je teze nego trudnicama kojima se to desi na pocetku verujem,nema reci utehe svesna sam ali eto sreca je u nesreci da imas dete,koliko bi ti samo bilo teze da nije njega pomisli samo,njemu se posveti maksimalno i u njemu nadji utehu koja ti je sada preko potrebna,sigurna sam da je i tvoja porodica uz tebe svakoga trenutka,nadam se da ces brzo prebroditi tu krizu i smoci snage da nastavis dalje i boris se za ono sledece koje ce se uskoro sto ti zelim od srca i roditi,pozuri sto pre u novi dan i srecnije misli…nemoj odustati od foruma budi sa nama,svima je mnogo lakse kad su tu,ima nas mnogo sigurna sam da ces naci nekoga ko ti odgovara da zajedno prolazite iste stvari…vrati seeee…

Dalje potpuno se slazem sa tobom Brankica021 od tacke do tacke,i svaka tebi cast za probranost jer ipak si i ti trudna,sve sto si rekla(ali sada iz ove perspektive,inace da sam trudna sigurno bih se prepala i psovala)bih i ja rekla i dodala jos ovo:

Eh da sam imala ovaj forum u trudnoci mnogo lakse bi mi prosao moj tako teski porodjaj…

I ja sam kao i vecina p.zde.a od ljudi koji govore o crnim stvarima u mom prisustvu,jer mi je trudnoca bila savrsena ako takva uopste postoji,i te price su mi samo kvarile kao prvorotki ceo dozivljaj,nema veze ako cujem pet lepih o porodjaju jedna losa bi svih tih pet zatrovala i kompletno moje osecanje bi bilo crno…trudnica…prvi put…tako je to…

Aliiiiiiii kamo srece da sam se tih prica naslusala sto vise,i DA SAM BAR U JEDNOJ CULA DA SE MOGU PORADJATI DVA DANA I AKTIVNO 14DUGIH PREDUGIH SATI…ne ja sam slusala jedan dva napona i cao,dva tri sata najvise i caooo…na prihofizicke pripreme me nisu primili bez knjizice tako da je knjiga sve sto sam imala…a stvarnost je bila nesto drugo u mom slucaju od puke literature…bilo je kao u najgorem snu…i da mi nije bilo mm ko zna sta bi bilo sa nas dvoje da sam ostala sama sa svojim bolovima,nemogucnoscu bebe da izadje i crnim mislima sta i kako uraditi da to prestane….da drage moje sve je to tako i to je zivot i to se desava i budite spremne na sve to…jer se svakome moze dogoditi bez obzira na sve…to morate znati i informisati se i o crnom i o belom podjednako…PA AKO BUDE DVA NAPONA TRI SATA I CAO ILI STO JEDAN NAPON I 14SATI DA VAS NISTA NE MOZE IZNENADITI…da ipak jednom dodje kraj svemu na ovaj ili onaj nacin…bolje je u svakom slucaju kad ste spremne i znate sta vas sve moze snaci nego kao ja sto prodjoh pa se iznenadih i pomislih da ce kraj sveta..jer posle tako lake trudnoce ovo je zaista bilo…

…u svakom slucaju ono na kraju moj mili Viktor je ono sto je najvaznije sto se ne moze recima opisati i za sta bih jos sto puta sve to prosla da sam znala…ali nisam a vi bolje saznajte.

Naravno pozitivno osecanje kod trudnice je najbitnije zato sve ovo ne treba da se pretvori u strah i strepnju vec u naoruzavanje znanjem,u preventivu u samo informaciju vise,

SAMO u jace svetlo dok se penjete uz stepenike…

ljubim vas sve i zelim vam svima dva tri napona i cao:-*

Spirica
    Član
    Spirica

Trazila sam ovu temu da bih procitala sta se desilo i Jeleni i Par. Verujem da Vam je veoma,veoma tesko,da smo mi tu samo da Vam delimicno olaksamo stanje. Meni su suze krenule na oci iako nisam imala ni priblizno slicnu situaciju.

Zaista se iskreno nadam da cete brzo uspeti da prebrodite muke i da cete vrlo brzo opet biti u prilici da postanete mame. Takodje,sigurna sam da imate svoje stabilne porodice,mm koji su bili pored Vas u tim teskim trenucima,pa verujem da i u mnogo boljim i srecnijim okolnostima podrska nece izostati.

Sta god da Vam zatreba,znate da nas na ovom forumu ima jaaako mnogo,sa svih strana sveta,da je uvek neka od nas prijavljena i da cita postove,a tu su i pp,pa ako ikako mozemo da Vam pomognemo,javite se.

Drzim Vam palceve da ovo stanje prodje brze nego sto ocekujete i puuuno HVALA sto ste nam skrenule paznju na ovakve stvari.

luki
    Član
    luki

JA BIH ZAMOLILA * PAR * DA MI SE JAVI AKO MOZE :andjeo: .

JELENA

tijanast
    Član
    tijanast

Sasa lukic, mojo drugarici se isto dogodili proshle godine, u istoj nedelji, stvarno je strashno, ona josh i ima devojchicu od 6 godina, koja je to jako loshe podnela, i dalje joj svaki dan trazi novu bebu, jako je teshko, ali morash biti jaka, zelim vam da sto pre dobijete bebicu, i prebolite to shto vam se desilo jer znam da je nemoguce zaboraviti. (i ja sam izgubila bebu, ali je trudnoca bila mala pa znam koliko mi je bilo teshko a mogu da zamislim tek vama koje ste iznele gotovo celu trudnocu)

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 72 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.