Ova tema sadrži 94 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  k.josip 6 godine, 10 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 95 ukupno)

Posao!!!!

• Gogily
    Član
    Gogily

Eh lepo je znati da ima ljudi koji kubure sa istim problemom…

Evo ja hehehe jos uvek razmisljam o poslu, a danas mi je termin za porodjaj… strasno mada kako i ne bi kad od kako sam ostala u drugom stanju samo me lose neke vesti i dogadjaji sa te strane prate…evo danas sam saznala da cu primati manju paltu jer se njima ne isplati da me placaju koliko su me placali, ima ljudi koji rade tamo po ceo dan a ja boga ti na bolovanju…tako da docekujemo moju zabicu sa 50 %manjom platom – zar to nije idilicno 🙁

Ne vredi ovde nema zivota za normalne ljude sa zdravim razumom i voljom da rade kako treba. Treba da budes pokvaren i da namestas okolo samo da bi te cenili a ako imas zelju za normalnim zivotom, porodicom gledaju te kao da nisi normalan…

Izvinite sto ja ovako al i dalje sam pod utiskom telefonskog razgovora i vesti koje sam dobila. Nije bas neka obzirom da sutra idem u bolnicu…

Gogily
    Član
    Gogily

eh znam ja to al je regulisan statutom firme varijabilni deo plate koji zavisi od ucinka rukovodioca sektora tako da nema nade sve sam se vec raspitala sa tetkom koja je isto jako potkovana u toj temi .

Nazalost ne mogu im nista… 🙁

Hvala na brizi :-*

katarina
    Član
    katarina

Drage moje da se i ja upisem ovde doduse jos radim al sam u potrazi za novim poslom…
    Razlog je sto imam stresan posao a nisam tip da posao bude posao vec o tome kasnije danima razmisljam i tesko mi je…
    Do sada me je uvek kocilo jer imam na jednoj strani super posao kad je rad na kompu u pitanju al teren ..da ne ulazim u problem
    placen je ekstra al ne mogu vise pa sam sad u potrazi za necim novim..
    i tako ja dala svuda moj PC i ovih dana jurum na razgovore svuda…posao mi nije bitan koji je je ce biti samo za nekoliko meseci do aprila,maja
    mm kaze da sam luda i da dam otkaz lepo nekoliko meseci odmorim al ja ne mogu da zamislim sebe da ne radim nista….poludela bi non .stop kuci mama,kuvarica,domacica…
    a kad vam kazem sam sve pitala za posao smejale bi ste ko sto mm radi no mene bas briga hocu malo medju ljude..
    prodavnica decje garderobe,elitna prodavnica vina,na pumpi na kasi,biljna apoteka…bila sam svuda na razgovor i sad cekam
    medjutim imam takav osecaj da cu imati problem da se odlucim gde cu?
    Ovo ce biti posao preko zime tj negde do maja tako da mi je potpuno svejedno gde samo ne kuci..
    a da i radim izmedju 40-50 sati mesecno tj dan dva u nedelji …
    pa sta kazete gde da odem?ja bi svuda po malo haha

GaGaT
    Član
    GaGaT

Katarina mozda da izaberes biljnu apoteku, da spojis dobro i korisno jer kontam da ces tamo najmanje imati posla, zvuci i primamljivo elitna prodavnica vina, taman mozes da prosiris svoja znanja o vinima, to mi bas zvuci zanimljivo 🙂

pejana
    Član
    pejana

Eh, posao! Trazim ga vec duze vreme, prijavljujem se na oglase, jednom su me zvali na razgovor, i jos uvek ocekujem da me pozovu na posao! Skroz sam razocarana, u ovoj zemlji mozes naci posao samo po preporuci ili sa debelom vezom!! Iako imam visu skolu, radila bih i u trgovini, samo da izadjem iz kuce! Najvise volim kad trosim ono sto sama zaradim!

Aiko
    Član
    Aiko

katarina, sta bi sa poslom? 🙂

katarina
    Član
    katarina

kod mene su uvek neke nemoguce misije i nista ne ide lako 😆 :kreten: :kreten:
    Kao sto sam vec napisala svuda sam isla na razgovore i sad ne znam gde cu 😯 😯
    Jos bolje je pre neki dan bili smo kod komsije na rodjendan i pricam ja kako trazim posao a on rece pa sto mi nisi rekla imam ja nesto za tebe 😯 😯 a on ima ekskluzivni frizerski salon ..ogroman sa 18 radnica a ja nisam frizerka 😯 😯
    rece nee treba mi neko na recepciji :hmm: znaci dobar dan,javljanje na telefon,zapisivanje termina i tako to :buljavko: :buljavko:
    i nisam mogla da mu kazem necu pa idem u sredu da vidim kako i sta :hmm:
    u svakom slucaju javljam :caos:

Prex
    Član
    Prex

Tanja i Mia – 16/9/2008 10:24

Jao cure!!!!!!!!!! Znam kako vam je!!!!!!!!

Kod mene je situacija slicna vasoj ali ipak mnogo bolja.

I ja radim u jednoj firmi cije je glavno sjediste u inostranstvu. Radno vrijeme je od 8-16i30. Ne radi se vikendima. Ali se zato radi dok ima posla. Kada sam se vratila sa odmora radila sam 13 sati u komadu. Ali isto tako ima dana kada nemam posla, odnosno zavrsim ga za par sati. Imam mogucnost da izadjem sa posla, kada mi treba slobodan dan mogu da ga dobijem.

Kod nas vlada pravilo da posao ne smije da trpi, da stvari koje moraju biti zavrsene do 12h u deset vec moraju biti kod direktora i onda je sve OK. Sve se mozemo dogovoriti. Ali kada se radi radi se.

Plata je dobra (mada ja 20. nemam para), stvarno se ne mogu pozaliti.

Svim djevojkama zelim da sto prije nadju posao u svojoj struci i da budu zadovoljne poslom….

E ovo kao da sam ja pisala…od reci do reci…

Audrey
    Član
    Audrey

Ja u principu volim svoj posao, mada u poslednje vreme postaje jaaaakoo stresan i to me ubija! Pronasla sam vezu za posao u banci i sve je bilo maltene gotovo, kad …. skontala ta direktorica iz banke da ja nemam decu i da cu verovatno uskoro zeleti, a njoj ne trebaju takvi radnici :galamdzija: :galamdzija: :galamdzija: Znaci stvarno ne mogu da verujem!!! Mislim, da je musko, pa da negde i razumem, ali zena koja IMA decu??!! :anene: :anene:

Zhunga
    Član
    Zhunga

Ah, taj posao…..
    nemam ni volje ni zaivaca da pisem o tome. Milim da nikada necu naci normalan posao ovde.
    A da mepricam da su mse sutnul itrudnu iz firme…MTo vec i vrapci na grani znaju i postala sam dosadna sama sebi sa pricom…
    Nekad se pitam sto sam zavrsavala fakultet i drljala da ne kazem sta!I plus bacala pare na profi kurseve sto ovde sto u inostranstvu…

snina
    Član
    snina

Ja mislim da cu doziveti infarkt ako jos jednom pomislim na poooosssssao.

Dacaaa
    Član
    Dacaaa

Ja trenutno radim u samoposluzi i trazim nesto bolje posto mi je plata jeko bedna. Volim da radim sa ljudima, pa mi posao ne predstavlja problem. Tesko bi mi bilo da radim nesto gde sam izolovana.

Okica
    Član
    Okica

Na proslom poslu sam dala otkaz jer mi je pukao film i nisam vise mogla da trpim glupog i nepismenog gazdu koji nas je sve pravio idiotima.
    :kreten: I taman kada sam malo odahnula i odmorila se od maltretiranja, shvatila sam da ja ne mogu da nadjem nikakav posao, pa sad po ceo dan kukam
    da nisam trebala da dajem otkaz, jer dosadjivanje u kuci ubija najgore :susenjevesa: :vesnapranje: :uzid: :uzid: :uzid:

jovanchica

Ja sam na mom poslu i kafe kuvarica i cistacica i prodavac,kasir,ma sve!Ali…Jos samo mesec dana i :caos:
    Vec sam nasla drugi posao,nije u struci naravno,ali sta da se radi,ja volim da radim i volim sa ljudima,tako da mislim da ce mi biti ok na tom novom poslu

gora
    Član
    gora

Evo ja da se ukljucim u pricu o poslu. Cisto da mi bude lakse. Ne znam ima li jos neko slicno iskustvo, ali svakako volim da cujem tudja misljenja i savete.
    Evo moje price.
    Srecna sam majka troje dece: srednjoskolac, osnovnoskolka i devojka od dve godine. Glava mi puca od razmisljanja sta da zapocnem i sta da radim sa sobom. Nije da nemam obrazovanje i iskustvo. Iako sam inzenjer masinstva, sticajem okolnosti (a i nedostatka samopostovanja ispocetka) radila sam u spoljnoj trgovini i spediciji 10 godina. Da ne objasnjavam zasto, posto bi to bila knjiga sa naslovom: Glupa entuzijastkinja se trosi do maksimuma da bi prezivela i ceka da tiranin koji pliva u parama primeti njen trud i zalaganje, dala sam otkaz. Sada sam na platnoj listi kod mm koji ima svoju firmu i radi softver.
    Ispostavi se da se u poslu uopste ne slazemo i sada ja hocu nesto da radim sto ce biti moje. Ima li neko neku ideju, savet, iskustvo… Da li trazim nemoguce?
    Najvise bi mi odgovarao neki posao sa skracenim radnim vremenom ili da sama organizujem radno vreme. Molim pomoc ili barem razumevanje. 🙁

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 95 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.