Ova tema sadrži 39 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Milica81 9 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 40 ukupno)

Pranje zubica

• Manana
    Član
    Manana

Da li perete svojim klincima zubice?I kad ste pocele?

Kazu treba cim niknu zubi ali ja ne znam kako to da izvedem,majke mi! :neznam: Moj Bocko bi zagrizao cetkicu i ne bih mogla ni da je mrdnem! :hmm: On vec ima sedam zubica a ja nista… :>

Standzi
    Član
    Standzi

Manana i ja sam mom Marku kupila cetkicu i pasti za zube..pokusala sam da mu perem ali sto ti kazes zagrize i neda,hoce da se igra i okrene je naopacke pa gricka…Moj Marko ima 14 zubica za sada.
    Ali cula sam od jedne zene koja je pokusala svojoj cerkici da pere zube (dok nije imala sve zubice) i cerkica je bas bila „zainteresovana“,bez problema joj je oprala…ALI sta se desilo posle!!!!????Upalile su joj se desni od pranja zuba tj.kako je ta zena trljala jako je iritirala desni gde nema jos zubica i eto ti zla!!Zavrsila je u bolnici,na infuziji jer nije mogla nista da jede!!samo je plakala,zamisli kako to boli…jadna mala…Tako da me je ta zena posavetovala iz licnog iskustva,da ne perem detetu zubice dok svi ne izrastu!Ja sam je poslusala ne zelim da proveravam…
    :anene: cetkica i pasta koju sam kupila nemaju rok trajanja…tako da su zavrsile u fioci i cekaju da izrastu svi zubici… :caos:

Mirche
    Član
    Mirche

Pa ne znam, nama je dr kekla da cim izrasu da ih barem brisemo gazom da se skine skrama sa zubica…ja sam Pavlu cetkicom prala (bez paste) cim su mu iznikla prva dva zuba, nezno, svako vece. Kada je naucio da pljuje 🙄 onda smo poceli i pastu. Sada nema sanse da zaspe a da ne opere zube, obavezno naglasi da mora to da uradi. Nikad ga nismo plasili zubarom…jednom je sa mnom isao kod zubara i lepo seo, covek pogledao zube, on sav srecan…u vrticu od njih 25 samo 5 ima sve zdrave zube…Pavle je medju njima… :>

A ne mogu da zamislim kako je ta zena prala detetu zube!!! ???:uzid:

njanja
    Član
    njanja

Pa ne znam, nama je dr kekla da cim izrasu da ih barem brisemo gazom da se skine skrama sa zubica…ja sam Pavlu cetkicom prala (bez paste) cim su mu iznikla prva dva zuba, nezno, svako vece. Kada je naucio da pljuje 🙄 onda smo poceli i pastu. …
    A ne mogu da zamislim kako je ta zena prala detetu zube!!! ???:uzid:

Mirche,

Ona zagrize, ali je nekako uvek ubedim da mora da opere lepo zubice. Dam joj jednu njenu cetkicu (bez dlacica) a ja joj trljam onom s dlacicama, pa se malo zamenimo i uspemo da operemo lepo.
    Peremo od kako joj je nikao prvi zubic i peremo uvek zajedno – bilo ujutru, pred spavanje ili preko dana posle slatkisa…

Manana
    Član
    Manana

Joj znaci moram da pocnem vec kasnim…

Mirche
    Član
    Mirche

Pocni, nego sta!!! Polako neka se igra i siguno ce zavoleti, samo bez presije…dasa treba da ima lepe bele zubice…

njanja
    Član
    njanja

pocni, manana, i perite zajedno, da vidi kako to treba da se radi, da ima na koga da se ugleda a i da to shvati kao igru s mamom.
    ma, ovo moje cudo sad cim udje u kupatilo, postavi sebi stepenik da moze da dohvati cetkicu i trljaj!! moram cak i da je odvracam od pranja zuba!

sunshine
    Član
    sunshine

zubice peremo od kad se prvi pojavio. do druge godine nismo koristili pastu za zube, a sad koristimo one bez fluora. ponosno sam pere zube, a najvise voli porodicno pranje.

Sneki
    Član
    Sneki

Ja se slazem sa Mirche, tako smo i mi. bilo je malo otpora u pocetku, ali smo to prebrodili tako sto smo prale zajedno zube: i mama i Mila, dok na kraju nije shvatila da je to rutina. vec dugo s` njom nemamo nikakvih problema u ovom smislu. Nikola je druga prica. Jos uvek nece da slusa, iako se polomih od pricanja.

katarina
    Član
    katarina

u pocetku sam joj ja pokazivala a sada vec sama zna da bi ja jos jednom posle nje za svaki slucaj..dobile smo pohvale od zubara jer nema nijedanu tackicu…inace peremo odpocetka tj kad su joj donja dva izasla…
    manana vreme je da pocnes da ne bude kasno!pozdrav

Draganna
    Član
    Draganna

Ćao, ja sam nova na forumu, i baš sam srećna što sam Vas pronašla 😆 Imam jedno pitanjce… Koja pasta nema fluor? Ako znate ime proizvođača i gde ima da se kupi ❓ Pozdravčić

MissGak
    Član
    MissGak

Evo vec dve nedelje pokusavamo da obavimo i to medjutim ne uspevamo.Mozda je ipak lakse kada bebe dobiju zubice kasnije,ponesto im mozes i objasniti,mozda ih prevariti nekom pricom.Nase pranje zubica uglavnom se zavrsi kao cirkus jer ja pokusavam,on mi se smeje i neda,a tata na sve to puca od smeha!
    Jos uvek to (pokusavam) da radim mokrom gazicom,cetkicu imamo,ali ne verujem da bi uspeli pogoditi zubice s njom…

maxmara
    Član
    maxmara

Mi smo dok smo imali samo donja dva cistili ih svake noci i jutra sa krpicom koja je od mikrofibera napravljena bas za zubice koji rano izadju i za jezik,ali to je funkcionisalo samo mesec dana posto su mu u petom izbili gornji i poceo je jako da grize 😆
    tako da smo morali poceti sa cetkicom za bebe od pet meseci,i u tom kompletu dodju dve jedna za bebu mekana i druga za onog ko mu pere znaci shvatila sam da je u tome caka.
    Tako da tata ga drzi ja naravno svaki put kazem istu recenicu kad krenemo na pranje zubica da bi znao sta sledi a to je ujutru i uvece,njemu dam jednu on sam mulja ja drugom i tata ga drzi i super,bas bude veselo i on je odusevljen,a tek atrakcije kad dodje neko.
    Sad je vec naucio i zna sta radimo,od sestog meseca smo poceli sa bebi pastom,toliko da dodirne u sirini kruzica gde izlazi pasta cetkicu i super.
    😆
    :bravo:
    :caos:

maxmara
    Član
    maxmara

Draganna imas od Colgate ‘Smiles’ od 0-2g pastu dole odlicna je dodje i cetkica,najbolja je od tih dole koje nude i sigurna 99%

mitrica
    Član
    mitrica

Ovaj moj nestaško svako jutro posle umivanja kao pere zubiće (ima ih 12),a samo trlja po ustima,e onda ja uzmem pa stavim malo paste i protrljam a on se ne da jer malo ljutne al dobro bar stiče naviku.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 40 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.