Ova tema sadrži 208 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  nacafaca 8 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 166 članaka - 166 do 180 (od 209 ukupno)

Prekid dojenja

• T3
    Član
    T3

jos jedan savet za sve mame koje planiraju prekid dojenja..nikako se isto ne preporucuje u letnjem periodu tj letnjim mesecima..
    zasto zaista neznam,ali tako sam cula i koliko znam mnoge majke se dosta striktno i pridrzavaju tog nepisanog pravila..
    ja sam oba prethodna dva puta prestala sa dojenjem u zimskim mesecima..prvi u februaru,a drugi u novembru..dakle najbolje je da to uradite i sprovedete u delo sad zimi ili tamo do pocetka leta..ili ako ne uspete tek s pocetkom naredne jeseni..
    vasa volja i kako hocete,samo eto nije na odmet da znate..

malisha75
    Član
    malisha75

T3 – 8/11/2009 01:21 zasto zaista neznam,ali tako sam cula i koliko znam mnoge majke se dosta striktno i pridrzavaju tog nepisanog pravila…

E, pa u tome i jeste problem. Mnoge majke se drže nepisanih pravila bez da razmišljaju mnogo i pokušavaju da izvedu zaključke.

Ne savetuje se odbijanje tokom leta pre svega zbog unosa tečnosti, jer ponekad bebe koje mnogo sisaju, nisu naviknute da uzimaju drugu tečnost u toj količini pa u uslovima visokih letnjih temperatura može doći do blage dehidracije deteta. Ali i to se može izbeći postepenim smanjivanjem podoja do konačnog ukidanja, a sve uz forsiranje drugih tečnosti. Isto važi i za mamu. Ako mama ima puno mleka a želi da prestane da doji, ona bi trebala da unosi nešto manje tečnosti, a to nešto manje je teško proceniti leti, kad svi pijemo kao kamile.

MilicaCale

Malisha. U pravu si. Ja sam se raspitala kod patronazne, na vreme.
    Kaze, ona cak preporucuje prekid dojenja leti, zato sto tada ima dosta sveze hrane, voca i povrca, pa nije strasno ni ako beba ne zeli da unosi tecnost, ima je u hrani.
    Po njenom savetu sam prekinula leti i nisam imala nikakvih problema.

daki80
    Član
    daki80

Neko je pitao zašto prekidam dojenje.Pa Aleksandra ima već 16.5 meseci ,ovoliko dugo smo dojili samo zato što je imala alergiju na proteine kravljeg mleka pa se alergičnoj deci preporučuje što duže dojenj.Ja lično nisam za dugo dojenje ,ona je sisala uveče i ujutro od 9 meseca,tačnije od 9 meseca ne dojim aktivno,ne znam meni tako odgovara ,mislim lepo je dojiti i što je ona blizu mene i tako se mazimo ali nekako je ona meni već velika i nikada nije bila zavisna o siku ,ma svako odluči kada će da prekine, ja sad mnogo više volim da se sa njom mazim na neke druge načine nego tako,sada imamo toliko mogućnosti za komunikaciju
    Uglavnom definitivno sam prekinula večernji podj u petak uveče i jutarnji u subotu,pa eto za sad su mi dojke ok ,ali ima mleka malkice sam ih izmlazala za svaki slučaj i malo ih istuširala hladnom vodom.A da smanjila sam unos tečnosti.Eto p avaljda će sve biti ok.
    Hvala na podršci :-* :love:

duckiduca
    Član
    duckiduca

EVO Proslo je 7 dana borbe da mu ne dam siku..kriza ga je uhvatila 3 dana kada je bio na siki jedno sat vremena..juce smo opet imali krizu ali mu nisam dala..pocela sam da pijem antibebi pilule pa opet u sebi imam jos jedan razlog da mu ne dam siku..i dr kaze da ce mi i smanjivati mleko od toga..ja se ujutru po malo izmlazavam sama posto me tada bole grudi..cinjenica je da mi JOca mnogo bolje spava od kako mu ne dam da siki nocu..poturim mu sok on malo iscuga i nastavi da spava..i do 7 ujutru bude u svom kreveticu sto je bilo ne moguce pre :bravo: :bravo: i tako da se vise ne guramo svo troje u krevetu :bravo: :bravo: ja sam krenula na rizik..za mastitis.pa cemo videti..posto kad se malo izmlazam to mi mleko kasnije i dodje..tako da videcemo..najgore mi je ujutru..ali sada je bolje..

LJUBIMO VAS JOCA I JA I SAMO HRABRO I USPECEMO…

Ovde dojenje preporucuju do 2 godine ali ja jednostavno nisam htela vise..zao mi je ali meni su hormoni poludeli bili..eto za tih nedelju dana sto ne siki smrsala sam 1kg nije mnogo ali mi puno znaci.

MilicaCale

Daki i duki duca, bravo. Samo napred.

duckiduca
    Član
    duckiduca

Mozda je greota sto ga odbijam od sike..ali nekako ja sam rekla dosta..mozda me neke mame nece podrzavati ali za mene je dosta…koliko ne ispavanih noci sam imala zbog njegovog sikenje i plakanja kada izgubi siku..

MilicaCale

dukiduca, bila bi greota da ima manje od godinu dana. Ovako ste uhvatili pravi trenutak.

duckiduca
    Član
    duckiduca

I ja to mislim MiliceCale hvala na podrsci. :-* :-*

daki80
    Član
    daki80

Dukiduca imaš i moju podršku,ma idi i ti moraš da živiš,uostalom šta će detetu mama koja je smorena od dojenja,kao što sam već rekla svako oseti taj trenutak i kada mu odgovara prekine sa dojewem.Ja sam odavno to osetila ali dobro kod nas je zbog alergije situacija drugačija.
    Uglavnom evo prođe nedelju dana od prestanka dojenja i sve je ok,pu pu pu,još imam mleka ali grudi su mi meke i sve je ok,par dana sam smanjila unos vode 2-3 puta malkice izmlazala i to je to,uh.Verujem da ako do sad nije bilo ništa loše sa grudima neće ni sad:)

iva09
    Član
    iva09

Pomenula si hormone. Moja beba ima 9 meseci ,razmisljam o tome da prekinem da dojim jer on vec jede skoro sve. Uvece pred spavanje dam mu 150ml Impamila i super spava. Siska mu sluzi da malo zasladi. Elem, a ja posle skoro 10 meseci od porodjaja izgledam isto sa 15-ak kilograma viska, a znam iz iskustva da dok dojim nemogu da smrsam iako nikad manje nisam jela. Kad odlucim da prestanem grize me savest, a opet mi visak stvara nervozu a i ugrozava zdravlje. Sta mi vi savetujete i kakva su vasa iskustva.

Zhunga
    Član
    Zhunga

Ja sam resila da prekinem sa dojenjem (uskoro) samo stvarno ne znam kako,radila sam otkako je Lina imala 6.meseci i opet je sikila svaki cas, cim dodjem sa posla pa uvece, u toku noci, ujutru itd….voli da siki a i meni je bilo uzivanje. E, pocelo je polako da me opterecuje, iako je i meni drago kada je vidim kako uziva, vice sika i nocu i danju 🙂 Razlog zbog kojeg bi ja prestala je taj jer pocinje da mi iritira bradavicu. Ne boli ali je osecaj nekako slb, ne znam kako da objasnim….
    Posto cemo sada 18 meseci mislim da je vreme..
    Drzite nam palceve, sad cu da listam kako !!!!!!!!!

GaGaT
    Član
    GaGaT

iva09 – 26/12/2009 16:22

Pomenula si hormone. Moja beba ima 9 meseci ,razmisljam o tome da prekinem da dojim jer on vec jede skoro sve. Uvece pred spavanje dam mu 150ml Impamila i super spava. Siska mu sluzi da malo zasladi. Elem, a ja posle skoro 10 meseci od porodjaja izgledam isto sa 15-ak kilograma viska, a znam iz iskustva da dok dojim nemogu da smrsam iako nikad manje nisam jela. Kad odlucim da prestanem grize me savest, a opet mi visak stvara nervozu a i ugrozava zdravlje. Sta mi vi savetujete i kakva su vasa iskustva.

Ja samo da napomenem da je detetu potrebno majcino mleko ili formula do 12 meseci!!Pa ako prekines definitivno bi trebala da das formulu!
    Interesantno da nisi smrsala, bas kad doje zene vise mrsaju (sto je primer kod mene, jedem sve i bas se trudim da jedem zdravo, ali nema sanse da se ugojim…a valjda ce sve to doci na svoje!! :caos:

p.s. zhunga drzimo vam palceve :-)))

RenataP
    Član
    RenataP

Ja sam bila mrsava dok je moja beba sisala,kako je prestala odmah sam se ugojila i imam malo vise nego pre trudnoce. Moja beba je sisala 16mes,sto je dosta dugo,a strucne knjige kazu da beba treba da sisa do svoje 2.god.Ja bih ti savetovala da nastavis sa dojenjem i budes srecna sto imas mleka za bebicu

Jelena76
    Član
    Jelena76

cao drustvo

Viktor sutra slavi prvi rodjendan i jos sisa ,on sisa navece i po noci jednom ili 2 x ,ponekad i ujutru .

Volim da dojim i bas sam uzivala jer on puno voli da sisa takva je maza :love:

Ali iskreno da vam kazem jedva cekam da prestanem i sa tim dojenjem i da on pocne da spava cijelu noc

,ponekad se budi po nocu i posto nema cuclu (nije htio 🙄 ) dadnem mu sisu svega 10.ak sekundi da se usspava

tako da mu sluzim i u funkciji cucle 😕

Flasicu nece ,ne znam sta da radim kad prestanem da dojim po noci a on ogladni a flasicu nece :neznam:

Ne znam :neznam: spavanje od nekoliko sati mi se cini takav luksuz,ne znam kad ce se to desiti i nama :neznam:

Gledanje 166 članaka - 166 do 180 (od 209 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.