Ova tema sadrži 208 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  nacafaca 8 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 196 članaka - 196 do 209 (od 209 ukupno)

Prekid dojenja

• pulinka
    Član
    pulinka

Izvini, nisam baš skapirala da mu uvek daješ i ujutru 250ml mleka, drugačije sam shvatila tvoju poruku. Uglavnom, trebalo bi da mu daješ dvaput po 250ml u toku dana, svejedno kada.
    A što se tiče mlečne kašice, ne znam koliko ona može da zameni mleko, mislim da u njoj nema dovoljno mleka, mada moguće da grešim, ja mlečne kašice ne koristim niti ih pravim.

Lekii
    Član
    Lekii

Ja pokušala da Tamari dam šoljicu mleka pre sisanja kako bi postepeno smanjili sisanje u 9 uveče. Htela je da pije, a posle kupanja je opet lepo sisala i budila se preko noći dva puta da sisa! Definitivno nije gladna, samo je navikla da se tako uspavljuje, noću ne želi ni da se ljulja, samo da sisa, nekad mi samo drži sisu u ustima i mljacne na svaka 2 minuta, ali neće da pusti.

Melčna kaša se računa, kao i svaki jogurt, puding, kiselo mleko. Na nekom sajtu sam našla da su potrebe deteta od godinu dana za mlekom od 500-750 ml.

MilicaCale

Mlecna kasa se racuna, ako se pravi neka sa mlekom, lepo se vidi kolicina (mi smo jeli oko 200g)

Anastasja7

Pulinka,
    Koliko je tvoje dete? Sta mu dajes za veceru, dorucak ako ne koristite kasise iz kutije uopste? Ja dajem palentu sa jogurtom ili hleb sa krem sirom, ali ne mogu stalno to, pa zato me zanima kako moze bez kasica.

pulinka
    Član
    pulinka

Vidim da si pisala na temi o ishrani, naći ćeš tamo i moj post :).

boka83
    Član
    boka83

nisam uspjela da nadjem ovu temu na forumu,nemoguce da je nema…moja beba ima skoro godinu dana i prilicno je zavisna od sisanja,ne mogu da je uspavam na drugi nacin,niti da je smirim kad se probudi.treba da se vratim na posao,ali cu nekog ostaviti u problemu.moze li neko da mi da neki koristan savjet.unaprijed hvala

MilicaCale

imas podforum dojenje, pa tu dve teme

T3
    Član
    T3

boka evo ti link da ne lutas..
    http://forum.roditeljportal.com/forums/thread-view.asp?tid=3663&start=1
    i srecno u odvikavanju,nije tesko videces i javi nam rezultate…

Lekii
    Član
    Lekii

Evo da prijavim da smo se i mi odvikli od sikenja, malo pre punih 13 meseci.

Isto smo imali problema sa uspavljianjem, jer je bila navikla da se uspavljuje uz sisu, i odvikavali smo se vrlo postepeno, pre par meseci izbacili dnevne podoje, pa onda sam je čekala da prestane da se budi noću da sisa, i konačno krenuli da izbacimo sisanje u 9 uveče pred spavanje.

Prvu noć sam je ljuljala sat vremena, pa joj dala da povuče malo s leve pa još 15 minuta ljuljanja – budila se posle oko 3 i malo dobila i s dsne
    drugu noć ljuljanje oko 20 minuta, budila se noću oko 2,3 dobila malo s leve
    treću noć ljuljanje oko 5 minuta, budila se noću i dobila malko s desne što joj nije pomoglo da se uspava pa smo se ljuljali još malo i zaspala je na meni
    četvrtu, petu, šestu noć-ljuljanje 5 min, budila se, opet ljuljanje bez sise
    vremenom se sve ređe budi noću

Ja nisam imala problema s grudima, odvikli smo se vrlo postepeno. Danju mi ne traži da sisa, to nije radila ni ranije, a sad više ni uveče, ali zato ljulj ljulj ljulj 🙂

jin
    Član
    jin

Drage mame,

S obzirom da sam pre nedelju dana odvikla dete (17 meseci) od dojenja bez ikakvih problema, htela sam da podelim svoje iskustvo sa vama jer će možda nekom biti od koristi.

Ja sam dete isključivo dojila i od kad je počela da jede svu hranu, ona je sisala dva puta dnevno; jednom u toku dana i uveče uz uspavljivanje. Naravno, od rođenja se budila više puta u toku noći i iako sam imala dobru volju da je naučim da se sama uspava, to zaista nije bilo moguće i uvek se uspavljivala isključivo uz sisanje.

Najpre sam se nadala da će ona sama prestati, ali se to nije dogodilo. Prvi put sam pokušala da prestanem sa dojenjem pre 3-4 meseca i to mi je delovalo kao velika agonija jer ona nije htela ni da čuje za tako nešto. Tu je bilo urlanja, zacenjivanja, ritanja i raznorazne histerije. Čak smo je i puštali neko vreme (iako sam ja protiv toga da se dete pušta da plače do iznemoglosti), naravno bez bilo kakvog uspeha.

Onda sam pre dve nedelje odlučila da probam ponovo. Pošto nisam htela da uzimam tablete za zaustavljanje mleka, doktorka mi je rekla da 7 dana dete sisa samo jednom dnevno i onda više ni jednom i da mi tablete neće biti potrebne.

Pred spavanje sam joj rekla da nema više mleka, ona se bunila, ali ni izbliza kao pre nekoliko meseci. Uspavali smo se uz uspavanku (a mislila sam da to nikada nećemo uspeti!). Prvi put od rođenja se te noći nije probudila. Ujutru je odmah htela da sisa i tad sam joj dala i tako 5-6 dana i onda smo prestale.
    Ona sada uveče samo podigne moju majicu i kaže ‘nema’, poljubi me i ode. Ali mislim da će i to proći za koji dan.

Meni se čini da moje dete ranije nije bilo spremno za prekid jer je razlika u njenom ponašanju neverovatna. Ovako nije bilo stresa ni za nju, a ni za mene.

Mnoge moje prijateljice su u toku odvikavanja od dojenja, detetu davale vodu, sokove i sl. kada se budilo u toku noći i tako samo razvile drugu zavisnost koje su se rešile posle čak godinu dana. To ne bih nikom preporučila.

Kronkusa
    Član
    Kronkusa

Evo da i ja prijavim jedno bezbolni prekid dojenja. David (16,5 mjeseci) je isključivo dojio na zahtjev. Po danu je prvih nekoliko mjeseci dojio i svakih 1,5-2 h, da bi poslije prve polovine prve godine života prorijedio, tako da je dojio možda nekih 5-6 puta dnevno (uključivši noć). Negdje oko 1. rođendana, kada sam i ja trebala početi raditi dojio je samo 2-3 puta dnevno. Kada sam počela raditi dojenje se svelo na 1 put ujutro (ako se probudi dok ja ne odem na posao), 1 put uveče pred spavanje, i kroz noć kad zatraži.
    Elem, što je više vremena provodio bez mene i sika mu je sve manje padala na pamet. Do prije 15 dana dojio je samo 1 put pred spavanje i nekad u noći kad se probudi. Prije 7 dana sam ga pošla leći u krevetić i uzela u naručje, očekujući da će on krenuti da doji, no to se nije desilo. Umjesto sike on je stavio u usta mali prstić i zaspao u roku 10 min. Ja mu nisam ni nudila, sledeći dan isto nije tražio i evo već nekoliko dana je tako. Drago mi je što je sam prekinuo, i sama sam htjela da prekinem, jer se po noći znao buditi da doji, a ja sam već bila počela raditi. Ali, mogu reći da mi nekako tužno bez dojenja, kad ga uzmem u naručje sve mi je onaj osjećaj kao da mi nešto fali. :neznam:

jin
    Član
    jin

Joj, da…i meni je nekako žao 🙁

Kronkusa
    Član
    Kronkusa

Blesave žene, umjesto da budemo sretne što je tako ispalo, mi žalimo 😛

nacafaca
    Član
    nacafaca

Mi smo prekinuli dojenje tu oko prvog rodjendana skroz,prvo sam joj ukinula skroz nocno jer se budila minimum 4x i ja to vise nisam mogla da izdrzim pa ona pred jedno spavaje pa pred drugo i na kraju pred nocno uspavljivanje,nije se bunila uopste sem nocu ali i to je kratko trajalo.

Gledanje 196 članaka - 196 do 209 (od 209 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.