Ova tema sadrži 41 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Nataša B. 7 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 42 (od 42 ukupno)

Preporucite knjige o deci

• vesna972
    Član
    vesna972

Svim mamama sadasnjim i buducim toplo bih preporucila Dezmonda Morisa „Razumevanje bebe“ – izuzetno zanimljiva knjizica koja nam daje odgovore vezane za psihologiju i ponasanje bebe. Ima oko sezdesetak relativno kratkih pricica koje pocinju recimo pitanjem: Zasto bebe zaplacu kada se rode? Koliko dobro bebe osecaju miris? Sta umiruje bebu? Zasto se bebe osmehuju? Da li bebe sanjaju? Sta je razmazena beba? Da li su bebe inteligentne? Koliko su bebe jake?……….. i onda sledi lepo obrazlozen odgovor.
    Divna knjizica.

idealna losa

Takodje i ja citam knjigu *Sta da ocekujete u prvoj godini*
    prezadovoljna sam:)
    planiram da kupim nastavak za drugu godinu 🙂

Radan
    Član
    Radan

Uh,, moje omiljeno štivo 🙂
    Moj trenutni favorit, o vaspitanju (2+) je ova, sa puno praktičnih saveta i konkretnih situacija:

Pored nje, veoma mi se sviđa „Bolje biti vetar nego list“ o razvijanju samopouzdanja kod dece.
    Zatim, „Tajne srećne dece“.

Bambina.
    Član
    Bambina.

Mogu da preporucim knjigu „Uspesan roditelj, uspesno dete“ (autorke Jelene Holcer, izdavac Dereta)

citiram kratak sadrzaj knjige s jednog sajta:

„Knjiga «Uspešan roditelj – uspešno dete» je knjiga namenjena roditeljima dece uzrasta od 0 do 15 godina. Knjiga se bavi različitim problemima odrastanja i nudi brojne praktične savete za prevazilaženje sukoba.Tako su pojedini naslovi ovih poglavlja: Kazne, Nagrade, Psovke, Tikovi, Noćne more, Ljubomora kod dece, Laganje, Pubertet… Poseban deo knjige čini poglavlje: Komunikacija: kako razgovarati sa detetom? Takođe, knjiga se bavi temama kao što su: roditeljska ambicioznost, stres, važnost doslednosti i važnost pokazivanja ljubavi… „

Okica
    Član
    Okica

Moram da pomenem da me je odusevila knjiga Zan Zak Rusoa o vaspitanju „Emil“. Ako ste u prilici, obavezno pogledajte :respekt:

T3
    Član
    T3

1000 zasto 1000 zato neprevazidjena knjiga koja vec decenijama putuje kroz generacije..
    al je lep ovaj svet-jovan jovanovic zmaj
    hajdi,alisa u zemlji cuda,potera za zmajem,robinson kruso,robin hud,beli ocnjak,bela griva,ne okreci se sine..itd..itd..

srna
    Član
    srna

molim vas da li je neko citao *mala skola za velike roditelje*?

sladjanam
    Član
    sladjanam

„Pet prijatelja“, Enid Blajton

acinica
    Član
    acinica

Poziivna disciplina…ja sam prosto oduševljena tom knjigom,meni jako pomaže u vaspitavanju moje dečice,mnogo toga se da naučiti iz nje,pomaže u ‘konkretnim ‘ situacijama :bravo:
    Imam dosta literature ‘o vaspitavanju’ ali ništa se ne može uporediti sa Pozitivnom disciplinom….ja trenutno čitam Poz.disc. ao A do Š….dalje:P.D.od 0 do 3 god.,od 3 do 6 god i P.d. podižite decu bez podizanja glasa 🙂
    Naravno da ne možemo podizati decu ‘po knjigama'(bilo bi super da to može),al’ svakako nam mogu dati neke vrlo važne smernice u vaspitavanju…..zato svima toplo preporučujem iste…pozdravčić

acinica
    Član
    acinica

acinica – 24/12/2010 20:26

Poziivna disciplina…ja sam prosto oduševljena tom knjigom,meni jako pomaže u vaspitavanju moje dečice,mnogo toga se da naučiti iz nje,pomaže u ‘konkretnim ‘ situacijama :bravo:
    Imam dosta literature ‘o vaspitavanju’ ali ništa se ne može uporediti sa Pozitivnom disciplinom….ja trenutno čitam Poz.disc. ao A do Š….dalje:P.D.od 0 do 3 god.,od 3 do 6 god i P.d. podižite decu bez podizanja glasa 🙂
    Naravno da ne možemo podizati decu ‘po knjigama'(bilo bi super da to može),al’ svakako nam mogu dati neke vrlo važne smernice u vaspitavanju…..zato svima toplo preporučujem iste…pozdravčić

Au…tek sada vidim da su mi neka slova ‘pobegla,izvinjavam se ,malo je nejasno,pa da se ispravim knjige su:pozitivna disciplina od A do Š…..pozitivna disciplina od 0 do 3 god……..pozitivna disciplina-podižite decu bez podizanja glasa….

sladjanam
    Član
    sladjanam

Ja sam ovde proašila temu :doomed: Mislila sam knjige o deci i ZA decu :hmm: :ruganje: :ruganje:

Nataša B.

Bajke koje pomazu djeci-price protiv straha i agresivnog ponasanja od autora Gerlinde Ortner.Ovdje u BL kosta nesto manje od 10KM to je mislim nesto oko 5 EUR-a

Gledanje 31 članaka - 31 do 42 (od 42 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.