Ova tema sadrži 201 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  nena08 9 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 202 ukupno)

Preporucite knjigu

• Standzi
    Član
    Standzi

Želite nešto da čitate, a dosta vam je lake letnje literature, „knjiga za plažu“. Hoćete nešto ozbiljnije, teže, ali nije baš da tragate za filozofskom raspravom. A želite i da knjiga koju ćete čitati bude bar u nekoj meri uzbudljiva, da je reč o nečemu što bi vas zainteresovalo, da likovi budu zanimljivi i, po mogućnosti, da bar neki likovi budu osobe koje bi vam se i u stvarnom životu dopale. Ako je tako, imamo predlog za vas: „Gubilište“ britanske spisateljice Val Mekdermid. O čemu se tu radi?

U zimu 1963. nestala je trinaestogodišnja Elison Karter. Živela je u zabačenom derbiširskom seocetu, jednom od onih malih mesta u kome svi sve znaju i gde deca mogu slobodno da jurcaju kuda hoće, jer nema stranaca ni turista – nema ko da ih povredi. Devojčica je posle škole izašla da prošeta psa i jednostavno se nije vratila kući. Pas je pronađen u obližnjoj šumi, vezan, ali od devojčice nije bilo ni traga ni glasa.

Ovaj slučaj dopao je tek postavljenom inspektoru, Džordžu Benetu. Benet želi da napreduje u karijeri, a uspešno rešen slučaj sigurno bi mu pomogao u tome, ali on će uskoro postati i otac, i zato vrlo brzo zaboravlja na želju za napredovanjem i samo pokušava da nađe izgubljeno dete. A slučaj je zbunjujući – u to mesto ne dolaze stranci, Elison je bila zdrava, jaka, pametna i voljena devojčica, i niti bi tek tako otišla, niti bi je bilo ko lako savladao. Polako nestaje nada da će je pronaći živu, naročito ako se negde povredila i ostala napolju – zima je bila ledena i ni odrasla osoba ne bi preživela noć na otvorenom. Ipak, detektiv Benet ne odustaje; rešen je da sazna šta se desilo po svaku cenu.

Više od 30 godina kasnije, kada je slučaj već odavno rešen (ili se bar misli da je rešen, jer ni nestalo dete niti, makar, njeno telo nikad nisu pronađeni), detektiv Benet, već neko vreme u penziji, pristaje da ispriča svoju priču novinarki Ketrin Hitkot. A onda, kada je ona već napisala prvu verziju knjige, šalje joj poruku kojom je moli da knjigu nipošto ne objavljuje, jer je on došao do novih saznanja – koja odbija da podeli s njom. Hitkotova se sama upušta u dalje istraživanje, da bi na kraju došla do istine koja menja sve. Šta je to saznala? Pročitajte knjigu!

„Gubilište“ je prvi engleski triler koji je dobio nagradu za najbolji američki triler godine. Priča o nestaloj devojčici, pokušajima da se ona pronađe i njenoj sudbini svakako je interesantna, a zanimljivi su i likovi. Zanimljivi i tajanstveni – jer mirno mestašce krije veoma mračnu i mučnu tajnu, što će vam držati pažnju od početka do kraja knjige.

Ja cu ovu knjigu sigurno nabaviti bas me je zainteresovala…

mama Sanja

Aja vam toplo preporucujem misli o dobru i zlu od Vladike Nikolaja.Toliko opusta.

leptiric
    Član
    leptiric

ima toliko dobrih knjiga.
    sada ne ulazim koja vrsta knjiga je ta.
    neko voli knjige sa tematikom ,ljubavi,neko kriminalisticke knjige.
    one trendi,koje su za razbibrigu.
    ja svarno dosta citam.
    meni se svidja knjiga koju sam nedavno procitala
    MIRIS OD RADIKA DZA.
    KNJIGA JE PRAVA ZIVOTNA,STA MLADA ZENA SVE PROZIVLJAVA DOLASKOM IZ NAJROBIJA U PARIZ.

Karli
    Član
    Karli

Ja volim sve da citam!Zavisi od raspolozenja!

Dusica M
    Član
    Dusica M

Antoni De Mello-Budjenje,Novi dan.Zatim sve od Lj.Habjanovic Djurovic.Naravno Momo Kapor,za opustanje.Obavezno-Blago cara Radovana od J.Ducica.

gorana
    Član
    gorana

A posto je sada letnje i vreme i treba nesto za opustanje ja vam predlazem DnevnikBridzet Dzouns i drugi deo B.dzouns na ivici razuma!!!
    Davno sam ih citala ali se secam da sam se bas slatko nasmejala!!!
    A ako bi nesto malo ozbiljnije ja bih vam preporucila,devojka sa bisernom mindjusom Trejsi Sevalije!!!
    za ove knjige postoje i filmovi ali nemojte ih gledati,nemogu se porediti sa knjigama!!!

biki
    Član
    biki

Dali je neko citao knjigu CRVENI SATORP preporucujem je svima divna knjiga
    a poslednju koju sam procitala PRONADJENA ATLANTIDA-Klajv Kasler je odlicna knjiga veoma uzbudljiva kolju takodje preporucujem

gorana
    Član
    gorana

Ja sam citala crveni sator,i imam je u svojoj kolekciji knjiga!!!Dobila sam jedne prilike od brata!!!Super je knjiga!
    Pre par godina je proglasena za knjigu godine u americi!!

Bojana I Anja

Procitala sam Crveni sator pre nekoliko godina odlicna je knjiga

Ananja
    Član
    Ananja

Ko god je procitao „Crveni sator„ mogao bi da procita i podjednako uzbudljivu knjigu „Emilija Leta.„ Uzivajte!!!

andjela mala

Ja sam takodje veliki ljubitelj knjiga…ali sa malo vremena inace, pa sam ranije citala na odmorima uglavnom, ponesem po 5 knjiga i ne odvajam se od njih, bilo na plazi, bilo na planini…Moja najtoplija preporuka je za knjigu „Kupinovo vino“ Dzoana Haris (procitala sam njene i Cuvare Obale, Svete varalice i Cokolada…) inace ova knjiga odise atmosferom, toliko je dobra da sam bila pod utiskom danima posle citanja. Prosto ostavi neki topao trag u vama. Volim knjige kroz koje dozivim neku jaku emociju, nije mi bitna prica kao takva, vec atmosfera i naracija u knjizi.

mima80
    Član
    mima80

Knjige obozavam, mnogo citam i u poslednjih godinu dana sam procitala mnogo dobrih knjiga. Najtoplije preporucujem knjigu „Lovac na zmajeve“, ne mogu da se setim imena pisca, znam da je iz Avganistana i ovo mu je prvi roman. Prica o odrastanju dva decaka u Aganistanu pre Sovjetske invazije, ne mogu da je zaboravim nikako. Iako ima mnogo tuznih i potresnih momenata odise optimizmom koji pobedjuje. Stil ovog pisca je neverovatan, sigurna sam da se necete pokajati ako je procitate. Ima je u svim knjizarama. „Bog malih stvari“ Indijske spisateljice Arundati Roj ostavlja bez daha!
    Naravno tu je i „Zovem se crveno“, a juce sam zavrsila „Satanske stihove“ Salmana Rusdija i odusevljena sam

manea
    Član
    manea

Najiskrenija preporuka,Persijska pisma od Monteskjea,knjiga je odlicna i za ceo zivot.

gorana
    Član
    gorana

Preporucila bih vam i knjige:
    Dorotej-Dobrilo Nenadic
    Sto godina samoce-Markes
    Bogorodicna crkva u Parizu-Viktor Igo
    i ima jos mnogo knjiga ali ovo je neki moj izbor za sada.

Ko je citao Zovem se crvemo-O.Pamuk.Dali je zaista odlicna knjiga??Nekada previse ocekujem od knjiga koje se na svakom cosku reklamiraju pa se na kraju razocaram pomalo.Tako je bilo i sa knjigom Davincijev Kod.

mima80
    Član
    mima80

Zovem se crveno je odlicna knjiga. Malo je komplikovana, u pocetku mi je bilo malo tesko da mi krene, prilicno je slozena i u startu mi nije preterano legla. Ali zato, posle 50 strana sam bila odusevljena!!!Zahteva koncentraciju, nije za plazu, ima dosta deskripcija, ali je fenomenalna. U svakom slucaju, nije lako stivo. Predivan dokument o starim iluminatorima u Istanbulu, odnos Istoka i Zapada, cak vrlo napeta, u nekim trenucima je kao detektivski roman. Topla preporuka, ne odustajte lako 🙂

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 202 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.