Ova tema sadrži 201 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  nena08 9 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 181 članaka - 181 do 195 (od 202 ukupno)

Preporucite knjigu

• Mackica
    Član
    Mackica

ivocka – 8/7/2010 19:57 Kolibu sam pocela da citam i kad se pojavila ona crnkinja(bog) nesto me je smorila, mozda nastavim da je citam kad budem imala malo vise strpljenja.

Meni je knjiga tek tad postala zanimljiva.

ivocka
    Član
    ivocka

Mackica – 9/7/2010 06:35

[QUOTE]ivocka – 8/7/2010 19:57 Kolibu sam pocela da citam i kad se pojavila ona crnkinja(bog) nesto me je smorila, mozda nastavim da je citam kad budem imala malo vise strpljenja.

Meni je knjiga tek tad postala zanimljiva.

Bice da mi nije bio momenat!!!! :neznam:

macaraca
    Član
    macaraca

mene je koliba smorila na 3.oj strani a svi pricaju kako je sjajna….p[ih

Pegipeg
    Član
    Pegipeg

laguna ima sjajna izdanja po povoljnim cenama,jos ako ste clan kluba citalaca imate dobre popuste,knjiga izadje oko 500din! ja takodje trenutno volim laka stiva,tek da se opustim i odmorim!preporucila bih 50 nacina da nadjete onog pravog,nije prirucnik,vec roman,ja sam se debelo ismejala kad sam citala,nesto na fazon Bridzit DZouns,bas laganica..trenutno citam Kerine dnevnike,isto lagana knjigica,al nemam jos utiske,na pocetku sam..

Bibiz
    Član
    Bibiz

hehe ja sam kolibu pocela da citam u trudnoci, i kada mu je cerka ubijena, meni je bilo muka da citam….
    kako imam dete ne mogu da citam takve stvari… zeludac mi se prevrce…

T3
    Član
    T3

Mackica – 8/7/2010 17:44

" Koliba" je dobra knjiga.

ko je napisao kolibu..? sutra cu posto vidim da je hvalite svratiti u gradsku biblioteku i uzeti je…

hvala na preporuci bas mi treba jedna DOBRAAA knjiga….

T3
    Član
    T3

ja danas ode do biblioteke kad nema kolibe mislim ima ,ali je trenutno zauzeta..ih steta a bas sam se nameracila i spremila da je veceras procitam…
    nista vačljda je sledeci pout navatam..
    uzecu sad jos neke naslove koje preporuzcujete pa ako je opet ne bude bilo da uzmem nesto sa spiska naravno ako i njih ima..

jel citao neko nekad neku knjigu online..postioji li uopste neki sajt za tako nesto?

nakica
    Član
    nakica

ma, postoji, ali mi to nije-to…nista lepse nego kad uvece uavas decu, pa se lepo opruzis u tisini i cituckas…bar te ne boli kicma sedeci, a i manje stradaju oci…

nakica
    Član
    nakica

Npr. jedan od sajtova za online citanje knjiga je http://www.antikvarne-knjige.com

T3
    Član
    T3

u pravu si nakice..jedva cekam da to i uradim tj docepam se kolibe ili neke druge dobre knjige eto navatah beleske tj napravih spisak sa vasim preporukama pa se nadam da cu bar neku od nih naci u biblioteci sleddeci put kad osdem i udobno se opustiti uz nju i prepustiti njoj..
    najvise volim te momente kad se zadubim u knjigu,nestanem u njoj,odem u neki drugi svet i kroz stranice zivim zivot glavnog junaka ili poentu cele price..a jos lepse mi je kad knjiga ono bas bas ostavi utisak na mene pa sam posle nje jos zavisi od radnje i kraja ili danima srecna ili tuzna…

evo nekih naslova koje sam ja uz malu pomoc vas izdvojila i koja cu se potruditi da u skorije vreme nabavim i procitam..

koliba -vilijam jang
    lovac na zmajeve- haled hoseini
    hiljadu cudesnih sunaca…-takodje hoseini
    gijom muso- zato sto te volim
    umberto eko -ime ruze
    koeljo- veronika je odlucila da umre-11 minuta
    papa jovana- za nju neznam ko je autor…

nakica
    Član
    nakica

“ Papa Jovana“ Dona Vulfolk, nije losa knjiga…prica o zeni koja je za to vreme bila prilicno „jaka“ zena, isla ispred svog vremena…govorila ono sto zene tada nisu smele ni da pomisle…inace se radi o liku zene koja je stvarno postojala…

nakica
    Član
    nakica

setih se kao predloga knjige pesama koju sam vise puta citala-„Gradinar“ od Tagore…zauzima pocasno mesto u nasoj biblioteci, pored Eka-„Ime ruze“…Lepa su i Duciceva Jutra s’ Leutara…Mesa Selimovic i njegov „Dervis i smrt“, mada su to sve starije knjige…novije samo kupujem i nikako da stignem da nesto procitam, osim povremeno sto sednem, a to i nije nesto cesto u poslednje vreme 🙁

T3
    Član
    T3

nakice hvala za autora papa jovane-zapisah..
    inace prelistala sam celu temu od a-s sta trenbutno citate i preporucite knjige naravno…

uh do kraja godine sam mirna sigurno,samo daj boze da vecinu svih ima u nasoj biblioteci,kad se bacim na citanje plasim se manje vise sto cu vas zapostaviti vec sta cu s decom i kucom..hihihi
    veliki sam narkoman kad je citanje u pitanju kad krenem neznam da stanem..ali uvece cu to ja kad deca polezu u miru i tisini ,zavaljena na krevet da pobegnem hehehehe

od naslova koje nadjoh izabrah i stavih na svoj spisak jos neke…

dete srece-tomas burgental
    ne daj mi nikad da odem-kazuo isigure
    dolazim po tebe i vodim te kuci-nikolo amantini
    purpurni hibiskus-neznam autora
    jednostavan zivot-kenzaburo
    ubiti pticu rugalicu -harper li
    crveni sator-anita dajamant
    juzno od granice zapadno od sunca-haruku mukarami
    povratak kuci-olafson
    mati pirinca-rani manika…..

T3
    Član
    T3

zene hvala na svim preporukama kako na ovoj temi tako i u onoj sta trenutno citate…

neke naslove koje vec pomenuh sam stavila na svoj kako citam teme tako sve duzi spisak,ali imam ceo zivot i vreme ovog sveta nigde ne zurim procitacu ih sve nadamse i bas sam unapred srecna zbog toga..
    dugo nisam procitala nista dobro a jos duze citala i citala ono svaki dan po malo i knjigu za knjigom…

evo jos nekih naslova koje izdvojih…i koji su mi se po istima i vasim preporukama i kratkim rezimeima svidele pa cim krenem sa citanjem nabavim i zavrsim kako prvu,tako i drugu,trecu..itd..javljam utiske…

peto dete-doris kesing
    kod kuce je najgore-efraim kison
    moc podsvesti-joseph murphy
    zovem se crveno-orhan pamuk
    dragulj medine-sheri dzons
    put u adis abebu-dusan miklja
    ……

Mackica
    Član
    Mackica

Bibiz – 18/7/2010 15:37 hehe ja sam kolibu pocela da citam u trudnoci, i kada mu je cerka ubijena, meni je bilo muka da citam…. kako imam dete ne mogu da citam takve stvari… zeludac mi se prevrce…

pazi, i ja imam dva deteta. nema to veze sa tim da li mozes ili ne mozes da citas neku knjigu. Ne znam zasto se dize fama oko " Kolibe", kao da se tamo opisuje kako je devojcica ubijena. Ona je oteta i pretpostavlja se da je ubijena. Nigde nema opisa tog cina. Zato ne razumem kad nadjem komentare da neko ne moze ili nema zeluca da procita knjigu samo zbog toga, kao da je to jedina knjiga na svetu u kojoj je neko dete nastradalo…

Gledanje 181 članaka - 181 do 195 (od 202 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.