Ova tema sadrži 201 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  nena08 9 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 196 članaka - 196 do 202 (od 202 ukupno)

Preporucite knjigu

• T3
    Član
    T3

mackice slazem se..
    ja sam eto majka troje dece i jedva cekam da procitam kolibu..ukratko znam njen sadrzaj ,videla sam milion preporuka i nemogu iscekati da stigne u moje ruke..
    po meni iako kolibu jos nisam procitala, je teza i bolnija hiljadu cudesnih sunaca koju sam pre neki dsan zavrsila..
    setite se samo ko ju je procitao scene kad se lejla poradja i kako,onda njena tragicna sudbina,kao i mirijamima…sta sve zene moraju da dozivljavaju i prozivljaju zbog nacela i zakona svoje zemlje ,ne svojom voljom,koliko samo prava im samim tim oduzeto…
    to mi je vise bilo potresno i pogodilo me ko majku i zenu prvenstveno ali me nije udaljilo i odvojilo od nje..
    cak naprotiv odusevljena sam delom i toplo ga svima preporucujem..

isto vazi i za knjigu dusana miklje put u al abebu citala sam je davno i jedva cekam da je se docepam opet..
    i tu se opisuje strasna sudbina zerner-majke koja se svim silama i snagama bori za zivot prevremeno rodjenog deteta u zemlji koja je u ratu i pod bombama bez lekovamadekvatnih ustanova za lecenje tj bolnica..itd…

tako da nemam nista protiv takvog stiva,sadrzaja ,daleko da me ne pogadja ,mislim da knjiga ni nije knjiga ako vas ne uzdrma,danima vas drze utisci iste…ali me zbog toga sto sam majka i zena nista pa ni to nece spreciti da nastavim da to nesto nastavim citam ili i dalje citam slicno…
    bas suprotno kad shvatim da me je knjiga ocarala,opcinila ,da jos danima mislim kako o njoj tako i o likovima njihovim sudbinama..znam da je jedno dobro delo iza mene i ponosna sam zbog toga kao citaoc…zivot pise romane …a ja bas takvu tematiku istih i volim i preferiram…

a cim procitam kolibu javljam utiske ko sto vec rekoh nemogu docekati…

Mackica
    Član
    Mackica

T3 – 23/7/2010 12:00 mackice slazem se.. ja sam eto majka troje dece i jedva cekam da procitam kolibu..ukratko znam njen sadrzaj ,videla sam milion preporuka i nemogu iscekati da stigne u moje ruke.. po meni iako kolibu jos nisam procitala, je teza i bolnija hiljadu cudesnih sunaca koju sam pre neki dsan zavrsila.. setite se samo ko ju je procitao scene kad se lejla poradja i kako,onda njena tragicna sudbina,kao i mirijamima…sta sve zene moraju da dozivljavaju i prozivljaju zbog nacela i zakona svoje zemlje ,ne svojom voljom,koliko samo prava im samim tim oduzeto… to mi je vise bilo potresno i pogodilo me ko majku i zenu prvenstveno ali me nije udaljilo i odvojilo od nje.. cak naprotiv odusevljena sam delom i toplo ga svima preporucujem.. … a cim procitam kolibu javljam utiske ko sto vec rekoh nemogu docekati…

potpuno se slazem. U "Hiljadu cudesnih sunaca" ima mnogo surovijih i potresnijih scena, a knjiga je predivna i za svaku preporuku, kao i "Lovac na zmajeve".

sladjanam
    Član
    sladjanam

Ovo je lista nekih mojih omiljenih knjiga (uz rizik da neku zaboravim:)) :

‘Životinjska farma’i ‘1984’ – Džordž Orvel
    ‘Tri ratna druga’- Remark
    ‘100 godina samoće’ , ‘O ljubavi i drugim demonima’, ‘Pukovniku nema ko da piše’ – Markes
    ‘Jeb’o sad hiljadu dinara’ – Boris Dežulović
    ‘Starac i more’-Ernest Hemingvej
    ‘CA Blues’ (Kalifornijsli bluz)- Milan Oklopdžić
    ‘Na putu’ – Džek Keruak
    ‘Doručak kod Tifanija’- Truman Kapoti
    ‘Hazarski rečnik’, ‘Predeo slikan čajem’, ‘Unutrašnja strana vetra’- Milorad Pavić..
    ‘Pleme pećinskog(spiljskog) medveda’- Jean M. Auel (ima nastavke,’Dolina konja’ ‘Lovci na Mamute 1’ i ‘2’)

Za one koji vole istorijske romane- biografije, nećete pogrešiti ako uzmete bilo šta od Irving Stone (Mikelanđelova biografija, Leonarda da Vinčija, Tuluz Lotreka…), a kad sam bila mlađa volela sam i Aleksandra Dimu (‘Kraljica Margo’, ‘Tri musketara’…). Naravno, ‘Gospodar prstenova’, ako neko voli epsku fantastiku (film jeste rađen po knjizi, ali je knjiga mnoooogoooo detaljnija). Herman Hese- bilo šta. ‘Prohujalo sa vihorom’ -Margaret Mičel i ‘Anđelika’ -Anne i Serge Golon- za romantičare.

Estella
    Član
    Estella

Posle dve knjige Gijoma Musoa – „Samo budi ovde“ i „Zato sto te volim“, mogu da preporucim i trecu koju sam upravo procitala „Kako bih bez tebe“!

MilicaCale

„The book tief“, Markus Zusak. Mislim da je srpska verzija „kradlivica knjiga“

nakica
    Član
    nakica

dade mi prijateljica knjigu Stefani Majer-Sumrak, „cuvena“ saga o vampirima, po kojoj je snimljen i film (za sada 3 dela), ali je ovo definitivno knjiga za tinejdzere, pa licno meni i ne vredi mnogo…

nena08
    Član
    nena08

“Baba Jaga je snijela jaje“, Dubravka Ugrešić (žena je, definitvno, fenomenalna!) – srpsko izdanje je: Geopoetika, 2009.

Gledanje 196 članaka - 196 do 202 (od 202 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.