Ova tema sadrži 5 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Micka&Nidza 7 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 6 (od 6 ukupno)

Previse mleka?

• Atina78
    Član
    Atina78

Moja devojcica ima godinu i deset meseci i mom misljenju
    pije previse mleka.Dnevno je to sigurno vise od 1 litra.
    Nudim joj stalno nesto drugo, ali ona to ne prihvata i samo
    trazi mleko. Ne znam vise sta da radim, postajem ocajna
    posebno jer je do pre par meseci to bila potpuno druga prica,
    pila je mleko ujutru i uvece, a sada pije po ceo dan.
    Koliko vasa deca piju mleka dnevno? :neznam:

nakica
    Član
    nakica

Za dete tog uzrasta je potrebno 400-500 ml, ali ne vise, jer moze da dodje do anemije…Inace, vrlo je cesta pojava da deca u prvoj godini, pa nekada i u drugoj jedu odlicno, a onda krenu da jedu kolicinski manje, manje raznovrsno, pa cak zive maltene na mleku, kao sto je kod tvoje devojcice…znam da ti nije prijatno, ali budi strpljiva, jer je to normalna faza kod njih u tom uzrastu i prodje kako je i dosla…kod neke dece prodje vrlo brzo, a kod neke potraje i po nekoliko meseci…moj ti je savet, dok se to ne sredi, da joj prekontrolises krvnu sliku, pa ako je sve u redu- super, a ako nije, da joj nadomestis nedostatak vitamina ili gvozdja sirupom. Pozdrav za vas dve i zelim ti da ova faza brzo prodje!

Atina78
    Član
    Atina78

Izgleda da je bas faza, samo sto mi prvo iskida pola zivaca,
    dok skontam .Primetila sam da ako jedan dan trazi i pije previse mleka,
    a drugo odbija, onda sledeci jede sve sto joj se ponudi,
    i mislim da joj je to mleko vise navika.

nakica
    Član
    nakica

da, i kod nas je od nedavno ista prica, ali procice i to…Pozdrav za vas dve!

Bibiz
    Član
    Bibiz

Vidim da je ovo stara tema, ali je kod nas trenutno aktuelna. I mi previse mleka pijemo u poslednjih nekoliko meseci. To je dovelo cak do toga da joj se stvaraju kalcifikati u bubrezima… Ne bismo to znali da preventivno ne radim na svakih 6 meseci uz bubrega zbog hidronefroze koju je imala na rodjenju. Dr kaze manje mleka i manje cokolina, ni slucajno kupovni vocni jogurt, ni slucajno kakao, nesquik i slicno. Jogurt sir i ostali mlecni proizvodi moze al bas ne mora svaki dan. Dr takodje kaze vise vode, i manje soljene hrane. Ja joj stvarno ne solim kad je rucak samo za nju a ako i mi jedemo, ne solim puno, svako sebi dodaje. Danas je bukvalno zivela na vocu, jer nije htala nista da jede. Tu sam ja napravila gresku, jer pre kad bi odbila rucak, dorucak veceru, ja bih joj dala da pojede, griz, puding. … neku od milupa kasica ili cokolino… moja greska… a sve zbog toga sto ima 8,5 kg, jako je izbirljiva… i daj samo da dete ne bude gladno. Koliko se ja hrane nabacam, jer joj nutkam po tri kombinacije al eto, nece panece… nadam se da ce faza proci 🙄 stooo pre!:shock:

Micka&Nidza

Mi smo konacno uspeli da svedemo mleko na minimum. dve flasice dnevno. Ujutro i uvece. i to ova jutarnja ako se bas rano probudi (izmedju 4 i 5h) pa da nastavi da spava.

Gledanje 1 članaka - 1 do 6 (od 6 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.