Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi SLOBODNO VREME Preporučite Price (tacnije Blog) Jelice Greganovic

Ova tema sadrži 91 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Iva&Lule 8 godine, 1 mesec ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 92 ukupno)

Price (tacnije Blog) Jelice Greganovic

• kaja
    Član
    kaja

Ne mogu da odolim, a da vam ovo ne preporučim! :bravo:

Jelica Greganović je, za one koji ne znaju, dopisnik b92 iz Slovenije. Živi u Ljubljani. Ima oko 45 godina, muža i troje dece (glupo je sad da vam kopiram njenu biografiju, koga zanima naćiće) – dva sina i ćerku + neke mačke, čini mi se. 🙂 Prvi put sam za nju čula baš ovde na Forumu. Neko je iskopirao (ali sa naznačenim izvorom 8) ) njen tekst o čarima roditeljstva gde se spominje temperatura sobe od 67C za vreme kupanja bebe (tada je Jana baš bila beba i mi smo se kuvali svako veče, a činjenica da je bilo pakleno leto samo je "podgrevala" situaciju), gaženje oštrih Lego kocki u sred noći tako da jaaako boli i slične stvari. Dok sam čitala, suze su mi išle na oči. Na žalost, baš taj tekst ne mogu da nađem pošto je u međuvremenu Blog b92 imao neke migracije i ti počeci su negde u arhivi… Ali ako neko zna gde se ovde nalazi taj primerak, bila bih mi zahvalna da nam postavi link… Seća li se ko?
    Sve jedno, nastavila je da piše i niže tekstove u kojima sam se pronalazila ili pak videla sebe u budućnosti. Svaki put se cepajući od smeha!!!!

Da vam zagolicam maštu, evo vam jedna priča:
    http://blog.b92.net/text/1491/Oni%20i%20Mi/

Nemojte da vas mrzi, preletite bar većinu naslova! Svaki koji se tiče dece, porodice, čokolade, zimovanja, škole, porodice… vredan je vaše pažnje višestruko!
    Ja odoh da vidim jel pisala šta novo…
    :HAG:

Misteri
    Član
    Misteri

Kajo pričica je super. Odličan stil pisanja, šaljiv ali istovremeno i poučan.

Hanan
    Član
    Hanan

Jaoj Kajo, svaka ti cast…evo me kidam se od smijeha….

Necete se ljuti ali ovo sam morala prekopirati:

„Naša ekipa ne poznaje samoću. Oni žive u grupi. Za njih je i to malo. Njihovi rođendani su izgledali kao vojne vežbe. Čim su malo porasli, stan je počeo da vrvi od dece. To se prespavljuje, odlazi, dolazi, prolazi…odavno sam digla ruke…uveče dodam tanjire za prekobrojne, pred spavanje prebrojim naše i pripitam ima li još koga na spavanju…mada ako ujutru istumara gost, sve vukući medveda ili ćebe za sobom, ja se više i ne iznenađujem. Uvek imamo spremljenu neotpakovanu četkicu za zube. I u njihovoj sobi krevet na rasklapanje. Spavaju kao sardine. Kikoću se do onemoglosti, a posle u snu štucaju. Po kući nam se pojavljuju rasparene čarape. Nepoznate. Nikad ranije viđene. Vlasnici se i dalje traže.

Aj’ gužva kod Njih u sobi, nego gužva kod Nas u krevetu. Daklem, do skoro, samo se pojavi crna silueta pored kreveta i bez pitanja počne da četvoronoške mili preko roditeljske prepreke i upada između. Najčešće za njom stižu i još dve pojave, na nogama spavajuće i stiskaju se, sve preko Nas. Na kraju, Žmu i ja spavamo kao šišmiši. Glave nadole, noktima se držimo za rubove kreveta, a Oni…Oni razbacali ekstremitete, ne mož’ ih prebrojati. Uz prateće plišane životinje. Ako se probudiš sa dečijim laktom u ustima i medveđim uvom u oku, to je to – radosti roditeljstva.

Deca su čudo. Moj stariji sin mi je, kada je bio mali, postavio dva pitanja, na koje ne znam, ni danas, odgovor. Prvo: »Zašto konj nema obrve?« I drugo: Da li su deca mali ljudi, ili su ljudi velika deca?« Ne znam.“

tijanast
    Član
    tijanast

Kajo, meni se chini da je bubili74 postavila taj text, negde u svashtari, pitaj je verovatno se seca gde.

bubili74
    Član
    bubili74

http://forum.roditeljportal.com/forums/thread-view.asp?tid=2857&posts=9#M278447

evo i ovov je jedna od tema kojim se ona bavila, žena je inače moj idol

hippeia
    Član
    hippeia

Jelica RULES!!!!! Carica je, baš volim njene tekstove. E baš svaka čast što si se nje sjetila ovdje 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

kaja
    Član
    kaja

tijanast – 28/7/2008 13:51 Kajo, meni se chini da je bubili74 postavila taj text, negde u svashtari, pitaj je verovatno se seca gde.

😆 Našla sam gde je postavila je isti ovaj link kao i ja danas. Od toliko tekstova… Hehe!
    Nego, idem da još malo procunjam po arhivi, a ako ne nađem, pitaću je. Hvala.

Eeee, bre, bubili74, pisale smo u isto vreme! Hahaha! Ali nije ni to baš TAJ tekst od kog je mene dobila za sva vremena! Idol??? Ma samo tako!!! 😆

bubili74
    Član
    bubili74

kajo mene kupila baš sa tekstom oni i mi, tu sam bila barena i pečena. Prepoznala sam se 😆

kaja
    Član
    kaja

Ha!!! NAŠLA SAAAM!!! :bravo: :bravo: :bravo: Gugel je čudo!!

http://blog.b92.net/arhiva/node/4072

Razumljivo je zaista zašto je kod mene upalio ovaj tekst, a kod bubili onaj!!! Stvar životnih iskustava u trenutku čitanja!:wink:

Lejni
    Član
    Lejni

Procitala sam i blago je reci da sam odusevljena, smejem se ,a dete mi spava u sobi, probudice se od tolikog smeha. Svaka cast.

ciciban
    Član
    ciciban

Ovo je divno,suze mi krenuse od smeha 🙂

bubili74
    Član
    bubili74

Onda porodjaji…vojska saborkinja u tačkastim, državnim spavaćicama, na preklop…sa mastiljavim pečatom bolnice na grudima (da neko ne mazne tu dragocenu kreaciju slučajno, kao uspomenu na divno provedeno vreme, u cenjenoj instituciji) …e to nećemo opisivati, jer tu apsolutno poštujem podsvesnu naredbu Majke Prirode : „Zaboravi!“…Zaboravila.

Ijaooooo ludilo, hahahaha

bubili74
    Član
    bubili74

Svako kretanje na put je bilo ravno većoj seobi naroda…kakvi stari Sloveni, oni su imali bitno manje stvari od nas…odlazak na more, kao emigracija…nosi se sve, sve je neophodno…cipela kao za stonoge, krokodili, čamci, kantice, ajkule , sve na naduvavanje što postoji…kompromisa nema, sve im treba.

E ovo nas gledate kad smo išli na more. Kupili ljudi krovni gepek od 350l, a gepek na kolima ima isto toliko. Pitajte me jesmo li oba napunili, hahahahahahaha

ma-ta
    Član
    ma-ta

Ovaj tekst „Bebe“ sam u trudnoci dobila na mail, mislim da ga jos uvek cuvam tu…
    Citala sam, oci su se punile suzama, a ja sam gorela od nestrpljenja da sve dozivim „iz prve ruke“. :love:

Chipachikus

Jelica mi je bila inspiracija da i ja malo pisem blog. Malo sam i ‘ukrao’ par fraza od nje, ali nije se ljutila, cak me je i pohvalila.. :>

Inace je link ka njenom blogu u „Speed Dial“ sekciji mog browsera (Opera). Bukvalno svakodnevno posetim njen blog od kada sam ga prvi put ‘skontao’….

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 92 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.