Ova tema sadrži 40 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  zadar08 6 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 41 ukupno)

Privatni biznis: sta otvoriti?

• MikaMaca
    Član
    MikaMaca

Mamike trebaju mi ideje pa bih molila za pomoc, svaka ideja je dobrodosla. Imamo lokal u sirem centru grata tj na vracaru i hocemo nesto da pocnemo ds radimo sami ali nikako da mislimo sta pa bih molila za neke ideje ako neko ima. Pekara, frizerski salon itd sve vec iomao u u;ici

Hvala unapred :-*

Natasa
    Član
    Natasa

Hm, ne znam koliki vam je lokal, ali ako je do 20m2 predlozila bih vam radnju sa srebrom. Mislim da bi to islo. Lepe vitrinice, osvetljenje i naravno roba, svako ko prodje obratice paznju. Jer srebro je plemenit a jeftin metal- idealan da ljudi obraduju sebe i druge. Sto se tice gore navedenog tipa pekara ili fast food, mislim da je to vec komplikovanije jer se radi o hrani (kvalitet, da je uvek sveze…) i iziskuje puno vise prisutnosti. Nadam se da sam malo pomogla.

MikaMaca
    Član
    MikaMaca

Natasa hvala. Ali probl;em je sto nije bas nesto prometna ulica, sto samim tim znaci da moramo da otvorimo nesto „namenski“. Tj da ljudi zbog toga dolaze kod nas. Vajlda sam lepo objasnila

crvena sonja

Igraonicu?Koliki je lokal?

Faye
    Član
    Faye

MikaMaca prvo pitanje je – koliko zelite tj. imate da ulozite u startu i koliko imate za naredni period za obrtna sredstva? Zavisno od toga mozete birati delatnost. Nezahvalno je ovako bilo sta predlagati. Velika je prednost imati svoj lokal. :caos:

MikaMaca
    Član
    MikaMaca

Nije veliki pa ne moze igraonica, razmisljali smo o tome. Lokal ima 18 kvadrata ali je visina oko 5 metara tako da mozemo da uradimo kao galeriju gore.
    Sto se finansija tice svakako bi smo isli na kredit
    Hvala u svakom slucaju :-*
    Faye Sofija je preslatka na slikic :love:

crvena sonja

Radnjicu sa indijskim stvarima.

Mirsiljavi stapici,krpare,zavese i slicno i ogrlice,narukvice eto namenski ,a ne verujem da ima u okolini nesto slicno.

katarina
    Član
    katarina

Ja bi ovako:pogledas prvo u okolini staima pa onda ako nema recimo frizerski salon nije losa ideja jer svaki mesec se mora sisati pa bi imalo posla,za pekaru ti treba malo vise jer su pecnice skupe,a i prodavnica decje garderobe bi mogla..mislim da je najeftini frizerski salon..

stancha
    Član
    stancha

Hmm,mislim da ipak kod započinjanja sopstvenog biznisa treba obratiti pažnju i na sopstvene talente,tj.sklonosti i sposobnosti.Slažem se da je bitno i šta je ono što već postoji u okolini,i šta je ono što će da ima prođu(nadam se da je u Bg malo bolja situacija,u Nišu se kupuje samo hrana a sve ostale radnje se polako zatvaraju 😕 ),ali ubeđena sam da će te postići veći uspeh ako radite ono što volite i za šta imate dara.U mom slučaju bi to bio neki biznis u vidu keteringa ili izrade torti i sl. mm nešto što bi imalo veze sa kompjuterima i mobilnim telefonima,a vi već znate u čemu ste VI dobri.Sve u svemu,želim Vam srećan početak i uspešno poslovanje šta god otvorili :caos:

MikaMaca
    Član
    MikaMaca

Crvena Sonja nazalost ima 😆
    Katarina hvala na idejama, ali mene nervira bas to sto u nasoj ulici ima bas vse, pekara, prodavnica (dve na istoj udaljeosti), frizer, kozeticar, sminker, solarjum ..znaci grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
    Stancha upravu si naravo. Ja sam htela tj ieja mi je bila (i jeste ali tesko) da otvorim agenciju za organizaciju vencanja jer mislim da sam u tome dobra (ne mora samo vncanja vec i drugh proslava). Ali kad realno gledamo ko danas ima pare da daje za to i cak oni koji i imaju (da se slozimo to su sve neke poznate face ili face iz senke) ce narvno otici kod Tarlacke koja drzi takvu agenciju. Da se razumemo ne plasim se ja konkurencije, to je zdravo i treba je imati ali…
    Hvala vam svima sto ste se potrudili i dali ideje :love:
    Mi smo razmisljali o cd sopu??? Sta vi mislite? I tu se ide namnski???

njamiii
    Član
    njamiii

Ja uopste nemam nesto osecaj za CD shopove, koliko tu ljudi realno pazare? Nekako imam utisak da ljudi uglavnom uzimaju piratske ili skidaj su neta (kao mi npr 🙂 ) a originale samo kad mi je nesto ono bas… Ova ideja sa venacanjima mi je bas ok, posebno ako se to tebi svidja i mislis da bi se tu snasla. Pa gde ces bolje od onoga sto volis, pa jos i tvoje 🙂 Mislim da bi tu mogla da imas posla jer nemaju svi ljudi kintu za napucane agencije. Ja recimo licno upste nemam zivaca za te stvari i bas me smara sva ta trka frka i samo mi dize pritisak i filuje stresom i da sam u fazonu da hocu svadbu na jedan bih angazovala nekoga da se pozabavi time a ja samo da se pojavim. I mm i ja smo isti po tom pitanju, pa smo na kraju napravili varijantu kumovi i mi posle opstine u restoran, a onda smo kad nas kuci raspalili rostilj i pekli prase na raznju (koji smo dobili od kumova na poklon) eto iz za’ebancije. Angazovali smo zivu svirku, eto to je jedino sto se razlikovalo od neke svakodnevne bleje kada se skupimo sa drugarima kod ans u dvoristu. A da sam znala za neki ok agenciju sa pristupacnim cenam mozda bih i razmislila o klasicnom vencanju cisto da ispunim zelju drugaricama i rodbini.

Posto i mi imamo neki prostor koji bi mogao da se pretvori u lokal, ja sam razmisljala o nekom krojackom salonu, tu su potrebna minimalna ulaganja + da se utalim sa nekim mladim jos neostvaren dizajnerima pa da valjam uz to i njihovu robu. Po Facebook ima gomila grupa i profila takvih ljudi koji prave neverovatne torbe, nakit pa i garedrobu, a cena im je relativno sitna, tako da su to relativno pristupacne stvari.
    Pa mi je isto interesantna i radnjica sa nekim tako kul cajevima i kafama, ne kuvanim, nego sto bi se reklo sirovim, pa moze uz to i neko posudje koje je malo egzoticnije za nas, tipa neke posebne spravice i posude za pravljenje caja itd…
    Gledam ovde kod mene u kraju ima deciji second hand shop i zena se razbija od posla. Mozes da kupis garderobu, da prodas svoju ili da menjas. Mada mislim da vecini stvari ona nabavlja u insotranstvu (ima neke „domace“ brendove, ali ima i dosta onih koje ne mogu da se nadju kod nas), jer u Engleskoj npr. u takvim radnjama su stvari dzab dzaba i vrlo cesto mozes da nadjesh nove stvari sa etiketom za 50 penija. A ima i fora da preko oglasa kupis pun dzak garedrobice za tipa par desetina funti + troskovi pranja i peglanja svih ti stvari…

mayya
    Član
    mayya

Ako se razumete u kompjutersku tehnologiju, ili imate nekoga ko bi vam oko toga pomogao, to je odlican posao. U NS svi rade dobro. Ne moraju racunari, vec propratna oprema, kamere, stampaci, rezaci, memorije i sl. A za to ti nije toliko bitno gde se nalazis. Glavnu ulogu odigra dobar marketing.

lillyblue
    Član
    lillyblue

A da li ste razmisljali o nekoj cvecari? Ili mozda prodavnicio zdrave hrane, ili jos bolje piljri, ako je pijaca daleko, gde cete drzati samo voce i povrce, uvek sveze. Mozete kupovati na pijaci, na veliko, i mislim da se moze lepo zaraditi. Ne znam sa sigurnoscu, pretpostavljam. evo kod mene u kraju, ima tako nesto, iako je pijaca blizu, i mislim da im lepo ide.

Ocajna Bri

Jeste li razmišljali o nekoj papirnici/knjižari?Ima li u blizini neka škola?

Coka78
    Član
    Coka78

MikaMaco, ja tek sad vidim ovo sto si postavila. Verujem da ste vec doneli neku odluku, ne znam da li vam je palo na pamet da otvorite kafic, ili skolicu za decu (organizujes casove likovnog, jezika, muzike, glume…), takve stvari uvek imaju prodju… U svakom slucaju, zelim vam srecan pocetak i javi sta ste odlucili

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 41 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.