Ova tema sadrži 40 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  zadar08 9 godine, 1 mesec ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 41 ukupno)

Privatni biznis: sta otvoriti?

• rozga
    Član
    rozga

A mozda pravljenje kolaca ili torti? To u pocetku ide teze ali kad se procuje…

rainbow
    Član
    rainbow

Moja drugarica je pocetkom marta otvorila prodavnicu zdrave hrane i rinfuza (keks, cokolada itd) Znaci nema sta nema, samo joj fali od ptice mleko! 😉 Saradjuje sa velikim dobavljacima kao sto je Bio spajz itd. Za sada je zadovoljna, pa videcemo kako ce biti. ;]

macaraca
    Član
    macaraca

kopirnica je ok stvar, malo treba za ulaganje te masine su od 800-1500eur

MikaMaca
    Član
    MikaMaca

Coko nismo jos uvek smislili
    I hvala vam svima na idejama, sigurno ce se nesto iz toga izroditi
    Pijaca, maxi, maxi pijaca i pilarnica su nam zaista blizu pa to ne bi islo
    Iskreno se nadam da ce nam nesto uskoro sinuti hehe
    U svakom slucaju hvala na dobrim idejama. Razmatramo sve opcije pa cemo videti

T3
    Član
    T3

piljara i tipa sve sa vocem i povrcem je odma da ti kazem tezak a malo isplatljiv posao..bavio se i gajio je moj dever i jagode i paradajz ma nista to nuije islo,silna ulaganja,mnogo vremena i truda a malo para..
    moj savet ti je frizerski salon to nikad nemoze da propadne jos ako nema konkurencije u blizini eto ti pobede..
    ili neka radnjica iili ti ducan za bebe i to se uvek hteli ne hteli mora kupiti..
    skoro videjh jedanm oglas gde se prodaje sav inventar od vesalica ,do pultova i kompletne opreme za bebe mislim da je cena bila oko 10000 manje-vise evra..e da sam imala te pare stzopostotno bi kupila sve to,uzela neki mali lokalcic u gradu i uzivala…tj bila sama sebi svoij gazda..
    pa gledam koliko samo ja para ostavim kad udjem u bebi butike a gde su sve mame ovog grada…
    bg jeste veci pa samim tim takvih radnji ima maltene na svakom cosku ali sto da ne vredi probati sve za sta mislis da ce ici..po meni svaka roba ima svog kupca a svaka radnja musteriju…

stoga sta god odlucite ako se niste dosad vec predomislili i odvratili od te ideje zelim vam svu srecu kako u odabiru tako i u poslovanju…

srecna mama

U naasem kraju ima puno dece a nijedna kvalitetna igraonica, evo sad je leto, i bas nista u nasem komsiluku nema.Recimo skoro sam videla na Zlatiboru, ima dosta onih gumenih dvoraca i autica, pare na to roditeljima bas idu,Mi smo cini mi se za 10 dana ostavili sigurno 3000,4000.Tako da mi je palo na pamet, kada bi na nekoj ledini moglo tako nesto da se leti otvori, tj.zakupis plac i kupis tak dvorac, te autice, deca u nasem komsiluku se samo ispred kuca igraju ili ih vode na Savu, Adu radi toga, milsim da bi tu bila itekako dobra zarada,

srecna mama

Takodje, mika maco , mislim da nije los ideja otvoriti pored maxija tezgu sa vocem i povrcem, e sad, ne mogu da tvrdim, nisam probala, ali recimo svakodnevno ispred maxija vidjam ljude koji prodaju voce i povrce i kazu da im dobro ide.Ja polazim od sebe, svaki put kod iste zene kupujem npr.pasulj.Takodje, bio je bas ispred maxija u kraju gde zivi moj tata ispred maxija bio je covek koji je imao tezgu i ljudi su kupovali kod njega , bio je zadovoljan.Recimo od mnogih sam cula da kupuju tu, jer ih mrzi da cekaju red zbog kg krompira, ili im je dalkeo pijaca ili je jeftinije…Sto s emene licno tice, ja bih volela da mogu da otvorim prodavnicu domacu hrane.Volela bih kada bih mogla da nmadjem porodicu na selu od koje bi otkupljivala kravlje i kozje mleko, sir, kajmak, jaja sve domace.Polazim od sebe, ja volim domacu hranu, i uvek se trudim da nadjem ljude koji to prodaju, smao sto je u gradu ne moguce naravno drzati domace zivotinje, onda bi se u tom slucaju morala naci porodica sa sela od koje bi se to moglo otkupljivati.

T3
    Član
    T3

e da zaboravih jos rci da bar kod nas u zr-u neverujem da je to vec u bgd-u tako..idu jako dobro i igraonice…sto one koje slutze samo za igranje dece sto i one koje imaju i mesrto za proslave rodjendana..
    kod nas ih zasad ima nekoliko sve su manje vise nove i skoro otvorene i nijedna nije prazna..
    super ko se toga seti..nasem gradu tj nasoj devci je bas trebalo to…
    tako da eto jos jedne isplatljive ideje ..koja ce u manjim gradovima i mestima verujem naici na posecenost a samim tim i uspelost…

Lavita
    Član
    Lavita

uf tesko je odluciti se ako vec svega toga ima u okruzenju tako da bas i nisam od neke pomoci

ali znam ja sta cu otvoriti kada budemo mogli
    posto smo vec imali pekaru i shvatili da to nama ne ide i da ne volimo to to necemo hahaha
    nego igraonicu ili knjizaru
    ali pre knjizaru
    sveske, knjige, bojice, ramovi za slike, drustvene igre, papiri, a u sklopu knjizare i fotokopir aparat
    da ubijemo dve muve jednim udarcem ahahah

T3
    Član
    T3

jeste lavita i za knjizaru si u pravu..i to bi dobro islo je uvek ce biti djaka kojima ce pribor i sve sto nudi ista trebati…
    ma ja sam za sve sto se tice beba i dece to nemoze da propadne i da se ne prodaje ili ide…
    ko sro vedc rekoh radnje sa bebi opremom od cucle do kreveca…knjizara, igraonica,frizeraj takodje…

sta god samo da smo same sebi svoje gazdarice..eh kad vi sve i mogle tako…

srecna mama

Kod nas ovde ide dobro brza hrana pored skola, ali iskreno ja to ne volim.Da se ja pitam, bru hranu bih izmestila od vrtica i skola i to daleko, iskreno deca nam umnogome jedu ne zdravu hranu, mislim da bi trebalo nesto da se uradi po tom pitanju, posto deca ne vole mnogo da u pekarama kupuju proju i kacamak…Stvarno e znam.Mislim , generalno je najbolje u svom kraju sta je potrebno a da nema konkurencije.Mi ovde imamo komsiiju koji drzi radnju bas pored stanice bus, i zamislite vi sad reku ljudi koja ide sa posla i sidje sa busa, i ide samo kod njega da pazari.Pri tom postoji radnja koja je jeftinija od njega, ali niko nece da ide 300 m dalje, ljudi su umorni s aposla i onda kupe sve usput.To je bio pun pogodak i dobro mu ide..

Lavita
    Član
    Lavita

svaka cast onima koji pogode sta da otvore hehe

kod nase skole ima dosta isto tih prodavnica sa brzom hranom
    bila je akcija u skoli da deca nose svoju uzinu ali to je decu blam
    a verujte mi da bi vise volela da vidim dete kako jede picu i pije sok od pomorandze
    nego sto gledam decu sa chipsom i koka kolom, fantom i ostalooo
    znam da je off topic

ali mozda neko hrabar moze da otvori lanac prodavnica pored skola
    DECI ZA UZINU hahahaha
    pa da se prodaje i voce i povce i domace sve hehe

T3
    Član
    T3

pa jeste recimo naprave red pa u tom redu piljara sa vocem da deca mogu kupiti i pojesti bananu,breskvu,jabuku,kivi za uzinu..onda pored pekaru svi vole zu zu,perece,burek ..pa onda mesovita roba ,ako bas neko insistira na coca coli i cipsu hihihi..itd…
    lavita ti bas vidim imas ideja ,predlozi ih dilasu hihihi mozda ih uvazi a ti postanes menadzerica redjenja grada..
    salim se ali lako je sve otvoriti kad imas nova,maste ,originalnosti i naravno dobru pravu i pun pogodak ideju…

srecna mama

Lavita i t3., ja mislim nista od toga, sto rece lavita decu je blam da u torbi nose sendvice kao sto smo mi kad smo bili mali, jedan kupi picu, odose svi po nju, po hot dog, ma haos…Recimo, ja bih uvela da u skolama postoji kuhinja, i da se tu pravi deci obrok, neka mala kuhinjica, da postoje neki bonovi, i da na raspolaganju bude sve sem cipsa, coca cole, fante.Ne znam ni ja sama, neka bude voce, sendvici sa sunkom, bolej i to nego hot dog, pica i tome sl.Volim i ja picu npr.ponekad da pojedem, ali deca u skolama su stalno izlozena toj ishrani.

srecna mama

Lavaita, evo ja imam ideju smao nemam kapital;))))Domaca hrana, ali smao domaca, kravlje i kozje mleko, sir, kajmak, ajvar, pekmez bez konzervansa, ljutica,tursija…Rdanja ce se zvati „navali narode“.Salim se naravno, ali bih iskreno volela da bas takva radnja postoji u mom kraju, ja recimo kupujem kod jedne zene i jaja domaca i mleko ponekad, pa sto e bi ako bi se pojavila radnja.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 41 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.