Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi PORODICA Roditelj Advokat Produzeno porodiljsko ili bolovanje posle porodiljskog

Ova tema sadrži 919 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  havana 4 godine, 8 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 920 ukupno)

Produzeno porodiljsko ili bolovanje posle porodiljskog

• Nena75
    Član
    Nena75

Glupo zvucim u gornjim postovima!!!! Zato cu se malo ispraviti: Hvala bogu, dete mi je zdravo! To je najbitnije!
    Veoma bi mi znacilo kao i vecini mama da sto duze budem na bolovanju! Zato komsinice, pomagaj! Ako treba saljem i tih 20 evrica! 😆

BeBeBe
    Član
    BeBeBe

Nije mi bas jasno, da li ja sama sve izvestaje koje imam nosim u Tirsovu? Da li treba neki „uput“ za tamo, nesto da napise lekar da trazi produzeno bolovanje i sl… ?Imam izvestaje iz Instituta za majku i dete, ali mi je tamo lekar rekao da je nasa dijagnoza „slaba“ za bolovanje. Imamo problema sa transaminazama i bilirubinom od rodjenja pa sve do sad… Ali ja bih ipak da pokusam, jerr sam ocajna, nemam bake i deke za pomoc, vrtici nam nikad nisu odgovorili na listu cekanja…ne znam sta cu, a imam jos 20 dana…

rozga
    Član
    rozga

A jel je nadlezan sigurno dz prema sedistu firme? Pitam jer je meni za trudnicko bio nadlezan dz prema firmi, a pri kraju su nesto promenili pa je bio nadlezan dz prema mestu stanovanja. Firma mi je na Zvezdari zato me jeza hvata…

zvrki
    Član
    zvrki

kud se ova tema nepokrenu ranije da probam i ja ,a pre su ljudi mogli da smuvaju i dve godine duze joj ubija me moj posao.

Dete Lina
    Član
    Dete Lina

Drage mame, i ja sam u ovom „sosu“. Istice mi porodiljsko kao „novogodisnji poklon“ 01-og o1-og. U uzasnoj sam frci jer ne mozete ni da zamislite kako je meni na poslu. Mada znam da ima svakakvih situacija. MOLIM VAS, ako neka ima najnovije informacije o tome da li se produzena negadeteta moze preseci odmorom od ove godine nakon porodiljskog i nege (3+9=12) ili mora da ide odmah to bolovanje. Da l neko zna kakvi su na N.Beogradu (komisija) i da l prolaze ortopedski nalazi.
    Unaprd zahvalna i zabrinuta.

rozga
    Član
    rozga

Dete Lina koliko ja znam samo ortopedski nalazi i prolaze(mislimo na fizijatra jel da?). Probaj obavezno, nista te ne kosta. I ja sam predala pa sad cekam da nas pozovu na komisiju. Drzite nam palceve!

zevs
    Član
    zevs

Evo da se i mi pridruzimo ovde!!
    Nasa dr. je pocela da nas salje kod fizijatra, neurologa, samo da bi nekako uspeli da produzimo bolovanje!
    Dr. nam je super i sama je predlozila da skupimo sto vise papira! I ona sama kaze da Ogiju nista ne fali ali da moramo da imamo par izvestaja od specijalista da bi mi produzili bolovanje! Ja joj verujem i nadam se da cemo uspeti!! Jer neznam sta bi radila ako bi morala da pocnem da radim 1-og marta!!!!! Nemam gde dete, a i on nece ni sa kim!

Dete Lina
    Član
    Dete Lina

Meni se dete leci od 2-og meseca i kod fizijatra i kod ortopeda. Kod ovog drugog zbog levog kuka zbog kojeg je morao i da nosi kajsice „samo“ 2 meseca, a i „fizijatrijski“ mu se stanje poboljsalo i pre par dana na moje pitanje o bolovanju Dr. (inace skot) je rekla da nema sanse da mi komisija zbog njegove dijagnoze produzi bolovanje. Meni je ortoped obecao „nesto“ i kod njega treba da idem u utorak, a plus sam POLOMILA PRST NA NOZI pre neki dan sada kada treba da i skupljam dokumentaciju, predajem i slicno 🙄 🙄 . Da se ubijes! Nego niko od vas mi ne rece mogu li da presecem odmorom PROPASCE MI ODMOR jer ovi moji kreteni nece da mi ga kasniej daju. Pliz odogovor. Poz

Fokica
    Član
    Fokica

Dete Lina, ne mozes da uzmes odmor. Produzno porodiljsko mora direktno da se nadoveze na regularno porodiljsko bolovanje.

Dete Lina
    Član
    Dete Lina

Znaci i dalje je tako. Jer su meni i pedijatar i kadrovska sluzba u firmi (koja kaze da je konsultovala Tirsevu 1 ) rekli da se moze preinuti s tim sto mi pedijatar niej moga oda precizira da li je onda 100%, a mislim da su mi u firmi rekli da jeste. Sutra cu ici u Tirsevu 1 i valjda ce znati da me informisu.
    Fokice, u svakom slucaju, hvala puno 🙂

Dete Lina
    Član
    Dete Lina

Cujte, imam new info 4 u. Valjdaje tacna, majku mu , pa od one sluzbenice ej tamo u Tirsevoj 1. Ona kaze da se to bolovanje placa 100% i da pre toga slobodno mogu koristiti odmor. Kaze – desavalo se majke pocnu cak i da rade 6 meseci, pa se dete (ne do Bog) razboli i dobije se ta pos. nega. To da moze odmor izmedju su mi rekli i u mojoj kadrovskoj u firmi jer kazu dasu skoro imali neki slucaj i da su kontaktirali Tirsevu koja im je isto (sto su i meni) rekli(a). Pedijatar mi je ovo isto rekla. Sutra idem kod specijaliste koji mi je obecao papire i njega cu (probati jer je inace u nNENORMALNOJ guzvi) da pitam i odlucicu. Ova iz Tirseve 1 kod koje sam danas bila je rekl da 2 nedelje pre zavrsetka odmora prikupim dokumentaciju i da predam. PA, valjda me zena ne bi lagala. E, sad ja ne znam. Ako moze neko da mi kaze gde su dobili inform o tome da se ne moze presecati odmorom pliz nek mi kaze. Hvala puno. Nadam se da sam mozda nekome i pomogla.
    Rozga, mi smo se, kolko se ja secam, u sl. vrem porodile – kako si ti iskoristila taj odmor, tj. da l si? Hvala i pozdrav
    P.S. Jel zna neko kakva je komisija sa Savskog venca.
    Pozdrav

rozga
    Član
    rozga

Dete lina cao! Pa meni si pomogla. Ja sam predala papire, tj. mm je i rekli su za desetak dana ce da zovu za komisiju. E sad, i ja moram da vidim oko odmora(iskoristila bi deo jer ne znam da li i za nas vazi da se mora odmor zapoceti u staroj godini). Pitacu i u firmi a i dr mi je dala br. komisije na Miljakovcu pa cu da pozovem i njih da pitam. Meni bolovanje istice oko 20.12.
    Ja sam upoznala jednu mamu koji je isla na komisiju na Savskom vencu i kaze da su ok, dali su joj bolovanjke 2 meseca ali su rekli da ne dolazi opet jer joj nece produzavati posle. Ja sam na Zvezdari pa ako neka ima iskustva neka napise nesto:)
    Ljubi bebu Dete Lina:caos:

Dete Lina
    Član
    Dete Lina

Pa, jel to znaci da bi ja trebalo da isto predam pre odmora papire na komisiju ili u toku odmora? Ja govorim o odmoru od ove godine koji po pravilu treba zapoceti u ovoj godini, ali „izlaze u ssusret“ porodiljama i meni ce dati. S tim sto meni istice bolovanje 01-og januara. A ako odem prvo na komisiju skoro 100% mi nece kasniej dati odmor od 2008-e. Hvala za navodjenje tog slucaja sa Savskog venca. Ljubi i ti Marka. Pozdrav od Teodora

rozga
    Član
    rozga

Ne znam sta da ti kazem. Ja sam predala dok mi jos traje bolovanje, pa cu da se upravljam kako mi kazu na komisiji i u firmi.

Fokica
    Član
    Fokica

Dete Lina, moras da predas papire dokti traje bolovanje i to oko dve nedelje pre isteka. I prosto ne mozes uzeti odmor u medjuvremenu, jer produzeno porodiljsko se tako i zove jer se direktno nadovezuje na porodiljsko odnosno pravi naziv je PRODUZENA NEGA DETETA. Mozda posle moze da se dobije neka druga vrsta bolovanja ali ona se isplacuje 65%. I ja sam isla sa prvim deteom na komisiju na Savskom vencu i super su dobili smo 3 meseca.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 920 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.