Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi PORODICA Roditelj Advokat Produzeno porodiljsko ili bolovanje posle porodiljskog

Ova tema sadrži 919 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  havana 4 godine, 8 meseci ranije.

Gledanje 901 članaka - 901 do 915 (od 920 ukupno)

Produzeno porodiljsko ili bolovanje posle porodiljskog

• lektorkica

anita75love;803211 wrote: Auuuuu, gurnu bebu da vide da li pada? 😯 Jel neko ovo prijavio??????
    Nego Trifketa, samo doznaku nosis u firmu i to je to……nemas vise nista sa 27-mim martom.
    JA IMAM PITANJE AKO KO ZNA……
    Povredila sam koleno, bila u bolnici na operaciji…..da li na osnovu toga mogu da produzim porodiljsko za to vreme koje sam provela u bolnici i sad na rehabilitaciji, jer sam procitala u nekom vodicu za prava roditelja koje smo dobili u porodilistu da ako majka otvori bolovanje kad je vec zapocela porodiljsko ima pravo na produzenje istog za to vreme?
    Ako je to tacno sta mi je ciniti? Gde sta nosim, podnosim? Izasla sam iz bolnice u petak a ocekuje se trajanje rehabilitacije od oko 2 meseca.
    :-*

Moja poznanica je pre dve godine to uradila, produžila bolovanje za onaj period koji je provela na oporavku od operacije žuči, ali zaista ne znam na osnovu kog člana, kog zakona, pravilnika, niti kako je to izvela… slaba pomoć, ali, eto:)

JasnaWB
    Član
    JasnaWB

Nadam se da ima nekoga na ovoj temi, jer mi sto hitnije treba bilo ciji odgovor!
    Porodiljsko mi istice za mesec dana, a problem se javio tamo gde smo ga najmanje ocekivali – pedijatar koji treba da nas uputi na komisiju moze da nas primi za nepune tri nedelje! 😯 U medjuvremenu, dok pokusavamo da dodjemo do njega sto ranije, zanima me da li se i koliko ceka na prvostepenu komisiju? Mi smo na Paliluli, ali zahvaljujem na odgovoiru za bilo koju opstinu!
    Hvala!

Ime nije vazno

Cao svima, evo mog iskustva a usput imam i jedno pitanje. Meni je porodiljsko isteklo sa blizancima sa njihovih 12 meseci (rodjeni su mesec dana ranije), nisu hodali i komisija sa Savskog venca mi je produzila jos tri meseca porodiljsko na osnovu poslednjeg izvestaja fizijatra iz Sokobanjske. Inace u Sokobanjsku smo isli na vezbe oko mesec dana. Za par dana mi istice i to produzeno porodiljsko, predala sam ponovo nove izvestaje iz Sokobanjske i niko me jos uvek ne zove. Deca mi hodaju, sto i pise u izvestaju, jedno dete stabilno a drugo uz pridrzavanje… da li ce mi produziti bolovanje? Da li neko ima iskustva?

Ime nije vazno

JasnaWB;803625 wrote: Nadam se da ima nekoga na ovoj temi, jer mi sto hitnije treba bilo ciji odgovor!
    Porodiljsko mi istice za mesec dana, a problem se javio tamo gde smo ga najmanje ocekivali – pedijatar koji treba da nas uputi na komisiju moze da nas primi za nepune tri nedelje! 😯 U medjuvremenu, dok pokusavamo da dodjemo do njega sto ranije, zanima me da li se i koliko ceka na prvostepenu komisiju? Mi smo na Paliluli, ali zahvaljujem na odgovoiru za bilo koju opstinu!
    Hvala!

Mislim da uput za fizijatra u Sokobanjskoj moze da ti da bilo koji pedijatar iz Doma zdravlja, sa tim uputom 25-og svakog meseca je zakazivanje u Sokobanjskoj. Sa tim izvestajem iz Sokobanjske i fotokopijom zdravstvene knjizice ides u 27-og marta i predajes (proveri mozda treba jos nesto ali mislilm da je to to) otprilike dve nedelje pre isteka porodiljskog. Komisija obicno zove u poslednjem trenutku ali iako zakasnis par dana mogu retroaktivno da ti produze bolovanje pod uslovom da dete ispunjava njihove uslove… Njihovi uslovi mi nisu jasni pa ne bih mogla o tome… 🙂 Srecno i tebi 🙂

medeni
    Član
    medeni

Devojke pomagajte..da li neka zna mogu li se bolovanja dr različith specjalnosti spojti?Tipa ginekolog mesec, pa mesec na dete..različite šifre i lekari,.. neke su tako radile pa sada čujem da ne sme sada tako..nisam u toku pa ako neko je skorije prolazio tu priču please nek mi napiše..hvala unapred.

Flamenko1
    Član
    Flamenko1

Porodiljsko mi istice pocetkom marta jel to zatvara ginekolog? Mene interesuje jel postoji mogucnost da produzim beba nema punu godinu,zivim sama sa suprugom i bebom i nemamo pomoc baka i deka (daleko su) a oboje radimo. A vrtic tek od septembra. Cula sam pricu da mogu da produzim bolovanje posto beba jos nije prohodala pa na kontu toga kod doktora… Recite mi vasa iskustva i sta je najbolje da radim.

miss d
    Član
    miss d

dobro vece zene,zanima me kako da znam na koju komisiju za produzetak porodiljskog trebe da idem…..imam lenju bebu,ima 5,5 meseci,a nema nikakvih naznaka okretanja ns bok ili stomak,radimo vezbice,pomak postoji,ali slab.hvala

anita75love
    Učesnik
    anita75love

ides na komisiju gde ti je firma preko koje ostvarujes zdravstveno osiguranje-znaci ako radis u Zemunu ides na Zemunsku komisiju……

miss d
    Član
    miss d

hvala ti Anita na odgovoru,na mojoj knjizici pise Novi Beograd,tj radim u Idei,njeno sediste na Novom Beogradu.izgleda cu morati kod najozlogasenijih…..

anita75love
    Učesnik
    anita75love

jeste, vala….

blabla12
    Član
    blabla12

devojke, znam da cete me ubiti, ali stvarno ne mogu da citam 67 strana foruma 🙂 zato vas molim, ako bilo koja moze, da mi napise koja su to tri potpisa koja treba da ima izvestaj koji se podnosi uz zahtev za produzenje porodiljskog? mi idemo samo kod fizijatra, i on tvrdi da je to dovoljno, do sada nije pomenuo ostale lekare, cak je rekao da nam ne treba neurolog kada smo ga pitali da odemo i kod njega.

hvala puno unapred!!

coldice
    Član
    coldice

Jel isao neko skoro na drugostepenu komisiju?
    Mi smo na prvostepenoj na nbgd-u dobili 28 dana (februar), a drugi put su me odbili. Zalila sam se i cekam poziv drugostepene. Problem mi je i sto ce mi poslednji izvestaj iz Sokobanjske tad vec biti star skoro 3 meseca, a nov cu dobiti al kasno 🙁

Da li je nekom uvazeno na komisiji izvestaj nekog drugog specijaliste? Mogu da nabavim izvestaj ortopeda na Banjici pa zato pitam.

Nektar
    Član
    Nektar

Zdravo,
    Molim vas za pomoc. Porodiljsko mi ističe pocetkom maja… Na koji nacin se izlazi na komisiju tj. koji su uslovi. Pedijatar nam je dao uput za sokobanjsku (na uputu je pisalo hypotonia i uput je ostao u sokobanjskoj). Bili smo kod fizijatra i dobili smo dijagnozu R62 Insufficientia evolutonis psysiologicae(procitah na netu da je nedovoljno motoricki razvijen). Pritom mi niji dala predllog za produzenje porodiljskog. Da li mogu da predam samo ovaj izveštaj, da zamolim pedijatra da mi da predlog za produzenje i da to predam u 27.marta.
    Krajem meseca idemo opet u sokobanjsku da je zamolim da mi da predlog za produzenje,ali i ako mi bude dala, necu moci to da prilozim,jer moram vec sad da predam papire za komisiju…. Nadam se da nisam bila konfuzna 🙂
    Hvala unapred

furuna
    Član
    furuna

mislim da sve zavisi od komisije tj. od njihovih kriterijuma. ja sam imala na prvom izveštaju fizijatra predlog za produženje porodiljskog, a na drugom izlasku na komisiju, fizijatar mi je napisao da je dete sasvim u redu i nije dao predlog za produženje, a ja sam dobila 3 meseca od komisije. tako, da, nema pravila.
    DAKLE, NEKA KOMISIJA INSISTIRA NA KOMENTARU SPECIJALISTE O PRODUŽETKU BOLOVANJA, NEKA NE. Mislim da nećeš imati problema jer izlaziš prvi put.
    ne znam da li sam bila od pomoći…

dadabb
    Član
    dadabb

Da li je neko isao na komisiju u Rakovicu? Da li se bolje prolazi sa dijagnozom f82 ili f83?

Gledanje 901 članaka - 901 do 915 (od 920 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.