Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi PORODICA Roditelj Advokat Produzeno porodiljsko ili bolovanje posle porodiljskog

Ova tema sadrži 919 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  havana 4 godine, 8 meseci ranije.

Gledanje 916 članaka - 916 do 920 (od 920 ukupno)

Produzeno porodiljsko ili bolovanje posle porodiljskog

• jesata
    Član
    jesata

Da li mi neko moze reci koliko se ceka poziv od komisije kad se preda sva dokumentacija u 27.marta a oni naznace da je HITNO! Hitno je zato sto mi porodiljsko istice 02.07. a zdravst.knjizica overena do 30.06. poslodavac,kao i obicno,ne overi na vreme nego cekamo po mesec dana,a na komisiju ne mogu sa neoverenom knjizicom. ukoliko ne dobijem resenje,da li moze pedijatar da mi da bolovanje ili moram da se javim na posao?????? uhhhhhhh… valjda ce me neko razumeti

sarica1983

jesata, ja sam predavala sa neovverenom knjizicom tj overim je tako sto zalepim maminu markicu fotokopiram i to je to i tako sam dva puta uradila i proslo je tj niko to ne proverava, a kao drugo ne znam za to da moze da se naznaci kao hitno ovako bar komisiji na kojoj sam ja, a u pitanju je Savski Venac u proseku treba oko 12 do 16 dana da pozovu

djuro13
    Član
    djuro13

Molim Vas za mišljenje i savjet…

Supruga je na komisiji 08.08.2014. dobila produženje porodiljskog za još 3 mjeseca. Komisija blagonaklona, supruga iz medicinske struke, zaposlena u Domu zdravlja…
    Dobijene doznake i mišljenje komisije sam predao njenom računovodstvu u DZ (kopije odnio na odjeljenje na kojem radi) još 14.08.2014. Od prijatne gospođe sam dobio informaciju „Vi ste sve završili, mi ovo šaljemo dalje – u 27. marta“.

Tokom ovog perioda i do dana današnjeg supruga nije primila niti dinar. Prije nekog vremena smo počeli provjeravati razlog ovolikog kašnjenja. DZ je prvo tvrdio da su sve završili i da „grad zateže i ne uplaćuje“. U 27. marta su rekli da ništa nije do njih – i tako u krug…

Danas sam dan proveo u 27. marta gdje su pravnici utvrdili da doznake iz DZ uopšte nisu došle do njih. U telefonskom razgovoru su nadležne kolege iz računovodstva u Domu zdravlja – skrušeno priznale da doznake „još nisu poslali ali da će to sigurno učiniti“.
    Prošla su 2.5 mjeseca!

Ako izuzemo mogućnost fizičkog i verbalnog obračuna sa lijenim idiotima iz Doma zdravlja – kakve legalne opcije (tužba – kome i kako? novine? Beogradska hronika?) mi ostaju?
    Da li neko zna koliki je zakonski rok da budžetska ustanova (Dom zdravlja) dostavi doznake u 27. marta?

Pozdrav i hvala.

Eleniki
    Član
    Eleniki

Drugari 🙂 , nova sam…treba mi pomoc. Istice mi ugovor 5.marta, a danas sam nezakazana isla sa bebom u Sokobanjsku ali me je sestra Marina vratila kuci. Molila sam da me primi tj da pokucam na vrata doktoru i da pitam moze li nas ubaciti ikako do kraja smene , ali ona je drsko otisla do nacelnice 😡 da nju pita da li mogu biti primljena. Zasto nju ?
    Sta da radim ? Imate li preporuke za nekog fizijatra u Dragise Misovica ili Institut za majku i dete, kome bih mogla da se obrtatim za pregled i predlog za produzenje porodiljskog. Inace, devojcica samo ne hoda, ali nema ko da je cuva, jer muz dolazi sa posla oko17h…a ja ne znam koju bih smenu onda radila. U jaslice ne moze jos uvek. Pomoc????? 😳 😳 😳

havana
    Član
    havana

Joooj i ja sam nova i mene isto interesuje kako da produzim porodiljsko. Istice mi 03. maja, kada bebac puni 11 meseci. Sve mi je „ni tamo ni vamo“, mislim za jaslice je jos mali, a nema ko da ga cuva. Mi smo od pocetka isli u Tirsovu kod fizijatra zbog motorike, dr ga pratila 8 meseci uz silne dijagnoze (tipa krive nogice, specifini poremecaj razvoja itd), na koje bih lako dobila produzenje, a sad na poslednjoj kontroli kaze odjednom da je sve u redu, mislim hvala Bogu, ali ne znam kako tako odjednom 😯 , i prati nas neurohirurug zbog sumnje na kraniostenozu (tipa svaka dva meseca idemo na kontrolu) za sada je sve u redu. Zbog dijagnoze fizijatra nisam previse brinula kako cu produziti bolovanje ali sad vise ne mogu da racunam na to. A i cula sam da su sad rigorozniji po tom pitanju. Molim vas za neka skorasnja iskustva kako ste vi to resili?

Gledanje 916 članaka - 916 do 920 (od 920 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.