Ova tema sadrži 231 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  BibiDisney 7 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 196 članaka - 196 do 210 (od 232 ukupno)

Prvi sokici

• olga75
    Član
    olga75

Mariji sam prosle nedelje dala sokic od jabuke.Tri kafene kasicice nerazblazenog soka prvi dan, sutra dan sam joj dala cetiri puta po tri a treci dan je popila 50 ml ali za ceo dan.Prekjuce sam pocela da joj dajem sargarepicu isto.Kupila sam Hipp bio sokice.Plasila sam se grceva ali nikakve reakcije nije bilo.Sledece planiram da joj dam kombinaciju.

Marina888
    Član
    Marina888

Mi samo danas probali domaci sok od jabuke sveze kuvani,i opasno nam se svidja ! :bravo:

Uki&Ada
    Član
    Uki&Ada

Planiram za nekoliko dana da pocnem da dajem Andrei sokic.Kupila sam Nestle od jabuke,jabuke i kruske,i vocni obogacen vitaminom C.Planiram da prvo krenem sa jabukom.Sta vi mislite,da nije rano mnogo?:hmm: Pa za 2 nedelje bih joj uvela i kasice od zitarica,a sa 4.5 i od voca i povrca:?:

Uki&Ada
    Član
    Uki&Ada

Interesuje me po kolilo vi vasim bebama dajete sokic?Ovi ja sto imam svi su od 200 ml.Za pocetak cu po malo dok se privikne na novi ukus ali malo kasnije ne znam da li da joj dajem po celu flasicu?

jin
    Član
    jin

Moja beba ima 4 meseca i samo je dojim. Pedijatar mi je rekao da mogu da počnem da joj dajem sokiće i čajeve, ali maksimalno 50 ml ukupno narednih nekoliko meseci.

jejamoonwalker

Andrea, ja sam mojoj bebi davala par dana 10 ml, pa sam posle par dana 30 ml i sad popije flasicu soka na dan, neki put i odjednom, zavisi kako je sisao. jede i kasice i dojim ga..
    kad smem da mu dajem pavlaku i sireve?

Medvedic
    Član
    Medvedic

Mislim da pavlaka i sirevi idu oko 7-8 meseci.

bozana
    Član
    bozana

nama je prvi sokic bio ok kuvane jabukice i dr nam je rekla
    da ga nmoramo onako davati pomalo jer jabuka nije alergena i da slobodno
    moze da popije 50 ml.to je bilo kad je imao 4,5 meseca sad pije sok od jabuke
    mrkve,kajsije,breskeve i kruske,mada najvise voli d apije jabuku i mrkvu zajedno.
    jejo i ja mislim da pavlaka ide kasnije sa nekih 7 meseci,zavisi kako koji dr kaze.

njamiii
    Član
    njamiii

Ja mom detetu ne dajem sokice, pogotovo ne ove kupovne koji su puni shecera. Ponekad mu ponudim vodicu u kojoj je kuvano voce, al’ on uglavnom i to odbija da pije. Pobornik sam vode iskljuchivo, i kasnje kad poraste cedjenih sokica. Za sad mislim da je dovoljo da ruchka voce, a potrebe za technoshcu da zodovoljava sikenjem i vodicom.
    Shto se sira tiche (a valjda to ukljuchuje i pavlaku), nama je pedijatar rekao da sa osam meseci pochnemo da uvodimo sir, mladi, od 10% mlechne masti i to iskljuchivo industrijski, po njenoj preporuci Dukat ili Shabachki.

Uki&Ada
    Član
    Uki&Ada

Ja dajem Andrei po mali sokic Baby jabuka a inace i kasice joj dajem po malo od jabuke i kruske,pa cemo jos malo da uvedemo i neke druge.Juce mi je dr rekla da mogu jedno po jedno da joj uvodim-breskvu,jabuku,krusku,kajsiju,bananu,zitarice….

marmit
    Član
    marmit

Ja sam mislila da Vuku ne dajem sokice, da mu dajem samo vodu. Ipak, kad je napunio 4m, zbog konstantnog problema sa stolicom, verovatno zbog adaptiranog mleka, odlucila sam da probam da mu dam sokic od jabuke i od kako pije sokice i jede voce i povrce, nas problem se malo upristojio. Sad mu redovno dajem sok od jabuke i sljive, a neke druge stavljam u griz i pahuljice, ali ga stalno nudim i sa vodom, ona je najbolja. Kad je vruce onda lepo pije i vodu, a cim je hladnije, vise voli sok.

ivana beljic

Da se i mi phvalimo danas smo prvi put probali sokic od jabuke, malo ga razredila vodom i probali smo par kasika, mljackao je kao lud, sutra cemo isto to samo cemo povecati kolicinu

MikaMaca
    Član
    MikaMaca

Evo i mene da se javim na ovu temu jer nisam nikad
    Mi smo Srltu od 4 meseca poceli da uvodimo hranu a naravno pceli sa sokicima ali ne kupovnim nego domace cedjenim i super ih je prihvatio. Bas smo mu dugo cedili sokice i mislim da je to jedan od razloga zasto mi dete nikad nije bilo bolesno za ovih godinu dana (pu pu pu), jednom mu je samo cureo nosic par dana. Ne zelim niti mogu ni na koga da uticem ali ako mozete cedite deci u sokovniku voce i povrce i mesajte jer ipak je tu mnogo vise vitamina nego u kupovnim

Ella
    Član
    Ella

Leoni sam dala prvi sokic sa 5,5 meseci. Bio je sok od jabuke i sargarepe. Sad joj sama pravim sokice, ali ponekad kupim i gotove u apoteci razlicitog ukusa.

Znam da je citrusno voce jako zdravo, jer je puno vitamina C, ali ja se jos plasim da joj to dajem, pa izbegavam. Ali jedva cekam da joj pocnem davati sok od limuna, jer vitamin C koji se nalazi u soku jednog limuna predstavlja dovoljnu dnevnu kolicinu.

Za sad je probala sok od jabuke, sargarepe, kajsije, breskve i banane. Sledeci korak ce biti ribizle (ma svo crveno voce), pa i od sljive, i na kraju citrusno… Nije previse odusevljena sokovima, al popije po par gutljaja, sto je meni dovoljno. Ne zelim je forsirati.. Ona je mala ribica i bez vode nikako ne moze 🙂

milica-cica

Prvi sokic nam je od jabuke, sami smo ga pravili i jako nam se svidja.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Gledanje 196 članaka - 196 do 210 (od 232 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.