Ova tema sadrži 231 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  BibiDisney 7 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 211 članaka - 211 do 225 (od 232 ukupno)

Prvi sokici

• MikaMaca
    Član
    MikaMaca

I mi sito kao Milica cica
    Prvi sokicu su bili od jabuke i homemad proizvodnje hehe. Posle smo poceli da dodajemo i drugo voce

dijana87
    Član
    dijana87

Imam jedno pitanje, mozda ste i pisale vec o tome, ali nisam stigla da iscitam…
    Jos uvek nisam davala sokice, pa me zanima da li kao prvi sokic smem svezu jabuku da iscedim ili je moram skuvati prvo pa onda tu vodicu u kojo se kuvala?

Blue
    Član
    Blue

Ne znam za svežu, ja sam davala samo kuvanu :neznam:

dijana87
    Član
    dijana87

hvala Blue 🙂
    jos uvek joj nisam dala sokic, cekala odgovor :))
    salim se, bas juce kada sam resila da joj spremim- bacim pogled na temu i eto tebe…

Za mame koje su u nedoumici- ja se raspitala i dr kaze- za mladje bebe (a ja kazem i one sa osetljivim stomacicem- moja Stefana) a mladje- 2-4 meseca moze sokic ali ona vodica iz prokuvane jabuke. Kasnije sa 4 punih mes. moze i sveze cedjena jabuka. Ja probala svez da joj dam pre par dana(nepunih 5 mes.) i uvijala mi se ceo dan. Hoce kiselina da ih muci..to je razlog..

pozdrav

zvoncica75

Dobili smo dozvolu od dr da probamo sokice i kasice.

Ja sam mu iscedila malo jabuke razblazila sa vodom i dala mu samo malo da proba-treba sad da nastavimo…

E sad da vas pitam kako ste u pocetku davali sokove i te vocne kasice?

sok par dana pa onda kasica od tog vrsta voca ili sve sokove da proba pa onda tek kasice?

Treba li guliti ljusku od voca?

Kada moze da se daje pirincana kasa?

Volela bih da cujem vasa iskustva…..

[email protected]@

zvoncica75, ja nisam davala sokice pa ne znam ali ono sto znam od drugih mama je da ne bi trebala svezu jabuku da dajes nego da skuvas pa tako, kao kompot. Tako je i nama dr rekao, a sto se kolicine tice ide prvi dan jedna kasicica, pa drugi dan 2 i tako dok ne stignes do 6 kasicica pa onda mozes kasice. Ja sokice nisam htela da joj dajem tako da je od voca odmah jela kasice, malo samo, koliko je htela.

Pirincanu kasu mozes da joj das, pa posle i pirincano-kukuruznu. Ja sam isla prvo zitarice pa povrce i tek onda voce ali sve to tek sa 6 meseci jer je do tad samo sisala pa nije bilo potrebe 😆

Citala sam da treba prvo uvesti povrce pa onda voce jer bebe lako prihvate voce posto je slatkasto pa moze da se desi da povrce odbijaju. Nama je dr rekla da pocnem sa vocnim sokicima, pa kad sam je drugi put pitala kaze da mogu pirinac i tako mi je rekla 3 razlicite stvari pa nisam ni htela da idem po tome sto je ona rekla 👿 nego sam se malo raspitivala i zitarice, povrce pa voce mi je nekako sasvim logican i prihvatljiv redosled :zvezda:

Najbolje da odes na temu Raspored prvih obroka, izbor namirnica i prvi jelovnik, tu ces naci sve sto te zanima :cvecko:

*Sashka*
    Član
    *Sashka*

Diana01 – 28/2/2009 19:53 Da li moze neki obican kupovni sok za odrasle ali razredjen sa vodom? Naravno podrazumeva se da to bude neki 100% voce bez secera. I da jos jedno malo glupavo pitanje, u cemu je uopsta razlika u tim sokicima za bebe sokovima za odrasle koji su bez secera?

Na ovo niko nije odgovorio, a bas sam u fazi razmisljanja na ovu temu. 🙂 I mene zanima da li i kada bebac moze da pije sok "za odrasle"? Naravno, 100% voce bez secera i razblazen, ako je potrebno.

T3
    Član
    T3

I da jos jedno malo glupavo pitanje, u cemu je uopsta razlika u tim sokicima za bebe sokovima za odrasle koji su bez secera?

na ovo neznam odgovor..
    ali znam da sam ja mojoj deci vec sa punih sest davala kupovne sokove za odrasle to su bili koliko se secam oni sa stopostom vocem ili ti su voce i vocna dolina..ima ih u ukusima kruske,kajsije,jabuke,breskve..i nezamenkljivi su i ja matora ih obozavam,a mogu vam reci da su mi jedino ti sokovi kad je u pitanju dodatak tecnosti sacuvali i odrzali mleko,jer vodu u tolikim kolicinama nisam mogla piti a flasu jednog od tih sokova tj njihovog ukusa kad sunem znala sam i maltene po flase popiti…zaista su prirodni i opet kazem nezamenljivi…

mozda mogu da se daju i ranije razblazeni sa vodom to neznam..i ja se pitam u cemu je razlika od kupovnih sokova za bebe i onoh za odrasle kad su oba sto posto voce,bez secera,konzervansa,vestackih aroma,dodataka boja ..itd…???

sad sa cetiri meseca nemanja zasad pije sokice za bebe hihi sa ukusom jabuke ,sargarepe i breskve…kasnije i nadalje cemo redom i druge vrste tj ukuse probati a od sest preklazimo na te kupovne vocnu dolinu i njihove asortimane toplo preporucujem..

*Sashka*
    Član
    *Sashka*

O, pa mi onda slobodno mozemo da probamo i obicne sokove, s’ obzirom na to da uskoro punimo godinu dana. 🙂 Ako si ti davala vec od 6 meseci bez ikakvih problema, onda je to to. Znaci, Su voce i Vocna dolina imaju 100% vocne sokove? Nisam znala, ja sam mislila na Next. 😐
    Inace, ja jos uvek razblazujem vodom sokice, zato sto bebac nece da pije vodu ni na jedan drugi nacin. Pokusali smo bezbroj puta i vise ne znam sta da radim. Mozda ne bi trebalo, jer vec je veliki, ali bojim se da ako izbacim vodu iz sokica, nece je uopste piti. 🙄

T3
    Član
    T3

sashka mozes i next sokove da dajes ili kazem ti te su i vocnu dolinu..provereni su eto od strane nas mi ih koristimo od nininog sestog meseca,a i svi u porodici ih i sad pijemo jer su super…opet ti kazem stoposto voce,bez konzervansa itd..mozes ako zelis u pocetku malo da dodas vode dok ne navikne na ukus a posle ih slobodno davaj same videces dopasce mu se..

dunja26
    Član
    dunja26

violeta je prvi put sokic probala sa 5 meseci i to od kuvane jabuke i razblazen, kasnije je probala sokic od sargarepe i jabuke a onda od kruske i to je za sad to, sada kad joj kuvam voce za kasicu nekad odvojim soka pa joj dam, e da probala je i sokic od narance mozda 2-3 puta ali ne preterujem sa sokicima, uglavnom vodu pije, a sokice nekad nekad s tim da ima dana kad joj voda bas ne ide onda joj dam nezasladjen caj

nakica
    Član
    nakica

malo kasnim sa odgovorom, ali razlika izmedju sokova za bebe i onih za odrasle(ako su 100 % voce) je samo u ceni i pakovanju 🙂 Prijatelj mi radi za firmu koja ima veze sa sokovima i kaze da je sve potpuno isto! Zato, mame, dajte slobodno decici sokove za odrasle (ako ste u mogucnosti bolje sa 100 %) i ustedite novac.

T3
    Član
    T3

mi smo sa kupovnih sokica presli na SU voce..pijemo breskvu,krusku i kajsiju od istih..jako nam se dopadaju,u pocetku sam ih razblazivala malo s vodom ali sada ih pijemo ciste..
    bez konzervansa su,vestackih boja i neznam cega jos su..dakle 100 posto voce
    zaista i za nas,a kamoli za decu provereno zdravi i dobri..

Bojana I Anja

Aleksiji sam dala sokic od jabuke sa 6 meseci i bas ga je lepo prihvatila.

T3
    Član
    T3

mi sad sve vise sokove zamenjujemo vodom…tj preferiram vise da pije nju nego njih oni su slatkasti ,goje a i nemogu tako utoliti zedj voda je ipak voda..
    nekad bas kad nece cistu vodu mu dodam malo sokica ali ne onih za bebe vec SU voce i onda tako popije bome dnevno od 120-180ml zavisi kako kad ,i valjda koliko jede,koliko je toplo pa samim tim i koliko je zedan…

ali na vodi insistiram i navikavam ga sve vise samo na nju i na nkoj cemo uskoro i ostati..sokice ce piti kasnije ima vremena..zasada nam je voda najzdravija a i shodno svojoj svrsi jedina gasi zedj…

Gledanje 211 članaka - 211 do 225 (od 232 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.