Ova tema sadrži 231 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  BibiDisney 7 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 226 članaka - 226 do 232 (od 232 ukupno)

Prvi sokici

• nanica
    Član
    nanica

Kako se daju kupovni sokici? Jel treba da se razblaze? Mi jos nismo pili ali imamo par flasica sto smo dobili pa bi mu dala samo ponekad… A sta ako ne popije celu flasicu? Jel moze da stoji u frizideru do sutra ili se baca?

T3
    Član
    T3

nanice mozes mu ih dati i tako cele da tako kazem ili oih razblaziti sa vodom od volje ti..
    mozes ih drzati do 24 sata u frizideru ali ppreporucljivo je da se vec jednom otvaranju popije tj utrosi sve..ako mislis da ih nece popiti same razblazi mu ih s vodom ili obrnuto..
    u svakom slucaju prijace mu..malo ga zasladiti,ponudi mu ga najbolje kao uzinu btj izmedju sisanja ..
    a za utoljavanje zedji koristi bas iskljucivo vodu…

ielena
    Član
    ielena

Kupovni sokovi, za bebe ili odrasle, puni su secera. Pored toga, a oni koji su „100 posto voce“ podrazumevaju odredjenu kolicinu vocnog koncentrata pomesanog sa bazom. Oni „bez secera“ imaju vestacke zasladjivace ili dodatne kolicine fruktoze, U svakom slucaju, to nije zdravo ni za nas odrasle, a kamoli za decu. Moj malac je imao nekih urinarnih problema i nefrolog nam je rekao da za pice sluzi iskljucivo voda. Ako zelimo vitamine, onda su tu vocne kasice.

Naravno, ponekad napravim deci sok, ali je to cedjeni sok od sveze jabuke, sargarepe i cvekle, na primer. Bar mozemo da uticemo sta jedu i piju dok su mali, kad odrastu, sami ce se nalivati sokovima.

alhemicarka

Evo malo da osvezim ovu temu.
    Kupila sam bebcu sok od cvekle sa jabukom marke „Zdravo“ bez dotatog secera, konzervansa i vode. Pasterizovan je i pise 100% prirodan. Inace mu ne dajem sokove, jer se vodim mislju da je uvek bolje dati voce, nego sok zbog vlakana itd. Mislila sam da mu dam zbog KS, jer ima nizak HGB, e sad, on ima 7 meseci. Zna li neko da li sme piti sok od cvekle?
    Na jednom sajtu sam nasla da moze tek sa 10 meseci. S druge strane sam iscackala da sme cveklu sa krompirom da jede. Ne znam koga slusati.

Ljuca
    Član
    Ljuca

Al, na temi o povrcu jedna mama je postavila isto pitanje, a onda je dala i odgovor (koji je dobila od dr ovog foruma) – da cvekla sme od 9. meseca.
    A da ubacis proso, i on je bogat gvozdjem, a ne sadrzi gluten?

katarina
    Član
    katarina

Ne bi ja davala sokove a ni cveklu bebi od 7 meseci..pa tek je poceo da jede normalno je da ima nizak HGB..daj mu malo vise mesa sredice se to hranom..i meni je Emma bila jaako bleda nizak HGB pa sada sa 11 mes. je sve ok…

BibiDisney

Mi imamo 12m. i jedemo bas sve, osim zrnevja graska i pasulja. Mleko npr uopste nece, ali zato jede pavlaku, kiselo, pije jogurt i td.

Gledanje 226 članaka - 226 do 232 (od 232 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.