Ova tema sadrži 231 odgovor, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  BibiDisney 7 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 232 ukupno)

Prvi sokici

• mayya
    Član
    mayya

Hvala ti Gorana puno. Sva sreca, pa i nije ne$to puno pio vodu.

maja22
    Član
    maja22

ja nisam zasladivala ni vodu ni sokice,jer nije bas zdravo,kazu lekari!!

Bojana I Anja

Ni ja nisam zasladjivala

racic
    Član
    racic

Nisam zasladjivala sokice, niti razblazivala. Kada je prvi put popila celu flasicu sokica od kajsije celu je povratila, i nije je bas rado pila (kazu da je kisela, a ja nemam naviku da probam) pa smo napravili malu pauzu i kasnije je prihvatila bez problema. Vodicu sam zasladjivala vrlo kratko pa su mi rekli da to ne radim jer ce se teze nauciti da pije obicnu vodu. Kazu da u mleku majcinom ima dovoljno tecnosti i da nije neophodno da pije vodu, tako da je nisam forsirala, ponudim, ona se namrsti i pljune dok jednog dana nije ozednela i sama prihvatila.

gorana
    Član
    gorana

Danilo hoce vodu ali ne previse!Stvarno sada malo izvodi,nece iz flasice nego iz solje itd!
    Voli i kada mu kupim flasu vode koja ima na vrhu cep koji se samo izvuce pa moze tako da pije!
    Vidim da se sada pojavila na trzistu Aqua Viva-Junior!Voda sa ukusom(jabuka,jos neko voce),kupila sam mu i pije je ali sta je to drugo nego zasladjena voda!!!
    To mu kupim kada idemo u setnju a nismo poneli nista da pijemo!

LediIv
    Član
    LediIv

stvarno nema razloga da se seceri, to su ranije nase bake radile ne bi li naterale decu da piju i ono sto inace nece (npr. gurale cuclu od flasice u med da bi dete jelo ono sto je u flasici). ali je mnogo bolje to ne raditi.
    sto se kasica tice, ja sam kupovala iskljucivo one na kojima pise „bez dodatka secera“ (i za slanu hranu sam proveravala da nemaju dodatu so). ima dosta hipp kasica bez dodatka secera (to je uvek naznaceno na etiketi). mislim da frutek i juvitana imaju dodati secer u svim. nestle je isto dobar, tj. ima kasica gde nema dodatka. ali kazem, to uvek pise i to prilicno uocljivo, pa pogledajte na etiketi.
    inace, ne brinite za vodu, ni moja lena dugo nije htela da pije, a sad pije prilicno. valjda dok su mali i piju toliko mleka nemaju potrebe za vodom, dobiju tecnost kroz mleko.

Prex
    Član
    Prex

Ja nista ne zasladjujem, i kupujem samo one kasice i sokice na kojima pise bez dodatka secera. Sto kasnije mu uvedes secer to bolje, ionako ce kasnije da se davi u slatkisima kao i vecina dece pa sto kasnije pocne to bolje.

LediIv
    Član
    LediIv

slazem se s prex potpuno. lena sad vec shvata da su slatkisi nesto primamljivo i kad je s drugom decom ne mogu da joj ne dam. zato se trudim da joj bar u kuci ne budu pred ocima, a i trudili smo se koliko god smo mogli da odlozimo pocinjanje sa slatkisima. od 20. meseca smo malo posustali, moram priznati, ali sad vec ona zna sta je to i trazi, pa je tesko da joj ne das. ja se tesim da smo bar uspeli da suzbijemo to dok smo imali kontrolu.

mayya
    Član
    mayya

Hej devojke, jel’ sok za flasicu koju nosite bebi u setnju, prvo procedite? Ja sam (pametnica) ponela onako gust, pa nije hteo da ide na rupicu na cucli! 😳

Iva&Lule
    Član
    Iva&Lule

Luku sam navikavala na vodu kad je imao 15 dana,davala sam mu preko sprica,jeste da kazu da u majcinom mleku ima vode,ali voda je zakon kad dete dobije temperaturu,kada su jake vrucine kao sto su u Srbiji bile 47c,kada se ide sa bebom na more i da ne duzim vise.Luka je poceo pre mesec dana da jede voce,povrce,meso,jogurt,kiselo mleko,ali mu sokice nedajem iz razloga sto sokici kod beba drze sitost pa posle slabije jedu hranu,sto u sokicima ima vocnog secera koji kod beba kvare zubice,ako dete lepo pije vodu lepo ce i jesti,nikad mi se nije do sad desilo da ga molim ajde jos jednu kasicicu,ako se prilikom jela malo zagrcne tu je flasica za vodom da potera hranu,on obozava vodu i bebi cajeve pije,kad su bile ove vrucine pio je duplo vise vode,deci se ne soli hrana jer im se povecava rad bubrega,isto tako i sa secerom nevalja zbog zubica i jetre,vodite racuna njihovi organi su mladi kao pupoljci i treba da se cuvaju jer ce im trebati za ceo zivot.Koliko znam kad beba pije sokic uvek ide pola sokica pola vode nikad se nedaje cist sok.Posledicu sokica mogla sam da vidim i da se uverim,trogodisnji sin od moje najboje drugarice,koji nije hteo vodu uopste da pije cak ni dan danas,mali za 3 godine ima sve crne i kvarne zubice.

lunaa78
    Član
    lunaa78

Slazem se sa Ivanom u potpunosti.Imam iskustvo sa prvim detetom, sokice skoro da mu nikad nisam davala, puni su secera, a potrebni secer ima i u vocu.Ovo za zube je potpuno tacno, i sama imam u okolini decaka kojem su zubi ravni sa vilicom, znaci samo korenje ostalo, ali kad sam ga god videla imao je flasicu sa sokicem u ustima.Ako dete lepo napreduje , cemu secer?Od njega dobija samo dodatane kalorije, nista zdravo, potrosi ogromnu energiju da ga preradi i u organizmu mu zauzme mesto koje je bolje da zauzme neka breskvica ili neka druga vockica.Isto mislim za so, tri bele smrti so, secer i belo brasno :anene: .Ne mogu bas da se pravim da ne postoje, ali se trudim da ih izbegnem ili zamenim kad god mogu.

mayya
    Član
    mayya

Mislite da i vocni secer kvari zube? :hmm:

gorana
    Član
    gorana

Moje misljenje o tome glasi ovako!
    I ja znam jedan primer(ali samo jedan od toliko dece),koji ima kvarne zube a razlog je isti kod svih.Ne to sto pije sokic,nego to sto preterano pije.
    Ne razumem roditelje koji decu nalivaju i samo im daju sok,zato sto dete to hoce i place.Moraju se postaviti granice u takvim stvarima alo sam protiv toga da se kategoricno kaze ne!
    Jedna flasica od 125ml je dovoljna detetu(bebi)na dan!Moj ima preko godinu dana i dalje mu dajem samo jednu flasicu soka i nikada ne place i netrazi jos.
    Takodje ga ta jedna flasica soka ne zasiti i nemamo problem posle toga da jedemo jer mu dam kada je vreme za uzinu a ne pred sam obrok.
    Ne zaliva ni rucak ni dorucak ni veceru sa sokom nego sa vodom.
    U glavnom pre podne izmedju dorucka i rucka popije sokic a popodne za uzinu pojede vockicu.
    Ja sam pre za to da se ne daju smoki,grickalice i cokolade a sokic jedan na dan mislim da nije problem za zube.

mayya
    Član
    mayya

HVALA TI GORANA. PRAVI ODGOVOR, U PRAVO VREME, UVEK!
    :HAG:

MissGak
    Član
    MissGak

Mi sa punih 11 meseci jos uvek ne pijemo sokice.Nudila sam mu ih razblazene,on ih je odbijao,mrstio se(na moje zaprepascenje),tako da sada pijemo samo vodu i mleko!!
    Mislim da ne propusta nista,jede voce sto je sasvim dovoljno!

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 232 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.