Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Bebe Prvo pismo mojoj mami

Ova tema sadrži 87 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Pegica 9 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 88 ukupno)

Prvo pismo mojoj mami

• bisera
    Član
    bisera

Proslo je tek nekoliko dana kako smo se upoznali. U stvari, kad bolje razmislim, nase upoznavanje pocelo je mnogo, mnogo ranije. Vec devet meseci nepogresivo osecamo jedno drugo: ti moje pokrete, a ja tvoju zabrinutost, nezadovoljstvo, ljutnju, srecu, spokojstvo. :trudnica:
    Sada kada smo se konacno sreli. Da li te je susret sa mnom pomalo razocarao? Priznajem, ja nisam bucmasta, plavooka i plavokosa beba koja se vidja na televizijskim ekranima. Nisam takva, ali sam tvoja beba i od sada zapocinjemo zivot zajedno.
    Vreme je da pocnemo da se upoznajemo.Pred nama je dug period tokom koga cemo otkrivati jedno drugo. Oboje moramo biti strpljivi. Ponekad neces razumeti moj plac. Mozda ces se ljutiti. Ponekad ces se osecati i krivom, jer nisi u stanju da me odmah razumes. Molim te, imaj strpljenja. Da bi se dve osobe srele i odgonetnule jedna drugu potrebni su dani, meseci, godine………..
    Ja cu tebe upoznavati preko topline koja zraci iz tvojih ruku, narucja, glasa. Preko tebe cu upoznavati svet. Zato nemoj cutati dok mi prilazis. Tepaj mi, govori nezne, lepe reci. Pevusi. Sve to potrebno mi je isto toliko koliko i hrana koju mi budes davala, cista posteljina i provetrena soba.
    Prvih meseci bices ceo moj svet. Ako me uzmes u narucje da bi me podojila, cini to toplo i prisno. Nemoj biti nestrpljiva. Nekim bebama potrebno je desetak minuta da utole glad, drugima mnogo, mnogo vise. Upoznaj moj ritam. Kratak predah na tvojim grudima znaci mi isto koliko i mleko koje mi dajes. Ako me hranis na kasicicu, nemoj mi je davati kroz ogradu kreveta. Mozda je tako jednostavnije i brze, ali meni si potrebna bas ti-toplina koja zraci iz tvog narucja.
    Kad podjemo kuci, tih prvih dana bice puno ljudi oko nas. Narocito zena koje oko beba znaju vise. Ali, bez obzira na to, dopusti muskarcu koji mi je otac da bude pored mene. Mozda je on nespretniji u povijanju od drugih, ali veruj mi, to mi nece smetati. Mnogo je vaznije da me i moj TATA upozna vec tih prvih dana i da svi sto pre postanemo porodica.
    Ako me kod kuce ceka jos jedno malo bice, to naravno komplikuje stvari. Narocito tebi koja ces morati da se boris sa ljubomorom, nezadovoljstvom, besom. Ljubomora je tesko iskustvo i ne moze se razresiti preko noci. Potrudi se da brigu oko mene podelis sa tim malim bicem. Poslive oko mene radite zajedno. Bice to sporije, iscrpljujuce za tebe, ali to je jedini nacin da nas priblizis jedno drugom i omogucis da se prihvatimo i zavolimo.
    Bice tu mnogo problema. Niko nikada nije ucio kako da bude dobar i uspesan roditelj. A to je nesto sto svako zeli. Prvi korak u tom ucenju je tvoja spremnost da me cujes, upoznas i prihvatis. :love:

Ines
    Član
    Ines

Predivno zaista.

Standzi
    Član
    Standzi

divno divno :HAG:

Bojana I Anja

Prelepa prica

Aiko
    Član
    Aiko

:love: :HAG:

mikica
    Član
    mikica

predivno :love: :love: :love:

Masha&Tasha

E stvarno je slatko i treba uramiti da stoji kao podsetnik za mame i da im da novi elan posle neprospavane noci ili beskrajnog placa njene bebe! :bravo:

Ivek
    Član
    Ivek

Jooooj kako je ovo iskreno i realno i dobroooooo :love: :love: :love: :love:

mirjana79
    Član
    mirjana79

predivno

Sanjica__
    Član
    Sanjica__

Super je!!!!!!!

ALEK2006
    Član
    ALEK2006

Pomalo me je rastuzio tekst jer sam pomislila kako su oni tako maleni i tako bespomocni bez nas .

Sve je ispravno i tacno u tekstu i stvarno treba puno strpljenja za tako malena bica koja nam ZIVOT ZNACE!!! :bravo: ;]

Bambina.
    Član
    Bambina.

DIVNO JE!!!!!!!

:love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love:

tijanast
    Član
    tijanast

:HAG:

cicamaca
    Član
    cicamaca

Mi jos nemamo bebu 🙁 ,ali ovo pismo nas je bas,bas dirnulo…
    Divno je!!! :bravo: :cvecko:
    Odosmo da radimo na nasem slucaju… :ukrevetu:

dusica81
    Član
    dusica81

:love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :HAG: :HAG: :HAG: :HAG: :HAG: :HAG: :HAG: :HAG: :HAG:

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 88 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.