Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Bebe Prvo pismo mojoj mami

Ova tema sadrži 87 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Pegica 9 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 46 članaka - 46 do 60 (od 88 ukupno)

Prvo pismo mojoj mami

• Lusija
    Član
    Lusija

Da, da, dira u srce. Nase male a VELIKE RADOSTI :love:

dmneca
    Član
    dmneca

Secam se dok sam sedela zabrinuta u ordinaciji,dok sam cekala da se dr smiluje i kaze mi da ne moram vise da lezim,da je sada sve o.k. gledam po njegovom stolu i vidim raznorazne reklame,flajere,vizitkarte i izmedju ostalog "Prvo pismo mojoj mami". Pitam dr sta je to a on odgovara:"Dobices to malo kasnije,nije to jos za tebe!" Znam da nije dr hteo da mi daje dok ne stignem do nekog stadijuma kad cemo znati da cu stvarno postati majka. Svaki put kada bih isla na pregled gledala sam i cekala…to mi je davalo podstrek-dobicu i ja to pisamce!!!

Vreme je prolazilo,trudnoca je ,hvala Bogu,lepo napredovala i kada sam usla u 9.mesec rekla sam dr;:"Mislim da sada ovo mogu da uzmem!" Samo se nasmejao!

A pismo je divno….Ali mislim da je jos lepse imati svoje detence koje ti pokazuje svoju ljubav.naklonost…. Oni su nasi mali

Fokica
    Član
    Fokica

Lepo, emotivno :love:

iva83
    Član
    iva83

stvarno je prelijep tekst , doka sam ga citala malo je hvalilo da se rasplacem. super je 🙂 🙂

bebanica
    Član
    bebanica

Savrseno..Svaka rec..I jedva cekam trenutak kada cu moje bebice uzeti u narucje i moci da osetim sve to..Kako je divno biti necija majka..Nezamenljivo..Osecaj neprocenljive vrednosti..

zvrki
    Član
    zvrki

Ovo je prelepoSmileyCentral.com

asteraki
    Član
    asteraki

Ja se sva raspekmezih od ovog pisma.
    Boze, jedva cekam da uzmem u narucje nasu malu princezicu.

crvena sonja

Dragi roditelji!
    dolazim vam kao malo nezrelo biće koje ima svoju licnost. Kratko sam kod vas – zato uživajte u tome.

1. Nađite vremena i otkrijte ko sam, po čemu se razlikujem od vas i šta mogu da vam pružim.
    2. Dajte mi molim vas hranu kad sam gladan. U tvom stomaku mama nisam znao šta je glad, a vreme i sati za mene su još nešto nepoznato.
    3. Molim vas držite me na svom telu, milujte me, mazite me, ljubite me, pričajte mi. Uvek si me nosila u svom stomaku mama i uvek sam ti bio tako blizu. Nikada nisam bio sam.
    4. Nadam se da niste razočarani ako nisam idealna beba iz vaših snova i nadanja. Budite popustljivi i velikodušni sami prema sebi i kad mislite da niste savršeni roditelji, što biste tako rado bili.
    5. Ne očekujte previše od mene , jer sam se tek rodio, a ne očekujte previše ni od sebe samih kao roditelja. Dajte nam šest nedelja vremena – neka to bude poklon za moje rođenje. Šest nedelja za mene da sazrim, i da pronađem svoj ritam, i šest nedelja za vas da se i vi snađete i da me ukljucite u svoj život.
    6. Molim vas da mi oprostite ako puno plačem. Budite strpljivi sa mnom. Vremenom ću plakati sve manje, razveseljavaću vas samim svojim postojanjem.
    7. Dobro pazite na mene – pažljivo me posmatrajte, jer vam ja i bez reči mogu reći šta mi treba , kako me možete utešiti i zadovoljiti. Ja nisam tiranin koji je dosao da vam pokvari život. Imam samo jedan nacin da vam ukažem da mi nešto nedostaje, a to je plakanje.
    8. Molim vas mislite i na to da sam jako žilav i da znam pružati otpor. Mogu da podnesem mnoge greške koje ćete zbog vašeg neiskustva učiniti na početku. Dok god me volite – sve će biti u redu.
    9. Molim vas pazite i na sebe. Obratite pažnju na uravnoteženu ishranu, i na odmor i kretanje tako da se osećate snažni i zdravi u vremenu koje provodimo zajedno. Pokušajte da razlikujete važno od nevažnog, osećajte se opušteno – tada ćete puno više uživati u meni.
    10. I molim vas, negujte vaš međusobni odnos jer je to put koji će mi pokazati kako se vole ljudi.
    Ako vam se čini da vam je život postao malo haotičan, mislite na to da je to samo prolazno. Zahvaljujem vam,
    Vaše dete.

napisala jedna patronazna…

ciciban
    Član
    ciciban

Ovo je divno :love: :love:
    C.Sonja svaka ti cast :-*

Kaca082
    Član
    Kaca082

Nista sladje nisam procitala skoro :love: :love: !!!! Skroz sam se raznezila :-* :love:

Mary
    Član
    Mary

divno :HAG:

krusicka
    Član
    krusicka

Sjajan tekst!!! :bravo: :bravo: :bravo:

djuric
    Član
    djuric

Sonja :bravo: :love:

Oblak_u_bikiniju

Eto ti sad… Moje suze po tastaturi… Joj, ne treba ovo vise da radim, ocigledno sam preosjetljiva 🙂
    Predivno, predivno, predivno!

Emina
    Član
    Emina

PRELIJEPO,bas u srce dira…. :HAG:

Gledanje 46 članaka - 46 do 60 (od 88 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.