Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Bebe Prvo pismo mojoj mami

Ova tema sadrži 87 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Pegica 9 godine, 2 meseci ranije.

Gledanje 76 članaka - 76 do 88 (od 88 ukupno)

Prvo pismo mojoj mami

• malena89
    Član
    malena89

ja sam tek sad usla na ovu temu… zaista su prelepi i dirljivi tekstovi…

Jovana03
    Član
    Jovana03

Prosto sam odusevljena ovim pismima, nemam reci da to opisem.
    Jednom recju predivnooooo……..

layla
    Član
    layla

eh… rasplakah se i ja :love: :love: 🙂
    divno 🙂

Lekii
    Član
    Lekii

I ja sam se odusevil, pogotovo ovo sto je Postavila Dragana je jako dirljivo

T3
    Član
    T3

svi tekstovi su prelepi,dirljivi,sa toliko ljubavi u sebi,oci su mi se u vise navrata napunile suzama citajuci sve ovo.
    neka se dzabe deca su najvece bogatstvo!

TanjaApatin

Pismo je divno,nezno,predivno.Bas si me rasplakala.

chem
    Član
    chem

Duša mi je zaigrala…

anjes
    Član
    anjes

Ovo pismo su dobijale zene u porodilistima u nekoliko gradova srbije, kao vrstu psiholoske pripreme za predstojece upoznavanje i privikavanje na zivot sa novom bebom. Kako su se menjale vlasti, program se ugasio i neceg slicnog kasnije nije bilo. Velika steta. Autorka programa : Jelena Vlajkovic (psiholog) i saradnici.

jaca88
    Član
    jaca88

sva tri pisma su me jako dirnula, ali ovo trece mi je nateralo suze na oci, sva sam se najezila citajuci ga ….. moj mali andjelcic treba da stigne na ovaj svet za koji dan i OBECAVAM da cu dati sve od sebe da budem divna majka !!!!!!!!!

jaca88
    Član
    jaca88

EVO OD MENE JEDAN MALI DOPRINOS OVOJ TEMI, ovo je samo odlomak:

„….. Svi mislimo da se dete radja kao „prazna tabla“ na kojoj sada treba da se upisuju neki utsci, slike i dozivljaji koji vremenom postaju iskustvo, znanje i secanje…
    medjutim nije tako. Nase bebe dolaze na svet sa velikim iskustvom i secanjem, jer, ono sto zaboravljamo, nase bebe su zivele na ovom svetu devet meseci pre nego sto su se rodile. Beba ddonosi na svet znanje o zvuku majcinog smeha, o boji ocevog glasa, o ljubavi izmedju njenih roditelja, o maminom strahu „Da li ce sve biti u redu?“, o tatinim utehama, o tome sta njeni roditelji vole i cemu se nadaju… Slusalo je ono, a da nije videlo, i muziku, i skripu kocnica, i ptice, i bombe… i u najtezim trenucima tesilo roditelje svojim udarcima. i nije cudno sta vam je, kada su vam tu ruzicastu, naboranu kiflu doneli, izmedju ostalog licila i na nekog starca.
    Beba je tu, a kao da nije, kao da je sama u tom bezeobjektivnom svetu, koji je cas blazen, a cas zastrasujuci. Kad je mokra, gladna, zedna i kad joj je hladno, javi se placem, kao da vam saopstava da joj nesto nedostaje ili da se plase. Onda grcevi, koji tako iznutra „bole“, a ona ne zna sta je to i ne moze nista sa tim da uradi, pa i vas uhvati neka bespomocnost „kako da ti pomognem? caj? topla pelena? ljuljanje?“ a ona „cuti“. A kada guce na grudima kad je sita, suva i u zagrljaju ugrejana, a vi osecate neku toplkinu i blazenost: „dobro je sto je tu!“.
    I onda, jednog dana shvatite da vas je, da bas vas, vasa beba trazila i pronasla: „Beba mi se danas prvi put nasmejala!“ Tzv, „socijalni osmeh“ je prvi organizator psihickih funkcija. To je znak da vasa beba polako postaje svesna svog okruzenja, shvata da postoji jedan par ociju koje je milo gledaju i jedna usta koja joj se osmehuju, raduju i nesto milozvucno govore i ta beba, kada to prepozna, uzvrati „istom merom“…
    To je neka magicna komunikacija izmedju dva bica koja ne razumeju reci, vec se na neki cudesan nacin sporazumevaju, najverovatnije zvukom. Nije vazno sta mama govori, vazno je kako to govori svojoj bebi, kao sto ni beba ne ume da kaze sta joj nedostaje, ali majka tacno zna kada je mokra, kada je gladna, a kada joj je „dosadno’ pa hoce na ruke. Kada je mama umorna, ljuta, uplasena jer ne zna kako da smiri bebu, kako da joj pomogne, onda i beba postaje sva uznemirenija, uplasenija i pocinje jace da place.
    Jedino „mirna“ osoba moze da smiri i „najuznemireniju“ bebu, a tako i majku…
    NEKA TO BUDE TATA! …… „

“ POSTOJI SAMO JEDNO SLATKO DETE NA SVETU….. I SVAKA MAJKA GA IMA“

[email protected]

Ovo trece pismo me je baaas rasplakalo… Divno,dirljivo..nemam reci da opisem kako je divno biti nekome mama 🙂

Pegica
    Član
    Pegica

Anjes,i dalje se dobijaju slicna pisma u porodilistima,u nekim gradovima..Evo,ja sam se porodila u januara,i cak su mi dvaput,greskom, ostavili isto pismo.:) U pitanju je pismo sa prve strane. Svaki put se rasplacem kada ga procitam.

Pegica
    Član
    Pegica

„porodila se u januara“ 😀

Gledanje 76 članaka - 76 do 88 (od 88 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.