Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Dojenje Pumpice za izmlazanje mleka

Gledanje 91 članaka - 91 do 104 (od 104 ukupno)

Dojenje

• malisha75
    Član
    malisha75

Christy – 3/2/2010 03:18 Glas za Avent!Spasila me je prvih mesec dana.I dalje je koristim, ostavim mleko kada moram da je ostavim na par sati a i pravim "skladiste" u zamrzivacu, nisam joj do sada davala to odmrznuto ali neka stoji, zlu ne trebalo.Nakon mesec dana izbacim iz friza

Izvinjavam se unapred za OT.

Christy, imas temu cuvanje i sladistenje mleka pa baci pogled. Mleko moze da stoji u zamrzivacu 3-6 meseci. Ono koje stoji skoro sest meseci moze malo da izmeni miris, ali nije pokvareno. Tako je meni objasnila iskusna savetnica za dojenje pa sam davala sinu i nista mu nije bilo. Da sam bar ranije to saznala. Ovako sam uspela da iskoristim ponesto, ali sam dosta i bacila 🙁 .

xristi_ks
    Član
    xristi_ks

Hvala >mnaire<oticicu ovih dana da pogledam.A da li si ti koristila njihovu pumpicu,kako ti se pokazala?[pozz

Vlajko76
    Član
    Vlajko76

A gde ima delova za avent pumpe?
    Ja pokusavam vec 2-3nedelje da nadjem,ali mrka kapa.

sladjanam
    Član
    sladjanam

Ja sam prvih par dana imala jednu plastičnu, samo sa gumenim delom kojim se pumpa, i ona mi je pomogla samo utoliko što je malo lakše nego ručno izmlazivanje. Ona nema opciju skladištenja mleka, niti se može dobro oprati.

Kad sam došla kući, kupila sam aventovu pumpu, sa dve flašice, u kompletu. Koristila sam je baš dosta, zato što mali isprva nije sisao, pa sam izmuzivala mleko i davala mu iz flašice. Pošto sad malac sisa, povremeno je koristim, kad imam višak mleka (retko). Mana joj je što je pomalo glasna, nekako škripi i obavezno jednom pucne jedan deo, dok se uglavi u ležište, što mi je par puta probudilo tek usnulog bebca.

Nego, pošto nisam znala ništa o BPA kad sam je kupovala, moja pumpa ni flašice nisu BPA free, a pomalo paranoišem, i od kad sam iščitala o štetnosti BPA, ne koristim više aventove providne flašice, koje su došle u kompletu sa pumpom. Koristim ih samo dok se izmuzem, pa mleko prebacim u staklenu, i ako ga kasnije zagrevam, zagrevam ga u staklenoj bočici. Ni pumpa mi nije BPA free, ali kontam da to nije toliko strašno, pošto se ona ne pere na extremno visokim temperaturama, niti ima kontakta sa zagrejanim mlekom.

Znači, i ja glasam za avent, ali BPA free.

baca
    Član
    baca

I ja imam Aventovu i odlicna je,preporucujem je

Svetlana81

Upravo sam saznala od komšinice da su njoj u školici za trudnice besplatno posudili pumpicu. Doduše, to je bilo pre pet godina, ali kaže da oni to imaju i rade, samo verovatno nemaju dovoljno i mnoge mame ne vrate, pa neće baš skoro nikome više ni da kažu . Po principu, ako saznaš od nekog-saznao si. Ja to nisam imala pojma. Pa eto, ako neko nije u situaciji da kupi, nek se raspita u školici ( mislim da samo polaznice imaju pravo). Možda toga više nema, ali ko pita ne skita.Može da pozajmi od njih i kad joj više ne treba da vrati.

minavb
    Član
    minavb

Vlajko76 – 21/3/2010 18:46

Imam isto pitanje. Treba mi samo onaj maleni zvezdasti deo. Zna li neko gde to mogu da kupim?

MikaMaca
    Član
    MikaMaca

Pumpica je zakon, ja sam imala Avcentovu i spasla me je. Stalno me je grizao i nisam mogla da ga dojim posle drugog meseca i onda sam na pumpicu izvlacila. Ako se pre izvlacenja grufdi malo izmasiraju bez problema se ispumpava

renatas
    Član
    renatas

pokusajte da kontaktirate uvoznika i distributera za srbiju. oni ce vam dati najbolje informacije

http://www.mcggroup.rs/kontakt.php

minavb – 17/4/2010 15:37

[QUOTE]Vlajko76 – 21/3/2010 18:46

Imam isto pitanje. Treba mi samo onaj maleni zvezdasti deo. Zna li neko gde to mogu da kupim?[/QUOTE]

malena89
    Član
    malena89

da li je neko koristio chicho pumpice?

malisha75
    Član
    malisha75

E pa samo da vam kažem, Aventova električna pumpica je srrrrrrr!!!!! Moram da čekam jaaako dugo dok napravi vakum, a i onda je mnogo slabiji nego kod ručne. Ručnu ne mogu da koristim jer me užasno bole ruke od sindroma karpalnog tunela. A mastitis kreće. Poludeću i otići u prvu radnju da kupim Medelinu!

lav
    Član
    lav

sa prvim sinom sam imala avent,nemam zamerke.Sada koristim medelu elektricnu,koju sam dobila na zajam i to mi je NAJBOLJA DRUGARICA!Ta brzina i efikasnost!!!Ne znam koliko kosta,ali vredi svaku paru!!!
    Jedna napomena,uz medelu ne ide gumeni deo koji ide direktno na grudi,ali odgovara sa aventove!

LediIv
    Član
    LediIv

zna li neko gde u bgd ima da se kupi medelina i koliko kosta?

nina82
    Član
    nina82

Sa prvom bebeom sam pozajmila Aventovu pumpicu od drugarice i spasila me prvih mesec dana. Slazem se da „malo“ skripi cak sam jednom probudila bebu tom bukom.
    Mozda je moja skripala jer sam je tada bila vec cetvrta mama dojilja koja ju je koristila.
    Sada sam dobila na poklon NUK-ovu pumpicu BPA free sa flasicom i cuclom. Nadam se da ce me dobro posluziti,a druzivcemo se sigurno. Ima li neka iskustva sa NUK-ovom pumpicom?

Gledanje 91 članaka - 91 do 104 (od 104 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.