Ova tema sadrži 180 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  MamaCaca 6 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 181 ukupno)

Pusaci vs nepusaca

• Misteri
    Član
    Misteri

Nisam znala gdje da smjestim ovu temu, ali mi je najlogičnije da je uvrstim u „zdravlje“
    Dakle, zanima me koliko na ovom forumu ima pušača, odnosno nepušača ili onih koji su nekada pušili pa prestali.
    Takođe,interesuje me da li vam i koliko smeta pušenje na javnim mjestima i u vašem ili tuđim domovima.

Što se mene lično tiče, pušila sam jedno vrijeme dok sam bila zadnja godina srednje škole i prva godina fakulteta, ali to je bila čisto eksperimentalna 🙂 faza, koja, srećom, nije dugo trajala. Dakle, 7 godina nisam zapalila cigaretu niti planiram ikada više. Jako mi smetaju zagušljivi kafići, puni duhanskog dima, koji mi odmah izaziva suzenje očiju, a najviše mi smeta pušenje u javnom prevozu.

Bojana I Anja

Ne pusim a mm ponekad zapali. Pre mi nije smetalo a sada mi mnogo smeta.
    Moji roditelji su puno pusili pa mi dim cigareta nikad nije smetao sve dok se nisam udala jer u porodici mm niko ne pusi osim mm koji nikad kuci ne zapali cigaretu zbog Anje. Cim neko zapali cigaretu meni je muka ne znam zasto je tako jer mi pre nije smetalo.
    I meni smetaju zagusljive prostorije.

makica 265

Ne pusimo ni muz ni ja.Ne puse ni moji kuci,a ni muzevi.Smeta mi kad odemo kod muzeve sestre.Ona i muz puse i to je katastrofa,ja odma pocnem da kasljem,suze mi oci i imam osjecaj da sam kao u nekom oblaku.Bas mi smeta dim.

Karli
    Član
    Karli

MM i ja smo oboje pusili i prestali!Ne smeta mi dim kada odem negde i ne smeta mi da neko zapali cigaretu kod nas i u stanu!

LediIv
    Član
    LediIv

moj tata jako puno pusi, i ja sam navikla na to i nije mi smetalo. medjutim, sad kad zivim odvojeno, a mm i ja ne pusimo, postala sam bas osetljiva, i jako mi smeta. uglavnom ne kukam, znam da to kod nas ne vredi jer ovo je zemlja pusaca, ali mi stvarno smeta, zapusi mi se nos kao od alergije.
    kod nas u kuci se ne pusi. to jest, ko bas mora, moze da se zatvori u kuhinju i tamo otvori prozor pa kad zavrsi moze da se vrati u sobu, a leti moze na terasi. sad se selimo u drugi stan, i bas razmisljamo kako cemo tamo to da organizujemo, posto raspored prostorija nije toliko zgodan za te potrebe, a i nema terase…
    nama je lena dobrodosla kao izgovor da kod nas nema pusenja i to se nekako odrzalo do sad, a sad stize nova beba. tako da nikad nasi gosti nisu kukali sto ne mogu da puse u sobi, to im je valjda bilo normalno. nadam se da ce tako i ostati.

racic
    Član
    racic

Red je da se javi i neko od pusaca, pa evo me. Pusim od srednje skole, zapravo odkad su mi se izdesavale jako ruzne stvari u zivotu. Nisam pusila u trudnoci pa sam ponovo pocela :kreten: Jesam strastveni pusac ali imam obzira prema onima kojima smeta dim cigarete i postujem kucni red, ako odem negde gde se ne pusi izadjem na terasu pa zapalim ako bas moram.

vlatka
    Član
    vlatka

Joj,ja sam ovde izgleda najgora.Pusim od 14 godine,a sad sam bas postala kriticna,tucem dve kutije na dan.A dim mi ne smeta,u kuci se pusi,ali postujem kome smeta i ko ne dozvoljava da se pusi u kuci.

maleenaa
    Član
    maleenaa

Propusila sam u trecoj godini srednje skole.I na fakultetu sam dosta pusila.Medjutim ja sam u stanju da za vece popusim kutiju cigareta a posle da ne zapalim pola godine.Znaci nisam aktivan pusac i nikad me nije privlacilo a pusila sam sto se kaze u drustvu.Od prosle godine nisam zapalila ni jednu cigaretu a posto sam trudna a i muz ne pusi mislim da necu vise paliti cigarete

Sanjica__
    Član
    Sanjica__

Evo jos jednog pusaca 🙁
    U trudnoci nisam mogla ni da pomirisem cigarete sto sam jako srecna zbog toga, posle porodjaja nisam pusila skoro 7 meseci i od skora opet pusim, jbg! Ali meni kutija traje 3 dana, u Lazarovom prisustvu nikad ne pusim. Ne mora dete da trpi zbog nasih gluposti :batina:

Ana81
    Član
    Ana81

Jos jedan pusac 🙁
    Naime od srednje duvanim i u prvoj trudnoci sam puckala,dok u drugoj bukvalno kada me uhvati kriza!
    Uglavnom i sada pusim ali radi psihe da ne bi povecala dozu kupujem na pet dana kutiju od deset cigara 😆
    Smeta mi dim iskljucivo kada se zavuce u spavacu sobu pa pre provetravanja nema sanse da zakunjam.
    Sada odkako se Stale rodila i par meseci pre toga u kuci gosti iskljucivo u kuhinji jer ima prozor i totalno je odvojena od ostatka stana!

MamaGoca
    Član
    MamaGoca

Evo i ja sma pusac,ili bolje receno kampanjski pusac.Dok sam izlazila cesce nisam mogla da ih otkazem,pred da zatrudnim pa sve do pred 1 mesec nisam pusila evo sad opet ali kod mene mislim da je na psihicku bazu,recimo kad se iznerviram meni mozak odma trazi cigaretu i mogu da ispusim i jednu kutiju na dan, a ima periodi kad na 3-4 dana zapalim mozda dve cigarete.Nesmeta mi mnogo dim ali ne volim da se bas zadimi u sobi gde je Jana.

ZZ
    Član
    ZZ

i ja sam pušač i mm,ali u kući ne pušimo..leti je lako,na terasi u dvorištu,a zimi on svoju potrebu zadovolji u kafiću,a ja na poslu i u kuhinji ispod aspiratora..
    kad odem kod ljudi koji ne puše,ne zapalim cigaretu čak ni kada mi donesu pepeljaru-iz poštovanja..
    u obe trudnoće nisam zapalila ni jednu cigaretu i jako mi je strašan prizor trudnice sa cigarom..
    pušač sam 17 godina i malo jače..

bubica
    Član
    bubica

Ja sam bila pušač…koji je prestao sa pušenjem….evo već peti mesec…da je šettno, štetno je i to svi pušači znaju…da prija, prija i to pušači znaju…ali….zdravlje je ipak važnije.
    Sad osetim dim cigarete, a inače moj dragi ne puši…kako li me je trpeo…mada i sad mi doje da zapalim ponekad… 😯

mima80
    Član
    mima80

Ja sam pre dve nedelje postala ponosni nepusac!!! :zvezda: :zvezda: :zvezda: Nikad nisam bila strastveni pusac, nikada nisam pusila ujutro, smetale su mi uvek zadimljene prostorije, dok sam zivela sa mojima nikada nisam zapalila kuci sto znaci da ako ceo dan provedem u kuci ne zapalim ni jednu cigaretu. Moj dragi zato pusi za ceo komsiluk :> , ali smo od skoro zbog mog trenutnog stanja 🙂 uveli pravilo pusenja u kuhinji ispred otvorenog prozora. Moram da priznam da sam presrecna zbog toga, srecna sam zato sto mi stvari ne smrde na duvan, sto ne moram da provetravam sobu svakih pola sata, narocito zimi, a i zato sto pripremam teren za bebca, pa zelim da ga navikavam lagano.
    Ali cigareta uvece uz pivo, mmmmmmmm, stvarno jedno bez drugog ne idu
    😆
    Zato sada nema ni jednog ni drugog 🙂

Angel
    Član
    Angel

Isto kao mima nikad nisam pusila ujutru, tek popodne ili uvece prvu cigaretu i to nikad kod kuce. Medjutim pusila sam od srednje skole i kako god sebe smatrala bila sam pusac ovako ili onako. Ne pusim vec mislim da ima dva meseca, nisam sigurna ali osecam se super.
    Iako sam bila pusac nisam mogla neke navike drugih pusaca nikad da razumem, mada nisam ni pokusavala sve dok nisu u tim trenutcima bili u mojoj blizini-npr. ne bih nikad nikome u ono vreme kad sam pusila, dozvolila da zapali ujutru u prostoriji samnom.
    No, ne planiram da nastavim da pusim nakon trudnoce, i izjasnicu se jednostavno iako sam u svojoj „karijeri“ dimila….

JA SAM JELENA I JA SAM NEPUSAC! :zvezda:

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 181 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.