Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Ishrana Dece Raspored prvih obroka, izbor prvih namirnica, prvi bebin jelovnik

Ova tema sadrži 669 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Veca81 7 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 670 ukupno)

Raspored prvih obroka, izbor prvih namirnica, prvi bebin jelovnik

• Mirche
    Član
    Mirche

Ne mogu da brisem sve OT postove sa prethodne teme, zato otvaram novu.
    Molim vas da obratite paznju na recnik koji upotrebljavate jer je na prethodnoj temi bilo puno uvredljivih reci.

GaGaT, zao mi je sto ti je tema sada u arhivi, jako puno korisnih saveta je bilo…nadam se da ce se na ovoj nastaviti kao sto je bilo zapoceto, zato citiram prvi post, da se zna sta je tema i o cemu da se diskutuje:

GaGaT – 26/1/2010 04:52

Drage mame,

Odlucila sam da otvorim ovu temu i nadam se da ce naci odziva! Naime citajuci temu „Sta je beba rucala danas?“ shvatila sam da se javlja jako malo mama koje imaju decu ispod godinu dana sto mi je iskreno zao!
    Kao novopecenoj mami :love: nephodno mi je mnogo vise informacija o ishrani beba ispod godinu dana i mislim da nam na forumu bas ovakva jedna tema nedostaje! Nadam se da se slazete!
    Ovde bi mogle da se jave mame dece ispod godinu dana, a svakako i mame starijih beba i decice kako bi nam dale korisne savete :HAG:
    Evo na primer, ukratko cu da opisem…Mi smo krenuli sa pirincanim pahuljicama sa 4 meseca i 3 nedelje. Zatim smo uveli mrkvicu, krompir, tikvicu, persunov koren( jako, jako zdrav, sadrzi dvaput vise gvozdja od spanaca), slatki krompir (izuzetno zdrav), karfiol, celer i paskanat. Tara bi imala rucak otprilike oko 1pm.
    Zatim smo krenuli sa vocem, tako da za sada smo probali jabuku, krusku, sljivu i bananu. Sledece sto planiram da joj uvedem jeste brokoli, blitva, spanac i avocado, a od voca breskvu i kajsiju!
    Mislim da cu ubrzo da krenem i sa mesom! Moram da navedem da sam joj namirnice uvodila znaci svakog cetvrtog dana! Znaci 3 dana probamo i onda nova namirnica!
    Danas sam joj uvela i treci obrok, pa evo kako je to izgledalo kod nas danas:

Tara, 6 meseci i 1 nedelja:

Dorucak: sisanje;
    Uzina u 10am :Banana;
    Rucak u 1pm: Pravila sam joj kasicu od krompira, paskanata, tikvice i mrkvice;
    Pre popodnevbog spavanja koje je obicno izmedju 2 i 5pm sisanje opet!
    Vecera u 6pm : jabuka sa pirincanim pahuljicama;
    Zatim polako spremanje za kupanje i pred spavanje opet sisanje!

sandra55
    Član
    sandra55

Mi danas ruckali ovako:
    7h-210ml bebelac
    12h-210ml bebelac
    16h-sargarepa,krompir,tikvica,paprika i zumance
    17 i 30-socik od kajsije juvitanin
    19h-kasica od kruske
    21h-300ml bebelac

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

dojenje
    dojenje
    barena jabuka i sljiva sa malo 7 korn+ dojenje
    krompir i sargarepa sa teletinom iz juvitane+ dojenje
    dojenje
    7 korn + banana riza milupa mlecna
    dojenje

tijanast
    Član
    tijanast

Vidim, Simon i Hana skoro isto danas ruckali
    08 sisanje
    10 sisanje
    12 sirova jabuka, sljiva i malo 7 corn-a
    16 krompir, sargarepa, pirinac, teletina (kuvano, i jela je)
    18 sisanje tj zezanje od sisanja
    20 nestle 8 zitarica sa bebelacom 2 napravila sam 150 ml, ali nije sve pojela
    22 sisanje

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

dobra si tijana sa uzinom 🙂 kao da imamo dogovor :)) samo ti presno a aj bareno :)))) smesno mi hahahahha

tijanast
    Član
    tijanast

cuti, do pre par dana sam sve kuvala, sad sam se ohrabrila kao…

T3
    Član
    T3

sutra sa 7 meseci i punih 4 nedelje ruckamo:

mleko 250ml

supica+mesano povrce,zumance,7 corn,sa malo krem sira

jabuka,kruska sveza kuvana ,lesnik-cokolino

mleko 250ml

samo da napomenem i dodam punu cinijicu spremljene supice od danas je pojeo u jednom dahu,samo je zijao i trazio jos ,bas mu se svidela :)tako da cemo istu skoro svakodnevno u meniju rucka uvesti i praktikovati… :bravo:

T3
    Član
    T3

i jos nesto da napomenem i dodam sto sam primetila…naime danas je ujutru popio mleka punu flasicu,posle pojeo vocnu kasicu,rucao supicu ,od povrca sargarepu,crni luk,zelen,celer ,kasnije za nekih dva i po sata dinju sa malo frutolina i jos je bio gladan..

to sam primetila i uvidela po njemu tj njegovom ponasanju i raspolozenju.. danas mi je bio nesto nervozniji a lepo je spavao ko i uvek ali nisam mu napravila kolicinski obroka ko dosad i to je primetio sto se i odrazilo na njega… recimo u rucak mu nisam dodala 7 corn niti neki mlecni proizvod ,pojeo je samo samo i sveze povrce bez icega pored supice ..i izgleda mu ne bi dosta ,jer je u bas tom periodu i razmaku bio drugaciji..tek oko pret i nsakon pet kad je pojeo punu cinijicu tj njegovu mericu dinje sa medolinom je bio super do 7 tj do mleka ,.kupanja i spavanja…

tako da ipak cu mu ja pored supice,povrca,dodavati i dalje po malo 7 corna i nekog mlecnog proizvoda ili meso ili zumance pride..tako je navikao time se najbolje i najllakse zasiti duze ga drzi ,i nema mi druge nego se voditi kako mi on diriguje…

kod mog sina nema onog nepisanog pravila bolje vise obroka ali manjih..ne kod njega daj manje tj cetiri za sada mu dovoljna ali konkretna:):)

najvaznije mi je da je sit i tome i tezim:)

sladjanam
    Član
    sladjanam

Nikola, 8 meseci i 6 dana:
    06h- 210 ml bebelaca
    1oh- kuvane jabuka, kruška i breskva sa malo 7 korna
    12h- pavlaka- sama, kao užinica
    15h- povrće (paprika, krompirić, šećerac) sa žumancetom
    18h- 150 ml bebelaca
    21h- 210 ml bebelaca

8 meseci i 1 nedelja:

06h- 200 ml bebelaca
    10h- breskva, kuvana, samalo 7 korna
    planiram:
    13h- juvitaninu kašicu teletina sa povrćem
    15h- formula, minimum 12o ml
    18h- kiselo mleko sa 7 kornom
    21h- formula, 200 ml

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

pa ja dajem presnu i sljivu kad je onako bas zrela i slatka i breskvu i bananu naravno. a jabuku barim jer je kisela tacno bi se sokirao od nje. Mada zadovoljna sam ja generalno kako to funkcionise. I ponavaljam uzasno sam zahvalna domacim proizvodjacima sto su poradili na prosirenju asorimana i prilagodili proizvode, otkrovenje mi je jogurt probiotik balans sa jagodom, kivijem, i zitaricama :bravo: , razne plazme za 12+ , pa oni mini keksici u oblicima za bebe jaoj :bravo: zaista predobrih stavri ima. Pa milk sejkovi konacno i kod nas …

[email protected]

9h-sisanje
    10h-sisanje
    12h -sisanje
    14h-banana i breskva
    17h- juvitanina muskatna tikva i sisanje
    od 18 h pa nadalje samo sisanje,eventualno pirinac i sargarepa

sandra55
    Član
    sandra55

Nas jelovnik danas:
    7h-210ml bebelac
    12h-210ml bebelac
    16h-junetina,grasak,secerac,paprika i tikvica
    19h-kasica od kajsije
    21h-210ml bebelac a mozda i vise videcemo 🙂

tijanast
    Član
    tijanast

Milena, nemoj posle 18 da joj dajes nista, a narocito ne sargarepu kad je vec jela tikvu, nemoj da ti pozuti:)

dunja26
    Član
    dunja26

Violeta juce

9 meseci 17 dana

240ml kravlje
    jabuka,visnja,7corn
    sargerepa,krompir,tikvice,zumance+kiselo.mleko
    240ml kravlje sa malo keksa

danas, 9 meseci 18 dana

240ml kravlje
    banana,dinja,jogurt
    pilece belo,sargarepa,krompir,7corn
    240ml kravlje sa malo griza

dunja26
    Član
    dunja26

samo da dodam da voce dajem sveze,narendam ga

Gledanje 1 članaka - 1 do 15 (od 670 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.