Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Ishrana Dece Raspored prvih obroka, izbor prvih namirnica, prvi bebin jelovnik

Ova tema sadrži 669 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Veca81 7 godine, 6 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 670 ukupno)

Raspored prvih obroka, izbor prvih namirnica, prvi bebin jelovnik

• [email protected]

Tijana,hvala na savetu. Može li neko da mi objasni kako da spremim kelerabu ????

nakica
    Član
    nakica

hehe, ja sam je danas kuvala, stigla keleraba iz sela 🙂 Ma, nista, ja je samo skuvam, iseckanu na kockice, kao i ostalo povrce!

tijanast
    Član
    tijanast

Nista specijalno Milena, samo skuvas ali nemoj to jos, mozes, pored sargarepe da joj das i tikvicu. Ja nisam pocinjala tako rano sa dohranom pa ne znam sta da ti kazem, u nekoj knjizi koju imam sa kuvarom pise da se u 5. mesecu daje samo voce, i to jabuke, banane, breskve i kajsije, i ja mislim da ti je to dovoljno, daj joj po par dana isto, i one mlecne, pirinac i pirinac kukuruz. Kad je Ema bila beba, savetovali su krompir medju prvim namirnicama, i to sa 4 i po, 5 meseci, a sad su mi rekli sa punih 6 i krompir i sargarepa :neznam:

nakica
    Član
    nakica

tijana, ja bih pre kelerabu nego banane i kajsije, nekako mi deluje „laksa“ za stomak…a krompir i sargarepa su i dalje, po vecini strucnjaka, na prvom mestu, sto je i logicno…bar se meni tako cini…

tijanast
    Član
    tijanast

Ma i meni, bas sam se iznenadila kad mi je to rekla, a znam da je Milena pisala da joj je vec davala breskvu i bananu, pa sam zato mislila da joj je to vec dovoljno i da neko vreme ne mora nista novo da uvodi.
    Ja ne pisah nas jelovnik, jer je isti kao juce, samo umesto sljive, breskva:)

dunja26
    Član
    dunja26

milena ja sam povrce uvela otprilike ovako- sargarepa, krompir, tikvice, karfiol, keleraba, grasak,boraniju sam zadnju uvela, a tu su negde izmedju upali i spanac i blitva… mozda sam nesto i zaboravila…

npr nisam se ni setila kukuruza a vidim da bi mogla i papriku da uvedem…nismo vec dugo neko novo povrce probali
    jel mogu onaj smrzuti kukuruz iz kesice da dam? mozda je pitanje bezveze al moram da pitam
    sad cemo mi malo na odmor kod mojih a mama mi ima bastu pa se bas radujem sto ce se iz baste hraniti, imaju svega…

[email protected]

sačekaću još malo ap ću joj tek onda uvesti i kelerabu.

T3
    Član
    T3

dunja naravno da jo mozes dati kukuriz iz kesice zamrznuti tacnije secerac…

milena i ja ti savetujem da sacekas sa kelerabom i jos ponekim povrcem..
    do sestog se obicno preporucuju ona lakse varljiva a to su sargarepa,krompir..i mi smo tako prvo jeli ta dva povrca ,pa sto kaze dunja presli i krenuli polako sa karfiolom,tikvicama,zelenom,graskom,boranijom…itd…

od voca pre sestog cini mi se da mozes vise..jabuka,kruska,breskva…
    posto ona sisa i dalje verujem da nece biti problema,ali opet polako i postepeno joj uvodi novine…jos malo a od 6 ste na konju tj sa pola godinice imate vec mnogo veci izbor i meni sto se raznovrsnosti dozvoljene hrane tice…

mi danas klopamo:

mleko 240ml
    juvitanina kasica curetina sa povrcem, 7 corn i jogurt
    jabuka i visnja ,frutolino
    mleko 240ml

dunja26
    Član
    dunja26

Violeta 9 meseci 19 dana

240ml kravlje
    jabuka,banana,7corn
    palenta sa kiselim mlekom
    240ml kravlje sa rizolinom

sladjanam
    Član
    sladjanam

Nikola, 8 meseci i 8 dana:

06h- 200 ml formule
    10h- breskvu, jabuku, krušku(kuvano) sa malo 7 korna
    12h- 150 ml formule
    14h- juvitaninu kašicu povrće sa teletinom
    17h- voćni jogurt- kruška, breskva, sa malo 7 korna
    19.30h- kiselo mleko- celu jednu čašu
    21h- 200 ml formule

T3
    Član
    T3

nemanja 7 meseci i 30 dana

mleko 250ml
    supica+juvitanina kasica sa povrcem i piletinom,7 corn
    palenta sa kasicom od jabuke i kupine
    mleko 250ml

dunja26
    Član
    dunja26

t3 vidim da ste i vi imali juce palentu na meni-u haha, a da bude jos zanimljivije ja sam juce skoro kupila tu kasicu jabuka/kupina i htela juce da joj to dam, pa sam odustala

jelovnik za danas…
    Violeta 9 meseci 20 dana

240ml kravlje
    muskatna tikva, jabuka,7corn
    piletina,sargarepa,krompir,tikvice
    240ml kravlje sa rizolinom

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

bila danas na pijaci pregledala sve tezke al nema muskatne tikve 🙁 ima zelene debele al nema zute :(((

dunja26
    Član
    dunja26

jelenaorg – 21/8/2010 12:03

bila danas na pijaci pregledala sve tezke al nema muskatne tikve 🙁 ima zelene debele al nema zute :(((

ja volim da Violeti sve kuvam sama, al eto neke stvari koje bas nemaju da su nadju kao i ta muskatna tikva i jos neke druge stvari to joj kupim gotovo i ubacim u jelovnik s vremena na vreme
    od gotovih kasica kupim joj vec navedenu muskatnu tikvu, brokoli,od mesnih nesto sa teletinom i junetinom cisto da nije uvek samo piletina… nasla sam joj jednom prilikom svezu curetinu a sad nemam nigde da nadjem a da sam sigurna da je sveze

sandra55
    Član
    sandra55

Dunja od kad si krenula sa kravicom i jesi prvo 2/3 ili ne?

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 670 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.