Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Ishrana Dece Raspored prvih obroka, izbor prvih namirnica, prvi bebin jelovnik

Ova tema sadrži 669 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Veca81 7 godine, 6 meseci ranije.

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 670 ukupno)

Raspored prvih obroka, izbor prvih namirnica, prvi bebin jelovnik

• dunja26
    Član
    dunja26

sandra55 – 21/8/2010 20:29

Dunja od kad si krenula sa kravicom i jesi prvo 2/3 ili ne?

presli smo na kravlje kad je imala 6 meseci i nedelju dana, pre toga sam joj nekih 10ak dana znala staviti kravlje u npr spanac cisto da vidim kakva ce biti reakcija, a kad je imala 6 meseci onda sam joj postepeno uvela kravlje, pila je nan do tada, pa sam joj dala prvo jednu flasicu kravljeg a ostalo nan, pa sutradan opet isto ponovila pa onda 2 flasice pa opet sutradan ponovila i tako je za nedelju dana skroz presla na kravlje, a davala sam joj prvo pola-pola par dana pa 2/3 i na kraju cisto, mislim da od 6,5 meseci pije cisto(vise se i ne secam tacno :doomed: ), mada nije bilo potrebe za razblazivanjem

sladjanam
    Član
    sladjanam

Nikola, 8 meseci i 10 dana:

1) 06h- 210 ml formule
    2) 09h- jogurt(1 čaša) sa 7 kornom
    3) 12.30h- povrće ( šargarepa, zelen, keleraba, karfiol) sa piletinom
    4) 15.30h- 180 ml formule
    5) 18h- jedna velika breskva, jedna nektarina, dve plazme (sveže voće, izblendirano sve)
    6) oko 21 h- 210 ml formule (planiramo)

smajlic
    Član
    smajlic

Strahinja deset meseci i 13 dana

8:30-200ml kravlje mleko
    12h-medolino
    16h-krompi,zumance i pavlaka
    19h-vocni jogurt(neki put bude griz,mleko i plazma,hipova kasica za laku noc kako kad,ali uglavnom je to za veceru)
    22h-240ml kravlj mleko

Sto se tice vremena uglavnom je otprilike kao sto sam navela,desi se da bude ranije ili kasnije ali to je to otprilike 🙂

Dal ima neko savet kako da mu dam papriku?

sladjanam
    Član
    sladjanam

Smajlić, ja je kuvala na pari nešto kratko, pa ubacila u blender sa ostalim povrćem. Imam neki uređaj koji pojednostavljuje kuvanje na pari, sipaš vodu, ubaciš povrće, naviješ tajmer, i gotovo je za čas. Izgleda nekako ovako: http://imghost.indiamart.com/data/T/X/MY-204636/mr-steam_250x250.jpg

smajlic
    Član
    smajlic

Probacu onda da mu je skuvam i oljustim pa da mu dam,a da li moze i pecena paprika? :neznam: :neznam: :neznam: :neznam: bas mi je ona nezgodna za spremanje 🙁 🙁 🙁

sandra55
    Član
    sandra55

Helena 7 meseci i 19 dana
    9h-210ml bebelac
    12h-210ml bebelac
    15 i 30-sargarepa,krompir,secerac,tikvica i zumanac
    19h-karamelino oko 150ml
    21h-210ml bebelac

sladjanam
    Član
    sladjanam

Nikola, 8 meseci i 12 dana:
    06h-200 ml bebelaca
    09h- pavlaka sa 7 kornom
    13h- Povrće (šargarepa, keleraba, krompirić,zelen) sa žumancetom
    16h- 200 ml formule
    sad bebonja :spavam:
    planiramo oko:
    18.30h- voćni jogurt breskva sa malo plazme
    21h- 200 ml formule

Smajlić, a što zajedno daješ pavlaku sa žumancetom? Mlečni proizvodi umanjuju apsorbovanje gvožđa iz žumanceta ili mesa.

kriki25
    Član
    kriki25

Stefan 8 meseci:

180ml Nan2
    Frutek kasica (jabuka, kruska, banana, zitarice)
    brokoli, krompir, sargarepa, junetina, maslinovo ulje
    jogurt
    210ml Nan2

plovka83
    Član
    plovka83

Da napisemo koji redak i ovde
    Sergej 6m29d
    Dorucak: avokado+banana
    Rucak: krompir+tikvica+paprika+luk+paradajz+karfiol+zumanac zaliveno jogurtom

Ostalo je sisanje i po potrebi Humana (najcesce uvece pred spavanje)

smajlic
    Član
    smajlic

Strahinja deset i po meseci:

08h-kravlje mleko 200ml
    11h-popara
    15:30-supica od povrca
    16h- :spavam: :spavam: :spavam:

posle oko 19h-banana i jabuka sa plazmom

22h-mleko 240ml,mozda i pre sve zavisi kad mu se prispava

Sladjo,on uglavnom sve jede uz pavlaku,znam da je greska,ali bez pavlake retko sta jede,sem onih kupovnih kasica,ne dajem mu mnogo pavlake kad ima meso ili zumance,samo toliko da je oseti da ima 🙂

mrva
    Član
    mrva

znam da ovo nije mjesto za to pitanje al nadam se da ce neko biti od pomoci i znati da mi da neki savjet 🙁
    moj maleni je bio bolestan 5 dana imao temperaturu i povracao, proliv i sve sto ide uz to. Uglavnom u pitanju je bila neka bakterija-virus ili lakse receno neka vrsta gripe. Uglavnom od kako je bio bolestan vise nece da jede NISTA, samo pije mlijeko. Pokusala sam sa supicama, djecij sirial, jogurti djeciji, cak sam mu i cokoladu nudila al ni tu nije bilo nekog uspjeha. Zaista vise ne znam sta da radim, to traje vec dvije sedmice 😥
    btw, malenom je 16 mjeseci

Januska
    Član
    Januska

Cao svima,moja malena ima puna tri meseca i 14 dana.Ja sam joj pocela davati sokice koje ja pravim.Davala sam joj jabuku ,breskvu,sargarepicu i to sve sveze cedjeno voce.Moja Jana je p[rezadovoljna,Kazite sta bih joj jos mogla sada da uvedem ???:)

tijanast
    Član
    tijanast

Ja nisam par dana pisala jer nikako da stignem a i nismo ruckali nista novo zanimljivo, uglavnom je pre podne jabuka sa jos nekim vocem, danas je bila sljiva, juce dinja, sutra verovatno breskva, ali nista bez jabuke nece:) rucak nam je uglavnom teletina sa nekim povrcem, sargarepa, krompir i tikvice su omiljena kombinacija, dajem joj i brokoli, karfiol, boraniju, kad nece kupim joj neku hipp kasicu, curetinu ili jagnjetinu, to sto ne mogu da joj kuvam. Zumance smo probali i nece ga, kao i hleb i jogurt.
    Januska, zasto davati bebi od 3 meseca bilo sta, mleko joj je dovoljno, stvarno je mnogo mala za bilo sta drugo, sto ne sacekas bar jos mesec dana

plovka83
    Član
    plovka83

Sergej 7m
    Dorucak: prokuvala sam pirincane pahuljice u 150ml adaptiranog mleka sa par suvih kajsija, iseckanih, i u to pomesala izgnjecenu bananu
    Rucak: karabatak+paradajz+kromir+brokoli+praziluk+paprika

Januska kao sto rece Tijana nema potrebe da beba od tri meseca bilo sta drugo kozumira sem mleka, ima vremena ceo svoj zivot ce piti sokove.
    Mrva neznam sta da ti kazem obrati se na podforumu Deca mozda ces tamo naci odgovor.

filip.mm
    Član
    filip.mm

Pa evo buduci da su se strasti smirile i drago mi je ipak cu se oglasiti ovde.:)
    Mrva kao sto rece plovka ni ja ne znam odgovor.Ja bih otisla kod pedijatra da sam na tvom mestu.
    Januska i ja mislim da je jako rano za bilo sta sem mleka.Zaista nema potrebe.
    Evo mi smo od pre dve nedelje poceli papati i lepo nam ide.Probali smo Milupin pirinac i pirinac-kukuruz,sargarepu,krompir,sok od jabuke(dr savetovala kad je imao problem sa stolicom).Sve mu se svidja samo sam krompir ne.I ne cudi me.:)Juce mu dala sargarepu i krompir zajedno i dete se odusevilo.Danas cemo tikvicu prvi put.Sve dajem po 3 dana.Sokic po nekad oko 40-50ml ako par dana nema stolicu.
    Evo juce je bilo ovako:
    -podoj
    -podoj
    -krompir,sargarepa(2 supene kasike) + podoj
    -podoj
    -podoj
    -podoj
    Danas planiramo:
    -podoj
    -podoj
    -tikvica(za pocetak 1 supena kasika) + pirincane pahuljice + podoj
    -podoj
    -podoj
    -podoj

Gledanje 31 članaka - 31 do 45 (od 670 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.