Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi DECA Ishrana Dece Raspored prvih obroka, izbor prvih namirnica, prvi bebin jelovnik

Ova tema sadrži 669 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Veca81 7 godine, 5 meseci ranije.

Gledanje 661 članaka - 661 do 670 (od 670 ukupno)

Raspored prvih obroka, izbor prvih namirnica, prvi bebin jelovnik

• Ljuca
    Član
    Ljuca

Kazi i nama recept za domacu pastetu ;]

Ni mi necemo belance pre prvog rodjandana. A ne zurimo ni sa virslama, salamama….
    Lepa ideja za pitu (daj nam i ti recept) mi se uglavnom vrtimo oko prosa, kukuruza, pirinca… :neznam:

MilicaCale

Domaca pasteta

obari se piletina sa povrcem (ja kuvam supu, sa telom pileta, tj. onim sto ostane kad skines nogice, krilca i belo meso, plus zelen i crni luk)
    meso se odvoji od kosti i stavi u blender, a doda se i po malo povrca.
    i jos:
    dodati so (vegetu ako je za matore)
    kasicicu senfa
    50g majoneza (za decu bez majoneza, vec skupiti masnocu sa povrsine supe pa dodati i nju)
    dodati malo vodice u kojoj se kuvalo (blendano treba da bude malo gusce od palacinki)

ovo je kolicina za malu teglu (ne deciju, vec manju za dzem)… a ukus je identican kao pileca argeta.

a recepata ima jos, izmedju ostalog, moze da se doda i barena pileca jetra, za jetrenu pastetu, i pecurke…. i najbolje je od prilike, da se proba i kombinuje 🙂

megica
    Član
    megica

Ljuco, MiliceCale, ni ja ne zurim sa tim, naprotiv, da je do mene ne bih joj to uopste davala, nego vidim da je to ceka u vrticu 🙁 pa zato pitam. Za sada doruckujemo kod kuce, pre vrtica, al sledece nedelje mama pocinje da radi tako da nema vrdanja..

Piticu sam napravila: oko 250g sira, 3 zumanceta, blansiranog spanaca-pa otprilike1 ipo casa, 1 casa jogurta, malo ulja, malo soli i malo praska za pecivo. Toliko fila mi je bilo dovoljno da napravim 2 rolnice od po 2 kore (kupovne).

Ljuco i ja za veceru stalno vrtim isto. Vise ne znam sta da izmislim. Pravila sam joj kacamak, palentu, ovas, proso, sutlijas, griz..

Danas smo jeli kuvanu boraniju sa piletinom, ali prsticima- nismo blendali.

Veca81
    Član
    Veca81

Megica ideja za pitu je super.

Mi smo juce imali interesantan dorucak,koji smo ruckali svi troje pa evo i da podelim sa vama:
    jedna veca tikvica rendana,ca.200 gr psenicnog brasna i ca 200gr kukuruznog,3 zumanceta,
    jogurt,malo soli,malo ulja,150gr mladog sira i kisele vode da smesa bude malo gusca od smese za placinke.
    peci u podmazanoj tepsiji.

megica
    Član
    megica

hehe, Veco, i ja sam juce slicno tome pravila :). recept sam nasla ovde na forumu ali se ne secam na kojoj temi, samo je bez kisele vode vec sa praskom za pecivo. super je!!

MilicaCale

megice, onaj sa tikvicama i sargarepom? mi ga obozavamo 🙂

megica
    Član
    megica

hehehe, bas taj milice, extra je!!

evo kopiracu da i drugi znaju o cemu pricamo, slicno je kao vecin recept

„Pogačice sa tikvicama
    potrebno: 1 veća ili 2 manje tikvice, 1 šargarepa, 1 jaje (ili samo zumance) i 1 žumance (za premazivanje), 1 prašak za pecivo,oko 150g sira, oko 200g brašna (ja stavim malo pšenično malo kukuruzno), malo soli, susam po želji
    Tikvica se narenda krupno i ocedi bar 10 minuta. Šargarepa se narenda sitno. Onda se svi sastojci sjedine, brašno dodajte pažljivo, količina zavisi od toga koliko je vodena tikvica i koliko je veliko jaje. Masa treba da bude mekana, kao za proju na primer. Onda pomoću 2 kašike ili vlažnim rukama oblikovati pogačice i ređati na podmazan pleh ili još bolje obložen pek papirom. Premazati žimancem i posuti susamom. Peći 20ak minuta na 200C.

Ja dodam i malo mirođije, ali nije obavezno. Pravila sam i varijantu sa blitvom, samo sam dodala i malo jogurta u testo, blitvu sam naravno blanširala prethodno i naseckala.

Lepo je i toplo i hladno. Ja spremim to za večeru, pa ostane i za doručak sutradan za decu. „

Probala sam da u sve to stavim i mladi crni luk i nije bog zna sta, mioni se nije svidelo.

Veca81
    Član
    Veca81

Drage mame,
    Mi smo u dilemi kako da uvedemo celo jaje?
    Zumance ruckamo od 9 meseca,uvodili smo po cetvrtinama.
    Dali i sa belancem idemo postepeno?

njamiii
    Član
    njamiii

Veco, isto postepeno, 1/8 ili 1/4 prvo, ko kako ima strpljenja 🙂

Veca81
    Član
    Veca81

Dobili smo od dr kako bi trebalo da izgleda dnevni plan za hranu i pice dece od 1-2 godine.
    ne znam dali smo dobru temu izabrali,ali eto postaviocemo ovde:

Voda ili ne zasladjeni caj 600ml
    Hleb 50gr (odgovara jednoj sniti/najbolje crni integralni)
    musli,testenine,riza,krompir 100gr
    povrece,salata,mahunarke 100gr
    voce 100gr
    mleko,jogurt,sir 300gr
    buter,ulje 1kasika
    riba 2x70gr nedeljno
    meso 200gr nedeljno
    jaja 1 nedeljno

Gledanje 661 članaka - 661 do 670 (od 670 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.