Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Raspored prvih obroka, izbor prvih namirnica, prvi bebin jelovnik

Ova tema sadrži 1,387 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Mirche 8 godine, 9 meseci ranije.

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 1,388 ukupno)

Raspored prvih obroka, izbor prvih namirnica, prvi bebin jelovnik

• dijana87
    Član
    dijana87

Hvala, i mene su drugi dr savetovali da to bude prepodne…A kada im kasica bude ceo obrok, tj zameni sisanje? Posle koliko vremena?

Marija123
    Član
    Marija123

Aleksandra neznam za sajt ali ja kuvam corbu ili supu za sve nas i kuvam povrce u njoj i onda Kaji odvojim za danas koliko moze da pojede a ostatak ostavim u malu serpicu za sutra u frizider a ostatak u velikoj serpi posolim i stavim rezance ili makarone i imam i za nas i za nju za dva dana… 🙂

Marija123
    Član
    Marija123

Dijana meni je Kaja tek oko 6 meseci imala tri puna obroka kao i sad…i onda se uobrocila i sad je ok. AKo je vreme rucku nema sanse da sisa…tacno trazi svoju kasicu… :hmm: :hmm:

aleksandraps

Marija 123 hvala, posto smo pocetnici, tek malo jede, spremacu mu sveze za sad. Recite mi koje vocne kasice kupujete? Da li moze da se daju kuvane suve kajsije i sljive, jer nema svezih?

GaGaT
    Član
    GaGaT

dijana87 – 27/1/2010 12:52

Hvala, i mene su drugi dr savetovali da to bude prepodne…A kada im kasica bude ceo obrok, tj zameni sisanje? Posle koliko vremena?

Mame slazem se sa Faye ba bih Vas zamolila da ne zaboravite da pisete sta Vam bebe jedu svaki dan, znaci raspored, ne mora vreme, ali ako je uvek isto vreme onda napisite i da otprilike izgleda ovako:

Dorucak:
    Uzina:
    Rucak:
    Uzina:
    Vecera:

Znaci pisete jelovnik za svaki dan i ukoliko uvedete novu namirnicu navedete i sl.Mislim da ce to biti mnogo od pomoci svim novim mamama!!! A naravno da mozete i da postavite pitanje ukoliko Vas nesto zanima, ali ne zaboravite jelovnik. Dijana mi smo krenuli sa rice cereals i to sam davala jedno desetak dana. Uvek sam davala u vreme rucka znaci otprilike oko 12pm i onda uvek posle sisanje nikad pre. U pocetku sam dala malo, pa sam onda pratila bebu i polako povecavala. Zatim posle toga sam krenula sa mrkvicom, s tim sto sam npr. prvi dan dala da proba i onda plus rizine pahuljice, pa onda drugi dan malo vise mrkvice i rice cereal i tako dok nismo probali celu teglicu!

dijana87
    Član
    dijana87

GaGaT – 27/1/2010 16:57 [QUOTE]dijana87 – 27/1/2010 12:52 Hvala, i mene su drugi dr savetovali da to bude prepodne…A kada im kasica bude ceo obrok, tj zameni sisanje? Posle koliko vremena?

Dijana mi smo krenuli sa rice cereals i to sam davala jedno desetak dana. Uvek sam davala u vreme rucka znaci otprilike oko 12pm i onda uvek posle sisanje nikad pre. U pocetku sam dala malo, pa sam onda pratila bebu i polako povecavala. Zatim posle toga sam krenula sa mrkvicom, s tim sto sam npr. prvi dan dala da proba i onda plus rizine pahuljice, pa onda drugi dan malo vise mrkvice i rice cereal i tako dok nismo probali celu teglicu! [/QUOTE] Jel si sada i ako jesi posle koliko vremena izbacila to sisanje pre kasice? Izvini, savladacu i ja ovo, samo dok krenemo..

MissGak
    Član
    MissGak

Kod nas je sisanje u pocetku bilo posle kasice,tacnije uvek sam gledala da taj obrok bude u vreme pre nego sto skroz ogladni.Ponudila bih nekoliko kasikica,vremenom se kolicina povecavala.Nudila sam da sisa nakon tog obroka svaki dan dok sama nije pocela da odbija.

Ana 5,5 meseci
    rano jutro sisanje
    dorucak :jabuka+breskva
    rucak:bundeva,sargarepa,karfiol
    opet sisanje pred spavanje
    ostatak obroka ce biti kao i prethodnih dana pretpostavljam,s tim da od sutra planiram da joj malo premnim respored obroka iz prostog razloga sto vec par dana odbija da spava pre podne,tako da do podneva vec bude nervozna i spava joj se.Dakle od sutra,najverovatnije,rucak oko 2h.

Molila bih vas samo da mi kazete kakve kukuruzne pahuljice mogu da se kupe u Srbiji i od kog proizvodjaca?

dijana87
    Član
    dijana87

Mi danas prvi put probali pirincane pahuljice i napravila sam pola merice, i htela je da jede, ja u pocetku mislila da joj dam kasikicu dve, ali je ona plakala kada bih prestala-tako da je dobro pojela 🙂 i htela je jos, ali ja iz predostroznosti rekoh da prestanem..

MissGak
    Član
    MissGak

Dijana bravo za vas!

Srcka
    Član
    Srcka

:bravo: :bravo: :bravo: Gagic za temu.
    Jeste u temi Sta je beba rucala danas se javljaju vise mame starije dece (kao ja) mada sam ja verni postovalac iste od pocetka. Obozavam tu temu, zavirim prvo tamo da vidim sta ima novo pa predjem na ostale teme. Meni je to super, citati i uciti o zdravoj ishrani, dati savet, pozajmiti neku ideju…
    Tako da samo napred, ja vam se pridruzujem za oko 5 meseci 😛

Boyanna
    Član
    Boyanna

ODLIČNA TEMA !!!

Bojan i Jovana, 7,5 meseci

Između 08-10: 180-210ml mleka ( ili doručak palenta, žitarice ako su slučalno pili mleko oko 6)
    oko 14h ručak: povrće sa mesom ( brokoli, karfiol, krompir, crni i beli luk, šargarepica, peršun, piletina, vegeta)
    oko 17h voćka ( + ponekad mleko ): voće jedu sve što ima od Juvitane, kuvam jabuku i gnječim krušku.
    u 20h večera: Milupa žitarice, 120ml vode + žitarice ( to mu dođe oko 150ml ukupno )
    potom kupanje i odmah 180ml mleka i spavaju do 09 ujutru i duže. ( ponekad traže oko 08h da jedu )
    Do 21h moraju da budu u krevetu.

Jabuku sam ranije kuvala, potom pekla u foliji na ringli ( 5 minuta potrebno) I onda probala NAJBOLJU varijantu,

oljuštim je, iseckam, u vatrostalnu činiju stavim i na 5-7 minuta u mikrotalasnu.

Extra brzo i mmmm ukusno, pomešam sa plazma keksom, ali oni ne pojedu sve, pa onda ja sve to lepo poručkam.

Više vole kupovne voćne kašice.

Faye
    Član
    Faye

Sofija – 7 meseci, 1 dan

Dorucak: kruska ,jabuka, banana, mango (Sunval fino voce) + 1 kasika Humana mlecna kasa kukuruz i pirinac sa burbon vanilom

Rucak: curece meso (juce bilo 1. put pa sad ponovljeno) + proso + karfiol + sargarepa, karfiol, krompir, grasak (Hipp mlado povrce)

Vecera: Humana mlecna kasa kukuruz i pirinac sa burbon vanilom

GaGaT
    Član
    GaGaT

dijana87 – 27/1/2010 17:10

[QUOTE]GaGaT – 27/1/2010 16:57 [QUOTE]dijana87 – 27/1/2010 12:52 Hvala, i mene su drugi dr savetovali da to bude prepodne…A kada im kasica bude ceo obrok, tj zameni sisanje? Posle koliko vremena?

Dijana mi smo krenuli sa rice cereals i to sam davala jedno desetak dana. Uvek sam davala u vreme rucka znaci otprilike oko 12pm i onda uvek posle sisanje nikad pre. U pocetku sam dala malo, pa sam onda pratila bebu i polako povecavala. Zatim posle toga sam krenula sa mrkvicom, s tim sto sam npr. prvi dan dala da proba i onda plus rizine pahuljice, pa onda drugi dan malo vise mrkvice i rice cereal i tako dok nismo probali celu teglicu! [/QUOTE] Jel si sada i ako jesi posle koliko vremena izbacila to sisanje pre kasice? Izvini, savladacu i ja ovo, samo dok krenemo..

Dijana evo da ti odgovorim znam koliko je bitno i koliko je i mene samo interesovalo kako sta itd..Ne secam se tacno kad sam ti sisanje izbacila, mislim da kad je pojela celu jednu kasicu onda posle toga nije vise sisala. Videces sama, ti ces bebi postepeno povecavati kolicinu i onako pratiti je pa ces znati. Mislim onako spontano, ne brini. Ja sam joj nudila da doji uvek posle rizinih pahuljica i uvek je htela, koliko toliko ali je htela, a kad smo presli na ozbiljniji povrcni rucak onda je sama prestala. Samo da navedem da sam ja drugi i treci obrok nedavno uvela, tek u sestom mesecu jer sam sama tako htela, trudila sam se da je najvise dojim do sestog meseca, ali opet sve to zavisi i od bebe, jer nisu sve bebe naravno iste!

Boyanna moram da ti dam jedan dobronameram savet nadam se da se neces naljutiti!!! Ne moras da stavljas vegetu ili so bebama u rucak, zaista im nije potrebno jer slano je naucen ukus, tako da je bebama svejedno, a mnogo je zdravije bez soli a pogotovo vegete! Ovo od srca pisem kako bi i ostale majke procitale jer je zaista bitno.

GaGaT
    Član
    GaGaT

Jao poludicu sad sam napisala ogroman mail koji je jednostavno nestao…:uzid:

Tara – 6,5 meseci

Dorucak: sisanje;
    Uzina u 9am jutros: sljiva + malo banane;
    :spavam:
    Rucak u 1am: krompir, sargarepa, tikvica, karfiol, celer i paskanat (pravila sam joj kasicu od svega po malo);
    sisanje opet pred popodnevno :spavam:
    Vecera u 6pm: rizine pahuljice;

E sad drage mame imam milion pitanje, a prvo molim vas napisite nam za te kukuruzne pahuljice koje dajete i od kog proizvodjaca, u kakvoj kombinaciji? Ovde bas nemju neki izbor za bebe jedino imaju kasicu tikvica + kukuruz, a imaju kukuruzno brasno i kukuruzne krupice kao palenta koje su takodje gluten free pa ne znam jel to mozemo da kuvamo pa mesamo?
    Inace da napisem danas sam kupila kinou i planiram da je uvedem jer je ne sadrzi gluten i veoma je zdrava, bogata gvozdjem, vlaknima, kalcijumom, ugljenim hidratima…Kinoa je bila glavna hrana naroda Inka u Juznoj Americi.Mislim da je odlicna za dorucak ili veceru ili u bilo kojoj povrcnoj kombinaciji. E ova moja je organska i vrlo brzo se skuva, bukvalno dok ne upije svu vodu.
    Faye ti si pisala da je kuvas u tri vode, pa ne znam da li to treba i kakva je ta tvoja jer na ovoj mojoj pise da recimo jedna soljica kinoe +2 vode i skuva se 12 minuta ili dok upije vodu i onda se skloni sa vatre i poklopi jedno 15 minuta?
    Dalje imam pitanje za heljdu, posto mi je muz odrastao na njoj i kod nas je stalno na jelovniku, kontam da i nju mogu vec da uvedem Tari? Sta mislite mame, posto je i heljda ne sadrzi gluten i mame koje vec spremaju heljdu bebama pisite kako je spremate?Da li je sameljete ili kako vec? Ja je nama skuvam samo u vodi sa malo ulja i soli, a moze i da se sprema mesana sa povrcem, pa sta znam…Kako je bebama spremiti?
    Jao mame izvinite ja sam ovde svasta nesta nabacala ali mi je jako bitno sto zdravije pa pisite :-*

Boyanna
    Član
    Boyanna

GaGaT, neće da pojedu ako ne stavim vegetu !
    Naravno da se ne ljutim, ljutišama nije mesto ovde 😆 😆

Kuvala sam ne začinjeno, i neće da jedu pa neće i ja odem i sipam malo vegete u tanjir i pomešam , čisto da probam da li je to u pitanju, i oNI MI SVE POJEDU !
    Tako da ipak stavim malo, neće im škoditi.
    Po meni ta teorija da bebe ne znaju šta je slano pada u vodu, jer eto kažem ti neće eko nije začinjeno.
    Navikli su na kupovne kašice, a oni stave malo soli.

B&J 7,5 meseci.

U 08 i 09 mleko 180 ml.
    oko 11-12 ćemo probati Lino karamelino.
    oko 14-15 brokoli, karfiol, šargarepica, krompir i žumance ( karfiol i brokoli ćemo kuvati na pari )
    oko 17 h jabuka u planu.
    u 20h milupa žitarice, kupanje, mleko 180 ml

Gledanje 16 članaka - 16 do 30 (od 1,388 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.