Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Raspored prvih obroka, izbor prvih namirnica, prvi bebin jelovnik

Ova tema sadrži 1,387 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Mirche 9 godine ranije.

Gledanje 1,291 članaka - 1,291 do 1,305 (od 1,388 ukupno)

Raspored prvih obroka, izbor prvih namirnica, prvi bebin jelovnik

• T3
    Član
    T3

i ovde niko nije spomenuo niti rekao da daje detetu pre godine med,ali da ne bude dosadno i da bi nasle pravi i adekvatan argument tj povod za raspravu i svadju vi ste se odma uhvatile za plazmu…
    to vam je isto sto i kao neke majke ne nikako kravlje pre godine a recimo kuvaju mu jela ili griz sa istim…
    pa u cemu je razlika?
    to mleko za cokolino ili griz nije preradjeno dakle isto sto bi beba pila,a medolino,plazma i ostali proizvodi koji sadrze med su provereni ,preradjeni i sa malim procentom meda koji nije ni blizu istom domacem niti je toliko jak…
    a mleko je mleko…

nakice ispravi me opet ako gresim….ili ce to vec nase dezurne pametnice uraditi:)

kicun
    Član
    kicun

Iskreno juce sam ceo dan razmisljala o ovoj temi i vidim ode ovo gde ne treba…hajde da malo svi spuste loptu i vrate smisao ovoj temi.
    Samo cu ovo dodati ja radim, nemam previse para da mi o detetu vodi neznam ko racuna, to rade bake koje se trude da ispostuju neka nasa pravila kada je hrana u pitanju.
    Inace nas jelovnik kada je rec o uvodjenju hrane je slican sladjaninom a sada pokusavamo da nam bude kao Lukin. (i pre nego sto sam rodila Makicu pratila sam Ivinu kuhinju i nacin na koji hrani Luku i malo je reci da sam odusevljena)
    Ne branim striktno grickalice i daleko od toga da ih ne jede bas nikad ali se trudim da ih ne kupujem i da ih ne drzim u kuci, posto ako ih imam ona ih trazi sto je i normalno a onda brljavi ostala jela, ovako kada nema ne trazi i lepo jede sve ostalo.(pod odvim podrazumevam perece, ribice, razne vrste cipsa…smoki je prvi put probala pre mesec dana)

nakica
    Član
    nakica

ma, zanimljivo je to da se spore Clostridiuma najmanje nalaze u medu, a retko ko pominje obicnu zemlju, gde ga ima najvise, pa onda lose ociscena riba itd. Cak se u nekim studijama postavlja pitanje koliko med uopste moze da dovede do botulizma, s’ obzirom da med ima kiseli ph, sto apsolutno ne pogoduje ovoj bakteriji…naravno, ne treba izazivati sudbinu i davati med u domacinstvu pre 12 meseci, ali u odredjenim kupljenim proizvodima-slobodno.

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

da to sam srela na isntitutu za majku i dete i posto sam uzasno radoznala pitala sma sta je sa detetom rekli su samo ishrana i ISKLJUCIVO ishrana deteta od samog pocetka na ovamo. Pitala sam lekare koji brinu o njemu . I zao mi je bilo malog , ne znam tacno koliko je kg imao ali je to bilo bas mnogo. Videla sma cak i devojcicu koja bluje od anoreksije sa 10 godina i tako…

Razlika ismedju hranjena prvog i drugog deteta je u tome sto sam sa prvim 90% koristila gotovu hranicu u tegicama a sa drugim 90% spremam 🙂

Jucerasnji reperoar je izgledao ovako.
    6h dojenje
    9h dojenje
    12h presna breskva + dojenje
    15h barena cvekla sa paskanatom i rizom + dojenje
    18h jedna barena sljiva
    20:30 h 7 corn miks sa banana i riza mlecna milupa. i 21h dojenje

Namirnica koju mi je lose podneo je spanac i vise mu nisam davala . Jede blitvu . Sad sa tim spanacem mozda nesto niej bilo kako treba kupljen ej an pijaci i obarila sma ga jelo ga je i starije dete i dobilo proliv od njega a beba je pojela kasikicu dve i povratila :((( , moguce da je bio zatrovan pesticidima, strasno ne znas vise ni sta kupujes. UZAS
    A da jako sam se dvoumila oko cvekle ali ipak sam mu dala nije ensto odusevljen ali pojeo je . Naravno mrsti se i na breskvu al na kraju je pojede 🙂

filip.mm
    Član
    filip.mm

Jelena a koliko ti sisa to u 21h buduci da pola sata pre toga ima obrok?
    I to sto si pisala da jede u 20.30h,to sve pomesas?
    Ja isto razmisljam tako nekako da formiram obroke.
    Mi smo 3 dana jeli pirinac.Htela sam danas onaj Milupin pirinac-kukuruz al danas primamo treci pentraxim pa ne znam da li da uvodim danas kukuruz ili sam mislila i danas jos samo pirinac?
    Znaci kod nas jos sve sisanje + pirincane pahuljice oko 12-13h.

nakica
    Član
    nakica

jeste u tom slucaju ishrana bila u pitanju, ali to je retkost, ipak niko ovde ne hrani decu toliko lose da dovede dete do toga…uostalom, kod tog deteta je mogao da postoji i neki endokrini poremecaj, pa je ishrana doprinela tome…ipak nisi koleginica tim lekarima i ne verujem da su isli u srz problema objasnjavajuci ti, a ne bi bilo ni eticki… Zakljucak: ishrana je veoma bitna, posebno ako neko ima genetskih predispozicija za gojaznost i druge hronicne bolesti, ali ne treba preterivati ni u jednom pravcu po svaku cenu i uvek…nekada covek moze malo i da se opusti, jer je to dobro za psihicko zdravlje 🙂

sandra55
    Član
    sandra55

Mi danas ruckamo ovako:
    7h-210ml bebelac
    11h-210ml bebelac
    15h-grasak,krompir,tikvica i sargarepica
    u medjuvremenu sokic
    19h-kuvana jabuka i banana i kasicica plazme
    21h-240ml bebelac

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

Otkud ti znas ko sam i sta sam ja ccccc , jakos am opustena i psihicki se odlicno osecam. Bavi se ti curo sobom a mene se mani.

Osoba sam koja voli da prati trendove, sve da zna, sve da nauci … jao pa gledale ste tu Farmu preko 100 dana bitno je da niste propustile nijedan incident , svadju ili nesto tako a kad je Raka covek ziva enciklopedija pricao o povrckama koja gde sta kako … to niko nije cuo , jeste li znali za podatak da je boranija u zivom obliku otrovna ili tako neke stvari… ma bre odustajem , ponavaljam niko od vas nije hteo da se zapta da li iam istine u tome sto neko drugi prica , pa da sedne razmisli, malo zagoogla pa procita pa … ne samo ozezi po jeziku.

Filip.mm slobodno mu mozes dati rice-corn , ne utice na pentaxim , zapravo nista od hrane. Izabrala si najbolju vakcinu koja jako retkod aje nus pojave kao sto je povisena T i crvenila, razdrazljivost … Posto tek uvodis ako se beba dobro snalazi nastavi jos jdno 5-6 dana sa pirincem ali mozes i kukuruz da das. Ja licno biram te milupine jer vec u sebi imaju mleka i spremaju se sa vodom. To je po meni idealna vecera ili dorucak kasnije…

Sisa on jao cesto jer voli da sisa i ja mu dozvoljavam jer sisanje iam samo sad i vise nikad a sve ostale stvari ce mu uvek biti dostupne . Da sve sam to smiksala jer ta kombinacija milupa banana riza je lecna a 7 corn niej mlecna ja stavim jednu supenu kasiku 7 corn i 2 banana riza i super u 120 ml vode. i sad ta kasica je razblazeno mlecna pa onda dojenjem nadomestim da pude potpuno mlecna. Uvek se savetuje da vecera bude mlecna jer bebe bolje spavaju 😉

pa da i kod nas je u 5 meseci bilo sve samo sisanje i polako po koja kasicica pirincane sa mlekom… opusti se za nekih 7-10 dana polako pocni povrckice . POZDRAV

dunja26
    Član
    dunja26

meni za danas

Violeta 9 meseci 17 dana

240ml kravlje
    banana, dinja, 7corn
    teletina sa int. piricem + jogurt :doomed:
    240ml kravlje sa rizolinom :>

ono sto bi ja htela da dodam da je svako dete induvidua za sebe. moje dete ne ume da jede 5-6 obroka dnevno i to iz vise razloga…prvi i osnovni razlog je sto nocu spava po 12h, nekad i 13h, znaci ostaje nam 12h za obroke, a drugi razlog je sto ona ne zna da jede po malo, ne brljavi, ne mrljavi i kada jede to mora da bude postena kolicina od koje ce se ona najesti…u protivnom sleduje deranje i plac… ali zato kada je najede ona je mirna i do 4h… tako da kao i kod t3 moram da joj pomesam neke namirnice tipa da 7corn dodam u voce ili dodam jogurt, kiselo mleko isl., a sto se jogurta tice mislim da je izuzetno zdrav i u kombinaciji sa vocem dobija se zdrav i ukusan obrok koji se zove vocni jogurt i nama je to cesto na meni-u…
    jos da dodam da je najbitnije da majka slusa svoju intuiciju i da slusa svoje dete…ja nisam mom detetu nametnula 4 obroka, ona je to sama nametnula a ja sam ju samo ispratila…takva je od kad se rodila…njoj sisa nikad nije sluzila za mazenje vec kao sredstvo prehrane,nije ni cudo da sam se posle svakog dojenje osecala ko da mi je dusu izvadila, a kasnije kada je na AM presla isto je imala 4 obroka, ona je takvo dete, voli konkretan obrok i kod nje nema cile mile :>

moje dete je zdravo, nikad nije bila prehladjena niti imala zapusen nosic, temperaturu… al zato je moj imunitet katastrofa jer je iz mene kad je sisala izvukla sve sto se moglo izvuci :ruganje: :ruganje:

nakica
    Član
    nakica

Vidis, Jelena, uopste nisam mislilla na tebe, vec sam uopsteno rekla, a i valjda vidis smajlija?! Mislila sam na psihicko zdravlje u smislu cokoladica i malih, sitnih zadovoljstava koja vecina nas ima, sto se hrane tice, a znamo da nisu bas najzdravija i kaloricna su. Apsolutno nisam bila niti ironicna, niti sam govorila o tvojoj psihi, pa ti veruj ako zelis, ako ne-nista.Verovatno si ti osoba koja poseze za ironijom, pa si to odmah tako i protumacila. Ne znam ko si ni sta si, ali sam sigurna da nisi lekar, jer bi to vec pomenula kada si rekla da ti je najbolja drugarica nutricionista, zar ne? Mada, vidim da filipovoj mami dajes savete u vezi vakcine, kao da si, u najmanju ruku- epidemiolog i kao da ona to ne zna….nema zena internet, pa joj je zlata vredan tvoj savet….da upotrebim ovo tvoje-cccc….Isto tako, odakle ti znas ko sam ja i da li sam ja gledala farmu? Vidim da ti znas ko je ucestvovao, a ja pojma nemam ko je taj Raka, veruj. Ne potcenjujem nikoga, pa ne zelim ni tebe, ali prvo porazmisli da li si ti mozda nekoga potcenila u svojim postovima, pa posle imas prava da govoris i zakljucujes o drugima. Izvinjavam se svim majkama koje su na ovu temu dosle da cuju nesto o ishrani, a videle ove nase gluposti, koje ni na sta ne lice, makar zbog toga sto su OT, ako ne zbog drugog.Ako imas nesto da dodas-dodaj, a posle bih lepo zamolila da se ostavimo rasprave i neka majke pisu sta su deca jela, bez neprijatnih komentara i osudjivanja ikoga….ako moze.

dunja26
    Član
    dunja26

ej nakice i ti si tu :ruganje:

Pegipeg
    Član
    Pegipeg

vozdra zene 🙂
    htedoK se ubaciti sa kojom pametnom,al shvatih da bi to bilo pametno samo meni,svaka tera svoje a i zasto ne bi… :kadtedovatim: meni je interesantnija cinjenica da je sustina svadje beba…toliko lepih stvari da se pise,tako siroka tema al ne mogu zene da ne puste jezik…da ne bude zabune,i ja sam zena 🙂
    no svadjajte se,kad sam cula da je ovde opet rasprava (da,da,vesti se brzo sire0 ja poletela brze bolje da vidim sta se to sad zanilmljivo izdesavalo i da vidim koje su granice tj,kakve su reci pale…e,ispunjena su mi ocekivanja :bravo: lepo se zabaviK,Fala vi…
    evo napisacu raspored za mog bebilonca,iz toga cete shvatiti kakv je nas izbor hrane…
    juce 8 meseci i 12 dana

sisanje
    12:30 breskva i avokado (ovde obicno ubacim i malo 7 corn,ali juce nisam)
    sisanje(pred spavanje)
    18:00 zumance sa povrcem(luk,brokoli,sargarepa,tikvica,paradajz,celer,krompir)+jogurt
    oko 21h rice corn 100 ml(ovo nekad imamo nekad ne,zavisi kad je rucao)
    sisanje
    sustina je da krkamo svo voce i svo povrce (dozvoljeno)…mleko i hleb jos nismo a pijemo i jogurt…i dalje dosta sisamo,pa se cak malo brinem kako cemo se odvici jer malisa obozava siku,a ja mu izlazim u susret…
    eto…ne umem da postavljam slicice ovde :neznam: ali bih vam postavila tortu,ne za bebe vec za mame,u ime mog rodjendancica,tamo nekog,pa nek se neko svadja a neko nek se gosti :0
    vozdra zene i oprostite na mojoj neozbiljnosti,ali nekako ovu temu vise ne mogu da dozivim ozbiljno 🙂

T3
    Član
    T3

hahahahaha…..
    ovde postaje bas uzbudljivo..
    sa teme o ishrani dece predjosmo mi na farmu i pricu o raki…hahahaha
    jos samo i tijana da se ubaci sa kojom svojom pametnom pa da odahnem:)

nakice ovde nemozes mirno i normalno napisati sta ti je dete jelo,a da to nekom ne zapara oci ,i da taj isti to ne prokomentarise na krajnje odvratan nacin,okrivi te da nevolis svoje dete da si potencijalni ubica istog..-
    jelena sa sve duznim postovanjem mislim da si malo preterala…i unela svojim pojavljivanjem ko i tijana koja je vise pisala ko koliko gramatickih gresaka ima,kako se sta pravilno pise,komentarisala sve i svasta,vredjala i javno prozibvala iste ,a najmanje kad joj dete i sta jede…
    ako hocete pisite ko i mi dosad sta vam deca jedu,ali ako vam vec neki drugi vid necijeg tempa ishrane smeta ,para oci,molim da ga zaobidjete i postedite nas vasih saveta,opomena,ispiranja mozga…

sto kaze pegipeg ovu temu vise nemogu da dozivim ozbiljno…
    tako da jos uvek se smejem…
    hahahahaha………

nakica
    Član
    nakica

e, pa eto Dunja i mene 🙂 Vise svratih kao gost, a odomacih se…ja to vise gledam sa stanovista svoje profesije, pa zato volim da zavirim 🙂 Pegopeg, pa kako mozes drugacije da dozivis ovu temu, nego kao nesto neozbiljno, zahvaljujuci meni i nekim majkama, ovo ode nizbrdo….znas kako se kaze-2 zene-pijaca, tri zene-vasar, 4 zene-sajam! 🙂

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

Danas ruckamo :

dojenje
    dojenje
    dve sljive barene u kombinaciji sa kasikicom juvitane od kajsije+ dojenje
    crvena paprika, paradajiz i krompir+ dojenje
    banana
    zitarice mlecna kasa + dojenje

Gledanje 1,291 članaka - 1,291 do 1,305 (od 1,388 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.