Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Raspored prvih obroka, izbor prvih namirnica, prvi bebin jelovnik

Ova tema sadrži 1,387 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Mirche 9 godine, 1 mesec ranije.

Gledanje 1,306 članaka - 1,306 do 1,320 (od 1,388 ukupno)

Raspored prvih obroka, izbor prvih namirnica, prvi bebin jelovnik

• Estella
    Član
    Estella

Auuuuu… Ja se trenutno edukujem i citam sve na temu ishrane dece jer nas to uskoro ceka, kad ono – ima sta da vidim ovde. Bas poucno, nema sta…

VesnaS
    Član
    VesnaS

Draga Estella i ja dosla da vidim malo :-*

[email protected]

Samo da kažem da što se tiče spiska voća koje je jeo maleni od T3 moja Julija nije probala samo ananas,šljivu i višnju.

T3
    Član
    T3

jelenaorg – 17/8/2010 16:22 Danas ruckamo : dojenje dojenje dve sljive barene u kombinaciji sa kasikicom juvitane od kajsije+ dojenje crvena paprika, paradajiz i krompir+ dojenje banana zitarice mlecna kasa + dojenje

e tako se to radi… :respekt:

udjes napises sta je dete jelo i izadjes.. 🙂

T3
    Član
    T3

[email protected] – 17/8/2010 17:32 Samo da kažem da što se tiče spiska voća koje je jeo maleni od T3 moja Julija nije probala samo ananas,šljivu i višnju.

:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

nakica
    Član
    nakica

ananas ne bi trebalo do 12 meseci, jer spada u juzno voce koje je vise alergogeno nego jagode npr. T3 nije znala za to, vec mu je dala, ali je videla da malecki nije odreagovao lose, pa je nastavila 🙂

Bibiz
    Član
    Bibiz

08.00 mleko

11.00 dva pecena jajeta i pola table cokolade

14.00 tunjevinu iz konzerve, i parce torte

17.00 pola srpske kobasice

21.00 zalila pivom… ovaj mlekom!

:buljavko: GO TASI GO!!!!

tijanast
    Član
    tijanast

A zele zeka, smoki grisine??? Hoces da ti posle dete ceznjivo gleda po parkovima drugu decu kako jedu, kao moja Ema???

nakica
    Član
    nakica

T3, smes borovnice da dajes oko 8. meseca, one ne spadaju u grupu gde su jagode, kupine i maline,mada to mnogi grese…one su u grupi sa brusnicom koja je veoma zdrava i uvodi se od 8. meseca isto.

T3
    Član
    T3

nakice da ja te i pitah za ananas ali ti nevide na vreme odgovor i ja mu ga bez tvog znanja i odobrenja ipak dadoh:)
    i ko sto i sama rece nije odreagovao i sad ga lepo i maltene redovno jede…

nisam znala za bnorovnice ,probacu i nkih da nadjem pa da mu ih dam,konacno i neki bas strucnjak da se umesa i oglasi ovde a ne samo ovi nazovi istima…
    i ja sam razmisljala kako to da nesme borovnica ko ni jagoda pre godine a recimo sokic sme tj postoje oni bebi koji idu vec od 6 meseca ako se ne varam…?!
    nakice jer narandza sme pre godine…
    insistiram da mi samo ona odgovori na pitanje jel nu i pitah!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    pitam zato sto videh da je komsinica istu davala njenom malom pre navrsene godine i nije mu nista…
    da li bebe smeju da piju vitamin c u obliku sokova tj pravljenja istih cedevita i te varijante…
    cula sm da je zdrav i koristan )dobar za inteligenciju)eh da je tako i za odrasle…!!!!!!!!!!!!!!:)
    pa me zanima jel ga smeju unositi samo putem voca recimo do godinu dana ili vec kog perioda sme ili moze i kroz te preradjevine za pravljenje sokova koje ga da kazemo navodno i nazovimo sadrze..?????
    i na ovo pitanje zelim da mi nakica i samo nakica odgovori jer ga njoj direktno i postavljam….
    ostale nek me izvinu (prepoznace se vec one same )njihovo misljenje me ne zanima…
    to vazi i za pridoslu goscu koja je u svakom zitu kukolj cim izboje neki haos evo nje,dok je sve mirno nema je ni da bekne…

nakice ajde kazi tijani sme li zele zeka,grisine ,ne smoki nego flipsi ponekad da se da bebi ne redovno i svaki dan naravno……ako ti kazes da sam luda i da nesme obecavam necu vise…
    ali po meni bolje i tako negho da ga sa godinu dana odvedem u park i da sa balama u ustima gleda dtugu decu kako isto jedu a ono neznma noi sta je to …
    da zna u tom dobu da objasni sta ga mori verovatno bi reklo pusti mama sad striktno zdravu ishranu ,nutricioniste..daj malo da budem dete i uzivam u slatkisima koje ista obozavaju….ili bi zte pitalo mama a sta to oni jedu nista sine to nije zdravo evo tebi komadic salate pa grickaj ko zeka?:)

taj vas nutricionisticki vid ,nacini tempo ishrane koji nazivate zdravim i kojim hranite dete da bi imalo lep ten,da bi sprecile razne bolesti,da bi bilo zdravo ,tj bez otrova u organizmu,hrane koja goji..itd…mi je isto ko feng shui tj neki metod koji je tamo neko izmislio i zadao i ja sad moram po njemu da sredim kucu jer cu samo tako imati srece,pozitivne energije ,biti zdrava….

ma dajte……

[email protected]

Žene,oko čeka se bre vi svađate!!! Svaka nek daje svom detetu šta god hoće. To šta ja dajem mom detetu je moja stvar a šta neka druga daje njena!!! Moje dete ima 4 ipo meseca i jela je mnogo toga što nije dete od 6 pa joj ništa ne fali. Neka druga mama to ne odobrava i to je njen rezon. Ja tu nemam šta da se trpam. Isto tako ne dozvoljavam da meni neko drži predavanja.

mima80
    Član
    mima80

taj vas nutricionisticki vid ,nacini tempo ishrane koji nazivate zdravim i kojim hranite dete da bi imalo lep ten,da bi sprecile razne bolesti,da bi bilo zdravo ,tj bez otrova u organizmu,hrane koja goji..itd…mi je isto ko feng shui tj neki metod koji je tamo neko izmislio i zadao i ja sad moram po njemu da sredim kucu jer cu samo tako imati srece,pozitivne energije ,biti zdrava….

ma dajte……

😯 😯 😯 Rece zena i ostade ziva :uzid:
    Nemam reci!!!Ne mozete da ocekujete da napusite ovakvu ordinarnu glupost i da ne ocekujete neku reakciju. Tema jeste raspravljanje o prvim jelovnicima i izboru pravih odnosno odgovarajucih namirnica za vase bebe. Sta sad to znaci, neko npr. napise kako je bebi od dva meseca davao da jede kikiriki i mi svi trebamo da kazemo – pa dobro, ti najbolje znas sta je dobro za tvoje dete. Ni ova tema kao ni ostale ne sluze za tapsanje po ramenu vec za konstruktivnu raspravu.
    T3, lepo je to sto tvoje dete nije imalo nikakvu reakciju, ali sta da ne daj Boze jeste?!Poenta pazljivog uvodjenja namirnica je izbegavanje rizika od brojnih nezeljenih stvari da sad ne nabrajam, svi znamo koje su. Hvala Bogu pedijatrija stalbno napreduje, strucnjaci i nutricionisti dolaze do novih saznanja…
    A one kombinacije koje si navodila – jogurt i cokolino i sl. ne znam samo odakle ti ideja da takve stvari iskombinujes, ja to ni svom psu ne bih dala a ne detetu, znaci muka mi je pripala od same pomisli :upomoc:
    Nije smak sveta ako dete od godinu ili dve dana u parku pojede po neku grisinu ili jednom u par dana 2 kockice cokolade, poenta je ne navikavati ih na losu hranu – pastete, virsle ( koje btw ni mi ne bismo trebali da jedemo), ako kasnije u zivotu ili vrticu povremeno i budu te stvari jeli nista im nece biti ali je bitno da te lose namirnice ne budu sastavni deo svakodnevnog menija
    i tako…Nastavite :kreten:

Bibiz
    Član
    Bibiz

Avaj… svejedno mi je cime ko hrani decu ja cu moju onako kako ja hocu 🙂
    a t3 forum je javno mesto i ja mnogo citam a nema vremena mnogo da kuckam… htela sam da napravim jednu malu salu
    i ne pada mi napamet da se ustrucavam da pisem na temama kad hocu i mogui samo zato sto to trebi smeta…

nakica
    Član
    nakica

T3, pomorandza ne bi trebalo da ide pre navrsene godine…pored kikirikija, belanaca i kivija, ona je jedan od najjacih alergena! Od nje neka deca dobiju osip oko usta ili u pelenskom predelu…prodje brzo, uglavnom, ali bolje da se ne zuri sa njom…

[email protected]

Stvarno vas ne razumem 🙁 Meni je OK da neko predloži neku promenu i normalno ukaže na grešku,ali ovo prepucavanje… Nemam reči!!!

Gledanje 1,306 članaka - 1,306 do 1,320 (od 1,388 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.