Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Raspored prvih obroka, izbor prvih namirnica, prvi bebin jelovnik

Ova tema sadrži 1,387 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Mirche 8 godine, 11 meseci ranije.

Gledanje 1,321 članaka - 1,321 do 1,335 (od 1,388 ukupno)

Raspored prvih obroka, izbor prvih namirnica, prvi bebin jelovnik

• T3
    Član
    T3

milena bravo za post a pogotovo poslednju recenicu…
    isto tako bravo i za sve sto juliji nisi uskratila…ako kao velika jednog dana nebude volela nesto znaces bar da ga je tamo nekad makar probala…
    a odluku pojedinih da njihovo dete zuri iu druge koji jedu slatkise i grickalice … i misli ma zivot je preda mnom ima vremena probacu ih sa 20…nezna do godinu ,dve sta je pravo mleko,plazma …njihova stvar….i ne trpam se ,niti pridikujem niti se mesam,ja jos ako niste primetila nijednu ishranu nijedne mame i njenog deteta nisam ni prokomentaisala ,a kamoli zalila uvredama,bezobrazlukom i ironijom..

stoga da ponovim i citiram milenu Isto tako ne dozvoljavam da meni neko drži predavanja…nedozvoljam to ni rodjenoj majci a kamoli vama koje ste po poredjenju samnom jos uvek zelene kad je iskustvo sa hranjenjem beba-dece u pitanju…

mislim da je stvarno krajnje vreme da zacepite al nevredi nemoze vas covek ucutkati pa to ti je:)
    tijana i bibiz samo znaju da napisu nesto da potpale vatru ,a onda iz prikrajka nadgledaju ishod situacije i istim se slade…
    ali ne ovoga puta me niti vi niti ijedna vasa rec ne dotice niti iritira cak ste mi i smesne a da bi vam dala jos povoda za cudjenje,dobila jos koji potpis kao ulaz preko veze u ludnicu,da bi se imale cime sladiti evo vam naseg danasnjeg jelovnika koji od ovih ostrokondji zaboravih napisati…i zbog kojeg sam i tu gde jesam..ostale izgleda grese lokaciju vec mesecima:)

dakle danas smo njopali :
    mleko me,meeeeeeeeee 240ml
    karfiol,krompir,kelerabu,pastetu grok,grok sa malo pavlake…….DA,DA DOBRO STE PROCITALEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
    dve sveze kuvane kruske sa malo medolina
    mleko be,beeeeeeeeeeeee 240ml

sutra jedemo sarmu:):):):):):):):):):):):):):)

[email protected]

Meni ovo postaje smešno. Dajte bre žene da se lepo kuckamo. Nismo sve iste niti možemo biti. Samo zbog ovog prepucavanja nemam volje da pišem o ishrani svog deteta. Svako je odgovoran za svoje dete i ako misli da tako treba daće mu i rakiju da zalije sve što je pojeo-la.

Bibiz
    Član
    Bibiz

zacepite al nevredi nemoze vas covek ucutkati pa to ti je
    tijana i bibiz samo znaju da napisu nesto da potpale vatru ,a onda iz prikrajka nadgledaju ishod situacije i istim se slade…
    ali ne ovoga puta me niti vi niti ijedna vasa rec ne dotice niti iritira cak ste mi i smesne a d

ALO BRE NECU DA ZACEPIM!!!!!!

imam prava da pisem gde hocu sta hocu
    i najvise ovde TI VREDJAS ako nisi primetila!!!!!!!!!

I JESTE KRAVLJE ZA TELAD; STA TE TU VREDJA!!????

I MOJA PIJE KRAVLJE I NE VREDJA ME !!!
    Da nije za telad a majcino za bebe onda bi im sastav bio isti….

I MOJA JEDE I PLAZMU I MEDOLINO

ALI JEDE I HELJDU
    JESI TI CULA ZA HELJDU_!_!_!_?

JELA JE ananas liznula slag al je ne ranim ZELE ZEKAMA i PASTETOM FUUUJ covece znas li ti sta sve stavljaju u te pastete da si samo jednom videla zivot bi ti se zgadio!!!!!!!!!

a ako je cedevita za inteligenciju, tebi izgleda bas nedostaje C vitamina
    ( kad se vredjamo da se vredjamo)
    druga stvar, to sto imas troje dece ne cini te nista boljom mamom od onih mama koje imaju jedno!
    Znas znaju zene da rode i desetoro pa ne znaju ni kako se zovu tako da nemoj da brkas babe i zabe!

T3
    Član
    T3

prvo mi dete nazvase teletom a sad psom???? tj porede ga sa njim jer ni on jhadnicko ne bi probao a kamoli pojeo cokolino sa kojom kapi jogurta…
    i meni je muka kad citam povako i nesto slicno pa se uzdrzim da ne povratim….

nakice hvala ja mu je nisam ni nametravla pre godine ni dati al vidim ona jeste pa zato te pitah a i setila sam se sad kad smo spominjale borovnicu…i da u pravu si primetila sam da je imao crvenilo oko usta svakodnevno ga vidjam i da se brzpo i povuklo ali imao je neku reakciju…

bibiz o jadna nam ti kako si samo nacitana…ako ako samo se ti nama edukuj i dalje ..samo mi nije jasno kako slucajno ne banes,ne uletis ili ti svratis kad se negde nesto pametno pise u bilo kojoj temi ,a ne samo kad su neke polemike u pitanju kojima ti obavezno svojim crnim humorom i glupavim upadicama dolijes ulje na vatru …
    pisi sestro ko ti brani gde i sta hoces ..sto se mene tice tvoji postovi za mene su 0….

milena pisi slobodno i opusti se,ja cu sad bas za inat da nastavim da budem detzurna ludaca ovde zbog hranjenja svog deteta i da se javno hvalim sta danas ,sutra jedemo….:)

Bibiz
    Član
    Bibiz

zacepite al nevredi nemoze vas covek ucutkati pa to ti je
    ali ne ovoga puta me niti vi niti ijedna vasa rec ne dotice niti iritira cak ste mi i smesne a d

ALO BRE NECU DA ZACEPIM!!!!!!

imam prava da pisem gde hocu sta hocu
    i najvise ovde TI VREDJAS ako nisi primetila!!!!!!!!!

I JESTE KRAVLJE ZA TELAD; STA TE TU VREDJA!!????

I MOJA PIJE KRAVLJE I NE VREDJA ME !!!
    Da nije za telad a majcino za bebe onda bi im sastav bio isti….

I MOJA JEDE I PLAZMU I MEDOLINO

ALI JEDE I HELJDU
    JESI TI CULA ZA HELJDU_!_!_!_?

JELA JE ananas liznula slag al je ne ranim ZELE ZEKAMA i PASTETOM FUUUJ covece znas li ti sta sve stavljaju u te pastete da si samo jednom videla zivot bi ti se zgadio!!!!!!!!!

a ako je cedevita za inteligenciju, tebi izgleda bas nedostaje C vitamina
    ( kad se vredjamo da se vredjamo)
    druga stvar, to sto imas troje dece ne cini te nista boljom mamom od onih mama koje imaju jedno!
    Znas znaju zene da rode i desetoro pa ne znaju ni kako se zovu tako da nemoj da brkas babe i zabe!

[email protected]

Ma mene ,pravo da vam kažem ne može isprovocirati ništa što bi neko napisao povodom moje brige o detetu. Bilo to pozitivno ili negativno. Svako ima pravo na svoje mišljenje. Ako mi se ne sviđa nečiji komentar ja ću ga iskulirati i to je to.

T3
    Član
    T3

Bibiz – 18/8/2010 00:41 Pametnij popusta dobro kaze Milena A ti si nula sto ti smeta moja nacitanost kokosko jedna

O PAMETNICE NASA…. AJDE POPUSTI I ODSETAJ VISE….

MILENA NE SMETA MI NICIJI KOMENTAR NITI ME VREDJA NITI ME DOTICE…

bas se zabavljam :kreten:

idi citaj,citaj,citaj..i treba jos dosta toga da naucis… :smizla:

[email protected]

Ajde jedno pametno pitanje. Kad ste uveli deci belo meso ( pileće) u ishranu?

nakica
    Član
    nakica

negde izmedju 6. i 7. meseca, cini mi se…

[email protected]

Ja sam sa 4 počela Juci davati kašice pa pitam je neke mame počinju od 6 meseci. Hvala na odgovoru.

nakica
    Član
    nakica

pa, sacekaj bar do 6 meseci, nije neophodno ranije…eventualno mozes malo ranije da joj das supicu u kojoj je kuvana piletina, jer je ona vrlo zdrava, ali to verujem da vec znas…P.S. beba ti je andjelak pravi! Eh, sto ja nemam jednu devojcicu 🙁

tijanast
    Član
    tijanast

U normalnim zemljama se zbog ugrozavanja detetovog zdravlja deca oduzimaju roditeljima koji to i nesvesno cine, a kamoli svesno…

[email protected]

Hvala. Pa ženo,imaš vremena i za devojčicu 🙂 Bacaj se na posao 🙂

T3
    Član
    T3

milena sa punih sest sam mu pocela davati svo meso,.prvo piletinu kao i pilece belo,pa curetinu pa teletinu….
    junetinu jos nismo probali….ali cemo uskoro….
    kao i borovnicu dacu mu je kroz neki vocni jogurt ili u vec kom obliku je nadjem…

za sutrasnji meni planiramo:

mleko 240ml
    mesano povrce,7 corn ,jogurt
    dinja
    mleko 240ml

nakice jel ok ovaj jelovnik za bebu od 7,5 meseci skoro osam?
    mislim i sto se kolicine i vrsti tice…?

nakica
    Član
    nakica

mislim da je sasvim dobar, jedino bih ja ubacila ili zumance ili meso.

Gledanje 1,321 članaka - 1,321 do 1,335 (od 1,388 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.