Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Raspored prvih obroka, izbor prvih namirnica, prvi bebin jelovnik

Ova tema sadrži 1,387 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Mirche 9 godine ranije.

Gledanje 1,336 članaka - 1,336 do 1,350 (od 1,388 ukupno)

Raspored prvih obroka, izbor prvih namirnica, prvi bebin jelovnik

• [email protected]

Hvala an savetima. Zapisaću negde da se ne pogubim 🙂

nakica
    Član
    nakica

vazno je da imas zastupljene sve grupe namirnica: mlecne proizvode, voce, povrce, zitarice i jos samo dodaj meso ili zumance i super ste!

T3
    Član
    T3

nakice supica sa 4 meseca..sad ce i tebe samnom na linc..
    tijana vec spomenu kako ne razume davanje supice bebama….???!!!!!!!!!!
    sad joj je valjda ako ne sve bar nesto malo jasnije…

U normalnim zemljama se zbog ugrozavanja detetovog zdravlja deca oduzimaju roditeljima koji to i nesvesno cine, a kamoli svesno..

ma nemoj..ajde prijavi me…

SLUSAJTE JOS SAMO JEDNOM CU SE ODAZVAti na vase prozivke i samo jedmom vam ovo reci….
    mogu ja da budem i malogradjanka,glupaca,kokoska ,krava ……
    *************************** ALI DETE MI NE DIRAJTE*****************!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nakica
    Član
    nakica

jao, Milena, ja tvoj savet, na zalost, ne mogu da poslusam…35 godina imam, ovaj je jos mali, ko ce sa skoro 40 da radja vise! Dodje meni i mm da usvojimo jednu devojcicu, ozbiljno smo pricali o tome, mada bi nam mnogi rekli da smo ludi, verovatno 🙂 Inace, muskatnu tikvu moj mali obozava, i vecina dece isto…vrlo je hranljiva….a sto se supice tice, mislila sam da moze bez mesa malo pre 6 meseci, a sa mesom posle 6…naravno, nista nece da joj fali od par kasicica, sigurno…

[email protected]

Ja ću njoj već sutra da zbućkam supicu. Ona već jede krompir,šargarepicu,tikvice,brokoli 🙂
    Probala je i muskatnu tikvu 🙂 Danas sam joj uzela dve teglice pa će jednu sutra smazati 🙂

[email protected]

Ako želite da usvojite dete,samo napred. Po meni je to diiivno 🙂

T3
    Član
    T3

nakica – 18/8/2010 01:03 vazno je da imas zastupljene sve grupe namirnica: mlecne proizvode, voce, povrce, zitarice i jos samo dodaj meso ili zumance i super ste!

e to je ono sto ja pokusavam ovima ovde duducima i laicima da objasnim(strucno lice je odmah ukapiralo tj uvidelo i shvatilo sta hocu da kazem)

zbog toga mu i mesam namirnice ,da bi svaki dan imao zastupljene i zitarice i voce i povrce na meniju a s obzirom da ima cetiri obroka jer vise nema sanse jer puno a i voli da spava…mislim da je to ok…

da i ja mislim da ovde nedostaje jos meso ili zumance i meni je kompletan…

ima dva obroka mleka pune flasice istog ujutru i uvece..za rucak povrce,sedam vrsti zitarica odn 7 corn,zumance,meso ili neki mlecni prouzvod (malo)uz to

voce,kao i slatke pahuljice kao sto su cokolino,medolino..itd…

dala bi mu ja pride posebno medolino sa mlekom recimo ali nemam kad vec posle voca tj tog poaslepodnevnog obroka za dva tri sata najvise on ide da spava i tad trazi mleko..tako da mu zato ja pomesam voce sa njima i onda znam da je sve sto hocu za taj dan jeo ,da su mu zadovoljene potrebe i da mu je dovoljno…

a po njemu i amo njemu gledam i vidim da mu odgovara do god je ako nastavljam ovako..sa naravno povecanjem po mesecima i dodavanjem jos koje namirnice kako kojoj vreme dolazi… i kako ide stariji…

od navrsene godine je vec druga prica ,a vec osecam bice i tema..:)otvoricu jednu posebnu sta dete od T3 jede,pa izvolte… 😆

[email protected]

Aha….Ja uglavnom skuvam krompirić i šargarepicu pa ispasiram. Dodam moje mleko. Nekad u to dodam još i tikvicu ili brokoli.

Ksenija 09

Nakice,svaka ti se pozlatila :bravo: :bravo: :bravo: .“Zlatna je sredina“ a to je najbolje za psihičko zdravlje.Dobro zboriš :).

Ja moju decu hranim po ps-u kako kažu 😆 .Dobro ,ima i malo gledanja kroz prsti :lol:.Svratim ovde po neku idejicu…uvek ima nešto novo… kad videh pljušte uvrede…nema smisla.Sad ćemo uskoro napuniti 1 god. ,pa nećemo ovde više svraćati ,jedemo skoro sve,sem navedenih potencijalnih alergena..dobro ne baš sarmu 😆 ,al ko voli nek izvoli :lol:.

Pegi ja dolazim na tortu :lol ….Šalim se,ne zamerite al mislim da je malo više tolerancije ovde neophodno i naravno uvredama nema mesta ma ko kako hranio SVOJE dete.

Današnji jelovnik

Palenta sa pavlakom
    Sisanje
    Lubenica
    Juneće meso,šargarepa,brokoli,krompir,grašak…
    Sok od kajisije
    Kiselo mleko (oboooožavamo) i crni hleb… i pred spavanje naravno sika 🙂

nakica
    Član
    nakica

hvala, Ksenija, trudim se 🙂 A ovo tvoje „mudro zboris“ me uvek nasmeje i podseti na strip gde se to cesto pominje- „Alan Ford“, verovatno si ga citala 🙂

filip.mm
    Član
    filip.mm

Jako sam razocarana ovom temom i ovim naklapanjima…uzas jedan.Bas mi bila tema interesantna i citala sam i pre nego smo mi poceli njupati al definitivno necu pisati vise ovde.A opet napominjem da bi ovu temu trebalo zakljucati.Ode totalno stramputicom.

kriki25
    Član
    kriki25

Ja cu samo napisati sta mi je dete jelo juce, a na raspravku nemam ama bas nikakav komentar.

Stefan, 7,5 meseci (skoro 8):

180ml Nan2
    kuvana breskva i par sljiva sa pirincanim pahuljicama
    boranija, sargarepa, junetina sa par kapi maslinovog ulja
    180ml Nan2
    180ml Nan2

I postavicu pitanje, gde da mu uglavim jogurt a da to nije rucak? Da li da izmiksam ujutru voce sa jogurtom ili da umesto popodnevne formule dam jogurt?

kriki25
    Član
    kriki25

Ja cu samo napisati sta mi je dete jelo juce, a na raspravku nemam ama bas nikakav komentar.

Stefan, 7,5 meseci (skoro 8):

180ml Nan2
    kuvana breskva i par sljiva sa pirincanim pahuljicama
    boranija, sargarepa, junetina sa par kapi maslinovog ulja
    180ml Nan2
    180ml Nan2

I postavicu pitanje, gde da mu uglavim jogurt a da to nije rucak? Da li da izmiksam ujutru voce sa jogurtom ili da umesto popodnevne formule dam jogurt?

nakica
    Član
    nakica

kriki, znas kako bih ja….dala bih mu ovih 180 ml mleka, pa bih onda jogurt sa malo voca, a onada, da ne bi opet islo voce, dala bih prvo povrce sa mesom ili zumasncem, to sto vec dajes, a to bi verovatno bilo oko 12-13 h, kada bi i trebalo da ide glavni rucak, a onda bih posle dala voce i na kraju onih drugih 180 ml mleka i pred spavanje bi popio od onih trecih 180ml koliko bi mogao (verovatno manje zbog ubacenog jogurta) Znaci, imao bi oko 500ml mlecnih proizvoda, a i dve uzine sa vocem, sto je dobra navika…Auuuu, ako si me razumela, dobro je 🙂

nakica
    Član
    nakica

kriki, znas kako bih ja….dala bih mu ovih 180 ml mleka, pa bih onda jogurt sa malo voca, a onada, da ne bi opet islo voce, dala bih prvo povrce sa mesom ili zumasncem, to sto vec dajes, a to bi verovatno bilo oko 12-13 h, kada bi i trebalo da ide glavni rucak, a onda bih posle dala voce i na kraju onih drugih 180 ml mleka i pred spavanje bi popio od onih trecih 180ml koliko bi mogao (verovatno manje zbog ubacenog jogurta) Znaci, imao bi oko 500ml mlecnih proizvoda, a i dve uzine sa vocem, sto je dobra navika…Inace, mozes jogurt osim sa vocem da mu dajes sa palentom, kao dorucak…Auuuu, ako si me razumela, dobro je 🙂

Gledanje 1,336 članaka - 1,336 do 1,350 (od 1,388 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.