Roditelj Portal – Trudnoća, beba, roditelj Forumi ARHIVA Deca Raspored prvih obroka, izbor prvih namirnica, prvi bebin jelovnik

Ova tema sadrži 1,387 odgovora, ima 1 glas i poslednji put je ažurirana od strane  Mirche 9 godine, 1 mesec ranije.

Gledanje 1,381 članaka - 1,381 do 1,388 (od 1,388 ukupno)

Raspored prvih obroka, izbor prvih namirnica, prvi bebin jelovnik

• [email protected]

Krenuli smo od pirinča. Nije baš htela da ga jede,tako da smo se na njemu zadržali 3-4 dana. Sad uspem malo da joj pomešam sa krompirićem ili šargarepom.

Irena84
    Član
    Irena84

Dobar dan, evo i ja da se pridruzim na ovoj temi, dok je jos ne zakljucaju 😛 Naime mi smo probali prvo bananu, u malim kolicinama 1/3 male banane, i bila je odusevljena, stim sto smo poslije toga jeli krompir, pa sargarepu i onda to kombinovali neko vrijeme, kasnije smo probali i mladu tikvicu (sve domaca radinost) kao i jabuku, koju je moja Gica jela prvo pecenu, pa onda barenu kao kompot i na kraju kao svjez sok iz sokovnika sa sargarepom… Vec nekoliko dana joj dajem kompot od domacih sljiva i jako joj se dopada, kad sam davala svjez sok od jabuke i sargarepe bilo je to u proporciji 1/3 sok, ostalo voda… Sljive joj jos nisam davala sirove, nesto mi ovako ljepse, i naravno kombinovac je sa jabukom, mada oprezno,mislim da je ona za stomak super, sto se vidi po njenoj "stolici" svako jutro uredna, ali… sljiva je sljiva… 🙂 Eto sad sam kupila Hippove kasice one na kutiji pise 6+, a ima glutena, pa sam sva vise zbunjena od tog GLUTENA ne znam od silnih informacija sta da mislim, i sta je pametno ciniti… Eto 🙂 Glitter Photos
    [ Glitter Photos
    MyTickerScript.com Ticker Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers

[email protected]

Traži da jede. Prosek je 45-50 min.

jelenaorg
    Član
    jelenaorg

pa da naravno da niej htela to je za nju novo , treba joj dati sansu da nauci i savlada namirnicu, treba joj vremena. To je potpuno ocekivano i normalno. Ziasta mislim da je premala za banane i breskve a ti kako hoces. imas istu milupu sa kukuruzom mlecna je i imas miks kukuruz i pirinac. Bas imas super izbora za uvod, ali daj joj vremena, ako se ona stresa, gadi, mrsti i pravi scene kao da ce da povraca to en znaci da joj se nesto ne svijda vec da treba da se navikne na to. U tim prvim momentima roditelj treba biti zadovoljan ako beba dnevno proguta jednu kasicicu necega sto je novo , to se ne zove obrok vec isprobavanje.
    Moj bebac se tako gadio na tu rizu , znas kako je sad maze jer je savladao , naucio i kod nje nema problema. I prepoznaje je kao namirnicu .

[email protected]

Jedino se na to stresala. Ma ja sam sve počela sa kašikicom-dve. Sve što je lepo prihvatila davala sam joj više i više. Nakon toga sam krenula sa krompirom,šaragarepom i tikvicom. To je super prihvatila i uglavnom to i ručamo.
    Probaću sa tom Milupinom.

dunja26
    Član
    dunja26

neko je za kaku pitao… Violeta kaki 2 a nekada i 3 puta…

jelenaorg u nasem slucaju 4 obroka su taman, jer violeta puno spava, guranje jos jednog obroka bi bilo usiljeno, nisam merila koliko jede po obroku ali mislim da je oko 200g, znaci 2 puta po 200g cvrste hrane i 2 puta po 240ml mleka s tim da je ona na ovoj kolicini vec duze vreme i nisam primetila da zeli ili trazi vise… razmak izmedju obroka je otprilike ovakav 8:30, 12:00, 15:30, 19:00, ima kad se i u 7 probudi pa onda jede otprilike na svaka 4 sata, kod nas nema pojma o bilo kakvoj gojaznosti, na kilazi je uvek dobijala ni premalo ni previse, na zadnjoj kontroli smo bili 5.jula i bila je za 5 nedelja dobila 450g…znaci nema ni pojma o nekom debljanju…imala je 8550g i 65…dr je rekla da je bas prava cura, bas kako treba :smizla:

a sto se spavanja tice, evo sinoc je u 19h zaspala i probudila se jutros u 9, u 11h je vec bila u krpama i spavala do pola 1 i tu jednostavno nema mesta za 5., a kamoli 6.obrok… s tim da dodam da opet spava, u 15h je zaspala… a tako je svaki dan, ide 2 puta da spava preko dana, a odspava 12h nocu a evo sinoc cak 14h :buljavko: a ta spavanja preko dana su nekad i po 2-3h u komadu…ja sigurno necu ici da ju budim da jede… svaka bebica ima svoj ritam, a ovaj je nas i dok god smo zdravi,lepo papamo i spavamo i napredujemo necemo kvariti
    zaboravih napomenuti da ona u 19h ide da spava i do jutra spava bez budjenja i jela…

nadam se da nas necete :batina: :batina: :batina:

nakica
    Član
    nakica

ma, super jede Viki…ne moze sve po sablonu…i mi sami nekada jedemo vise, a nekada manje…kod dece se to posebno menja, pa moze da se desi da Violeta za par meseci pocne da jede po 6 puta, a manje…samo nek ona bude vesela i zadovoljna i neka lepo napreduje, kao i do sada!

Mirche
    Član
    Mirche

S obzirom da su pale teske reci, zakljucavam ovu temu, na zalost, ne mogu da brisem sve postove koje nemaju veze sa temom i ostre reci koje su pale. Obratite paznju na recnik, bicu prinudjena da clanove banujem zbog nekulturnih reci.
    Ovu temu smestam u arhivu.

Gledanje 1,381 članaka - 1,381 do 1,388 (od 1,388 ukupno)

Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.

Roditelj portal 2017 © Sva prava zadržana.